Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PORADNIK Ranga w imperium - bez Horizon, minimum re-logowania
#1
[Obrazek: It9rYh2.png]

Alternatywna droga kariery w Imperium.




Elite Dangerous to gra o lataniu i wydaje mi się, że dzięki temu tak ją lubimy. Nie rozumiem więc, dlaczego wielu z nas kisi się w stacji i psioczy na Frontiera, że stworzył nam taki słaby system nabijania rang? Twórcy zaimplementowali do gry wiele misji i nie wiedzieć czemu mało kto zwraca na nie uwagę.

Dla kogo jest ten poradnik?

Jeżeli masz dość siedzenia na stacji i nienawidzisz odświeżania tablicy ogłoszeń aby dostać kilka misji naziemnych, które dadzą Ci ochłapy w postaci zaledwie paru % na pasku postępu. Jeżeli czujesz, że mógłbyś lepiej spożytkować swój czas. Jeżeli nie masz dodatku Horizon.

Czy mi się to będzie opłacało?

To zależy. Zacznijmy od minusów:
  • podążając za tym poradnikiem nie zarobisz tyle kredytów ile w misjach naziemnych na Cubeo czy HIP 10716.
  • wymagane jest aby posiadać kilka rang w eksploracji
  • więcej minusów nie znalazłem
Plusy:
  • w moim odczuciu sposób ten jest równie szybki lub szybszy od misji naziemnych
  • zmienianie trybów gry open/group/solo jest ograniczone do minimum
  • z drugiej strony czas ten nie będzie stracony ponieważ wykorzystasz go na misje charytatywne
  • większość czasu miło spędzisz latając od stacji do stacji
  • zdecydowanie jesteś bardziej zaangażowany w to co robisz
  • nie potrzebujesz dodatku Horizon
Ale o co chodzi?

Zacznijmy od miejsca - system Cubeo, stacja Adelman Station. Dokujemy i rozglądamy się po tablicy ogłoszeń. Wspinając się po szczeblach kariery w imperium będziemy skupiali się na misjach przemytniczych. To co nas będzie interesować to:
[Obrazek: UoVIRW6.png]

[Obrazek: HLF0zqS.png]

Misje te dają nam od 2 do 5% rangi za ukończenie (sprawdzone na poziomie Viscount/Count). Nasz procent zależy od odległości między zleceniodawcą a zleceniobiorcą (tylko odległość między systemami, dystans do pokonania od gwiazdy do stacji nie ma znaczenia) oraz od tego czy frakcja docelowa należy do imperium czy nie. Na co zwrócić uwagę:
  • frakcja zlecająca musi należeć do imperium
  • odległość pomiędzy systemami - interesują nas tylko zadania powyżej 20LY (maks jaki widziałem to ok. 100LY)
  • czas na wykonanie w przypadku transportu danych to zazwyczaj tylko 10 - 50 minut
  • odległość stacji od gwiazdy - ze względu na ograniczenia czasowe musimy się upewnić, że zdążymy misję wykonać
Oba rodzaje tych zadań działają podobnie jak te z Robigo. Jeżeli zostaniemy zeskanowani misje przepadają. Jednak spokojnie, zazwyczaj mamy aktywne 2 - 4 takie zlecenia, więc ilość interdykcji jest zdecydowanie mniejsza i nie przypominam sobie aby mnie goniła policja w Supercruise. Trzeba się pilnować głównie przy stacjach, to jednak nadal jest przemyt... Potrzebujemy więc szybkiego statku, ze sporym zasięgiem skoku, advanced scannerem i z niedużą ładownią. Świetnie się tu sprawdzają statki polecane do Robigo, a więc Aspy i Cobry, DBS też da radę. Nie potrzebujemy aż tak wiele miejsca na ładunek, ponieważ Secret Cargo Run pojawiają się dosyć rzadko, są jako dodatek aby efektywniej wykorzystać nasz czas i nie wymagają transportu dużych ilości towaru - zazwyczaj jest to kilka / kilkanaście ton. Można się także skupić tylko na Classified Data Transportation i darować sobie Cargo Racki. Statek musi być klasy małej lub średniej, ponieważ będziemy odwiedzać Outposty.

Teraz jak to wygląda w praktyce:
  • lecimy na ww. stację Adelman
  • sprawdzamy tablicę ogłoszeń kierując się kryteriami podanymi wyżej
  • bywa tak, że od razu dostajemy interesujące nas misje - hurra brak re-logowania!
  • jeżeli nie ma nic wartego uwagi przechodzimy open / group / solo, tak więc często nie obejdzie się bez tego, mimo to spędzamy nad tym dużo mniej czasu niż przy innych metodach
  • zbieramy tylko 2 - 4 zadania w zależności od naszego szczęścia i czasu jaki nam pozostał na ich wykonanie - musimy się tu kierować własnym osądem
  • jako bonus często pojawiają się zlecenia charytatywne - ich częstotliwości daleko do poziomu 17 Draconis ale bywało tak, że szukając misji przemytniczych wbijałem 10% rangi, a więc okres tracony na re-logowanie jest jeszcze efektywniej wykorzystany
  • monitorujemy czas i lecimy wykonać zadania
  • na każdej odwiedzonej stacji szukamy kolejnych zleceń spełniających nasze kryteria
  • gdy nic nam nie pozostało do roboty wracamy do Cubeo i zaczynamy od nowa
 
Zdecydowaną większość czasu spędzamy na podróżowaniu. Jeżeli mamy pecha, źródełko wysycha i musimy się re-logować, to i tak ten okres nie jest stracony dzięki misjom charytatywnym. Nie wiem jak Wy, ale ja zdecydowanie wolę się poświecić przelotom od stacji do stacji i wykonać 2-3 zadania przy których mój progres skoczy o 15%, niż się 40-60 minut re-logować aby zrobić zadań 30-40 z podobnym skutkiem.

Jeżeli ktoś jest uczulony na re-logowanie - w systemie Cubeo znajdują się 4 stacje i 1 outpost. Można więc przemieszczać się pomiędzy nimi szukając odpowiednich misji.

Cały czas nabijam swoją rangę używając tego sposobu, tak więc można uznać, że nadal jest w fazie testów. Jeżeli ktoś z Was zauważy jakieś błędy lub chciałby coś dodać, to proszę się nie krępować Smile.
Odpowiedz
#2
Dziękuję za poradę, spróbuję z dodatkiem Horizon
Raxxla is no alien, is a ghost world, is a planet

[Obrazek: 24648.jpg]





Odpowiedz
#3
Ranga: Marquis
Dystans: 91ly
Przyrost rangi: 3%
"Każda frakcja ma takiego Fenyla, na jakiego zasłużyła" - CMDR Goliat
Odpowiedz
#4
Dzięki z poradnik Haji, rep poleciał Smile
[Obrazek: sz37R8A.png]
Odpowiedz
#5
Aktualnie w systemie Cubeo trwa Civil War i pojawia się dużo więcej misji charytatywnych. Ludność zgłasza zapotrzebowanie na nasze kredyty, jedzenie, medykamenty i broń. Dzięki temu nasz progres będzie jeszcze szybszy. Jeżeli lecimy statkiem ze sporą ładownią to zbieramy w międzyczasie wszystkie tego typu misje i w drodze powrotnej do Cubeo zaglądamy do:
  • broń i wyroby medyczne:  system Pangilagara, stacja Tange Vision
  • jedzenie: system Ceronir, stacja Flagg Market

[EDIT]
Dzięki Fenyl Smile
Odpowiedz
#6
Wkradł się błąd: system Ceronir.
"Każda frakcja ma takiego Fenyla, na jakiego zasłużyła" - CMDR Goliat
Odpowiedz
#7
Na misji transport data (mission fail if ship scanned) na poziomie bez ragi, uzyskałem 30% przyrostu. Na zwykłych misjach to 2% (odległość od Cubeo ok 30 Ly.)
Raxxla is no alien, is a ghost world, is a planet

[Obrazek: 24648.jpg]





Odpowiedz
#8
Korzystałem z porad Haji-me i mam takie przemyślenia:
1. Świetnie, że znalazł on sposób na wbijanie rangi dla graczy bez Horizons.
2. Niestety, ranga eksploracyjna jest bardzo ważna do tego, aby wypadały misje do odleglejszych miejsc.
3. Czasowo, wbijanie rangi w ten sposób jest wolniejsze od HIP 10716, gdzie dodatkowo zarabiamy przyzwoitą ilość kredytów.
4. Po kilku misjach latanie robi się równie nudne jak przy handlu.
"Każda frakcja ma takiego Fenyla, na jakiego zasłużyła" - CMDR Goliat
Odpowiedz
#9
(09.05.2016, 09:57 UTC)Fenyl napisał(a): Korzystałem z porad Haji-me i mam takie przemyślenia:
1. Świetnie, że znalazł on sposób na wbijanie rangi dla graczy bez Horizons.
2. Niestety, ranga eksploracyjna jest bardzo ważna do tego, aby wypadały misje do odleglejszych miejsc.
3. Czasowo, wbijanie rangi w ten sposób jest wolniejsze od HIP 10716, gdzie dodatkowo zarabiamy przyzwoitą ilość kredytów.
4. Po kilku misjach latanie robi się równie nudne jak przy handlu.

Dzięki za uwagi Smile. Wymogów rangi eksploracyjnej się nie przeskoczy niestety, ale podobnie jest przy misjach naziemnych, gdzie też dużo misji wymaga rangi w combat. Nie ma metody idealnej - każda ma swoje plusy i minusy.

Jeżeli chodzi o czas to już sporo zależy od losu. Osobiście mam jakiegoś pecha do relogowania i misji w HIP 10716, więc dla mnie zazwyczaj lepiej wychodziło Cubeo i przemyt. Jeżeli ktoś ma dodatek Horizon to polecam sobie przetestować obie wersje i gdy złapie Was nuda przy jednej metodzie, to dla odmiany przerzucić się na drugą Smile.
Odpowiedz
#10
(09.05.2016, 10:27 UTC)Haji-me napisał(a): Jeżeli ktoś ma dodatek Horizon to polecam sobie przetestować obie wersje i gdy złapie Was nuda przy jednej metodzie, to dla odmiany przerzucić się na drugą Smile.

To jest złoty środek (:
"Każda frakcja ma takiego Fenyla, na jakiego zasłużyła" - CMDR Goliat
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Poradnik] Ranga w Imperium i Federacji Doom_days 131 176,167 14.08.2017, 08:38 UTC
Ostatni post: Maniek7619
Lightbulb Jak uzyskac ~30% FPS w Vive bez zakupu Titan X :) Yata_PL 57 67,932 30.03.2017, 10:14 UTC
Ostatni post: Mathias Shallowgrave



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości