Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PORADNIK Leksykon statków
#11
Dodany DBS, DBX, iEagle, Keelback.
[Obrazek: Pic0g16.jpg]
Odpowiedz
#12

Taka mała sugestia z mojej strony - moglibyście pod tymi statkami, które już je mają, dołożyć reklamy z kanału Rendo Paweulsa. Na przykład taka pod ASPa:


[Obrazek: 15950.png]
Odpowiedz
#13
Przypiąłem wątek Smile
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#14
Bardzo przydatny temat, bardzo mi pomógł. Jednak co do wyglądu statków bojowych to porównywałbym kokpity a nie wygląd zewnętrzny, ponieważ większość czasu w nich spędzamy Wink Kupiłem ostatnio FDL i FAS. Zdecydowanie kokpit FAS'a pasuje idealnie do statku bojowego, świetnie się w nim czuje, czego nie mogę powiedzieć o FDL i tym słupku przez pół ekranu, który mnie niezmiernie irytuje podczas walki.
Odpowiedz
#15
(01.08.2016, 13:38 UTC)Vermill napisał(a): Bardzo przydatny temat, bardzo mi pomógł. Jednak co do wyglądu statków bojowych to porównywałbym kokpity a nie wygląd zewnętrzny, ponieważ większość czasu w nich spędzamy Wink Kupiłem ostatnio FDL i FAS. Zdecydowanie kokpit FAS'a pasuje idealnie do statku bojowego, świetnie się w nim czuje, czego nie mogę powiedzieć o FDL i tym słupku przez pół ekranu, który mnie niezmiernie irytuje podczas walki.

Kwestia gustu. Ja np. nie mogłem się długo przyzwyczaić do gry w statkach, które mają niesymetryczne kokpity. Mimo to bardzo polubiłem FDL jako statek ogółem i jego kokpit też mi się zaczął podobać z czasem. Wyleczyło mnie to także z tej manii symetrii. Za to kokpit w FAS mi nie przypadł do gustu.
Odpowiedz
#16
(01.08.2016, 14:01 UTC)Haji-me napisał(a): Kwestia gustu. Ja np. nie mogłem się długo przyzwyczaić do gry w statkach, które mają niesymetryczne kokpity. Mimo to bardzo polubiłem FDL jako statek ogółem i jego kokpit też mi się zaczął podobać z czasem. Wyleczyło mnie to także z tej manii symetrii.

No to fakt, też lubię symetrię w kokpicie. A co do FDL, czy zabawa z inżynierami poprawia skok, bo rzeczywiście przydałaby się laweta Biggrin
Odpowiedz
#17
(01.08.2016, 14:18 UTC)Vermill napisał(a):
(01.08.2016, 14:01 UTC)Haji-me napisał(a): Kwestia gustu. Ja np. nie mogłem się długo przyzwyczaić do gry w statkach, które mają niesymetryczne kokpity. Mimo to bardzo polubiłem FDL jako statek ogółem i jego kokpit też mi się zaczął podobać z czasem. Wyleczyło mnie to także z tej manii symetrii.

No to fakt, też lubię symetrię w kokpicie. A co do FDL, czy zabawa z inżynierami poprawia skok, bo rzeczywiście przydałaby się laweta Biggrin

Poprawia ale jest to % od bazowej wartości. Na 5 poziomie to chyba max 45%? Jakieś 16LY wyciągniesz.
Odpowiedz
#18
Poprawia, nawet do 44%
Odpowiedz
#19
Nie zgodzę się co do Typka-7 jego zwrotność jest porównywalna z Pytonem, oba statki przy obrocie góra/dół są słabe ale już skręcanie w poziomie tj. skręt drążka joystika prawo/lewo Typkiem skręcałem prawie w miejscu z małą prędkością początkową i z pełnym cargo.

Jeszcze prawie połowa statków do odkrycia przede mną (głównie za sprawą rang), ale jak porównujecie Cuttera do Typa-9 to chyba sobie jednak odpuszczę "Boinga" bo dobrze mi się lata tym drugim pomimo słabego skoku.
Odpowiedz
#20
(01.08.2016, 15:22 UTC)Dyspozytor napisał(a): Jeszcze prawie połowa statków do odkrycia przede mną (głównie za sprawą rang), ale jak porównujecie Cuttera do Typa-9 to chyba sobie jednak odpuszczę "Boinga" bo dobrze mi się lata tym drugim pomimo słabego skoku.

Cutter po ulepszeniach u Palina jest zupełnie innym statkiem i T9 nie ma żadnego obszaru który pozwoliłby jej chociaż na cień rywalizacji z Cutterem - ani ładowność, ani obrona/tarcza, ani siła ognia, ani prędkość, ani skok.

Co do manewrowania Typkiem 7 i Pythonem - jeżeli wykonujesz wyłącznie manewr na zasadzie ściągnięcia drążka do siebie i cierpliwego oczekiwania na jego zwrot, to ich manewrowość może być zbliżona.

Natomiast, jeśli zaczniesz używać - FAON/FAOFF + silniki manewrowe + busta który regeneruje się z power distributora, to przewaga Pythona w manewrowaniu jest zdecydowanie większa nad T7.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Information Leksykon Elite: Dangerous Mathias Shallowgrave 26 184,884 21.08.2022, 23:21 UTC
Ostatni post: Mathias Shallowgrave
  [PORADNIK] Sztuka fitowania statków Fenyl de Lechia 8 12,762 25.12.2018, 00:05 UTC
Ostatni post: Dyspozytor



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości