Modele 3D
#1
Czołem o7

Zna się ktoś na wyciąganiu modeli z gier? Potrzebuje modele statków z Elita. Najbardziej to Belugi Linear. Poradniki z neta mi nie działają prawidłowo  bo wyciąga mi wybrakowane modele. Potrzebuje to do druku 3D. Jakby ktoś mi powyciągał pliki wszystkich statków, SRV, stacji z gier albo pomógł mi ogarnąć i pokazał jak wyciągać.

Z góry dzięki za pomocSmile
Odpowiedz
#2
A tego próbowałeś? https://www.reddit.com/r/EliteDangerous/...dangerous/
[Obrazek: 70464.png]
Odpowiedz
#3
Była kiedyś taka ruska strona, na której była kilka dobrych modeli. Sam z niej wyciągnąłem Asp do mojego malutkiego projektu. Ponieważ samo działanie narusza prawa autorskie, strona ta chyba już nie funkcjonuje. Poza tym od razu uprzedzam, że nawet jak coś Ci się uda albo zripować albo ściągnąć gotowego, to sam musisz robić UV, co w modelach o stopniu skomplikowania z Elite jest dosyć czasochłonne.
Odpowiedz
#4
(05.01.2018, 23:52 UTC)BRTMN napisał(a): Czołem o7

Zna się ktoś na wyciąganiu modeli z gier? Potrzebuje modele statków z Elita. Najbardziej to Belugi Linear. Poradniki z neta mi nie działają prawidłowo  bo wyciąga mi wybrakowane modele. Potrzebuje to do druku 3D. Jakby ktoś mi powyciągał pliki wszystkich statków, SRV, stacji z gier albo pomógł mi ogarnąć i pokazał jak wyciągać.

Z góry dzięki za pomocSmile

Intel GPA Jak to używać to możesz znaleźć łatwo samemu w internecie. Tak na marginesie program właściwie jest do czego innego...
 [Obrazek: 9PMTnVa.png]
Odpowiedz
#5
(06.01.2018, 00:09 UTC)ryczypior napisał(a): A tego próbowałeś? https://www.reddit.com/r/EliteDangerous/...dangerous/

No właśnie tego próbowałem w pierwszej kolejności ale model jest niekompletny. Ja ogólnie mam pecha do tutoriali z internetu - nigdy mi nie działa tak jak powinno:/

[Obrazek: PWzNyk8.png] [Obrazek: SOWQrdG.png]
[Obrazek: Pj0GjT1.png]
Odpowiedz
#6
@BRTMN wyeksportowałem mojego hauler'a i jest kompletny więc możliwe, że coś źle robisz lub nie można eksportować modeli z dodatku.
[Obrazek: AuxlBib.png]
Odpowiedz
#7
(06.01.2018, 13:17 UTC)Mayczi napisał(a): @BRTMN wyeksportowałem mojego hauler'a i jest kompletny więc możliwe, że coś źle robisz lub nie można eksportować modeli z dodatku.

Mnie nawet nie działa poprawnie jak przestawiłem na podstawkę:/ Model jest pocięty na dwa DrawIndexySad

Tobie wywala grę jak wciśniesz F12? Bo jak nie to byś mi zrobił zapis podczas ładowania się do Multicrew na mój statekWink
Odpowiedz
#8
Jak się komuś uda wyciągnąć model SRV, to chętnie przygarnę.







Odpowiedz
#9
@BRTMN
[Obrazek: EZczDnR.png]
Da się bezproblemowo wyciągnąć. Bierzesz tego Intel GPU potem eksportujesz geometry do obj. Potem musisz go przekonwertować na np 3ds (ma jakiś niestandardowy zapis, bo normalnie obj działa w Blenderze) i importujesz do Blendera. No a do druku 3D to już resztę potem chyba wiesz ^^
 [Obrazek: 9PMTnVa.png]
Odpowiedz
#10
(06.01.2018, 21:06 UTC)Cicha napisał(a): @BRTMN
[Obrazek: EZczDnR.png]
Da się bezproblemowo wyciągnąć. Bierzesz tego Intel GPU potem eksportujesz geometry do obj. Potem musisz go przekonwertować na np 3ds (ma jakiś niestandardowy zapis, bo normalnie obj działa w Blenderze) i importujesz do Blendera. No a do druku 3D to już resztę potem chyba wiesz ^^

A co jak Ci napiszę, że nigdzie nie mogę znaleźć jak używać tego pomiotu Intela? Nawet nie wiem czy frazy "intel gpa game model extract" są poprawne przy wyszukiwaniu (nic mi się po nich sensownego nie pojawia)
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości