ETS2 oraz ATS - modyfikacje
#1
Witam

Uruchomiłem wczoraj ETS2 razem z ProMod i innymi dodatkami:
- Military Cargo Pack
- Overweight Trailers and Cargo Pack
- Railway Cargo Pack
- Trailers and Cargo Pack
Powyższe dodatki do ściągnięcia tutaj: Link

ProMod niestety na dysku już się nie zmieścił, ściągniecie go stąd: ProMod Niestety aby go pobrać należy zarejestrować się na stronie ProMod'a
Jeśli chcecie jeździć wspólnie na tym modzie można pominąć generowanie pliku def., od razu kliknąć Przejdź do kroku 2, plik def. ściągniecie z dysku (link powyżej). Tylko posiadając ten sam plik będziecie w stanie wspólnie pojechać w konwoju.
Następnie wybieracie prędkość ściągania plików, ja po dwóch sekundach namysłu wybrałem opcję płatną. 1 Euro nie wydaje mi się ceną wygórowaną. Dla oszczędnych pozostaje wolne pobieranie, wcześniej tak robiłem. Ostatnio nie chciało mi się czekać i nie żałuję.

Wszystkie mody po rozpakowaniu wrzucamy tutaj:
c:\Users\"nazwa użytkownika"\Documents\Euro Truck Simulator 2\mod

Osoby chętne pobrać i zainstalować ProMod'a muszą uważać na poprawną kolejność ładowania plików:
[Obrazek: RjpoxEB.jpg]

Reszta modów poukładana jest w ten sposób:
[Obrazek: YsVzn5s.jpg]
[Obrazek: zpfNkqB.jpg]

ProMod zna chyba każdy (a przynajmniej o nim słyszał) kto gra od czasu do czasu w ETS2 jest to "większa" mapa (setki nowych dróg i dziesiątki nowych miast), u mnie z ~66% zmieniło się na 29,99% na nowych mapach znajdziecie m.in.:
Północna Skandynawia:
[Obrazek: 3wE6Hqc.jpg]

- Islandia, Wyspy Owcze
[Obrazek: Fp14zu9.jpg]

- Archipelag Svalbard z wyspą Spitsbergen
[Obrazek: dKoPlpb.jpg]

- Irlandia i północna Anglia:
[Obrazek: va1QLst.jpg]

- Cypr
[Obrazek: Wm8nJUB.jpg]

- Bałkany:
[Obrazek: EPsUHQg.jpg]

Do zobaczenia na trasie Smile

Pozdrawiam,
Detson
[Obrazek: 51626.jpg]
Odpowiedz
#2
Cześć

Małe update poniżej.
Dostałem info że może być problem ze ściągnięciem modów więc poniżej podaję linki dla zainteresowanych wspólną grą:

Overweight Trailers and Cargo Pack

Trailers and Cargo Pack

Military Cargo Pack

Railway Cargo Pack

Gdybyście mieli ciekawe propozycje modów to zapraszam do dzielenia się Smile

Pozdrawiam
[Obrazek: 51626.jpg]
Odpowiedz
#3
Detson - ponad 3 GB samych naczep? nie ma opcji i tak pro mods zajmuje z tego co pamiętam ponad 6 GB ( a teraz i pewnie z 9 GB ) które musiałbym na patrycje C wsadzić - szkoda miejsca

Nie można poejeżdzić na samym pro mods ? Obowiazkowo pchasz na siłę te dodakowe mody - coś mi sie zdaje że bez tych modów, a szczególnie tego od przyczep który dodaje 770 ładunków i 420 firm... to otoczenie i trasy i miasta sa puste jak wydmuszki - zgadza się ?
Odpowiedz
#4
(21.01.2022, 21:28 UTC)MAGNUM354 napisał(a): Detson - ponad 3 GB samych naczep? nie ma opcji i tak pro mods zajmuje z tego co pamiętam ponad 6 GB ( a teraz i pewnie z 9 GB ) które musiałbym  na patrycje C wsadzić  - szkoda miejsca

Nie można poejeżdzić na samym pro mods ? Obowiazkowo pchasz na siłę te dodakowe mody - coś mi sie zdaje że bez tych modów, a szczególnie tego od przyczep który dodaje 770 ładunków i 420 firm... to otoczenie i trasy i miasta sa puste jak wydmuszki - zgadza się ?

Jestem ugodowy i jak najbardziej można podyskutować na temat ilości modów. Z czegoś się zrezygnuje, coś doda, np. PM Middle East dodajemy do kompletu, a z tych poza PM zostawiamy np. Military Pack.

Dogadamy się, liczy się fajna zabawa. Wspólna jazda jest lepsza nawet bez modów niż ta z modami ale w Solo.
[Obrazek: 51626.jpg]
Odpowiedz
#5
żeby to szło gdzieś na D albo inną patrycję - ja mam niecałe 40 GB na C i nie widzi mi się zawalanie go śmieciami.
Ten middle East ile zajmuje? bo jak odrzucimy 3 GB a dodamy 6 to Smile ogólnie wolałbym własnie rozbudowę mapki jeszcze zamiast dziwnych przyczep.
I naprawdę nie dasz rady z normalnymi naczepami jeżdzić?trzeba za wszelką cenę targać 60 tonowy czołg na trasie np 3000 KM i się meczyć? albo jakies rakiety z którymi nie da się zakretów wziąść ? nie rozumiem tego .
Oczywiście to tylko moje pytania - bo jeszcze dużo czasu minie zanim się zdecyduduję na powrót do Pro Mods - zreszta u mnie na discordzie tez jest kilku chetnych którzy tego moda wychwalaja pod niebiosa a do tej pory może trzy osoby razem pojechały tylko raz... skoro taki cudny to czemu nikt na nim nie jeździ ?
Odpowiedz
#6
dobra - tymczasowo zainstaluję te naczepy i firmy ( ale ten mod wyleci przy pierwszej okazji - niech się tylko okaże ze w tych miastach z pro mods sa normalne firmy takie same jak w grze ) albo żę mi to utrudni działanie windows to od razu wywalam.
Pytanie tylko które pliki sciagac bo na tej streonie która podałeś sa te same pliki ale mają inny dodatek w nazwie:
Base mod - to jeszcse rozumiem
i Share Mods - po co ? naco ?
wielkosc plików traka sama więc podejrzewam ze to to samo ? czy sa jakieś róznice ?
Odpowiedz
#7
Dogadajmy się, proponuję zostawić ProModa w standardowej wersji, bez dodatku Middle East. Nie było tematu Smile
Sam go sobie przetestuję i napiszę później jak to wygląda.

Z modów dodatkowych zostawmy tylko:
Military Pack
Railway Pack
Overweight Pack

Łącznie dodatki ważą 1,5GB, mam nadzieję że dla nikogo nie będzie to tragedią. Oprócz oczywiście ProModa który swoje waży.
Ale oczywiście tutaj raczej zdecyduje większość graczy, jak będzie więcej jeżdżących Husarzy i nie będą chcieli żadnych modów to zastanowię się czy się na Vanilla nie przesiąść z powrotem. Ale że długo jeździłem bez modów to teraz za dobrze się bawię żeby z tego teraz zrezygnować  Smile

(22.01.2022, 10:41 UTC)MAGNUM354 napisał(a): dobra - tymczasowo zainstaluję te naczepy i firmy ( ale ten mod wyleci przy pierwszej okazji - niech się tylko okaże ze w tych miastach z pro mods sa normalne firmy takie same jak w grze ) albo żę mi to utrudni działanie windows to od razu wywalam.
Pytanie tylko które pliki sciagac bo na tej streonie która podałeś sa te same pliki ale mają inny dodatek w nazwie:
Base mod  - to jeszcse rozumiem
i Share Mods - po co ? naco ?
wielkosc plików traka sama więc podejrzewam ze to to samo ? czy sa jakieś róznice ?
Nie widzę nigdzie pliku "Share Mods" więc Ci nie pomogę. Oto moja lista plików w katalogu z modami:
[Obrazek: yu8xGaB.png]

Wszystkie (oprócz ProMod) możesz ściągnąć z linków powyżej (jak chcesz oczywiście, dobra wola, nikt tu nikogo nie zmusza żeby z nim jeździł, liczy się FUN), lub z mojego dysku: Link - Mody do ETS2

(21.01.2022, 22:50 UTC)MAGNUM354 napisał(a): I naprawdę nie dasz rady z normalnymi naczepami jeżdzić?trzeba za wszelką cenę targać 60 tonowy czołg na  trasie  np 3000 KM i się meczyć? albo jakies rakiety z którymi nie da się zakretów wziąść ? nie rozumiem tego .
Bo jest ciekawiej? Bo to fajne wyzwanie ciągnąć czołg ważący 50 ton, który wystaje Ci pół metra z każdej strony?
Zapytaj @Bahasso czy nie było fajną przygodą kiedy musiałem zostawić naczepę i zderzakiem pchać go pod górkę. Inna sprawa że to była w 100% moja wina, bo to ja się zatrzymałem na szczycie wzniesienia.


Pozdrawiam

Detson
[Obrazek: 51626.jpg]
Odpowiedz
#8
nie chodzi mi o twoje mody tylko te które sa na stronie z której można to sciagnąc:

https://ets2.lt/en/trailers-and-cargo-pa...cat-v10-2/

są trzy pliki w dwóch grupach :
pierwsza grupa ma w nawiasie dopisane : Share Mods
druga grupa ma w nawiasie dopisane : Base Mod

nie określiłeś które z tych plików mamy sciągać - zalezy mi na spójności plików o której tak dużo piszesz...
Odpowiedz
#9
(21.01.2022, 22:50 UTC)MAGNUM354 napisał(a): żeby to szło gdzieś na D albo inną patrycję - ja mam niecałe 40 GB na C i nie widzi mi się zawalanie go śmieciami.

W czym problem? Wywalasz cały katalog Documents na inną partycję i po problemie.

Detson napisał(a):Wszystkie mody po rozpakowaniu wrzucamy tutaj:
c:\Users\"nazwa użytkownika"\Documents\Euro Truck Simulator 2\mod

Co jak ktoś nie ma takiego katalogu? Tongue

Zaproponuję inną paczkę modów:
ProMods (standardowo)
Poland Rebuilding (nakładka na PM bardzo rozbudowująca Polskę)
Trailer & Company Pack - jak najbardziej, warto wprowadzić trochę realizmu a to tylko 240mb
Middle East Add-On Pack - dodaje kraje środkowego wschodu (Syria, Irak, Egipt etc.)
Rus Map - dodaje 51 miast w Rosji i 18 na Białorusi
RoEX (RoExtended) - rozszerza mapę PM o Rumunię, Ukrainę i Mołdawię
Wszystko powyższe można pobrać bezpośrednio z forum https://www.promods.net poza Poland Rebuilding która ma własną stronę: https://polandrebuilding.pl, oraz RoEX: https://roextended.ro

Łącznie do pobrania 7.52GB modów, ale naprawdę warto.

Sam tak jeździłem i trasy rzędu 4-5 tysięcy kilometrów nie były problemem, a i miejscami widoczki są niesamowite Smile
Odpowiedz
#10
(23.01.2022, 13:11 UTC)ronin_htd napisał(a):
(21.01.2022, 22:50 UTC)MAGNUM354 napisał(a): żeby to szło gdzieś na D albo inną patrycję - ja mam niecałe 40 GB na C i nie widzi mi się zawalanie go śmieciami.

W czym problem? Wywalasz cały katalog Documents na inną partycję i po problemie.

Detson napisał(a):Wszystkie mody po rozpakowaniu wrzucamy tutaj:
c:\Users\"nazwa użytkownika"\Documents\Euro Truck Simulator 2\mod

Co jak ktoś nie ma takiego katalogu? Tongue

(...)

No to trzeba dorobić Tongue

Ja bym zrobił dowiązanie:

Kod:
W c:\Users\"nazwa użytkownika"\Documents\Euro Truck Simulator 2\:

mklink /D "mod" "D:\ETS2Mods" (czy inny folder jak kto woli)

Husaria są jak łódzkie Bałuty - reprezenuj ją godnie i dumnie. o7
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Batman Arkham Knight za darmo oraz NFS : Most Wanted Origin marcusrx1 2 2,810 03.02.2016, 18:56 UTC
Ostatni post: Scott Scale



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości