Szukam HOSASa by grać bojowo w space i flight simy
#1
Sad 
Wpadł mi w oko podwójny T16000 FCS no ale na wszystkich stronkach, nawet tej oficjalnej figuruje jedynie napis "out of stock". Szukam tak czegoś w granicach 400-700 zł żeby nie było za drogo, a było solidnie i dość przycisków by ogarnąć combat w jakiejkolwiek grze (i tu mam na myśli nie tylko space simy ale też flight simy). Wiem, że tak jak mi pisano te braki w magazynach to winy wydania Flight Sima 2020, no ale może jest jakaś alternatywa dla Thrustmastera o której nie wiem, ktoś może coś polecić?
Pracując ze mną można zarobić 2 rzeczy: kredyty...albo kulkę w łeb. Statystycznie - to drugie zdarza się częściej, ale nie ma zabawy bez ryzyka, racja?

DZIENNIK POKŁADOWY
Odpowiedz
#2
HOSAS w tym przedziale cenowym - tylko Thrustmaster. Możesz ewentualnie szukać dwóch "obu ręcznych" joyów jak np. te od Mad Catz.
Natomiast sam układ wymaga sporo przyzwyczajenia i po długich testach i próbach wróciłem od HOTASa - natomiast jeżeli zdarza mi się grać w PvP to i tak przesiadam się na m+k, ewentualnie m+przepustnica.
"Każda frakcja ma takiego Fenyla, na jakiego zasłużyła" - CMDR Goliat
Odpowiedz
#3
a Koniak z powodu odstawienia gry - dopiero co sprzedał dwie sztuki T16000 za 500zł albo po 500 zł - wczoraj chyba, napisał w temacie ze juz nieaktualne.
Nie wiem jak wy to forum przeglądacie Smile
Odpowiedz
#4
(27.09.2020, 14:26 UTC)Fenyl de Lechia napisał(a): HOSAS w tym przedziale cenowym - tylko Thrustmaster. Możesz ewentualnie szukać dwóch "obu ręcznych" joyów jak np. te od Mad Catz.
Natomiast sam układ wymaga sporo przyzwyczajenia i po długich testach i próbach wróciłem od HOTASa - natomiast jeżeli zdarza mi się grać w PvP to i tak przesiadam się na m+k, ewentualnie m+przepustnica.

No widziałam jak kumpela fajnie zbindowała sobie 2 drążki pod PvP i dlatego tak napaliłam się na HOSASa, właśnie też wpadłam na pomysł z dwoma oburęcznymi drążkami, ale jak już coś znajdę w sklepie to jest to zwyczajny HOTAS :p. Zastanawiam się czy po prostu już nie zgarnać tego HOTASa, a potem ewentualnie dobrać jeszcze jeden drążek, ale to już mi się nie zgadza z budżetem :v (tzn. zgadzałyby się jakby wliczyć przyszłe przychody ale z RL to nigdy nie wiadomo).

(27.09.2020, 16:32 UTC)MAGNUM354 napisał(a): a Koniak z powodu odstawienia gry - dopiero co sprzedał dwie sztuki T16000 za 500zł albo po 500 zł - wczoraj chyba, napisał w temacie ze juz nieaktualne.
Nie wiem jak wy to forum przeglądacie Smile

Wtedy dopiero sama wróciłam do Elite po jakimś czasie i nie wiedziałam jeszcze, że chcę HOTASa ;p
Pracując ze mną można zarobić 2 rzeczy: kredyty...albo kulkę w łeb. Statystycznie - to drugie zdarza się częściej, ale nie ma zabawy bez ryzyka, racja?

DZIENNIK POKŁADOWY
Odpowiedz
#5
wczoraj dopiero wróciłaś?
Odpowiedz
#6
A to nie spełni Twych oczekiwań? link
Ja gram na czymś takim i to pod Linuchem, mimo, że ten system nie jest wspierany przez producenta.
Jeśli już zdecydujesz się na coś takiego, a grasz na Windowsie → nie instaluj sterowników Logitecha bo... mi przynajmniej nie podobało się.
[Obrazek: 244031.jpg]

Odpowiedz
#7
Hej,
Same przepustnice (TWCS od thrustmastera) są jeszcze na alle-drogo po ~450PLN.
Zestawy (1 T16000M + przepustnica) są jeszcze w sklepach (np. Euro) po ~700PLN.
Zawsze możesz kupić na początek taki zestaw a później dokupić kolejnego Joya.
W symulatorach w rodzaju DCS/IŁ2 przepustnica jest niezbędna. "Suwak" w T16000M ma zbyt małą dokładność niestety.
Co do samych Thrustmasterów T16000M: ichg częsta przypadłość to padający twist (Oś Z) - Joystick zaczyna sam skręcać. Można to w pewnym zakresie naprawiać samemu, albo oddać na gwarancji (mi chyba po trzeciej wymianie trafił się Joy bez wady fabrycznej).
Co do Hotas Vs Hosas vs Hotam -> w zasadzie nic nie przeszkadza, aby mieć to wszystko niemal jednocześniej.
W ED najbardziej uniwersalne połączenie (głównie chodzi o PvP) to Hotam.
Z kolei w Star Citizenie HoSaS ma duuużą przewagę nad hotam i hotas'em. Tam (przynajmniej w przestrzeni kosmicznej) nie ma żadnego sztucznego ograniczenia na oś X.

Zestaw Hotam (czyli przepustnica + myszka) sprowadza się do kupna samej przepustnicy. Oś X można sobie zmapować na te "paddle" z przodu T16000M. Nawet fajnie się tak gra.
Jakby co: nic nie przeszkadza żeby grać sobie HOSAS'em z dodatkową przepustnicą. W Elitce bez problemu można zmapować jednocześnie przepustnicę na throttle i jeden joy na thrust przód-tył. Ja tak po części robię: przepustnica jest do cruisa, kopania i szeroko rozumiany cięższych statków. Walka (PvE) to 2 joye.

Jak masz ochotę, można też bardziej poeksperymentować ze sterowaniem. Ja np. kupiłem sobie jakąś starą kierownicę za 50PLN, zmapowałem pedały na thrust przód/tył (lewy joy jest za thrust lewo/prawo i góra/dół) i całkiem wygodnie mi się lata. W DCS'ie i IŁ2 pedały (po wcześniejszym połączeniu osi Joystick Gremlinem) spokojnie zastępują orczyk.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Logitech G Saitek Pro Flight X56 Rhino i inne w dobrej cenie Dako 6 7,098 27.04.2020, 20:24 UTC
Ostatni post: Fenyl de Lechia
  T-Flight Hotas - czułość osi U Jancu 5 7,045 29.07.2019, 08:58 UTC
Ostatni post: riddingWithDeath
  Nowy kontroler do space simów: Scg-kosmosima Xenderr 0 2,229 11.01.2019, 21:59 UTC
Ostatni post: Xenderr



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości