Total War Arena
#1
Właśnie się dowiedziałem o tej grze i jako fan i weteran serii Total War od razu zapisałem się na betę, która startuje we wrześniu.
To ma być edycja tylko PvP i sporo "wotowych" elementów: konta gold, tiery jednostek.
Ktoś chętny jeszcze do pogrania? Może klan machniemy? Wink
Swego czasu grałem w klanie IPL (Imperium Polskie) w Medieval Total War i Rome Total War. Potem jeszcze Medieval II i trochę Empires.
Star Citizen kod referencyjny: STAR-7T7J-3QFX
YT: Obywatel Yautja - YouTube
Odpowiedz
#2
Grałem trochę w betę z rok temu i mam raczej negatywne odczucia. Napiszę coś więcej później, bo żal mam duży - potencjał był ogromny, a wyszło...
Odpowiedz
#3
Dobra, beta dziś wystartowała i mam pierwsze wrażenia.
Sama obsługa jednostek w trakcie bitwy mocno w stylu Total War - brakuje mi jedynie możliwości zmiany głębokości formacji (może dodadzą) i rozproszenia formacji (np. pod ostrzałem). Natomiast żywcem z World of Tanks jest wzięta cała otoczka srebra, złota, kont premium, jednostek premium, ulepszania jednostek, ulepszania dowódców, drzewek rozwoju, itd.

Po samouczku zacząłem grać już w normalne mecze i to co się działo na mapie u weterana serii Total War wzbudzało płacz i zgrzytanie zębów Wink Dość powiedzieć, że po tym jak na moim skrzydle padła cała piechota sam utrzymywałem to skrzydło trzema jednostkami łuczników. Ostatecznie mnie wytłukli, ale trzymałem się na tyle długo, że gracze z mojej drużyny wygrali na drugim skrzydle i zajęli bazę przeciwnika. Przeciwnika robiłem jak słabe SI - uciekałem jedną jednostką, którą wszyscy gonili, a flanki przeciwnika ostrzeliwałem pozostałymi dwoma. No ale to pierwszy dzień bety, może się ludzie ogarną Wink

I nie wiem jakim cudem, ale zarejestrowałem się na USA. Wysłałem już ticketa, żeby mnie jakoś na Europę przenieśli, bo nie chcę grać z Hamburgerami Wink
Star Citizen kod referencyjny: STAR-7T7J-3QFX
YT: Obywatel Yautja - YouTube
Odpowiedz
#4
Jest gdzieś link?

Zgłosiłem się do beta testów
Raxxla is no alien, is a ghost world, is a planet

[Obrazek: 24648.jpg]





Odpowiedz
#5
Powiem tak - ja grałem w betę ok. rok temu, ale nie sądzę, żeby schemat rozgrywki się od tego czasu zmienił.

Niestety wszystko wskazuje na to, że gra będzie pay to win. Wszystkie ulepszenia jednostek, kolorki i inne dupelerki można kupić za prawdziwe pieniądze. Ponadto wcale nie ma aż tak dużego wyboru. Gra jest mocna uproszczona w stosunku do normalnych gier, nie ma mowy o żadnej skomplikowanej taktyce.

I teraz najlepsze - była kiedyś taka gra, SHogun 2 Total War. Miała wszystkie cechy Total War Arena , a nawet więcej. Nasz dowódca zdobywał poziom i miał mnóstwo umiejętności do wyboru. Każda z jednostek z osobna mogła zdobywać poziomy - umiejętności też było bardzo dużo i mogliśmy mieć np. kilka rodzajów samurajów, w zależności od buildu. Dodatkowo każdą jednostkę można było modyfikować wizualnie, kolory itp., a dodatkowo nadać unikalną nazwę. A rozgrywka była taka sama jak w singlu, czyli miodna. I to wszystko w cenie gry! Żadnych zastanych paczek, skrzynek i innego badziewia. Shogun 2 miał najlepszy multi z całej serii, w Rome 2 nic z niego nie zostało i już widać dlaczego - CA postanowiła wykorzystać ten doskonały model w sposób bardziej lukratywny. Tracą na tym tylko gracze. Coś co kiedyś było standardem, teraz jest spłyconą popierdółką pay 2 win. Także ja już w Arenę raczej nie zagram, niech mnie cmokną w trąbkę.
Odpowiedz
#6
(02.09.2017, 10:43 UTC)Ulpian napisał(a): Powiem tak - ja grałem w betę ok. rok temu, ale nie sądzę, żeby schemat rozgrywki się od tego czasu zmienił.

Niestety wszystko wskazuje na to, że gra będzie pay to win. Wszystkie ulepszenia jednostek, kolorki i inne dupelerki można kupić za prawdziwe pieniądze. Ponadto wcale nie ma aż tak dużego wyboru. Gra jest mocna uproszczona w stosunku do normalnych gier, nie ma mowy o żadnej skomplikowanej taktyce.

I teraz najlepsze - była kiedyś taka gra, SHogun 2 Total War. Miała wszystkie cechy Total War Arena , a nawet więcej. Nasz dowódca zdobywał poziom i miał mnóstwo umiejętności do wyboru. Każda z jednostek z osobna mogła zdobywać poziomy - umiejętności też było bardzo dużo i mogliśmy mieć np. kilka rodzajów samurajów, w zależności od buildu. Dodatkowo każdą jednostkę można było modyfikować wizualnie, kolory itp., a dodatkowo nadać unikalną nazwę. A rozgrywka była taka sama jak w singlu, czyli miodna. I to wszystko w cenie gry! Żadnych zastanych paczek, skrzynek i innego badziewia. Shogun 2 miał najlepszy multi z całej serii, w Rome 2 nic z niego nie zostało i już widać dlaczego - CA postanowiła wykorzystać ten doskonały model w sposób bardziej lukratywny. Tracą na tym tylko gracze. Coś co kiedyś było standardem, teraz jest spłyconą popierdółką pay 2 win. Także ja już w Arenę raczej nie zagram, niech mnie cmokną w trąbkę.

Beta wystartowała teraz. Jeżeli grałeś wcześniej, to pewnie w którąś Alfę (było 10). Gra nie jest pay2win - mechanika rozwoju, drzewek, tierów jednostek jest wzięta z World of Tanks, bo sama gra działa na platformie Wargaming. I tak samo jak w czołgach, niczego nie musisz kupować, a jednostki premium nie odstają znacząco statystykami od zwykłych. Mi na razie przeszkadza tylko to, że przed bitwą nie znamy typów jednostek przeciwnika (wywiad wojskowy nie działa, czy co?). Dlatego faktycznie bardzo trudno optymalnie rozmieścić własne siły i trzeba liczyć na łut szczęścia. Zdążyłem też już zauważyć, że ogarnięci gracze szybko łączą się w formacje piechota-łucznicy-kawaleria i nawet trzech dobrych graczy jest w stanie udźwignąć ciężar bitwy i doprowadzić do wygranej (zespoły są 10 osobowe).

@Brachu Link do loadera: http://redirect.wargaming.net/WGC/Wargam...TWA_NA.exe
Star Citizen kod referencyjny: STAR-7T7J-3QFX
YT: Obywatel Yautja - YouTube
Odpowiedz
#7
Dostałem dodatkowy kod na betę "dla przyjaciela" Wink Jak ktoś chętny to dawać znać, podeślę.
Star Citizen kod referencyjny: STAR-7T7J-3QFX
YT: Obywatel Yautja - YouTube
Odpowiedz
#8
(20.10.2017, 14:12 UTC)Yautja napisał(a): Dostałem dodatkowy kod na betę "dla przyjaciela" Wink Jak ktoś chętny to dawać znać, podeślę.

Jeżeli jeszcze aktualne i jest taka możliwość to chętnie bym przygarnął c:
Odpowiedz
#9
Niedawno dołączyłem do beta testerów i gra mi się przyjemnie. Bitwy trochę chaotyczne bo często gracze nie współpracują, ale nie zawsze tak jest. Grając falangą nie raz kawaleria przychodziła na odsiecz jak mój odział zaczął byś oskrzydlany. Myślę że grając ze zgraną ekipą może przynieść wiele zabawy.
Odpowiedz
#10
Tell your friends, commander!
[Obrazek: hr.png]
We are opening the drawbridges to Total War: ARENA and invite more players to the final stages of the Closed Beta.
From February 2 until February 12 everyone with a Wargaming Account will be able to conquer the battlefields and secure exclusive Closed Beta rewards.

Krótko mówiąc od 2 do 12 lutego gra otwarta dla wszystkich.
[Obrazek: 84385.png?1515630727]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  The Great War: Western Front ShiMan 0 637 24.08.2022, 19:40 UTC
Ostatni post: ShiMan
  Independence War 2: Edge of Chaos USSER-PL 4 4,810 02.09.2018, 21:07 UTC
Ostatni post: USSER-PL
  [iOS/Android] War Wings Montrala 2 2,961 29.03.2018, 13:56 UTC
Ostatni post: Montrala
  War Thunder Starter Pack Fredi 2 2,868 15.02.2018, 22:01 UTC
Ostatni post: Fredi
  Rome II Total War Brachu 3 3,643 11.01.2017, 07:33 UTC
Ostatni post: Qasz



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości