Jaki internet bezprzewodowy?
#3
Zacznij od zlokalizowania najbliższych BTS'ów, w bezpośredniej widoczności anten bo nawet kilometr ale z wysokim lasem i może być dupa, i sprawdzenia jakie usługi na nich działają. Najlepiej sprawdzać w kilku źródłach.
http://beta.btsearch.pl/
http://mapabts.pl/
http://bts-gsm.eu/uke/
Następnie sprawdzasz oferty operatora z którym teoretycznie powinieneś mieć najlepszą łączność.
Zamawiasz test na tydzień czy dwa czy ile tam dają i sprawdzasz jak hula, jak hula to zamawiasz ze sprzętem jeśli jest porządny i ma wysoką czułość albo sam kompletujesz.

Teraz najważniejsze, anteny zewnętrzne dają sporo ale należy ich używać z jak najkrótszym przewodem. Im dłuższy przewód od anteny do modemu tym większe straty sygnału a jeśli modem odcina antenę wew. po wpięciu zew. to może być jeszcze gorzej niż bez zew. anteny.
Najlepsze rozwiązanie to antena z 15cm tzw pigtail'em wpięta w modem usb a ten podpięty do routera czy kompa aktywnym przedłużaczem USB.
Zestaw modemu z anteną można dowolnie sobie zdrutować czy cuś, ważne aby wpierw złapać kierunek/najwyższą moc sygnału samym modemem bez anteny a następnie dodatkową anteną, i na prowizorycznym wieszaku powiesić za oknem nawet w torebce żeby trochę zmniejszyć wpływ wilgoci.

Warto pamiętać że moc sygnału rośnie kwadratowo, czyli jeśli na antenie uzyskamy dodatkowe 3dB to tak naprawdę sygnał wzmocnił się 9 krotnie i np przy 72dB a 75dB to może już być jak 512kb a 3mb. Do 100 nie dojedziecie z sygnałem bo jest to niemożliwe Wink Należy uznać że 78 to już całkiem całkiem a 85 to już w ogóle wypas.
...intrygujący jak łechtaczka w miejscu pępka...

[Obrazek: image.php?u=46096&type=sigpic&dateline=1446680040]
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Jaki internet bezprzewodowy? - przez Yautja - 25.05.2017, 11:39 UTC
RE: Jaki internet bezprzewodowy? - przez Crazied - 25.05.2017, 15:15 UTC
RE: Jaki internet bezprzewodowy? - przez Shamoth - 25.05.2017, 20:18 UTC
RE: Jaki internet bezprzewodowy? - przez Montrala - 29.05.2017, 10:05 UTC
RE: Jaki internet bezprzewodowy? - przez Shamoth - 29.05.2017, 12:39 UTC
RE: Jaki internet bezprzewodowy? - przez Yautja - 02.06.2017, 15:48 UTC
RE: Jaki internet bezprzewodowy? - przez Montrala - 29.05.2017, 18:40 UTC
RE: Jaki internet bezprzewodowy? - przez lipjarpl - 18.06.2017, 19:11 UTC

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jaki dysk pod system ? Yata_PL 17 4,821 03.11.2017, 13:05 UTC
Ostatni post: Baton
  Jaki wzmacniacz kupić do oglądania TV ? Pomoc w wyborze ;) Rommie_PL 1 771 30.04.2016, 16:20 UTC
Ostatni post: Rommie_PL
  Jaki kupić dysk twardy ? Rommie_PL 7 2,312 13.03.2016, 18:02 UTC
Ostatni post: Hammerheart



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości