Łączone kontrolery - opinie
#1
Witam wszystkich.

Zaczynam malutki temat, bo zawsze zastanawiałem się, czy ktoś z naszych członków gra na przepustnicy jednej firmy, a joystick jest całkowicie z innej rodziny? Jeśli tak, to czy nie powstają konflikty sprzętowe między jednym lub drugim?

Pytam przede wszystkim dlatego, że od kilku miesięcy używam Warthoga i definitywnie zmieniam go na Virpila, który swoją drogą dotarł i czeka ładnie na mnie w Polsce. Prawdopodobnie sam niedługo go odbiorę, ale nie jestem pewien czy dojdzie do tego czasu przepustnica, bo produkcja się im przedłużyła. Dlatego zastanawiam się czy gra na przepustnicy Warthoga i joysticku Virpila jest możliwa, zanim całkowicie zmienię setup na Virpilowe zabawki.

Czy ktoś tutaj używa dwóch innych marek do tego i wszystko bangla?
[Obrazek: MB0ujCf.png]

ROTMISTRZ THE WINGED HUSSARS
Odpowiedz
#2
Nie powinno być żdnych konfliktów i wszystko powinno działać. Miałem taki sam dylemat, bo gram na przepustnicy od Warthoga i joysticku złożonym z bazy vpc warbrd i gripu od warthoga. W DCS gra przepustnice rozpoznała normalnie a jaya jako warbrd i trzeba było na nowo zdefiniować przyciski do joya. W elite gram wykorzystując skrypt do targeta zrobiony specjalnie do warthoga Aussiedroid's Enhanced Warthog Script v4.3.0. Po zmianie bazy TARGET w ogóle nie widział joya. Pomogła zamiana VID PID wg tego poradnika https://www.reddit.com/r/hotas/comments/...th_target/ i target widzi joystick warthoga i nic nie trzba zmieniać. Bez targeta chyba trzeba będzie na nowo zdefiniować przyciski bo elitka może nie wykryć joya jako warthog i nie pozwoli na u żywanie zdefiniowanych ustawień warthoga, ale togo nie jestem pewien, bo od razu poszedłem w skrypt, który mam obcykany.
Odpowiedz
#3
Tak sie zastanawiam czy ktos z naszej grupy gra na joyu Virpila ale z baza Warthoga?
[Obrazek: MB0ujCf.png]

ROTMISTRZ THE WINGED HUSSARS
Odpowiedz
#4
Bardzo łatwo łączyć ze sobą dowolne sprzęty za pomocą dwóch programików:
- HidHide - służy do ukrywania obecności hardware przed jednymi procesami w kompie i pokazywania tegoż hardware innym
- Joystick Gremlin - służy do mapowania fizycznych joysticków na wirtualny.
Technika jest taka:
- mapujesz przepustnice, joysticki i wszystko inne, czego używasz na wirtualny joystick w Joystick Gremlin (do 8 różnych axis, do 128 różnych guzików)
- za pomocą HidHide chowasz fizyczne joysticki, tak żeby Elite Dangerous ich nie wykrywało, ale żeby widział je Joystick Gremlin.
- konfigurujesz w ED wirtualny joystick serwowany przez Joystick Gremlina i ustawiasz sobie wszystko tak jak lubisz i zaplanujesz.

Jeszcze taki techniczny szczegół: ED mapuje tylko 32 guziki joysticka. Nadmiarowe można spokojnie zmapować na klawiaturę. Czyli naciśnięcie guzika (albo np hata) na joysticku mapuje się na klawisz, np "1", "F10" czy "shift-c". A z kolei klawisz w ED mapujemy do akcji. W ten sposób można dowolne ilości rzeczy na przypiętych do kompa sprzętach zmapować.

Kupiłem sobie kiedyś "powystawowy" (czytaj: używany) HOTAS X52 (joystick i przepustnica). Niestety joystick szybko mi się popsuł. Po kolei powysiadały na nim przyciski, zaczął mieć coraz większe problemy z centrowaniem i precyzją. Kupiłem pożądny joystick VKB (już nowy, z półki, nie oszczędzałem). I połączyłem w powyższy sposób przepustnicę (razem z trymerami, hatem itepe) z X52 z joystickiem z VKB.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości