Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PORADNIK Leksykon statków
#31
(31.10.2018, 12:02 UTC)bpaul napisał(a): Bardzo dobry poradnik odnośnie statków. Czy można prosić jeszcze o opinię o Krait MkII. Podobno jest bardzo dobry.

Jest bardzo zbliżony do Pythona. Wygrywa z nim możliwością zainstalowania hangaru z myśliwcami i maksymalną  prędkością, zarówno podczas boosta jak i normalnego lotu. Jest też nieco zwrotniejszy. Oba statki maja takie same sloty na broń, Power dystrybutory i Power planty czyli co za tym idzie jednakową siłę ognia, przy czym rozmieszczenie hardpointów w Pythonie, choć mniej widowiskowe, wydaje mi się ciut lepsze gdy idzie o bronie bez naprowadzania (fixed). Python ma też lepszy shield factor a więc przy zamontowaniu takiego samego generatora osłon będzie miał nieco większą maksymalna moc tarcz. ok 15%. Armor również jest w Pythonie nieco lepszy (ok 18%).  Zasięg skoku oba statki mają niemal identyczny, zasięg na jednym zbiorniku również podobny. Całkowita ładowność 292 tony vs 228 ton na korzyść Pythona. 

Reasumując: Krait MkII może (choć nie jest to regułą) lepiej sprawdzać się w RESach i CZ-ach. ale nie będzie to spektakularna różnica. Jako statek wielozadaniowy do misji/handlu itd lepiej nada się stary dobry Python, choć i tutaj drastycznych różnic w komforcie zabawy nie będzie.

Kwestia wyglądu statku i kokpitu jest sprawą gustu i ciężko tu  pochwalić bądź zganić Kraita mkII , niemniej jednak należy nadmienić, iż zbudowany jest ciekawie i oryginalnie. Na zakończenie dodam, iż wspominany tu wielokrotnie w charakterze wzorca Python jest naprawdę świetnym wszechstronnym statkiem a więc  i Krait na takie miano w pełni zasługuje.
Fortuna toczy się kołem. Pod kołem to pojąłem.
A kiedy strzyżesz owieczki, opowiadaj im bajeczki.
[Obrazek: 34417.png]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [PORADNIK] Sztuka fitowania statków Fenyl de Lechia 8 4,173 25.12.2018, 00:05 UTC
Ostatni post: Dyspozytor
Information Leksykon Elite: Dangerous Mathias Shallowgrave 23 66,368 20.06.2018, 15:30 UTC
Ostatni post: Mathias ShallowgraveUżytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości