Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LORE Tajemnica statku Adamastor
#1
[Obrazek: adamastor.png]
Adamastor, naukowy megaship klasy Lowell, można znaleźć na orbicie Chukchan 5b. Płonie, a w pobliżu znajduje się ładunek i materiały inżynieryjne. Skanowanie statku za pomocą skanera ujawnia typową tablicę celów podrzędnych, w tym punkt danych, który dostarcza więcej informacji o statku. Jest również artykuł z lokalnymi wiadomościami o statku, który można znaleźć w kanałach informacyjnych na lokalnej stacji (prawdopodobnie w pewnym momencie wygaśnie).

"Statek widmo" Adamastor przybywa do systemu Chukchan 29 październik 3306 roku:

Federacja Pilotów ALERT

Opuszczony megaship, który wyruszył dwa wieki temu, wrócił na automatycznym pilocie do systemu Chukchan.

Lokalne siły bezpieczeństwa zostały zmuszone do przechwycenia niezidentyfikowanego statku, który został wykryty na kursie kolizyjnym z Chukchan 5 B.

Megaship nie wykazywał żadnych oznak życia, więc uruchomiono holowniki, aby wbić go na bezpieczną orbitę. Spowodowało to przeciążenie pokładowych systemów zasilania, powodując wybuchy, uszkadzając ładownie i rozsypując gruz.

Nazwa statku została potwierdzona jako Adamastor, ale dalsze informacje nie są dostępne w domenie publicznej.

Specjaliści z Alliance Salvage Guild weszli na pokład wraku, aby przeprowadzić dochodzenie. Ich wstępny raport stwierdził:

„Adamastor podróżował z prędkością podświetlną przez przestrzeń międzygwiazdową przez prawie dwieście lat. Nie ma pozostałości załogi. Wszystkie kapsuły ratunkowe i jednostki dodatkowe zostały wystrzelone, a kilka śluz zostało ręcznie otwartych od wewnątrz ”.

„Całkowity brak identyfikacji sugeruje, że ten statek był przeznaczony do tajnych operacji. Wszystkie dyski z danymi zostały celowo usunięte. ”

„Istnieją dowody na istnienie wzmocnionej ładowni, wyposażonej w coś, co wygląda jak pozostałości sprzętu środowiskowego. Niedawne uszkodzenia od ognia uniemożliwiają określenie bardziej szczegółowych informacji ”.

„Pierwotne przeznaczenie statku jest nieznane, ponieważ wrócił do punktu startu na autopilocie. Obliczenie jego trajektorii wskazują, że przelatywał w pobliżu systemów HIP 61595, HIP 64011 i HIP 65201 ”.

Adamastor pozostanie na orbicie do dalszego badań.

SEKRETY ADAMASTORA

Niewiele wiadomo o Adamastorze, który powrócił na autopilocie po dwustu latach bez śladu załogi. Ale doświadczony detektyw powrócił z emerytury, aby zmierzyć się z tą tajemnicą.

Lokalny mieszkaniec Benjamin Chester, który był członkiem-założycielem renomowanej agencji Wallglass Investigations, powiedział dziennikarzom:

„Przekonałem Alliance Salvage Guild do przekazania kilku numerów seryjnych, które odkryli w Adamastorze. Potem zacząłem przeszukiwać bazy danych, przeprowadzać wywiady ze źródeł i cóż, wykonywać swoją starą pracę ”. „Megaship był własnością korporacji Azimuth Biochemicals. Przejęła ją podobna firma Pharmasapien, ale obie zostały już dawno zlikwidowane. Nie istnieją żadne zapisy misji, ale raporty załogi serwisowej wspominają, że pasażerowie Adamastor stanowili naukowcy, inżynierowie i pewnego rodzaju wojsko ”.

„W końcu odkryłem plan lotu, zarejestrowany w październiku 3111 r. Wyznaczał kurs w kierunku Barnard’s Loop z paliwem na około 370 lat świetlnych i miał minąć systemy HIP 39748 i HIP 33386”.

„Jestem za stary, żeby samemu tam wyruszyć, ale mam nadzieję, że ktoś może wykorzystać te informacje i pomóc zaspokoić moją ciekawość dotyczącą tego, co wydarzyło się tyle lat temu”.

LOG ADAMASTORA:

Dziennik: 26 10 3111:

Wylot na podstawie licencji prywatnej.

Dziennik: 28…:



Dziennik: 29 10 3111:

… Wchodzimy do systemu z jedną gwiazdą klasy K i 11 ciałami. Droga do trzeciego ciała. Przybył na stanowisko odsłuchowe. Aktualizacja trasy do spotkania z zespołem badań planetarnych.

Dziennik: 30 10 3111:

Wejście do systemu z jedną gwiazdą klasy M. Kierunek… metal body… Posterunek, szerokość geograficzna 11.86… Odzyskaj… ładunek… Awaria… rozpoczęta…

Dziennik: 31 10 3111:

Obecnie 1 .. Ly



Wchodzę do systemu z jedną gwiazdą klasy A…

System bezpieczeństwa wyłączony…

Statek……

[Obrazek: adamastor-sidewinder.png]

Rozbity Sidewinder można znaleźć w HIP 69200 1b. Stanowi on część fabuły Adamastor. Istnieje rdzeń danych do skanowania wiadomości (z dźwiękiem) i kilka kanistrów z ładunkiem leżących wokół katastrofy.

Sidewinder został zabrany z megaship Adamastor przez profesor Carvera, która próbowała powrócić z Mgławicy Coalsack z nowymi odkryciami na termat Thargoidów w 3111 roku.

Rozbity statek został znaleziony na podstawie wiadomości w Adamastor połączonej z artykułem Galnet opublikowanym po powrocie megashipa. HIP 69200 to 178 Ly z Chukchan, co odpowiada części „1 .. Ly” wiadomości z Adamastor i znajduje się na końcu ścieżki prowadzącej przez Chukchan i systemy wymienione w artykule Galnet (HIP 61595, HIP 64011 i HIP 65201).

LOG SIDEWINDERA Oryginalny log audio

Tutaj profesor Carver. Mam czas, żeby to nagrać, zanim dołączą do mnie inni. Na wypadek, gdyby nam się to nie udało.

Na Adamastorze sprawy szły do diabła znacznie szybciej niż wcześniej. Kiedy opuścił orbitę, nie zabierając reszty mojego zespołu, byliśmy wściekli. Co dziwne, tak samo było z niektórymi żołnierzami - najemnikami, tak jak głosiły plotki. Chcieli wiedzieć, dlaczego połowa ich drużyny została w tyle, ale załoga mostka nie chciała niczego wyjaśniać.

Potem zaczęły się wahania mocy. Sheng, O'Keefe i ja wiedzieliśmy, co się dzieje. Klatka, którą zbudowali w luku bagażowym, nie będzie wystarczająco mocna. Nawet hipernapęd Adamastora wciąż zawodzi. Robią w nim teraz awaryjne naprawy, podczas przechodzenia przez jakieś niezbadane systemy. Połowa statku jest w ciemnościach.

Brzmi to szaleńczo, ale chociaż mgławica jest trzysta lat świetlnych za nami, wydaje się, że sięga, próbując ściągnąć nas z powrotem… połknąć nas w całości.

Kiedy wszystkie systemy bezpieczeństwa uległy awarii, zaryzykowałam i włamałam się do jednego z Sidewinderów. Zamierzamy uciec statkem. Muszę wyciągnąć moich ludzi. Nieliczni, którzy zostali. Jestem powodem, dla którego tu są, moja głupia, samolubna chciwość.

Słyszę krzyki. Strzelanina. To się znowu dzieje! Gdzie jest Sheng i O'Keefe? Myślę, że hipernapęd wraca do trybu online - muszę wystartować! Cholera, gdzie oni są?

Przepraszam. Muszę się wydostać. O Boże… tak mi przykro…


[Obrazek: Geological-Survey-23B.png]

Ta opuszczona osada w Musca Dark Region PJ-P B6-1 3 w Coalsack zawiera wiadomości audio związane z wyprawą kierowaną przez Penelope Carver, finansowaną przez Azimuth Biochemicals, która została odzyskana przez megaship Adamastor. W 3111 roku zespół badawczy znalazł barnacle Thargoida i rozbity statek (na tej samej planecie). Był to wczesny kontakt z technologią Thargoid, który prawdopodobnie doprowadził do znalezienia sondy lub czujnika Thargoid.

Wokół bazy znajdują się cztery data logi, a także niskiej jakości materiały inżynieryjne i punkt danych, który zawiera materiały z danymi. W odległości około 10 km obok barnacli znajduje się opuszczony SRV. Ma kilka sztuk ładunku i może powodować spotkania z Thargoidami.

Rozbity statek nie zawiera żadnej godnej uwagi treści. Przyczyna katastrofy nie jest oczywista - miało to miejsce przed pierwszą wojną Thargoidów

LOG 20 października 3111 Log audio

Jest piątek, 20 października 3111 roku. Mówi profesor Penelope Carver. Tworzę ten dziennik dla naszej własnej dokumentacji i przechowuję go oddzielnie od oficjalnych dzienników, które wysyłamy do naszego pracodawcy.

Czemu? Cóż, szczerze mówiąc, nadal martwię się pracą w Azimuth Biochemicals. Oczywiście zarabiamy na życie różnymi umowami i nie jest to nasz pierwszy ściśle tajny projekt komercyjny. Ale plotki o tej korporacji… w każdym razie moi ludzie poradzą sobie ze wszystkim, jestem pewna. Azymut z pewnością dobrze płaci za nasze umiejętności, dam im je. A moje długi nie znikną same.

Okazało się, że Mgławica Coalsack ma znacznie większą wartość naukową, niż się spodziewałam. Założyliśmy bazę na tej planecie 13 stycznia, po wykryciu kilku bardzo dziwnych sygnałów, i cały zespół jest podekscytowany tym, co znaleźliśmy. To kolejny powód, dla którego to rejestruję - jeśli okaże się to dużym odkryciem, chcę dołączyć do tego nasze imiona!

To, co tu rośnie, nie przypomina niczego z rejestrów. Zdecydowanie organiczne życie, ale z elementami krystalicznymi lub metalicznymi i chemią, której nawet O'Keefe nie potrafi zrozumieć. Wydają sygnałuy na różnych częstotliwościach.

Czy są to żywe organizmy lub jakieś maszyny? Murphy i Sheng uważają, że mają obce pochodzenie, skonstruowane przez nie-ludzi - ale Kumalo uznał, że to tak zabawne, że musieliśmy wyłączyć jego komunikację.

Nasz statek transportowy już dawno zniknął, ale Taylor używa boi nawigacyjnej do przesyłania naszych ustaleń z powrotem do firmy w systemie Chukchan. Powiedziała, że wbudowane oprogramowanie szyfrujące jest na najwyższym poziomie, co sprawia, że myślę, że historie o Azymucie i jego rywalach mogą być prawdziwe. Najwyraźniej chcą zatrzymać dla nich wszystko, co znajdziemy -

Coś się dzieje. Słyszę, jak wszyscy krzyczą. Czy drużyna zwiadowcza coś znalazła?

LOG 27 października 3111 Oryginalny log audio

Tutaj profesor Carver, 27 października 3111 r. Miejmy nadzieję, że ten dziennik będzie rejestrował - połowa naszego sprzętu nie działa teraz prawidłowo.


Wszystko się zmieniło, odkąd znaleźliśmy rozbity statek. Po pierwsze, to… jest obce. Zdecydowanie technologia nieludzka. Wiem, że powinnam być bardziej podekscytowana. Czyż nie jest to marzenie każdego naukowca? Ale coś w tym jest po prostu nie tak. Wiem, że inni czują to samo. Nawet Kumalo już się nie uśmiecha.


Wciąż nie wiemy nic o obiekcie, który znaleźliśmy we wnętrzu wraku. Czy to pilot, czy ładunek, a może jakiś organiczny element samego statku? Wydaje się to całkowicie bezwładne, ale… od chwili, gdy to sprowadziliśmy, mamy do czynienia z zakłóceniami elektromagnetycznymi w całej bazie, a to nie może być przypadek.


Przechowywanie go powodowało problemy. Sheng związał coś razem, używając najsilniejszych grodzi, jakie mógł znaleźć, ale najwyraźniej nadal to niszczy. Awarie sprzętu oznaczały, że O’Keefe nie był w stanie w pełni przeanalizować struktury chemicznej, przez co był tak zły, że zaatakował Kumalo za to, że ten kazał mu się uspokoić. Nigdy nie musiałem rozdzielać moich ludzi - pracowaliśmy razem od lat.


Jednak najbardziej martwię się o Murphy. Nie może oderwać się od tych narośli na powierzchni. Nazywa je „kamieniami”, jak neolityczne stojące kamienie na Ziemi. Ciągle go odnajdujemy w swoim kombinezonie, stojącego pod odrzutowcem – Black Sky, wpatrującego się w nie. Nie mówi nam dlaczego to robi.


Odsyłaliśmy raporty, ale Taylor właśnie przekazał wiadomość, od której zrobiło mi się zimno. Azymut nakazał nam zaprzestanie wszelkich transmisji i oczekiwanie na przybycie ich megashipu, Adamastor, który przetransportuje nas i nasze próbki do „bezpiecznego obiektu”.


A teraz zastanawiam się, dlaczego związałam się z korporacją, o której mówi się, że ma własną prywatną armię. Czy narażałam wszystkich na ryzyko, podejmując tę pracę?


LOG 30 października 3111 oryginalny log audio

Spróbuję ponownie stworzyć ten dziennik, póki dyski z danymi nadal działają. Mogą wrócić w dowolnym momencie. Nic już nie działa poprawnie. Zwłaszcza my. Jest 30 października. Obiekt w naszej klatce stał się… hałaśliwy. Podejrzewam, że na częstotliwościach infradźwiękowych jest jeszcze głośniej, co wyjaśniałoby, dlaczego wszyscy są na granicy wytrzymałości i nie mogą spać. Chciałabym poprosić Mahmooda, żeby zrobił kilka badań, ale jest w izbie chorych po starciu z Kumalo. Boże, nigdy nie widziałam mojego zespołu w takim stanie. Co jest z nimi nie tak?

Ale to nie jest ważne. Nie sądzę, żeby statek, który się rozbił, był sam.

Wczoraj O'Keefe wpadł przez śluzę, jakby ścigała go wataha wilków. Powiedział że  pojawiła się poświata na naroślach i Murphym, który właśnie tam stał. Nie mógł zrozumieć, skąd to się wzięło, tylko mówił że mgławica nad nami wydawała się poruszać. Powiedział… powiedział, że noc otwierała się jak gigantyczne usta.

Nie wiem, dokąd udała się Taylor, więc sama wypróbowałem nadajnik komunikacyjny i znalazłem wiadomość, że Adamastor pojawił się w systemie. To powinna być  ulga, ale tak naprawdę to wykręca mi żołądek.

Co zrobi Azimuth z tym, co znaleźliśmy? Co oni z nami zrobią?


LOG…  oryginalny log audio

Działa… połączenie kombinezonu działa. Czy ktoś mnie słyszy? Czy ktoś nadal jest w bazie? Jestem… nie pamiętam. Nie, jestem - Dominikiem! Dominic Murphy. Tym właśnie jestem, tak. Mówi dr Murphy. Jestem geologiem i należę do zespołu badań planetarnych profesor Carver. Ale… myślę, że wszyscy nie żyją.


Byłem tutaj z kamieniami, kiedy przybyły Sidewindery. Patrzyłem, jak opadają jak ptaki ze złamanymi skrzydłami, zapalającymi się i gasnącymi światłami, tak jak to miało miejsce w naszej bazie od wielu dni. Poza tym wszędzie byli żołnierze z karabinami i pancerzami. Myślę, że załadowali klatkę na jeden ze statków, który właśnie wystartował.


A potem kilku żołnierzy… Widziałem błyski wewnątrz budynków. Strzały. Coś eksplodowało - chyba główny przekaźnik komunikacyjny. Ale potem pojawiło się więcej świateł, dziwne światła, które falowały jak węże i… i znowu ta czerń, otwierająca się na niebie.


Próbowali uciec na piechotę, uciekając do miejsca, w którym się ukrywałem, i myślałem, że mnie zobaczą, ale potem wszyscy wzlecieli w górę. Jak małe żołnierzyki wyrzucone w powietrze, wciągnięte w światła…


Teraz jesteśmy tylko my. Ja i kamienie. To wszystko, co słyszę, teraz o wiele głośniejsze, ale nie raniące jak zwykłe głosy ludzi. Głośno, ale daleko. Tak daleko…
Odpowiedz
#2
Kurczę, mega historia Smile
Dzięki za jej przedstawienie i tłumaczenie !
[Obrazek: 196375.jpg][Obrazek: 196375.png]
Odpowiedz
#3
No komuś zdecydowanie się nudziło. Tylko czemu znów nas leją?
Odpowiedz
#4
Kawał świetnej roboty! Biggrin
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Do czego służą urządzenia na statku? Spili 19 34,154 20.11.2019, 15:38 UTC
Ostatni post: -PAQ-
  Przekładanie towarów ze statku na statek MAGNUM354 4 10,798 13.08.2017, 17:53 UTC
Ostatni post: MAGNUM354
  [PORADNIK] Pilotowanie statku w walce - elementy do treningu Kyokushin 3 5,829 16.03.2017, 09:02 UTC
Ostatni post: RADKO707



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości