Nowe bazy naziemne w 3.1
#1
Wczoraj się zajmowałem znalezieniem kilku i mocno polecam. W sumie proste zadanie, ale wymaga trochę zabawy i widoki oraz ogólna atmosfera tych miejsc jest bardzo atmosferyczna :Smile (dla mnie film Aliens)

Pokrótce jak się zabrać, jak ktoś nigdy tego nie robił:

Lecimy sobie do Plejad, tam trzeba znaleźć Listening Post (pokazują się w nawigacji z odległości 1000ls). Są w większości interesujących systemów jak Maia, Merope, Electra a także lokacje stacji Eagle Echo, więc bardzo prosto znaleźć.
Skanujemy taki i to nam daje jedną z trzech wiadomości. W każdej z nich jest po pierwsze lista pozostałych dwóch stacji i cząstkowa informacja na temat bazy.
Dostajemy odległość do miejsca które szukamy i do tego jedną z trzech informacji, długość geograficzną, szerokość albo numer planety na której jest baza.
Przykład:

[Obrazek: 43123969871_3fbacb88d9_o.png]

(Podane są lokacje dwóch pozostałych stacji: HIP 16431 i Pleiades Sector DL-Y D40, odległość bazy której szukamy od systemu w którym jesteśmy czyli 5 do 6 ly i longitude (długość geog. -51.19)

Jak już mamy wszystkie trzy informacje przystępujemy do szukania systemu metodą triangulacji, ja to robię na oko bez użycia narzędzi, choć pewnie są, ale jest na tyle proste, że można znaleźć.
Mamy na przykład info, że system jest odległy o 5 ly od Maia, 10 ly od Merope i 20 ly od Electry i baza jest na A 12. Wystarczy odpalić mapę galaktyki, wyobrazić sobie trzy kule o zadanych promieniach i mamy dwa miejsca gdzie one się przecinają, trzeba je odwiedzić i zobaczyć czy jest tam A 12.
Jak sobie nie chcemy nic wyobrażać to można metodą na orającego chłopa, czyli odwiedzić wszystkie systemy odległe o 5 ly od Maia i też trafimy. Sprytny chłop najpierw wyświetli sobie każdy z tych systemów na mapie i zobaczy czy jest mniej więcej w dobrym miejscu w stosunku do pozostałych dwóch.
Wszystko to nie jest skomplikowane, zajmuje na ogół około 5-10 minut.

W bazach jest atmosfera Smile poza tym cztery stacje z logami audio opisującymi co się tam stało i jakiś punkt do zeskanowania. Nie ma się z tego nic oprócz spotkania na swojej drodze czegoś ciekawego, jak komuś zależy na kasie to nie tutaj.

Te bazy (w tej chwili chyba koło 10 sztuk) są dość podobne, więc bym polecał nie odwiedzać więcej niż jednej czy dwóch na raz, bo się przeje Smile

Miłej zabawy i jak coś to pytajcie (ciężko mi pisać wyczerpujące poradniki)...
Odpowiedz
#2
Extra Cry
[Obrazek: hEwp3B1.png] [Obrazek: 57086.png]Qui desiderat pacem praeparet bellum

 


Odpowiedz
#3
A - jeszcze prawie gwarantowane wizyty statku obcych. Na ogół trzeba zrobić jeden relog i się pojawia. Niegroźny, skanuje, czasem strzela do bazy, jak go nie zaczepiacie, to on was też nie:

Odpowiedz
#4
No no.
[Obrazek: 89334.png]
Odpowiedz
#5
@Baton - przesiadłeś się na Kraita - ja też zgodnie z modą - swoją drogą moim zdaniem to jest taka trochę lepsza i twardsza wersja Aspa. Lokacje BOMBA!
Odpowiedz
#6
Thumbs Up 
Jestem bardzo zainteresowany tym tematem tym bardziej, ze zanim polapalem sie ze istnieje cos takiego jak Canonn Research samemu udalo mi sie odnalezc jedna z lokacji. I to nie dlatego, ze ktos mi powiedzial, ze mozna. Po prostu zainteresowala mnie pozycja "listening post" na radarze i tak to sie zaczelo.

Ludzia gadaja, ze tych punktow nasluchowych jest wiecej i sa rozsiane po galaktyce. W zwiazku z powyzszym wybieram sie na ogromna eksploracje i bede skupial sie glownie na szukaniu sygnalow z tych cyngwajsow. 

Tutaj chyba ostatnia lista znanych lokacji z LP (UWAGA SPOILER): Link

Tak czy siak wydaje mi sie ze znalezienie listening posta dalej niz w Bance moze byc wspanialym odkryciem i prowadzic to naprawde ciekawych znalezisk. 

Pozdrawiam,

Cmdr Lightmun
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Guardians - Nowe Materiały i Lokacje (SPOJLERY) Cicha 6 10,106 05.03.2018, 11:06 UTC
Ostatni post: Rudolf The One
  Bazy Obcych - szukanie Baton 43 45,717 25.07.2017, 10:03 UTC
Ostatni post: Baton



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości