Eldziowe pstrykanie
#1
Hej,
Zapraszam do wątku, w którym mam nadzieję, od czasu do czasu, pokazywać swoje lepsze lub gorsze zdjęcia, które zdarzyło mi się popełnić Smile

Na początek moje pierwsze burzowe:


1.

[Obrazek: KtrjQ8n.jpg]
Odpowiedz
#2
ekhem...
Assarin pokazuje palcem wątek .
[Obrazek: KGLUisFt.jpg]
Odpowiedz
#3
łosz matko i boszka... niech no jakiś litościwy mod to przeniesie, a temat skasuje Tongue
dzięki
Odpowiedz
#4
(14.03.2017, 17:32 UTC)Palmer Eldritch napisał(a): łosz matko i boszka... niech no jakiś litościwy mod to przeniesie, a temat skasuje Tongue
dzięki

Zanim przeniesie, to w takim świeżym się wypowiem. Stary wątek już zakurzony pewnie...

Zatkało mnie jak zobaczyłem Twoją fotkę. To świetne zdjęcie. Tak z amatorskiego punktu widzenia - ja niestety tego daru do zatrzymywania rzeczywistości na kliszy nie mam - ale jak przyjemność mi sprawia patrzenie na coś co nie jest żywe i gołe, to na pewno jest to dobre! Wink
Odpowiedz
#5
Myślałem że to z gry jakiejś, wygląda bardzo specyficznie ale ładnie
Odpowiedz
#6
(14.03.2017, 19:53 UTC)CYJAN3K napisał(a): Myślałem że to z gry jakiejś, wygląda bardzo specyficznie ale ładnie

Z gry nie z gry, ale fajne Smile
[Obrazek: hEwp3B1.png] [Obrazek: 57086.png]Qui desiderat pacem praeparet bellum

 


Odpowiedz
#7
Dzięki Panowie za komentarze.

@Robinus w przypadku tego typy fotografii to nie dar, to coś bardziej jak łut szczęścia Wink Po prostu ustawiasz aparat na statywie, dajesz długi czas naświetlania i na najkrótszej ogniskowej celujesz żeby nieba było dużo - po czym trzymasz kciuki żeby walnęło w kadrze, to tyle w skrócie Tongue

@CYJAN3K specyficznie mi się wystarczająco podoba Smile dzięki!

to póki się podoba i publiczność zbiera, a wątek jeszcze istnieje to pokaże wam jak wyglądał...

...morning after

[Obrazek: Ysa8Sfz.jpg]
Odpowiedz
#8
(14.03.2017, 21:42 UTC)Palmer Eldritch napisał(a): Dzięki Panowie za komentarze.

@Robinus w przypadku tego typy fotografii to nie dar, to coś bardziej jak łut szczęścia Wink Po prostu ustawiasz aparat na statywie, dajesz długi czas naświetlania i na najkrótszej ogniskowej celujesz żeby nieba było dużo - po czym trzymasz kciuki żeby walnęło w kadrze, to tyle w skrócie Tongue

Proponuję przymknąć ma maksa przysłonę i skorzystać z czasu B Wink

Najlepiej zdjęcia burzy wyglądają w nocy, wtedy możesz uchylić przysłony, ale nadal na czasie B. Czas naświetlania w nocy spokojnie można pociągnąć do minuty albo więcej Smile
Odpowiedz
#9
Quarion na co dzień do kontroli czasu naświetlania używam takiego interwałometru ale na wakacje staram się zabierać jak najmniej sprzętu i tak dobrze, że statyw przestał być przedmiotem dyskusji przy pakowaniu i przeszedł do kategorii "must have" obok prostownicy do włosów Wink
Miałem ze sobą pilota na podczerwień do kontroli BULB ale niestety bateria padła i byłem ograniczony do 30 sekund dostępnych na puszce, przysłona f22 - tu masz 1800px na Flickr, tam znajdziesz exif jak cię interesują parametry naświetlania.

PS "...morning after" jest naświetlana 8 sek ze stopperem, mam też wersję 30 sek ale się "spłaszczyła" za bardzo Wink

pozdrawiam
Odpowiedz
#10
(14.03.2017, 22:20 UTC)Palmer Eldritch napisał(a): Quarion na co dzień do kontroli czasu naświetlania używam takiego interwałometru ale na wakacje staram się zabierać jak najmniej sprzętu i tak dobrze, że statyw przestał być przedmiotem dyskusji przy pakowaniu i przeszedł do kategorii "must have" obok prostownicy do włosów Wink
Miałem ze sobą pilota na podczerwień do kontroli BULB ale niestety bateria padła i byłem ograniczony do 30 sekund dostępnych na puszce, przysłona f22 - tu masz 1800px na Flickr, tam znajdziesz exif jak cię interesują parametry naświetlania.

PS "...morning after" jest naświetlana 8 sek ze stopperem, mam też wersję 30 sek ale się "spłaszczyła" za bardzo Wink

pozdrawiam

No i gicior Biggrin Co do zabierania sprzętu to jakbym nie wziął z nim plecaka to moja żona by focha strzeliła, zwłaszcza że tam też jej aparat jest Biggrin
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości