LORE Landscape Expedition - Wyprawa Krajobrazowa
#1
Oryginalny wątek znalazłem tutaj: link


[Obrazek: landscape_signal2.png]

Sygnał krajobrazowy to sygnał dźwiękowy, który można usłyszeć, gdy wskazuje się z bańki ogólny kierunek Sagittarius A*. Swoją nazwę zawdzięcza charakterystycznej strukturze widocznej na spektogramie, która wygląda jak szkieletowy rysunek góry. Niektórzy dowódcy opisują ten dźwięk jako kosmiczne wieloryby.

Sygnał można usłyszeć z dowolnego miejsca w galaktyce, a jego głośność nie zmniejsza się wraz z odległością. Sygnał jest nadal słyszalny do 75° spoza centrum. Sygnał powtarza się w odstępach mniej więcej 1 minuty i 49,5 sekundy i obejmuje różne sekcje oznaczone widocznymi strukturami, przy czym niektóre części powtarzają się w pod interwale tego czasu.

Po zbadaniu odkryto, że sygnał nie pochodził z Sagittarius A*, ale z punktu w przestrzeni, w którym nie było żadnych systemów oddalonych o około 12 lat świetlnych. Skonsultowano się z Federacją Pilotów, aby dowiedzieć się, czy przyczyną problemu jest telemetria, ale stwierdzono, że wszystko działa zgodnie z założeniami.

Dowódca Canonn, Seventh_Circle, przeprowadził własne pomiary sygnału i doszedł do wniosku, że znajduje się on w sferze o promieniu 0,2 Ly przy współrzędnych galaktycznych 14,889 / -25,061 / 25894,980. Korzystając z 4 pomiarów o najbliższej wartości, zawęził ją dalej do 14,971 / -25,043 / 25894,964 z promieniem 0,075ly

Zdaliśmy sobie sprawę, że wewnątrz obszaru znajdował się róg boxela, co sugerowało, że być może źródłem może być system o tych samych współrzędnych boxela. 15.-25, 25895, dlatego może warto zbadać te sygnały.

Istnieje ponad 20 000 systemów o tych współrzędnych prostokątnych, wymienionych na karcie Systemy. Celem jest zapewnienie, że każdy system został odwiedzony, przeskanowany za pomocą FSS i DSS, a także przeskanowane wszystkie pierścienie.

Każdy może dołączyć do poszukiwań. Podczas wizyty w systemie poprosimy Cię o wypełnienie formularza raportu.

Jak wziąć udział?

1. Korzystając z formularza rezerwacji możesz zarezerwować 10 systemów do przeglądu link możesz anulować rezerwację korzystając z tego samego formularza.
2. Przeglądać swoje rezerwacje na karcie Rezerwacje (linki) w naszym arkuszu kalkulacyjnym (link)
3. Odwiedź systemy i poszukaj czegoś niezwykłego. Jako minimum FSS wszystkich ciał i zbliż się do każdego ciała, spójrz na panel nawigacyjny. Jeśli możesz, przeprowadź także DSS wszystkich ciał i pierścieni.
4. Prześlij raport potwierdzający dokonanie przeglądu systemu link zakładka Rezerwacje (linki) w naszym arkuszu kalkulacyjnym powoduje wstępne wypełnienie formularza i oszczędność czasu (zobacz link)


FAQ:
Kiedy po raz pierwszy odkryto sygnał

W środę 27 marca 3305 Commander PublicStaticVoid natknął się na wzór sygnału znany obecnie jako Sygnał Krajobrazowy.

Jak znaleźć sygnał

Wyłącz muzykę, skieruj swój statek w stronę Sagittarius A*. Sygnał powtarza się co minutę i 49 sekund.

Masz nagranie sygnału?

Komandor Serbanstein dostarczył nagranie wysokiej jakości (link do nagrania )

Czego szukasz?

Nie wiemy, czy niektórzy uważają, że to może być Raxxla, ale tak naprawdę nie wiemy. Sygnał znajduje się przed horyzontem, więc spodziewamy się, że będzie na orbicie.

Co to jest boxel

Tkanina galaktyki jest podzielona na nakładające się kostki o różnych rozmiarach, każdy sześcian ma zestaw współrzędnych umożliwiających jego umiejscowienie w galaktyce, gwiazdy są rozmieszczone w kostkach. Rozmiary kostek są określone przez kod masowy. (link)

Dlaczego miałby używać współrzędnych boxela

Istnieje precedens polegający na używaniu współrzędnych boxel zamiast współrzędnych systemowych w oprogramowaniu federacji pilotów.

Które Boxele mają współrzędne sygnału?

189 systemów: Stuemeae UY-S ur

8618 systemów: Stuemeae KM-W c1-

11868 systemów: Stuemeae FG-Y d

Czy sygnał powinien przyjść do Sagitarius A*, ale został zagubiony?

Skonsultowano się z Federacją Pilotów, aby dowiedzieć się, czy przyczyną problemu jest telemetria, ale stwierdzono, że wszystko działa zgodnie z założeniami (link do issue trackera).

Ile czasu zajmuje wyprawa?

To zależy od tego, ile systemów możemy odwiedzić dziennie. Przy średnim tempie 50 dziennie powinniśmy skończyć za rok. W chwili pisania tego tekstu odwiedzamy prawie 100 dziennie.

Naprawdę oczekujesz, że przez rok nie będę robił nic innego?

Im więcej osób weźmie udział, tym szybciej akcja zostanie zrealizowana. Mamy nadzieję, że ludzie dołączą do zwiedzania okolicy.

Jak uniknąć skanowania już przeskanowanego systemu?

Posiadamy system rezerwacji, dzięki czemu możesz zarezerwować 10 systemów do skanowania. Po ich ukończeniu zarezerwujemy dla Ciebie kolejnych 10.

Jak zarezerwować systemy do skanowania?

Korzystając z formularza rezerwacji możesz zarezerwować 10 systemów do przeglądu https://canonn.fyi/landscape_reservations możesz anulować rezerwację korzystając z tego samego formularza.

Gdzie mogę zobaczyć moje rezerwacje?

Wyświetl swoje rezerwacje na karcie Rezerwacje (linki) w naszym arkuszu kalkulacyjnym (https://canonn.fyi/landscape)

Czy jeśli nic nie znajdziecie, wyprawa zakończy się porażką?

Nie. Jeśli nic nie znajdziemy, to przynajmniej pokażemy, że nie było nic do znalezienia.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  The Dead End's Circumnavigation Expedition Kahea 30 36,524 11.08.2018, 18:07 UTC
Ostatni post: USSER-PL
  Small World Expedition 3 USSER-PL 1 4,053 21.04.2018, 12:21 UTC
Ostatni post: Kuba Wolf
  Beagle Point Expedition Pitek_pl 41 46,642 24.02.2018, 08:34 UTC
Ostatni post: MUSKETEER
  Wyprawa - na każdego przychodzi czas Baton 12 13,942 21.05.2017, 12:07 UTC
Ostatni post: Mathias Shallowgrave
Photo Wyprawa do Beagle Point, część II - powrót RybaPonadKilo 7 8,898 05.05.2017, 18:10 UTC
Ostatni post: zielukUżytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości