Projekt Złoty Szlak - zakończony
#1
W związku z pojawieniem się strony, która automatycznie wylicza takie trasy projekt odchodzi do lamusa Smile
https://beta.spansh.co.uk/riches



Wpadłem na pomysł, żeby wyznaczyć jakiś szlak po bańce z jak największą ilością dochodowych obiektów do zeskanowania, czyli ziemniaków, amoniaków i innych takich. Ma być on do pokonania zwykłym statkiem z jakimś typowym skokiem w okolicy 20 ly.

Złoty Szlak

Projekt wstępnie oparłem na jakiejś starej trasie znalezionej na Reddicie i go teraz szlifuję, natomiast juz widzę, że można go bardzo zoptymalizować i tu bym prosił o pomoc jeśli ktoś ma czasem godzinkę czasu.

Obecne punkty są od siebie odległe o 40 a czasem 140 ly i dobrze by było coś wyszukać interesującego między nimi, żeby nie skakać na pusto. Ja na razie przelatuję na normalnej trasie (Adder 23 ly) , ale można by to zrobić na ekonomicznej i starać się znaleźć inne earth-like, waterworld i nawet terraformowalne HMC (przyznam się, że tych ostatnich nie sprawdzam w ogóle, więc nawet w systemach które już oznaczyłem może być coś wartego sporo kredytów)
Poprawić można sporo, ten HIP 71343 na dole który właśnie znalazłem lecąc z A do B, jest najwięcej wartym systemem i go nie było na liście.

Reasumując, jak ktoś ma chęć pomóc, niech wybierze ze dwa punkty z arkusza i poskacze między nimi na ekonomicznej i jak coś znajdziecie to piszcze tutaj, dodam do arkusza.

Dodam że arkusz jest projektem ogólnego dobra a nie tylko tajnym projektem Husarii, więc zastrzegam sobie prawo upublicznienia go Smile
Dzięki
Odpowiedz
#2
Update:

Sprawdzone do tej pory systemy to 45 milionów wypłaty za kartografię, z tym, że nie wszędzie sprawdzałem high metal content, więc pewnie będzie koło 50 w sumie. Nieźle jak na kółko w okolicach bańki.

Nadal zapraszam do współpracy Smile
Odpowiedz
#3
(30.04.2017, 16:10 UTC)Baton napisał(a): Update:

Sprawdzone do tej pory systemy to 45 milionów wypłaty za kartografię, z tym, że nie wszędzie sprawdzałem high metal content, więc pewnie będzie koło 50 w sumie. Nieźle jak na kółko w okolicach bańki.

Nadal zapraszam do współpracy Smile

te systemy sa jakoś po koleji ( układaja sie w trase ) w tej tabeli czy poprostu wrzucasz tam najbardziej dochodowe które znalazłeś ?

kiedyś szukałem narzedzia pozwalającego zaimportować systemy z arkusza xls do naszych bookmarków na mapie w grze, jest cos takiego ?
Born too late to explore the earth, too soon to explore the stars...
At least I was born in time to do it in VR.


Odpowiedz
#4
(30.04.2017, 17:51 UTC)Yata_PL napisał(a): [quote pid='69098' dateline='1493568633']
te systemy sa jakoś po koleji ( układaja sie w trase ) w tej tabeli czy poprostu wrzucasz tam najbardziej dochodowe które znalazłeś ?

[/quote]
Układają się w miarę w trasę (mam jeszcze kilka z oryginalnego posta), tyle że odległości czasem w okolicach 100ly więc trzeba poszukać "wypełniaczy", żeby to było ciekawsze, czym się będę od czasu do czasu zajmował. Jedna ze stron z kartografią którą sprzedawałem była za 13 milionów Smile

Licze na pomoc Smile
Odpowiedz
#5
kasa jest ciekawa ale satysfakcji z takiej niby exploracji brak Smile
teraz trochę latam ASPem po bance głownie w poszukiwaniu materialów do 2-uch nowych statków przy okazji skanując rozglądam sie tez za EL i WW , Amonia itp. Tak wiec dobrze ze taki watek powstał ,uzupełnię jak cos znajde
Born too late to explore the earth, too soon to explore the stars...
At least I was born in time to do it in VR.


Odpowiedz
#6
To nie jest eksploracja, to jest Złoty Szlak w celu rozrywkowym, oczywiście zaczęło się od Twojego posta, że można Anakonde zrobić w trzy wieczory w bańce, i chciałem sprawdzić czy jest w tym sens, na razie brakuje jakieś 100 baniek, ale jak się przyłożymy to kto wie Smile

Swoją drogą myślałem czy by tego nie oznaczyć jako spoiler, bo nowy gracz może w jeden dzień chapnąć 50, byle tylko doszedł do Advanced scanner, ale z drugiej strony może lepiej tak niż jak mu prawie wszyscy na TS każą robić relogo Smile

(może go nazwę Kapuściany Szlak hehehee )
Odpowiedz
#7
Szlak Złotej Cebuli Smile
Odpowiedz
#8
Złotą Cebulę właśnie znalazłem, 2 ziemiopodobne, 2 wodne, 5 terraformowalnych high metal content i jedno terraformowalne rocky body Smile

Pół roku temu tyle kasy to się z całej tygodniowej wyprawy czasem nie przywoziło hehe - 300 ly od Sol - PLEIADES SECTOR IR-W D1-42

[Obrazek: P9cXNFQ.png]
Odpowiedz
#9
(01.05.2017, 22:02 UTC)Baton napisał(a): Złotą Cebulę właśnie znalazłem, 2 ziemiopodobne, 2 wodne, 5 terraformowalnych high metal content i jedno terraformowalne rocky body Smile

Pół roku temu tyle kasy to się z całej tygodniowej wyprawy czasem nie przywoziło hehe  - 300 ly od Sol - PLEIADES SECTOR IR-W D1-42

[Obrazek: P9cXNFQ.png]

o mamusiu , to ile za ten 1 system ?

szkoda ze w sol nie ma tylu planet, moja corka mialby o wiele wiecej opcji wakacyjnych Wink
Born too late to explore the earth, too soon to explore the stars...
At least I was born in time to do it in VR.


Odpowiedz
#10
(02.05.2017, 06:28 UTC)Yata_PL napisał(a): o mamusiu , to ile za ten 1 system ?

Około 5 milionów 3.5 miliona za same skany tych terraformowalnych, nie wiem ile za cały układ Smile
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości