Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PORADNIK jak usprawnić Windę
#1
Lightbulb 
Czołem Komandorzy !

Tyle czasu minęło od mojego ostatniego DYI, że aż wstyd...obiecuję poprawę.
Jak obiecałem towarzyszom broni z TS’a, tak też  czynię.

W ramach walki z nudą i ciągłym lataniem w te i nazad, postanowiłem trochę ogarnąć swoje FPSy w Elitce i podzielić się swoimi wynikami z resztą Husarii.
Ale ponieważ chcę aby wasze FPSki były lepsze od moich, to muszę Wam najpierw pokazać co zrobiłem w zaledwie kilku krokach.... kilku... hehe

Pierwszym, drugim, piątym i dziesiątym krokiem będzie kolejno:
1. - stworzenie konta/profilu w Windowsie na potrzeby gry
2. - wyłączenie niepotrzebnych serwisów (windows 7/8/10)
3. - wywalenie przynajmniej połowy tego syfu który jest domyślnie instalowany wraz z Windowsem (8/10)
4. - konfiguracja Interfejsu NIC-id , czyli pogrzebiemy w ustawieniach przepustowości protokołu TCP
5. - Multimedia Class Scheduler
6.  - Podsumowanie i wyniki FPS w Elite
 
O ile komuś chce się spędzić kolejne 2 godziny na dłubaniu w Windowsie aby poprawić FPSy w grze czego w 100% nie gwarantuję, to zapraszam na wspólną wyprawę... tym razem w głąb tego tekstu.
Na początek zacznijmy od sprzętu.
Procesor I7-3770K @ 3.5Ghz
Ram 16GB @ 2000Mhz
Revo Drive OCZ 160GB PCIex – System Windows 10
SSD 240 GB – Elite Dangerous
MSI 970GTX 2way SLI
Chłodzenie  procek-woda / grafika powietrze
Rozdzielczosc 5760x1080
 
To właśnie ze względu na wysoką rozdzielczość w grze i detale ULTRA spodziewam się, że większość z Was nawet przy jednej karcie graficznej będzie miało zbliżone, lub nawet lepsze osiągi.
@moje karty graficzne są bez OC!
 
No dobra... my tu pierdu, ppierdu a przed nami jeszcze dużo pracy...
 
UWAGA:  Sugeruję, aby  po każdym z 7 kroków restartować komputer. Głównie dlatego, ze jak coś spierniczysz, to będziesz przynajmniej wiedział w którym momencie... a to już połowa sukcesu aby całą sprawę odkręcić.

1. Robimy sobie nowe konto/profil w Windowsie

Wyjścia są dwa... możesz zacząć od zrobienia nowego konta/profilu (przynajmniej na próbę), albo możesz zacząć od świeżej instalki Windowsa. Zależy od Ciebie jak sobie tam wolisz.... Ja skupiam się na Windows 10, bo na takim obecnie pracuję i jest mi wygodniej.

1.       Wybierz przycisk Start, a następnie wybierz pozycję Ustawienia.
2.       Wybierz przycisk Konta > Inni użytkownicy.

[Obrazek: eBgheBk.jpg]
3.       wybierz pozycję Dodaj kogoś innego do tego komputera.
4.       W nowym okienku wybierz pozycję na samym dole „Nie mam informacji logowania tej osoby”
5.       W kolejnym okienku wybierz opcje „Dodaj użytkownika bez konta Microsoft”
6.       Wprowadź nazwę nowego konta. Jeśli chcesz teraz możesz ustawić nowe hasło, w przeciwnym razie klikaj pozycję Dalej a następnie Zakończ.
 
Jeśli wszystko poszło po Twojej myśli to właśnie założyłeś nowe konto ...
[Obrazek: uUfx92g.jpg]

Co ciekawe, a właściwie co jest zje&^%ne w Windows 10 to fakt, że posiadając 2 różne konta jedno będzie tym które zawsze załaduje domyślnie. Potem trzeba się wylogować/przełączyć na to drugie konto... usprawnienie jak cholera, godne samego Billa !
 
Na to mam pewne lekarstwo którego zastosowanie powodować będzie, że windows będzie się ładował jedynie do ekranu logowania, gdzie wybierasz który profil chcesz urchomić...czyli coś co było jeszcze w Windows 7..potem się wzieło i zmyło J

1.       Uruchom start i wpisz : regedit 
uruchomi sie konsola rejestrów Windowsa w której znajdź tą ścieżkę:
Kod:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Authentication\LogonUI\UserSwitch

2. W prawym okienku jest wartość Enabled, kliknij na niej dwukrotnie z zmień domyślną wartość z 0 na 1
[Obrazek: PHRTSzL.jpg]

Tutaj pojawia się mały problem gdyż Windows domyślnie będzie zawsze zmieniał wartość Enabled na 0, więc trzeba temu jakoś zaradzić.

3 .     Popatrz na screen powyżej, w lewym okienku jest klucz rejestru „UserSwitch”, kliknij na nim prawym przyciskiem i wybierz        z menu Uprawnienia/Permissions
4.  W nowym okienku wybierz Zaawansowane/Advanced, otworzy to kolejne nowe okienko...
[Obrazek: Z14uSuG.jpg]
5.    W nim klikasz na zaznaczony przycisk „Wyłącz dziedziczenie/ Disable inheritance”,zupełnie jak na obrazku powyżej.

Pojawią się 2 opcje do wyboru, ale masz wybrać tę pierwszą „Konwersja uprawnień dziedziczonych/Convert inherited permissions”

6. W tym kroku będzie już tylko zmiana właściciela profilu z SYSTEM na Administratorzy... w tym celu popatrz na screen poniżej i kliknij na niebieski napis Change


[Obrazek: jnX4czw.jpg]
WAŻNE: po kliknięciu pojawi sie okienko gdzie masz podać nazwę profilu administratora.... nazwa zalezy od tego jak Ty/ ktoś kiedyś ją zdefiniował podczas instalacji Windowsa.. może być Admins/ Administrators/Administratorzy..itd... patrz i sugeruj się zieloną strzłką powyżej..czegoś takiego szukasz..

7. Wpisujesz w polu okienka np. Administratorzy, a następnie klikasz


[Obrazek: VCs9A60.jpg]

Sprawdź nazwę/check names”. Jesli wszystko jesk OK, to nazwa uzupełniła się automatycznie, jeśli coś wpisałeś źle to wyskoczył błąd i musisz próbować dalej wpisując poprawnie nazwę. WIELKOŚĆ LITER MA ZNACZENIE !!!
Jesli wszystko jest dobrze, to zamykasz okienko wracając do tego poprzedniego.

7a. Jesteś teraz w okienku z pkt 6.... klikasz dwukrotnie na Administratorzy/Administrators i wybierasz TYP:
      Pozwól/Allow i zaznaczasz X na pełna controla/full control. Jak na rysunku poniżej.

[Obrazek: sUX2e62.jpg]

...i klikasz OK.
Ten sam krok robisz dla grupy SYSTEM, ale w manu TYP:zaznaczasz odmowa/Deny, następnie klikasz na „pokaż opcje zaawansowane” i odznaczasz wszystkie X poza jednym „ustaw wartość/set value”


[Obrazek: hpzjzMU.jpg]

Teraz juz tylko zamykasz wszystkie okienka klikając OK.

Po tym kroku możesz zrobić restart Windowsa, ale nie musisz.

2. Wyłączamy niepotrzebne serwisy

1. W sumie jestem w 95% przekonany, ze większośc serwisów będzie takich samych dla Windowsa 8/10 i bardzo zbliżone nazwy dla Win7.
Co ciekawe i ważne zarazem to fakt, że zmiany serwisów odbywają się na zasadach polityki globalnej, czyli nie ważne czy masz 1 czy 5 kont w windowsie, jak wyłączysz jakis serwis/usługę to nie będzie ona działać dla wszystkich kont. Trochę to bez sensu, ale czego się nie robi ku chwale Billa Wink


Znaczna część serwisów zawsze będzie działać i powinna działać, natomiast znajdziecie wsród nich takie których nie uzyliście nigdy i już pewnie nigdy nie uzyjecie...jak serwis obsługi faxu
J
Aby nie zatruwać Wam już więcej życia swoim słodkim pierdzeniem, polecam zrobić co następuje:


1.   Klikasz start, uruchom i wpisujesz: services.msc,
1a  klikasz i masz okienko z listą serwisów w swoim systemie.
    Teraz tak... wybór które z serwisów chcesz wyłączyć należy do Ciebie.

UWAGA!
Dla Tych co nie są przekonani o tym co robią
..polecam otworzyć pliczek poniżej i zastosować się do wytycznych Black Vipera.


Dla potrzeb Windowsa 10 stworzył on pełną listę serwisów i podzielił ją na poszczególne wersja windowsa.
W ostatniej kolumnie znajdziecie rekomendowane ustawienia dla gier dla Windwosa 10.
Aczkolwiek przeglądając listę napewno zauważycie, że nie do końca pokrywa się ona z tym co macie na swoich kompach. Różnica wynika z indywidualnych potrzeb użytkownika jak i aplikacji/serwisów jakie instalowaliście... dobrym przykładem będą tutaj serwisu Nvidia.
Gdy już znajdzicie serwis którego nie ma na liście, to sami musicie zdecydować czy warto go wyłączyć czy też nie i jaki emogą być tego konsekwencje.  Nic się jednak nie martwcie jak coś spierd%^&... lista zawiera tez ustawienia domyślne których mozecie użyć na wypadek jak cos nie bedzie działać.

link do Black Viper's service list   [Imgur](http://i.imgur.com/SliycVR.png)
link do mojej listy serwisów jako przykład  [Imgur](http://i.imgur.com/QJab2Qe.png)

Dla porównania załączam też swoje serwisy Windwosa 10, abyście mogli sobie zerkąć i porównać z tymi u siebie. Jak łatwo zauważyć olałem serwisy ASUSA,  czy też NVIDI... po prostu z nich nie korzystam.

2.       DOBRA, wyłączamy...
      Na wybrany serwis należy kliknąć 2 razy i wybrać opcję którą sobie zyczysz...
  •          Automatyczne z opóźninym startem
  •         Automatyczne normalne
  •          Start manualny/ręczny
  •       Wyłączony
Panująca zasada jest tutaj jedna... albo serwis działa, albo nie działa. Czym więcej zasobów naszego kompa będzie dostępnych dla naszej Elitki, tym więcej z niej wyciśniemy

[Obrazek: gsvAqT5.jpg]
Sorry ale tutaj nie ma się nad czym rozpisywać, więc tamat jest dość krótki.
W razie co znajdziecie mnie na TS, więc pytania kierujcie na TS lub PM.


3. Czyśćimy Windowsa

Nie jest już chyba żadną tajemnicą, że wraz w Windowsem 10 ( być może i 8) instaluje się całą masa syfu, pre-instalowanych aplikacji i „wspomagaczy” które można jedynie o kant d... potłuc.
Może i w niektórych przypadkach przydają się one, ale to zdecydowana mniejszość użytkowników. Na codzień jednak powodują one zaślimaczenie nawet świeżo zainstalowanego windowsa, więc automatycznie nasówa się pytanie: „po co to trzymać skoro albo z tego w ogóle nie korzystam, albo może tylko z jednego lub 2 programów”?
Jak dla mnie odpowiedź jest prosta... niema to w ogóle sensu tym bardziej, że teraz mamy wyciskać z Windowsa, a nie upychać.

Zadanie równie proste co edukujące... TAK TAK ! gdyby nie pięknie wyglądające GUI (oprawa graficzna) to Windows nie wyglądałby inaczej jak PowerShell.  .... pozdrawiam też wszystkich którzy  kompilowali za starych dobrych czasów jądro linuxa... wygląda znajomo ? hehe

Dobra, lecimy z koksem....

1. Klikasz Start w Windowsie u wpisujesz „Powershell”... gdy pojawi się w okienku to prawy klik i wybierasz z menu opcję: „Uruchom jako Administrator”

[Obrazek: PQD1SPy.jpg]

 Juz po chwili powita Cię konsola tekstowa migająca zachęcająco kursorem.
 
2.       Z Listy poniżej wybierz sobie to czego nie używasz i nie będziesz używać...
( kolory nie mają żadnego znaczenia, jedynie zaznaczyłem nazwy programów abyś mógł je łatwo odszukać)

Remove-AppxPackage -package Microsoft.BingFinance_10004.3.193.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Remove-AppxPackage -package Microsoft.BingNews_10004.3.193.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Remove-AppxPackage -package Microsoft.BingSports_10004.3.193.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Remove-AppxPackage -package Microsoft.BingWeather_10004.3.193.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Remove-AppxPackage -package Microsoft.Getstarted_2015.622.1108.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Remove-AppxPackage -package Microsoft.MicrosoftOfficeHub_2015.4218.23751.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Remove-AppxPackage -package Microsoft.MicrosoftSolitaireCollection_3.1.6103.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Remove-AppxPackage -package Microsoft.Office.OneNote_2015.4201.10091.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Remove-AppxPackage -package Microsoft.People_2015.627.626.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Remove-AppxPackage -package Microsoft.SkypeApp_3.2.1.0_neutral_~_kzf8qxf38zg5c
Remove-AppxPackage -package Microsoft.WindowsAlarms_2015.619.10.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Remove-AppxPackage -package Microsoft.WindowsCamera_2015.612.1501.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Remove-AppxPackage -package microsoft.windowscommunicationsapps_2015.6002.42251.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Remove-AppxPackage -package Microsoft.WindowsMaps_2015.619.213.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Remove-AppxPackage -package Microsoft.WindowsPhone_2015.620.10.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Remove-AppxPackage -package Microsoft.WindowsSoundRecorder_2015.615.1606.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Remove-AppxPackage -package Microsoft.XboxApp_2015.617.130.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Remove-AppxPackage -package Microsoft.ZuneMusic_2019.6.10841.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Remove-AppxPackage -package Microsoft.ZuneVideo_2019.6.10811.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Remove-AppxPackage -package Microsoft.3DBuilder_10.0.0.0_x64__8wekyb3d8bbwe

3.       Zaznaczasz wybraną aplikację którą chcesz usunąć (pojedyńczo), kopiujesz i wklejasz do
okienka Powershell...<Enter> i ...
Już po chwili pojawi się, zielony nagłówek okienka z napisem „Deployment Operation Progress....xxx.... initialized” i po krótkiej chwili mielenia procesorem .. znów pojawi się wesoło migający kursor gotowy na kolejną porcję komend.


[Obrazek: JRZYHVE.jpg]

4.       Potwarzasz krok 3 do znudzenia, lub czasu az wszystko z listy zniknie...
Nie mniej jednak podziwiam Cię jeśli wciąż uważasz, że potrzebujesz programiki typu Zune Video, lub Bing Weather.   Szanuję jeśli wywaliłeś wszystko z powyższej listy... prawda równie brutalna jak twarde lądowania Cmdr. 2M1Ra  xD


4. Teraz trochę o sieci....
Czyli konfigurujemy sobie Interfejs NIC-id, aby zwiększyć przepustowość protokołu TCP i ustawiamy throttling

Ale o co kaman ?!?
Jest coś co się zowie algorytmem Nagla. Łączy on kilka małych pakietów danych w jeden pojedyńczy, większy pakiet, po to aby transmisja danych odbywała sie jak najwydajniej. Wszystko zostało opracowane po to aby zwiększyć wydajność samej transmisji danych, co ma niestety nagatywny wpływ na nasz ...ping i lagi. 
Ponieważ algorytm „Nagla” jest domyślnie włączony w Windowsie, należy go wyłączyć. Dzieki temu będziemy mieli mniejszy ping i mniej lagów....tadaaa
 
1.       Standardowo... Start-àuruchom i wpisujemy „Regedit”
2.       Po otwarciu edytora rejestru szukamy takiego klucza

Kod:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters\Interfaces\

3.       Szukasz teraz klucza rejestru który zawiara Twoj adres IP

Ważne: jeśli masz więcej niż jedną kartę sieciową znajdziesz w tym miejscu więcej niż jeden klucz rejestru z Twoim adresem IP ( nawet gdy druga karta nie jest podłączona).Jeśli takich wpisów znajdziesz więcej niż jeden (jak ja) zmieniamy dane w dwóch z nich.

[Obrazek: TiLk2pq.jpg]


4.       Gdzieś na dole prawego okienka powinny być 3 wpisy których szukasz:
 
  • TcpAckFrequency à klikasz 2 razy i zmieniasz wartość z 0 na 1

  • TCPNoDelay à klikasz 2 razy i zmieniasz wartość z 0 na 1
    • TcpDelAckTicks à klikasz 2 razy i zmieniasz wartość na 0
5.       Na wypadek jakbyś nie miał takich wpisów tam gdzie powinny one być, albo miał mniej to trzeba je sobie dopisać samemu.

6.       Aby to zrobić klikasz prawym przyciskiem w prawym okeinku i wybierasz:
       NEW-->DWORD (32bit) Value ... nawet dla Windowsów 64bitowych

7.       W nowym wpisie podajesz nazwę np. TcpAckFrequency (wielkość liter ma znaczenie) i wciaskasz Enter
8.   Na nowo stworzonym wpisie klikasz 2 razy i podajesz 0 lub 1 wg instrukcji w pkt 4

No i już... zrobione !
W moim przypadku pingi w Lolu i Bfce poprawily się znacząco i teraz są ok 30/20ms..uważam je za całkiem zajebiste.



Throttling srotling..

Mam nadzieję, że jesteś na tyle poważny, ze nie zamknąłeś jeszcze edytora rejestru młody człowieku Wink

1.       Szukasz takiej ścieżki:

Kod:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsNT\CurrentVersion\Multimedia\SystemProfile

2.       W prawym okienku jest klucz: NetworkThrottlingIndex
3.       Klikasz na niego 2 razy i trybie szesnastkowym (hexadecimal) wpisujesz: ffffffff  (8 literek f )
4.      Nie zamykaj jeszcze edytora rejestru...przyda się Wink
[Obrazek: tfWBs6V.jpg]

Generalnie chodzi o to, ze Windows domyśnie implementuje mechanizm dławienia przepustowości połączenia... to dlatego, że mielenie pakietów sieciowych przez Windows potrafi bardzo mocno nadużyć wydajność naszej maszynki, więc dławienie ma sens... o ile masz komputer podłączony do sieci korporacyjnej.. ale nie małej domowej.


5. Multimedia Class Scheduler...i co się za tym kryje

Streamowanie multimediów jak i niektóre gry wykorzystują „Multimedia Class Scheduler”, lub jak kto woli serwis MMCSS która pozwala wykorzystywać jedynie do 80% procesora. Podkręcając Multimedia Class Scheduler zapewnimy sobie dostęp do tych 10-20% mocy procesora.
            1.       Jeśli już zdążyłeś zamknąć edytor rejestru to :
                  Start --> uruchom i wpisujemy ...regedit
            2.       Szukamy sciezki:

Kod:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsNT\CurrentVersion\Multimedia\SystemProfile

            3.       W prawyk okienku klikasz prawym przyciskiem I wybierasz
                  NEW-->DWORD (32bit) Value
            4.       Nazywasz wpis: „SystemResponsiveness” i wciskasz Enter aby potwierdzic.
            5.       Następnie klikasz na tym wpisie 2 razy i w trybie szesnastkowym (hexadecimal)
                  dodajesz 00000000  ( 8 razy cyferkę zero)
            6.       Klikasz OK i zamykasz to okienko...
            7.    Następnie szukasz ścieżki
Kod:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsNT\CurrentVersion\Multimedia\SystemProfile\Tasks\Games

            8. W okienku po prawej stronie zmieniasz poszczególne wartości na:

  • "Scheduling Category"="High"
  • "SFIO Priority"="High"
  • "Background Only"="False"
  • "Priority"=dword:00000001
  • "Clock Rate"=dword:00002710
  • "GPU Priority"=dword:00000001
  • "Affinity"=dword:00000000
Oczywiście dopiero po resecie kompa powyższe zmiany zostaną uwzględnione.

Gratuluję jeśli dotarłeś wraz ze mną to tego punktu. Jeśli robiłeś wszystko krok po kroku, to zajęło Ci to jakieś 2 godziny pysznej zabawy i poznawania włąsnego Windowsa.
To i tak pikuś porównując moje 8+ godzin spędzonych na napisanie tego poradnika. Mam więc nadzieję, że zawarte w nim informacje będą przydatne no i skorzystasz na tym tyle samo co i ja.


6. Podsumowanie i wyniki..czyli jak to jeden FPS więcej robi różnicę !

Pozwólcie, że podzielę się z Wami tym co ów zmiany w Windowsie zmieniły u mnie w grze.
Czy to wiele, czy też nie pozostawię tutaj miejsce na wolne komentarze...
Ba... mało tego, będę wdzięczny jeśli rozpocznie to rozmowę i ktoś tam zechce się podzielić swoimi wynikami !
Tak naprawdę nie wiem i niestety nie mogę nikomu zagwarantować, że zarówno i zmiany będą w 100% korzystne, jak i tego że wyniki będziecie mieli lepsze lub gorsze. Sprawa indywidualna każdego kompa.
Nie mniej jednak to sam Microsoft częstwo stwierdza, ze zmiany które Wam tutaj przedstawiłem powinny mieć znamienny wpływ na gry jak i samego Windowsa.


Ale do rzeczy..
Jak juz pisałem wcześniej u mnie przy rozdzielczości 5760x1080 i detalach ULTRA moje FPSy przed zmianą wyglądały następująco:

[Obrazek: zZ2Wh2I.jpg]

Wyniki nie najgorsze ktoś powie, ale przy tak dużej i częstej zmianie FPS (flaktuacja) jest to bardzo drażniące i dające się odczuć zwłaszcza jak używa się headtrackera.

Wyniki po zmianie:

[Obrazek: iayg1X3.jpg]


Jest kilka wyników które zaznaczyłem na czerwono. To dlatego, ze po uruchomieniu gry będąc w najczęściej jeszcze w hangarze nieważne czy 5 czy 50 minut FPSy są zostają wysokie... i zostają na większość czasu gry dopóki nie zrobię ALT+TAB aby wyjść do pulpitu. Czasmi muszę uruchomić TSa czy overwolfa, czy opentrack się zwiesi... po powrocie FPSy spadają. Nie wiem czy to wina samego Windowsa, czy też może Elitki...  ale nie o to chodzi aby miec 1000 FPS anyway.
Co ciekawe nie doświadczam teraz freezów, spowolnien, crashy co udawało mi się osiągnąć przed zmianą.
Wkurzającym zjawiskiem było u mnie otwieranie Mission Board na stacji i taki stuttering, lub freezy które temu towarzyszyły. Jak sprawdziłem miało to związek z bezpośrednim wykorzystaniem dużej ilości Video RAM. Trochę to dziwna sprawa, bo co tam niby miałoby się renderować... kilka razy gdy Video Ram dobił do 4000MB, wywalał błąd sterownika i kończyło się black screenem lub nawet hard resetem.
Teraz tego nie ma..i dobrze J
NO dobra.. to byłoby na tyle moje droga ekipo...
Czekam z utęsknieniem na wasze komentarze i jakies inne porady...

Do zobaczenie w galaktyce, o ile CMDR. Ajro jej wczoraj nie popsuł xD
[Obrazek: SDU3JFX.png]
Odpowiedz
#2
Wystarczy ustawić hasło na konto główne (nawet cyfrę 1) jak dojdzie do logowania przed wpisaniem hasła to wciskasz CTR+Alt+DEL i wybierasz drugie konto i się logujesz. Tylko nie pamiętam czy trzeba wcisnąć trzy krotnie jak w windows 2000 serwer czy wystarczy tylko raz.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#3
Rozbudziłeś apetyt - czekamy na punkty 2...6

Ah, to tylko falstart był ;D
No - to się nazywa PORADNIK, szacun! ;-)
Sporo fajnych rzeczy w jednym miejscu.

ps
a który to jest ten, co miał niby galaktykę popsuć?
słyszałem, że una nadal wisi "na pasie Oriona", czy jakoś tak...

Bezspornym dowodem na istnienie inteligencji pozaziemskiej jest fakt, że się z nami nie kontaktuje...
[Obrazek: 1XKzkTr.png]
Odpowiedz
#4
haha.... klikło się za wcześnie.. ale juz wszystko jest
[Obrazek: SDU3JFX.png]
Odpowiedz
#5
Kapitalny poradnik panie Doktorze, ja miałem tylko kłopot przy wywalaniu aplikacji windowsowych. to prawdopodobnie przez to że po ostatniej aktualizacji W10 zmieniły się numerki kompiilacji. Gdyby ktoś miał podobny kłopot to poniższą komendą można sobie wylistować do pliku .txt na pulpit listę aplikacji:

Kod:
Get-AppxPackage | Select Name, PackageFullName >"$env:userprofile\Desktop\Apps_List.txt"
a potem już tylko podmieniając w poniższej komendzie shella odpowienią nazwę:

Kod:
remove-appxpackage NazwaDelikwentaDoWywalenia
Odpowiedz
#6
Co do początku to alternatywnie można po prostu sobie ustawić jakieś jednoliterowe hasła dla użytkowników i tyle, będzie pokazywać logon screen, Windows do pewnych rzeczy wymaga hasła, więc to jest przydatne.

Co do reszty to dobry poradnik, natomiast tak jak mówiłem na TS, nie widzę co konkretnie by miało poprawiać FPS-y, więc tu by sie prosiła jakaś rzeczowa analiza, natomiast ważne, że jesteś zadowolony Smile
Odpowiedz
#7
Hahahahaha!

A ja po temacie "jak się pozbyć gołębi z balkonu" wszedłem szukając sposobu na szybszą jazdę windą... Chociaż nie mam windy - taki ciekawy byłem co też znowu wykluje się w szalonych husarskich łbach... Biggrin
Odpowiedz
#8
(16.06.2016, 12:54 UTC)Robinus napisał(a): Hahahahaha!

A ja po temacie "jak się pozbyć gołębi z balkonu" wszedłem szukając sposobu na szybszą jazdę windą... Chociaż nie mam windy - taki ciekawy byłem co też znowu wykluje się w szalonych husarskich łbach... Biggrin

A już myślałem, że tylko ja mam już zryty łeb BiggrinBiggrin
Odpowiedz
#9
Poprawić działanie Elitki może kilka rzeczy które tutaj nadmieniłem

1. osobny profil to gier chociażby, nie łądujesz w startupie jaki i serwisach tego całego badziewia którego używasz. Dostajesz natomiast "odchudzoną" windę której jak najwięcej zasobów przeznaczas na potrzeby gry.
2. Napewno pomaga w osiągach Multimedia class scheduler tweak, który domyślnie w windowsie jest wyłączony.

Zgadzam się co do rzeczowej analizy... póki co jest to jedynie moje subiektywne spojrzenie na FPSy i to jak zmieniały sie one wraz ze zmianami w Windowsie. TO miało być doświadczenie i było... z jakimś tam efektem.
Rzeczowa analiza będzie wtedy gdy wiecej osób zrobi to samo i podzieli się efektami swojej pracy.

... tak jestem zadowolony Smile
[Obrazek: SDU3JFX.png]
Odpowiedz
#10
Remove-AppxPackage -package Microsoft.BingFinance_10004.3.193.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Remove-AppxPackage -package Microsoft.BingNews_10004.3.193.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Remove-AppxPackage -package Microsoft.BingSports_10004.3.193.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Remove-AppxPackage -package Microsoft.BingWeather_10004.3.193.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Remove-AppxPackage -package Microsoft.Getstarted_2015.622.1108.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Remove-AppxPackage -package Microsoft.MicrosoftOfficeHub_2015.4218.23751.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Remove-AppxPackage -package Microsoft.MicrosoftSolitaireCollection_3.1.6103.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Remove-AppxPackage -package Microsoft.Office.OneNote_2015.4201.10091.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Remove-AppxPackage -package Microsoft.People_2015.627.626.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Remove-AppxPackage -package Microsoft.SkypeApp_3.2.1.0_neutral_~_kzf8qxf38zg5c
Remove-AppxPackage -package Microsoft.WindowsAlarms_2015.619.10.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Remove-AppxPackage -package Microsoft.WindowsCamera_2015.612.1501.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Remove-AppxPackage -package microsoft.windowscommunicationsapps_2015.6002.42251.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Remove-AppxPackage -package Microsoft.WindowsMaps_2015.619.213.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Remove-AppxPackage -package Microsoft.WindowsPhone_2015.620.10.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Remove-AppxPackage -package Microsoft.WindowsSoundRecorder_2015.615.1606.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Remove-AppxPackage -package Microsoft.XboxApp_2015.617.130.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Remove-AppxPackage -package Microsoft.ZuneMusic_2019.6.10841.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Remove-AppxPackage -package Microsoft.ZuneVideo_2019.6.10811.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Remove-AppxPackage -package Microsoft.3DBuilder_10.0.0.0_x64__8wekyb3d8bbwe


to jest dobre tylko nie wiem czy to nie sa stare dane zadnego pakietu niechcial mi usunac ( nie odnajdywał pakietu)
moze buildy tych pakietów sa z przed jakies wiekszej aktualziacji ?
Jezdze winda 10-64 bit
Born too late to explore the earth, too soon to explore the stars...
At least I was born in time to do it in VR.


Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Bug Jak zapolować na Orthrusa i zdobyć próbki jego tkanki Mathias Shallowgrave 0 971 25.01.2023, 23:30 UTC
Ostatni post: Mathias Shallowgrave
  [PORADNIK] Jak grindować rangi Federal i Imperial Navy. Franz Lionport 14 18,187 28.11.2022, 21:31 UTC
Ostatni post: MAGNUM354
  [PORADNIK] Jak zdobyć Guardian Module Blueprint Segment Scarlet Yuri 43 63,327 07.07.2022, 14:40 UTC
Ostatni post: Kibic
  Jak ograniczyć liczbę zgonów na początku Odyssey Detson 0 2,632 30.03.2021, 10:56 UTC
Ostatni post: Detson
  [PORADNIK] Jak przetrwać w Open Warjoy 9 8,361 13.01.2021, 21:26 UTC
Ostatni post: FrankDolas



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości