Odległe systemy... no weźmy taki TIR...
#1
Witam. 

Mam kolejną zagwozdkę. 

Mam statki, które skaczą już powyżej 60Ly, a mimo to nie da się wytyczyć bezpośrednio trasy do np. inżyniera mającego warsztat w systemie TIR. 

Czy w takim razie taką podróż należy podzielić na kawałki, czy jest też jakaś inna przyczyna? Wolę Was zapytać, bo nie chciałbym wykonać na darmo np. 300 skoków, a potem utknąć w jakiejś dziurze... 

Jeśli "na kawałki", to jakiego najlepiej statku użyć? Mogę kupić np. Anacondę, bo skacze najdalej chyba - ale jak ją wyinżynierować i z czego odchudzić? No i co zabrać? 

Czy jeśli osiągnę cel, to czy jest w ogóle sens wracać? :Smile A jeśli nie wracać, to co z pozostałymi statkami? Transfer tego sprzętu do tak odległych baz musi kosztować KROCIE. 


Jak sobie radzicie z tak odległymi podróżami (nie eksploracjami)? 


Pozdrawiam, JN.
Odpowiedz
#2
Latając Sidewinderem ze skokiem 30LY problemy z zasięgiem zaczynały się dopiero kilkaset lat świetlnych od krawędzi galaktyki (wymagało to syntezy dopałki do FSD i kluczenia). Dalej niż Beagle Point brakowało już zasięgu nawet z dopalaczem. 60 LY pozwala osiągnąć najdalszy system od Sol i mieć praktycznie całą galaktykę w zasięgu (z wyjątkiem niektórych systemów na obrzeżach).
Między bańką a kolonią można bezpiecznie latać z zasięgiem 60LY - bez stresu, że utkniesz w ślepym "korytarzu".
Ja zawsze dzielę podróż na kawałki.
Odpowiedz
#3
Jak sobie radzimy? Szybko, bez skanowania i masowo wykorzystujac gwiazdy neuronowe.
Odpowiedz
#4
(04.05.2021, 08:31 UTC)jaceknawrot napisał(a): Witam. 

Mam kolejną zagwozdkę. 

Mam statki, które skaczą już powyżej 60Ly, a mimo to nie da się wytyczyć bezpośrednio trasy do np. inżyniera mającego warsztat w systemie TIR. 

Czy w takim razie taką podróż należy podzielić na kawałki, czy jest też jakaś inna przyczyna? Wolę Was zapytać, bo nie chciałbym wykonać na darmo np. 300 skoków, a potem utknąć w jakiejś dziurze... 

Jeśli "na kawałki", to jakiego najlepiej statku użyć? Mogę kupić np. Anacondę, bo skacze najdalej chyba - ale jak ją wyinżynierować i z czego odchudzić? No i co zabrać? 

Czy jeśli osiągnę cel, to czy jest w ogóle sens wracać? :Smile A jeśli nie wracać, to co z pozostałymi statkami? Transfer tego sprzętu do tak odległych baz musi kosztować KROCIE. 


Jak sobie radzicie z tak odległymi podróżami (nie eksploracjami)? 


Pozdrawiam, JN.

Ja kilka dni temu ruszyłem do Coloni z bańki. I jak sobie poradziłem? Ano prosto Smile
Mapa wytyczy ci trasę o maksymalnej długości 20tys Ly (w trybie fastest). Więc "na oko" znalazłem jakąś ładnie wyglądającą mgławicę znajdującą się w kierunku Coloni (czy TIR, bo to tam właśnie) i poleciałem do tej mgławicy robiąc łądne fotki (jakieś 10tys Ly od startu) Smile Potem  skoczyłem sobie neutronówkami do Coloni. Podróż na dwa wieczory, wykonane ok 250 skoków.

Zasięg skoku 60Ly w 100% ci wystarczy na zwiedzenie całej galaktyki poza jej obrzeżami może - ale od tego masz syntezę paliwka do FSD.

Polecam krajoznawczo takie trasy robić - ot obrać sobie jakąś mgławicę czy skupisko gwiazd w kierunku mniej więcej gdzie chcesz lecieć. I tak skakać od jednego punktu widokowego do kolejnego aż do celu dotrzesz. Jak chcesz szybko to spansh.co.uk i tam sobie trasę po neutronówkach możesz wytyczyć. Tylko nie zapomnij naprawiaczy jak chcesz neutronówkami lecieć, bo się FSD psuje od przeładowywania go Wink
Odpowiedz
#5
Dziękuję Wam wszystkim za odpowiedzi. Tak też zrobię.
Odpowiedz
#6
Ja do wytyczania trasy używam Neutron Plottera
W teorii teoria i praktyka to to samo. W praktyce tak nie jest.
[Obrazek: 46vvVvg.png]
Odpowiedz
#7
Ktoś doleciał już do krańca galaktyki bo jestem ciekaw czy tam się kończy mapa i jest pustka?
Lepiej mieć zero informacji, niż być zdezinformowanym, bo oznacza to informację ujemną, mniejszą od zera.

Stanisław Lem, Opowieści o pilocie Pirxie


Odpowiedz
#8
nie nie , słyszałem że tam jest krawędz i jak spadniesz to bedziesz spadał tak długo że umrzesz w locie Smile
Odpowiedz
#9
jakiś Commander pokazywał to spadanie na twitchu,
ale spadał już dłużej niż leci się do Hutton Orbital i przerwał ten film w trakcie,
tak więc dalej nie wiadomo jak długo się spada z krawędzi (i dokąd się spada)
[Obrazek: 134513.png]


[Obrazek: 134513.jpg]
Odpowiedz
#10
Ja tam słyszałem, że nie to, że się znudził, tylko przerwali transmisję. Pilot coś zaczął bredzić o słoniach i jakimś żółwiu...
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  taki sobie Solidny Pierścień Baton 7 9,609 16.02.2018, 10:18 UTC
Ostatni post: Kristofan



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości