Sprzedam laptopa Lenovo Y720
Jak w tytule, mogę sprzedać swojego laptopa na którym zaczynałem swoją przygodę z elite dangerous. Laptop pochodzi z polskiej dystrybucji ( dowód zakupu wraz ze specyfikacją i numerem seryjnym poniżej ) i został kupiony w 2018 roku. 

[Obrazek: 1.png]

Na tamte czasy był to całkiem przyzwoity laptop wielozadaniowy - choć z uwagi na jego charakter bardziej stacjonarny aniżeli mobilny ( bateria pochłaniana w mgnieniu oka ) . Procesor I7-770, grafika GTX1060 6GB , ekran UHD 4K, 16GB RAM DDR4 ( przy zakupie ) natomiast obecnie jest to 32GB, podświetlana klawiatura RGB. Komputer sprzedaję bez dysku drugiego którym był zwykły HDD 2,5" 1TB  ( nawet nie wiem gdzie jest ) ponieważ zamiast tego HDD używałem SDD - z uwagi na to że był to dość świeży dysk został przeniesiony do nowego komputera. W komputerze została specjalna ramka wraz z dedykowanym złączem do podłączeniem dodatkowego dysku - także tutaj wystarczy mieć dysk i można montować.
Dysk główny to M.2 taki jak był w komputerze w dniu zakupu. Na dysku świeżo zainstalowany WIN10 na moje konto - natomiast jeśli ktoś się zdecyduje na zakup robię refresh instalacji tak by ta osoba mogła sobie skonfigurować system pod siebie

A teraz pora na wady. Komputer był serwisie Lenovo trzy razy , za każdym razem z tym samym problemem - pierwszy raz po roku użytkowania pojawiły się artefakty na ekranie głównym - początkowo polegało to na tym że poświata wyświetlanego ekranu lub okna pojawiała się z pewnym przesunięciem , ostatecznie kończyło się to podskakiwaniem ekranu w taki sposób że użytkowanie laptopa stawało się niemożliwe , co ciekawe artefakty dotyczyły tylko ekranu głównego , na ekranie zewnętrznym podłączonym do DP czy HDMI problem nie występował. Laptop po serwisie wracał do mnie w pełni sprawny ale nie miałem wiedzy co było naprawiane

Poniżej zrzutka akcji serwisowych związanych z tym laptopem , oraz  dodatkowo protokół z ostatniej naprawy w której okazało się że naprawię podlega chłodzenie laptopa

[Obrazek: 3.png]

[Obrazek: 2.png]
Po ostatniej akcji serwisowej mającej miejsce w 2020 roku laptop pracował bez zarzutów mniej więcej do połowy bieżącego roku ( 2023 ) po czym artefakty znów zaczęły się pojawiać - ku wyjaśnieniu artefakty nie występują ciągle lecz czasem pojawiają się potem znikają - ale ponieważ ja używałem tego laptopa stacjonarnie z monitorem zewnętrznym ten problem w żaden sposób mi nie przeszkadzał - nie mniej jednak podczas ewentualnego rozważania zakupu proszę mieć na uwadze że problem nadal jest. Ogólnie rzecz biorąc mógłbym pokusić się o stwierdzenie że znów wynika z "gorącej" pracy laptopa - temperatury w okolicach 86-90sC przy obciążeniu natomiast nie potwierdzę tego ponieważ nie ingerowałem w układ chłodzenia na tyle by coś poprawić ( wymiana pasty na początku 2023 ale bez wymiany thermal padów ). 
W elite grałem w rozdzielczości 4K na dość wysokich ustawieniach co pozwalało utrzymać FPS na poziomie 50-60klatek w przestrzeni i na stacjach natomiast w setlementach klatkaż spadał w zależności od złożoności setlementu  do 30klatek - można byłoby sobie poradzić z tym redukując rozdzielczość ale nie po to mam monitory 4k by patrzeć na obraz w rozdzielczości FHD.  Na laptopie swobodnie mogłem pograć również z VR w takie pozycje jak The Labs, czy gry sportowe ( Elity nie sprawdzałem )  - laptop spokojnie sobie radził z goglami HTC VIVE natomiast Valve Indexów już nie "uciągał". 

Cena jaka mnie interesuje to 2500 PLN , 

i jeszcze raz zaznaczam : przed decyzją o zakupie proszę mieć na uwadze opisane powyżej problemy ( dotyczą tylko pracy z ekranem głównym , nie dotyczą pracy z ekranem zewnętrznym ) , proszę mieć też na uwadze że staram się być jak najbardziej transparentny w kwestii stanu technicznego mojego laptopa by nie było wątpliwości co i w jakim stanie jest oferowane. 
Ewentualne pytania ewentualnych zainteresowanych można wysyłać pod tym postem ( preferowane bym nie musiał wielokrotnie odpowiadać na te same pytania )  lub na priva. Laptopa można obejrzeć i pomacać ( macanie jest darmowe - nie obowiązuje zasada towar macany należy do macanta )  w Koziegłowach pod Poznaniem. 

Poniżej parę fotek :
[Obrazek: 03.png]
[Obrazek: 04.png]

[Obrazek: 05.png]

[Obrazek: 06.png]

[Obrazek: 07.png]

[Obrazek: 09.png]

[Obrazek: 11.png]

[Obrazek: 12.png]

[Obrazek: 13.png]

[Obrazek: 14.png]

[Obrazek: 15.png]