Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Charakterystyka uszkodzeń myśliwców SLF
#1
Oryginalny artykuł: https://canonn.science/codex/slf-damage-...hlight=SLF


[Obrazek: SLF_Candidate_Image_01.jpg]

1. Streszczenie.

Przedmiotem tego badania jest szczegółowa analiza rozkładu obrażeń myśliwców wystrzeliwanych ze statków (SLF), a mianowicie analiza charakterystyk uszkodzeń myśliwców przeciw Xeno (AX). Badanie opiera się na przeprowadzonej niedawno analizie rozkładu obrażeń zadawanych przez broń AX [1]. Poniższa tabela zawiera zestawienie uszkodzeń czterech AX SLF. Należy zauważyć, że cechy obrażeń wymienione dla każdego myśliwca w „prawym panelu” mogą być wyłączone o 10%, wpływając w ten sposób na wartości wymienione poniżej.

[Obrazek: ZZZ_01_AX_SLF_Summary_Table-1024x166.png]

Wyniki wskazują, że podobnie jak inne bronie Guardian, AX SLF wykazują podział obrażeń wynoszący 55% obrażeń konwencjonalnych i 45% AX. Myśliwiec Taipan AX1 ma podział obrażeń wynoszący w przybliżeniu 38% obrażeń konwencjonalnych i 62% obrażeń AX (który jest podobny do podziału obrażeń w standardowych broniach multi-cannons AX).

Jako bonus przeanalizowano podział uszkodzeń SLF wyposażonych w broń - Plasma Repeater. Zastosowane techniki zostały zaczerpnięte z niedawno przeprowadzonej analizy podziału uszkodzeń broni [2]. Poniższa tabela podsumowuje wyniki.

[Obrazek: ZZZ_02_Plasma_Repeater_SLF_Summary_Table-600x73.png]


Federacja Pilotów twierdzi, że SLF wyposażone w Plasma Repeater nie zadają obrażeń absolutnych (absolute), lecz mają 50% obrażeń cieplnych (thermal) i 50% obrażeń kinetycznych [3]. Możemy to potwierdzić z całą pewnością.
2. Teoria


W przypadku AX SLF zastosowano techniki i formuły opisane w analizie AX Weapon Damage Partitions [1]. W związku z tym odwołamy się do tego badania w całości. Podobnie, analiza Plasma Repeater została przeprowadzona przy użyciu tych samych technik, które zastosowano w analizie podziału uszkodzeń broni.


3. Rezultaty


Zaczynamy od wyników dla AX SLF. Zdobycie danych i metodologia eksperymentalna zastosowane w tej analizie są takie same, jak zastosowane w analizie wytrzymałości osłon [4]. Dla każdej broni AX przeprowadzono trzy próby, a wyniki uśredniono. Każda próba (eksperyment) polegała na wypuszczeniu i ustawieniu myśliwca (SLF) na odpowiedniej pozycji i odległości od celu, dzięki czemu zapewniono im możliwość oddania pełnych salw broni. Poniższa tabela podsumowuje wyniki dla każdego myśliwca AX.

[Obrazek: ZZZ_03_AX_SLF_Results-1024x701.png]Wyniki wskazują, że SLF Guardian wykazują taki sam podział obrażeń jak „standardowa” broń Guardian, tj. 55% obrażeń konwencjonalnych i 45% obrażeń AX. Podział uszkodzeń w AX1 Taipan SLF wynosi 38% konwencjonalnych i 62% AX, co jest identyczne jak w przypadku broni multi-cannons AX ze zwykłych statków.


Należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy dotyczących myśliwca Trident. Po pierwsze, informacje na temat Plasma Auto Cannon w „prawym panelu” mówią, że SLF ma DPS (obrażenia na sekundę) na poziomie 4,2 MJ/s. Gdy próbowaliśmy podłożyć tę liczbę do równań obrażeń, otrzymano bezsensowne wyniki, nawet biorąc pod uwagę fakt, że Trident jest wyposażony w 3 takie bronie. Po wielu eksperymentach odkryliśmy, że liczba 4,2 w rzeczywistości odpowiada obrażeniom konwencjonalnym (absolute) każdego Plasma Auto Cannon'a zamontowaneGO na myśliwcu. Dopiero wtedy równania obrażeń dały sensowne wyniki. To doświadczenie jest kolejnym przykładem na to że informacje dostarczone przez Federację Pilotów są nieprawidłowe lub błędnie.


Przechodzimy teraz do analizy podziału uszkodzeń SLF uzbrojonych w Plasma Repeater. Celem tego badania było potwierdzenie oświadczenia Federacji Pilotów dotyczącego podziału uszkodzeń Plasma Repeater, tj. Że nie ma on absolutnych obrażeń, ale jest bronią dwuskładnikową o obrażeniach termicznych i kinetycznych. Zastosowane tutaj metody są takie same, jak te zastosowane w analizie rozkładu obrażeń Plasma Accelerators. Poniższa tabela pokazuje wyniki rozkładu obrażeń (trójskładnikowych: absolutne, termiczne, kinetyczne) dla czterech różnych scenariuszy zadawania obrażeń.

[Obrazek: ZZZ_04_Plasma_Repeater_Results-600x139.png]


Należy zauważyć, że błąd pomiarowy wynosi 1%, w przypadku gdy mierzymy obrażenia zadawane tarczom celu. Występuje zatem domniemany błąd w wynikach badań. Mając to na uwadze, możemy stwierdzić, że obrażenia absolutne  w każdym z powyższych testów są zasadniczo zerowe. Wynik ten wydaje się być niezerowy tylko z powodu błędów eksperymentalnych. Możemy zatem stwierdzić, że podział obrażeń w Plasma Repeater wynosi - 50% obrażeń termicznych i 50% obrażeń kinetycznych. Pomimo braku absolutnych obrażeń, Plasma Repeater nadal jest popularnym wyborem wielu pilotów, ponieważ ma nieskończoną amunicję, bardzo niski pobór dystrybutora, szybkie przeładowanie i bardzo małą emisję ciepła.
4. Dyskusja
Po przeprowadzeniu powyższej analizy można zastanowić się nad przydatnością każdego myśliwca w walce przeciw Interceptorom Thargoidów. Poniższa tabela pokazuje charakterystykę uszkodzeń każdego SLF. Mianowicie stały DPS, który posłuży jako główny punkt dyskusji. Utrzymujący się DPS to wartość uzyskana, gdy weźmie się pod uwagę czas przeładowania broni oraz fakt, że broń może strzelać salwami składającymi się z wielu pocisków (tj. Gauss Focus Cannon, Shard Launcher i AX Multi-Cannon). Liczby w poniższej tabeli zostały przekalkulowane, ponieważ, jak zauważono w poprzedniej części (dotyczącej niedokładności dokumentacji Plasma Auto Cannon dostarczonej przez Federację Pilotów), chcieliśmy mieć pewność co do dokładności wartości DPS.

[Obrazek: ZZZ_05_AX_SLF_Damage_Characteristics-768x426.png]


Wniosek, który możemy wyciągnąć z pewnością, jest taki, że Lance jest najbardziej wszechstronnym i użytecznym ze wszystkich czterech SLF-ów Anti-Xeno. Chociaż ma najniższy utrzymujący się DPS ze względu na stosunkowo długi czas przeładowania, może natychmiast zadać duże obrażenia, co czyni go najlepszym SLF do zabijania serc Interceptorów.

Wysoki DPS Javelina i obrażenia termiczne sprawiają, że świetnie nadaje się do szybkiego zdejmowania tarcz Interceptorów. Pomimo zasięgu broni wynoszącego 2000 m, ma dosyć szeroki zakres w którym zadaje pełne obrażenia. Nie ma też problemów związanych z przegrzewaniem się z którym Lance i Trident muszą się zmagać.


AX1 SLF zaskakująco dobrze odnajduje się na tle nowych SLF opartych na technologii Hybrid Guardian. Ma największy zasięg i największy zakres w którym broń zadaje pełne obrażenia. Oznacza to, że może atakować Interceptory z dużo bezpieczniejszych odległości, zwiększając w ten sposób swoją przeżywalność. AX1 jest również najtwardszym z czterech SLF AX. Czyni go to najlepszym wyborem dla dużych statków, które muszą odwracać uwagę Interceptora między kolejnymi odstrzeleniami serc.
A teraz przejdźmy do dyskusji na temat prawdopodobnie najpiękniejszego myśliwca AX SLF, Trident. Mimo świetnego wyglądu jest zdecydowanie najmniej przydatny z całej gamy. Chociaż ma najwyższą utrzymujący się DPS na papierze, z trudem działa z pełną wydajnością z powodu trzech czynników ograniczających:
1) krótkiego zasięgu broni,
2) dużego poboru dystrybutora
3) szybkiego wzrostu temperatury.
Wymaga, aby pilot znajdował się w odległości 1000 m od celu, aby zadać maksymalne obrażenia, co jest dość dużym wyzwaniem dla kruchego myśliwca. Dodatkowo broń ma wyjątkowo wysokie zapotrzebowanie na energię z dystrybutora, co ogranicza prowadzenie ognia do serii krótszych niż 5 sekund. Podobnie gwałtowne nagromadzenie ciepła zmusza pilota do zaprzestania prowadzenia ognia, aby wewnętrzne części statku nie zostały poważnie uszkodzone. Pomimo wysokiego wskaźnika przebicia pancerza wynoszącego 100, większość pilotów wolałaby latać AX1 (lub innymi myśliwcem Guardian). Jest to spowodowane tym że Trident narzuca zbyt dużo ograniczeń.


5. Podsumowanie


Przeprowadziliśmy analizę rozkładu uszkodzeń w myśliwcach wystrzeliwanych ze statków. Podstawą tej analizy było rygorystyczne matematyczne podejście do problemu. Przeprowadzono dokładne eksperymenty w celu wyodrębnienia parametrów potrzebnych do naszych równań modelu uszkodzeń. Jak zauważono w streszczeniu, przedstawione tutaj wyniki zależą od dokładności informacji dostarczonych przez Federację Pilotów.

Wykorzystaliśmy również wyniki tej analizy, aby wyjaśnić, dlaczego Lance SLF jest najlepszym dostępnym na rynku myśliwcem  Anti Xeno. W szczególności udało nam się zidentyfikować powody, dla których Trident SLF jest najmniej skuteczny z czterech SLF AX.

Wreszcie, byliśmy w stanie potwierdzić, że podział uszkodzeń SLF przy pomocy Plasma Repeater to: 50% obrażeń termiczny i 50% obrażeń kinetycznych.


6. Podziękowania


Badanie to zostało częściowo sfinansowane przez  Canonn Interstellar Research Group i dział dochodzeń Xeno w ramach Anti-Xeno Initiative.

Chcielibyśmy podziękować CMDR Joulupunikki za udział w tym badaniu. Oprócz pilotowania statku docelowego dostarczył do tej analizy inżynierowane osłony, a także sprzęt peryferyjny. Chcielibyśmy również podziękować CMDR TrueSilver za zachęcenie nas do zbadania podziału uszkodzeń Plasma Repeaters. Specjalne podziękowania należą się CMDR 100.RUB za udzielenie wskazówek, mądrości i stanie się silnym zwolennikiem przejrzystości dokumentacji broni z korzyścią dla galaktycznej społeczności.
7. Bibliografia


[1] CMDR Maligno, “AX Weapon Damage Partitions”, https://canonn.science/codex/ax-weapon-d...artitions/


[2] CMDR Maligno, “Weapon Damage Partition Analysis”, https://tinyurl.com/y3oqbkvu[3] Mark Allen, Pilot’s Federation Representative, https://forums.frontier.co.uk/threads/el...st-7757464[4] CMDR Maligno, “Thargoid Interceptor Shield Analysis”, https://tinyurl.com/y4axfmp5
[Obrazek: 135108.png][Obrazek: cH5Yuim.jpg][Obrazek: 135108.jpg]

Odpowiedz
#2
Podziękował!Smile
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości