Mapowanie w wingu
#1
Gdy jestem ze znajomym w wingu i mapujemy razem planety, to raz dostaje dane z planet które on zmapował, a raz ich nie dostaje. Jest to zależne od odległości, ale nie wiemy jaka to odległość. Z pewnością nie jest to 1000 ls bo już to sprawdziliśmy wielokrotnie, czy ktoś wspomoże biednych kadetów swoją wiedzą w temacie? 
Odpowiedz
#2
Nie zawsze pojawa się komunikat o zmapowaniu planety, ba czasami nawet jak sami mapujemy się nie pojawia.

Teoretycznie powinnoście mieć te same kwoty przy sprzedaży ale,
te 1000ls to wyczytałem gdzieś na oficjalnym forum frontiera, teraz nie jestem pewien czy tu chodziło tylko o skany fss , czy fss + dss. Może dss łączy się na krótszym dystansie. Nie wiem czy honk też się zalicza.

Kolejna sprawa, pierwsza osoba która wskakuje do sektora odrazu skanuje gwiazdę i najbliższe planety- być może zanim ta druga wskoczy skan tej pierwszej się zakonczy, a program widząc że jesteście w wingu blokuje tej drugiej osobie możliwość ponownego przeskanowania tego samego obiektu by uniknąć np. dublowania nagród za eksplorację. Ale to ostatnie to moja spekulacja - z programistycznego punkty widzenia prostu sposób na wykluczenie buga.

Co do first Discovery / mapped to pewność uzyskamy dopiero przy sprzedawaniu map.
Odpowiedz
#3
(06.05.2020, 07:32 UTC)Aran V. napisał(a): Nie zawsze pojawa się komunikat o zmapowaniu planety, ba czasami nawet jak sami mapujemy się nie pojawia.

Teoretycznie powinnoście mieć te same kwoty przy sprzedaży ale,
te 1000ls to wyczytałem gdzieś na oficjalnym forum frontiera, teraz nie jestem pewien czy tu chodziło tylko o skany fss , czy fss + dss. Może dss łączy się na krótszym dystansie. Nie wiem czy honk też się zalicza.

Kolejna sprawa, pierwsza osoba która wskakuje do sektora odrazu skanuje gwiazdę i najbliższe planety- być może zanim ta druga wskoczy skan tej pierwszej się zakonczy, a program widząc że jesteście w wingu blokuje tej drugiej osobie możliwość ponownego przeskanowania tego samego obiektu by uniknąć np. dublowania nagród za eksplorację. Ale to ostatnie to moja spekulacja - z programistycznego punkty widzenia prostu sposób na wykluczenie buga.

Co do first Discovery / mapped to pewność uzyskamy dopiero przy sprzedawaniu map.

Wielkie dzięki za odpowiedź, na razie wychodzi mi że to też może być kwestia jakiegoś błędu. Jeśli dojdę do jakiegoś sensownego wniosku w moich badaniach tego problemu podzielę się wnioskami w tym temacie.
Odpowiedz
#4
Dziala od 0 do 2000Ls
[Obrazek: 175803.png]
[Obrazek: 175803.jpg]
Odpowiedz
#5
Temat był już poruszany i nawet ze @szkodi zrobiliśmy kilka testów pod kątem Bigosowym - gdzieś w otchłani forum powinien być wątek.
Skanowaliśmy/mapowaliśmy jeden system w wingu, żeby sprawdzić jak to później wygląda przy sprzedaży karto.

Niestety to było tak dawno, że nie pamiętam szczegółów a nie chciałbym też wprowadzać w błąd.
Możesz jednak zapytać Rotmistrza, może on pamięta szczegóły Wink
Odpowiedz
#6
Nie podam konkretnych wartości, ale mapując w wingu ze znajomym naliczało mi mapowanie nawet, gdy mapował planetę przy innej gwieździe, kiedy ja mapowałem kilka planet przy głównej gwieździe, a więc mówimy o odległościach i 200k+ ls
Po sprzedaży map na mapie systemu było napisane, że odkryliśmy je i zmapowaliśmy jako pierwsi.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości