Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odyssey od rozczarowań po akceptację - micro poradnik
Odyssey od rozczarowań po akceptację - bardzo micro poradnik
W zasadzie więcej tu narzekania (przynajmniej na początku) niż porad ale może komuś naprawdę zielonemu pomoże.

o7 z tej strony cmdr Polev alias PolTomski (w wersji eksploatacyjnej).

Jakiś rok temu kupiłem Odyssey, wszedłem ze 2 razy przeraził mnie interfejs i jeszcze bardziej nie spodobało mi się chodzenie po stacji (od kajfasza do idaasza by mieć interakcję z NPCami). W dodatku te zmaszczone stocznie (do dziś tęsknię za starym widokiem). Pograłem 2x tutoriala on foot i tyle. Po jakichś kilku tygodniach/miesiącach Devsi zrobili mi kuku i "zupgrejdowali" cały interfejs z Horizons do Odyssey (bez dodania oczywiście on foot dla kont bez wykupienia DLC). A to mnie "chamy" załatwili Wink - rozumiem ich podejście, jedna wspólna aplikacja do wszystkiego, podobnie przecież zrobili wcześniej z podstawową grą i darmowym upgradem do Horizons. Cóż w efekcie nie miałem wyjścia i ... przestałem grać. Jednak do Elity wracam od lat 80 tych więc tu było podobnie, jednak tryb on foot unikałem jak ognie. Aż do zeszłego tygodnia - w końcu StarField wystartował więc zanim do niego siąde warto mieć jakiekolwiek odniesienie jak tryb na nogach wygląda w samej Elite.

No to zacząłem od (zbyt) szybkiej lektury poradników: 
CMDRa Detsona Jak ograniczyć liczbę zgonów na początku Odyssey oraz Moje początki z Odyssey
CMDRa Pitulka Odyssey dla początkujących część 1 i 2
a także Ś.P. CMDRa Dziadostwo Egzobiologia dla cierpliwych

Następnie kolejny raz przypomnienie co i jak w treningówce w dodatku z YT w tle. Spoko.

No to lecimy na pierwszą własną misję. I tu zonk! Gdzie te misje?
Nie u gości od taksówek (APEX Interstellar Transport), nie u gości od Frontline Solutions ale ... w terminalach na stacji (są jeszcze szemrani kolesie ale oni mają zwykle po 1 misji, niekoniecznie najłatwiejszej). Za pierwszym razem było to dla mnie nie do końca takie oczywiste, teraz może wydawać się to głupie, że na to nie wpadłem natychmiast ale opisuję co mi nie pasowało na "dzień dobry".
Chodzenie z buta po te misje jest nieuniknione - nie da się ich zatwierdzić z poziomu statku (za to oddać misje już jak najbardziej tak). Ogólnie Odyssey to ciągłe chodzenie a niestety ten element jest kiepski i powoduje niepotrzebnie mnóstwo utraty czasu w grze. Chodzenie jest baaaardzo powolne, bieganie to odpowiednich chodzenia w innych grach. Szkoda, że ED nie pozwala na zmodowanie chodzenia na samych stacjach.

Zakupy broni/kombinezonu/ekwipunku przed misją są ... zbędne dla pierwszych najłatwiejszych misji. 

Po zaakceptowaniu misji bierzemy taxi (APEX), pełzamy z buta do windy ... nie do tych ... do tych drugich, zjazd, pełzanie do taxi. Wylot! Leeeecimyyyyy do kuchni nastawić wodę w czajniku, podlatujemy do planety, powolne obniżanie lotu, glide, dokowanie, zalanie kawy lub herbaty, jesteśmy na miejscu. Disembark. Szlag znowu ciemno jak w d.... u m......, latarka (domyślnie klawisz T). 

Pierwsze misje ("Collection: Secure a package from koleś") polegają na ... podejściu do ogólnodostępnego terminala, zaznaczeniu osoby od której się ma odebrać przesyłkę i pozwoleniu na zeskanowanie napotkanym ochroniarzom. Ważne by nie wyciągać a już na pewno nie używać przy nich broni ORAZ także pozostałych skanerów transfer mode, scan mode i spawarki cutting mode) - teraz już wiem: skanować jednak ochroniarza nie wolno!

Potem wystarczy tylko zawołać taxi by nas odwiozła ... właśnie kurcze tu był kolejny zgrzyt. JAK? Okazuje się, że szukanie na kółku (domyślnie pod lewym ALTem) z wyborem granatów, latarki i upuszczaniu tożsamości NIE ma taxi! Tutorial nic o tym nie wspomina. Okazuje się, że dla zmyłki jest drugie podobnie wyglądające kółko (domyślnie pod klawiszem Q). Dla jeszcze większej zmyłki pierwsze kółko obsługuje się za pomocą myszki (strasznie niewygodne, zwłaszcza ruch w dół, gdzie jest pozbywanie się tożsamości - warto więc podmapować sobie to i medkita oraz baterie pod jakieś wygodne guziki typu alt+~,1,2), drugie kółko natomiast obsługuje klawiatura (kursory). I właśnie tam z lewej strony jest taxi-APEX.

Przygodę z Odyssey rozpocząłem po dosyć sporej przerwie więc na początek (4 września 23) czekał już na mnie ponad godzinny update 16 do pobrania i zainstalowania (tak mam jeszcze stary talerzowy HDD pod gry). Na nogach jednak zagrałem dzień później 5 września 2023, przez jakieś 5h i niestety gra się scrashowała 6 razy (przyczyna jedna jak się później okazało nie tkwiła w samej grze)! Nigdy wcześniej tego w ED nie doświadczyłem, łącznie wcześniej przez 3 lata grania wypadłem max ze 3 razy. Dzień wcześniej latałem przez kilka godzin w Odyssey bez wychodzenia na nogi i nic się nie działo. Do tego po ostatniej aktualizacji gra strasznie mieli dyskiem (wspominałem już, że to talerzowy HDD?) podczas rozgrywki, jak defragmentacja dysku w windows 98, wcześniej tego nie zauważyłem (ale w Odyssey grywałem bardzo sporadycznie, raczej 99% Horizon). Wyjaśnienie przyczyny nieco poniżej.

O bezsensownym chodzeniu po zadokowaniu statku przez pół stacji, by dobrać się do sklepu (Pioneer Supplies) czy terminala z misjami już wspominałem. Chodzenie w ED to jak w innych grach skradanie a bieganie w ED to normalne chodzenie gdzie indziej ale o tym już też marudziłem.

Kolejnym negatywnym wrażeniem było jak wpakowałem swoje 4 litery do taxi i wyszedłem z gry z myślą, że jak jutro wrócę do grania to będę w miejscu docelowym - nic z tego. Frontier konsekwentnie nie wprowadził tu ułatwienia (ale przecież wyjście w hiperprzestrzeni w Horizons skutkuje też "zawieszeniem" w niebycie). To można zrozumieć.

Jednak najbardziej negatywne wrażenie było po śmierci. Otóż ja naiwny miałem nadzieję, ze respawn będzie gdzieś blisko stacji (jak po wylądowaniu APEXA). Nie niestety. To może już tak na logikę, w ostatnio odwiedzonej lokalizacji - tam skąd zamawiałem taxi/tam, gdzie zadokowany statek/ tam gdzie zaakceptowałem misję. Też nieee!
To gdzie?! Kurcze ponad 70 ly w losowym układzie, gdzie trzeba zamówić taxi na powrót do swojego statku.
Mało tego - taka nieudana misja jest już spalona i należy ponownie z buta biec po nową (zastanawiam się co się stanie, gdy weźmiemy kilka na raz - czy wszystkie przepadają czy tylko to "rozpoczęta" - już wiem, że jednak przepadają te z danej lokacji z innych są uratowane). Tak więc po śmierci: Kara za misję 20k (choć na późniejszym etapie dali i 70K kary), dojazd taxi ze 37K, wynagrodzenia brak - (a teoretycznie miałem dostać ok. 55K za udaną misję).

Powrót do statku. Cóż jak na pierwszy dzień na stopach wystarczy.

Dzień drugi:
Play
Preparing Shaders
Preparing Planet Generations Systems
Continue
Solo Start
HDD się znowu "defragmentuje"
Ok siedzę w CHU City w statku
a wejdę w Startport Services - CRASH!
Repeat
ach przecież misje na nogach są gdzieś indziej a nie w Startport Services.
Pełzanie do windy, winda, jeeeeedzie, otwiera się winda i ...  CRASH!

Reload, wybór misji i lecimy. Lądowanie. O strażnik, skan, wszystko OK, No to sprawdzę w końcu czy mnożna skanować strażnika ... Critical Injury ... Redeploy ... Zaskoczenie bo się budzę w swoim statku (WTF?) .. rzut oka na misje Mission Failed ... Pełzanie do windy, do terminala, Hmm nie ma misji Secure package więc biorę Collection:Fetch The Personal Documents From A Settlement, ok 1275 Ls ... wsiadamy do APEXa i ... HARD CRASH, restart windowsa. Ponad godzina w plecy a ja mam na koncie 1 misje w plecy i pół godziny latania w Apexie Sad

Tu się jednak sprawa wyjaśniła z tym CRASHowaniem. Jako, że ja często usypiam kompa to czasami w tle pobiera się jakaś durna aktualizacja windowsa a jak wszyscy wiemy taka pobrana i zainstalowana aktualizacja czeka na restart kompa i ... muli kompa jak jasny gwint. Od restartu windy i dokończeniu aktualizacji Odyssey mi się już nie wysypał! Także "defragmentacja" też jakby mniejsza, choć nadal dysk słychać. Nic trzeba się w końcu zaopatrzyć w SSD - jest super okazja, kupię go za tantiemy z tego micro poradnika Wink

Ok wracając do gry, Restart i lecimy w  APEXie. Misja (Collection:Fetch The Personal Documents From A Settlement) polega na odnalezieniu szafki w budynku, odnajdujemy terminal i w nim Facility->Habibat (może być kilka) a potem odpowiednią szafkę (Locker nr xxx), zaznaczamy, szukamy szafki i wbijamy kod, po otwarciu podnosimy dokumenty, po drodze znalazłęm jakieś illegal Encrypted Memory Chip - podniosłem ale bałem się czy po przeskanowaniu przez ochroniarza znowu mnie nie zaatakuje więc wezwałem od razu APEXa. 
Jeszcze 10 min i w domu. Nagroda 10K i 3 gwiazdki respec.

Czas na kolejną misję Delivery: Take a package to koleś 75K lub 10K+3xRep  (Terminal, oznaczyć kolesia, podejść, zagadać i do taxi).
Następna Collections: Fetch The Insight Data Bank From A Settlement 57K lub 10K+3xRep ok 2,2K Ls, 6min lotu (tu trochę gorzej bo nie było w terminalu namiarów na skrzynkę, leżała luzem na zewnątrz budynku). I tu mała uwaga, ostatnio robiłem taką misję i szafka była wewnątrz budynku, po wyjęciu danych z szafki na oczach cywila nastąpił alarm i ... żegnaj Gienia, mission failed.

Ok dosyć tych przynudnawych misji, czas na jakiś CZ. Tu akurat nie było Frontline Solutions, więc zmiana miejscówki na dużą stacje orbitalną - Pierwsza misja (tu już jakiś kombinezon bojowy i ze 2 bronie są mocno zalecane) i ... całkowicie zmienia się oblicze Odyssey - pierwsza walka, ze 2x śmierć ale ogólnie wygrana (oczywiście CZ typu najłatwiejszego na początek). Niestety nadal lot i powrót trochę za długo trwa - w statkach kosmicznych CZ-ty można błyskawicznie respawnować (Supercruise i powrót do CZ) a tu na nogach chyba nie za bardzo (a jeśli tak to pewnie dosyć długo trwa podpełznięcie po CZ do swojego statku, startowanie z planety, Supercruise, lądowanie i ponowna walka - do sprawdzenia, ewentualnie któryś z CMDRów mi podpowie).

A i jeszcze jeden mały zgrzyt. Na statki Frontline Solutions wchodzi się od tyłu, na APEXy i własne statki (nie wiem czy wszystkie ale na Kraita tal) od przodu.
Na początku co chwile biegłem przed załadowaniem się na misję do przodu statku, by za moment biec do tyłu. Jak w kawale z mrówką i słoniem, buzi-dupci, buzi-dupci a kilometry lecą Smile A wiadomo, że tu się nie biega tylko pełza więc te kilometry znacznie dłuższe się robią.

Podsumowując:
Dopiero CZ-ty dały mi, jak na razie, umiarkowaną radochę z dodatku Odyssey. Kolejne próby wykonywania misji udawały się już w kombinezonie bojowym grade 3 i kilkoma pukawkami grade 3. Najprościej robić misje polegające na wybiciu w bazie wszystkich z danej frakcji ale trzeba mieć na uwadze, że ma to być frakcja (czy baza?) anarchistyczna, bo inaczej dowalają dosyć sporą karę. Inne misje na razie wciąż często kończą się moim zgonem. Ze względu na średniawy pancerz kombinezony ze spawarką do tej pory biegam na misje w kombinezonie bojowym (dominator grade 3), bo jednak jest on sporo mocniejszy od zdobytego Macericka. Jak w końcu uda się kupić coś przyzwoitego to myślę, że misje "materiałowe" też mnie wciągną.

Miało być micro a wyszło nieco długie ale może komuś się przyda.

PS. Na koniec jeszcze pytanie. Wg opisu CMDR Pitulka podgląd mapy systemu ma informację, że osada jest anarchistyczna jednak obecnie na update 16 tego nie widzę. Czy coś się od popełnienia poradnika przez CMDR Pitulka zmieniło na tym ekranie?

Osada Anarchy wg opisu CMDR Pitulka

U mnie to wygląda trochę inaczej (choć teraz widzę, że to podgląd w nieco innym miejscu - wybór miejsca w APEXie)
widok w APEXie

----------------------------------------------------
Opis powstał od 05 do 16 września 2023r.
Odpowiedz
Mój poradnik już się trochę zestarzał, chyba czas go nieco zaktualizować.

Mapa systemu po którejś aktualizacji się zmieniła, i są to zmiany na plus. Można na niej znaleźć znacznie więcej potrzebnych informacji, a interfejs jest znacznie przyjaźniejszy. Tylko trzeba się do niego przyzwyczaić. Warto przejrzeć co się kryje pod wszystkimi nowymi przyciskami, bo wiele z nich bardzo się przydaje podczas gry.

Teraz anarchistyczne bazy można znaleźć dużo łatwiej niż wcześniej. Wystarczy otworzyć listę frakcji, wybrać dowolną anarchistyczną frakcję i przewinąć okno które się otworzy. Na dole tego okna jest lista wszystkich baz należących do tej frakcji. Wybierasz dowolną odyssejową bazę (musi mieć ECONOMY inne niż COLONY) i voila! Wink
[Obrazek: Lh9mHmq.png]

Do odysejowych baz zwykle latam statkiem wyposażonym w hangar SRV. Po wylądowaniu w pobliżu bazy przesiadam się do łazika, i nim jadę dalej. Znacznie to przyśpiesza przemieszczanie się, a poza tym do SRV można wysypać zawartość plecaka gdy się on zapełni.
[Obrazek: 129764.png]

Odpowiedz
Czesć 123tomek,

Zadam prowokacyjne pytanie-podpowiedz.

Po jaką cholerę turlasz się apexem, skoro masz własny statek? Wink

Pozdrawiam.
Odpowiedz
(19.09.2023, 20:36 UTC)Hans 001 napisał(a): Czesć 123tomek,

Pozdrawiam.

W sumie to zaczynam z Odyssey więc jeszcze nawet nie próbowałem lecieć samemu. CMDR Detson pisał, że na CZ strzelali w jego statek a ja tak do końca nie wiem co się dzieje jak go zestrzelą - respawn statku + koszty a ja na planecie też tracę życie czy jak? Na misjach (tych nie CZ) też strzelają w statek? Na razie jeszcze nie ogarniam wyłączania alarmów, działek itp. w bazach Wink
Druga sprawa latając APEXem wyszukałem sobie zalety takiego lotu - nie trzeba sterować więc mogę w tym czasie czytać książkę  Biggrin

PS.Sorki za literówki w pierwszym poście ale już nie mogę edytować.
Odpowiedz
Czołem!

Gra bez korzystania ze swojego własnego statku jest absolutnie zrozumiała. Sam wielokrotnie to robiłem. Kiedy przybywałem do nowego systemu i jeszcze nie zdobyłem tam reputacji, często używałem Apexa, głównie do wykonywania misji kurierskich. Brałem kilka misji naraz i tylko latałem od osady do osady. Dla mnie nic dziwnego. Szczególnie jeśli ktoś dopiero uczy się obsługi statku. Kiedyś nie było wyboru, latałeś albo ginąłeś.

(16.09.2023, 23:09 UTC)123tomek napisał(a): Otóż ja naiwny miałem nadzieję, ze respawn będzie gdzieś blisko stacji (jak po wylądowaniu APEXA). Nie niestety. To może już tak na logikę, w ostatnio odwiedzonej lokalizacji - tam skąd zamawiałem taxi/tam, gdzie zadokowany statek/ tam gdzie zaakceptowałem misję. Też nieee!
To gdzie?! Kurcze ponad 70 ly w losowym układzie, gdzie trzeba zamówić taxi na powrót do swojego statku.

Po prostu obudziłeś się w Zakładzie Penitencjarnym, co zazwyczaj dzieje się, gdy wywołasz zamieszanie w osadzie i zostaniesz zastrzelony przez strażników. Wyjątkiem są osady Anarchy, gdzie nie wysyłają do więzienia. Respawn w ostatniej lokalizacji przysługuje tylko tym, którzy padli z naturalnych przyczyn, takich jak brak prądu, a potem brak tlenu, lub samorozwalenie się poprzez rzucenie granatu pod własne nogi. Jeśli miałbyś statek na tej samej planecie, obudzisz się w nim na orbicie.
   A jeśli zniszczą twój statek, to nie ma problemu. Wzywasz Apexa, lecisz do najbliższej stacji z aktywnym Shipyard'em i tam możesz go wykupić, o ile masz wystarczająco środków finansowych, oczywiście.
   Jeśli chodzi o lot Apexem i wyłączanie gry, to jest to normalna mechanika. Lot Apexem różni się tylko tym, że to nie ty sterujesz statkiem, ale poza tym możesz wykonywać wiele czynności, tak jak na swoim własnym statku. Oczywiście inny Komandor może cię wyciągnąć z SuperCruise i zaatakować, nawet jeśli jesteś w Apexie. Jednak w trybie Solo zazwyczaj nie ma takiego ryzyka, ponieważ NPC zazwyczaj nie atakują Apexów w SuperCruise.

Co do narzekania na konieczność poruszania się na piechotę, to muszę to ostro skrytykować. Niektórzy czekali bardzo długo, aby móc wysiąść ze swojego statku i przejść te parę metrów. Wydaje się, że preferujesz teleporty na każdym rogu. Jeśli szukasz szybkich podróży i więcej podpowiedzi, może faktycznie lepiej sprawdzić grę taką jak Starfield, o której wspominałeś na początku posta.

Życzę powodzenia w rozgryzaniu Elitki. Zdradzę Ci coś: przy takim podejściu im dalej, tym będzie trudniej.

Detson
o7
[Obrazek: 51626.jpg]
Odpowiedz
Przeczytałem, doceniam ochotę na dłuższe rozpisywanie, ale widzę tutaj kilka troszke śmieszkowych opisów, w większości spowodowane brakiem informacji lub niedoczytaniem. 

(16.09.2023, 23:09 UTC)123tomek napisał(a): No to lecimy na pierwszą własną misję. I tu zonk! Gdzie te misje?
Nie u gości od taksówek (APEX Interstellar Transport), nie u gości od Frontline Solutions ale ... w terminalach na stacji (są jeszcze szemrani kolesie ale oni mają zwykle po 1 misji, niekoniecznie najłatwiejszej). 

Komandor wspomina, że czytał poradniki, a to czym zajmuje się Frontline Solutions i gdzie bierze się misje na nogach opisał bardzo dobrze Pitulek. 

(16.09.2023, 23:09 UTC)123tomek napisał(a): Kolejnym negatywnym wrażeniem było jak wpakowałem swoje 4 litery do taxi i wyszedłem z gry z myślą, że jak jutro wrócę do grania to będę w miejscu docelowym - nic z tego. Frontier konsekwentnie nie wprowadził tu ułatwienia (ale przecież wyjście w hiperprzestrzeni w Horizons skutkuje też "zawieszeniem" w niebycie). To można zrozumieć.

Gdyby tak zaznaczyć Colonia i w trakcie skoku FSD wyłączyć grę i pójść do pracy.... Wink

(16.09.2023, 23:09 UTC)123tomek napisał(a): Jednak najbardziej negatywne wrażenie było po śmierci. Otóż ja naiwny miałem nadzieję, ze respawn będzie gdzieś blisko stacji (jak po wylądowaniu APEXA). Nie niestety. To może już tak na logikę, w ostatnio odwiedzonej lokalizacji - tam skąd zamawiałem taxi/tam, gdzie zadokowany statek/ tam gdzie zaakceptowałem misję. Też nieee!
To gdzie?! Kurcze ponad 70 ly w losowym układzie, gdzie trzeba zamówić taxi na powrót do swojego statku.
Mało tego - taka nieudana misja jest już spalona i należy ponownie z buta biec po nową (zastanawiam się co się stanie, gdy weźmiemy kilka na raz - czy wszystkie przepadają czy tylko to "rozpoczęta" - już wiem, że jednak przepadają te z danej lokacji z innych są uratowane). Tak więc po śmierci: Kara za misję 20k (choć na późniejszym etapie dali i 70K kary), dojazd taxi ze 37K, wynagrodzenia brak - (a teoretycznie miałem dostać ok. 55K za udaną misję).

Będziemy prostować jeden punkt po drugim. 

Po pierwsze w Elite nie ma śmierci. Jeśli jesteś w statku i go rozbijesz to słyszymy przed nim piękny głos "eject, eject" kiedy to transferowani jesteśmy do espcape poda. Na nogach tracimy przytomność i jesteśmy później zbierani przez Rescue Rangers do miejsca gdzie nas wyleczą i wybudzą. Jest to najbliższa sedziba Rescue Rangers, a te porozrzucane są mniej więcej o 50-100 Ly od siebie. Dlatego twierdzenie, że to miejsce jest losowo jest nieprawdą. Inaczej sytuacja oczywiście wygląda podczas "śmierci" w statku, bo tam jesteśmy wyrzucani do escape poda, a później Ci sami Rangersi wyławiają nas i odwożą na ostatnią stację na której byliśmy. Różnica jest taka, że na nogach tracimy przytomność, a w escape podach już nie. 

Większość misji po straceniu przytomności logicznie się kończy. Podobnie jak te w statku, choć wszystko zależy od specyfikacji samej misji. Tak samo, jak "Zawieź/odbierz paczkę do/od oznacza, że amy się wpakować w statek i dostarczyć/odebrać i tyle. Wszystko jest w opisach - fetch też ma być bez uruchomienia alarmu Wink 

(16.09.2023, 23:09 UTC)123tomek napisał(a): Ok dosyć tych przynudnawych misji, czas na jakiś CZ. Tu akurat nie było Frontline Solutions, więc zmiana miejscówki na dużą stacje orbitalną - Pierwsza misja (tu już jakiś kombinezon bojowy i ze 2 bronie są mocno zalecane) i ... całkowicie zmienia się oblicze Odyssey - pierwsza walka, ze 2x śmierć ale ogólnie wygrana (oczywiście CZ typu najłatwiejszego na początek). Niestety nadal lot i powrót trochę za długo trwa - w statkach kosmicznych CZ-ty można błyskawicznie respawnować (Supercruise i powrót do CZ) a tu na nogach chyba nie za bardzo (a jeśli tak to pewnie dosyć długo trwa podpełznięcie po CZ do swojego statku, startowanie z planety, Supercruise, lądowanie i ponowna walka - do sprawdzenia, ewentualnie któryś z CMDRów mi podpowie).

Wszystko zależy jak daleko lecisz. Strefy walk mogą być oddalone o wiele Ls od stacji, choć sami to kiedyś sprawdzaliśmy. Podlecenie swoim statkiem trwa krócej i zresetowanie instacji (dotarcie, supercruise i ponowny skok) skraca czas i to ogromnie. Popatrzmy na to, że aby złapać statek od Frontier Solutions musisz czekać 15 sekund (czas odliczania) w którym możesz spokojnie już wezwać swój statek i się do niego kierować. Do tego czas wyskoku z planety jest zbliżony. Na stacji jednak musisz wysiąść, wziąć windę, udać się do przedstawiciela FS i znowu to samo. Ja czasami stosuję Vulture'y FS po to, aby mieć więcej właśnie czasu, że by zrobić herbatkę, zapalić cygaro z Kamitry itp. 

(16.09.2023, 23:09 UTC)123tomek napisał(a): A i jeszcze jeden mały zgrzyt. Na statki Frontline Solutions wchodzi się od tyłu, na APEXy i własne statki (nie wiem czy wszystkie ale na Kraita tal) od przodu.

Wszystko zależy od statku na który się wsiada. Vulture akurat ma tył, Krait przód. Co statek, to inne wejście. 

Na sam koniec - szanuje za latanie samym APEXem i granie w nowsze gry na samym HDD, bo jednak większość developerów o nie nie dba.
[Obrazek: MB0ujCf.png]

ROTMISTRZ THE WINGED HUSSARS
Odpowiedz
(19.09.2023, 21:06 UTC)123tomek napisał(a):
(19.09.2023, 20:36 UTC)Hans 001 napisał(a): Czesć 123tomek,

Pozdrawiam.

W sumie to zaczynam z Odyssey więc jeszcze nawet nie próbowałem lecieć samemu. CMDR Detson pisał, że na CZ strzelali w jego statek (...)

Ale wiesz, że strzelanie działa w obie strony?  Wink

Są take sytuacje, gdzie najfajniej jest najpierw zmielić lokacje bronią pokładową (a są wręcz stworzone do tego rodzaje broni) a gdy już opadnie pył  (i poziom frajdy z zabawy w moskito) po prostu pozbierać to co zostało i jest zbierania warte. 

Ale to tak w ramach hobby of course, cześć misji znacząco ciekawiej robić metodami innymi niż  ogniem i mieczem... a własnie, a kto powiedział, że w ogóle potrzebujesz jakiejś zleconej misji by urządzić sobie naprawdę rozrywkową rodeo-imprezkę Wink

Pozdrawiam.
Odpowiedz
(20.09.2023, 17:27 UTC)Hans 001 napisał(a):
(19.09.2023, 21:06 UTC)123tomek napisał(a): W sumie to zaczynam z Odyssey więc jeszcze nawet nie próbowałem lecieć samemu. CMDR Detson pisał, że na CZ strzelali w jego statek (...)

Ale wiesz, że strzelanie działa w obie strony?  Wink

Tutaj muszę stanąć w obronie autora bo nie do końca wiesz o czy jest mowa, Hans. Sytuacja miała miejsce po wygranym CZ, gdy wezwałem statek, w trakcie lądowania zaczęły w niego strzelać statki przeciwnej strony, latające nad osadą. Zapewne był to bug bo taka sytuacja tylko raz mi się zdarzyła. Koniec był taki że wracałem Apex'em (w niego też strzelali ale dopiero jak wsiadłem). Mój statek po tej "zabawie" miał mniej niż połowę pancerza.

o7
[Obrazek: 51626.jpg]
Odpowiedz
To się zdarza akurat w momencie kiedy baza na której walczysz jest w rękach wroga, a Twoja reputacja jest niska. To nie bug akurat tylko fakt, że nikt nie wyłączył wieżyczek, a właściciel stacji zmienić się może po zakończeniu konfliktu.
[Obrazek: MB0ujCf.png]

ROTMISTRZ THE WINGED HUSSARS
Odpowiedz
Macie racje. Mowa o cz, a ja zagolopowalem sie w nie-cezetowe sytuacje, gdzie lokacja potrafi otworzyć ogien do twojego statku. Na przykład, gdy naruszysz strefe wykluczenia lokacji bez nawiązania kontaktu z wieżą, albo po prostu wyciagniesz hardpointy i zignorujesz requesty o zachowywanie sie w cywilizowany sposob. Wrogosc wywołało mi tez kiedys przypadkowe staranowanie drona lokacji.

Tomek, gdybyś postanowił "połatać na akcje" wlasną furmanką zdolna do przetrwania konfrontacji z dobrze broniona baza i do skutecznego "wymiatania" wrogiego personelu na nogach, to warto skonfigurowac ja tak, by byla zoptymalizowana przeciw celom naziemnym. Tu jest wiele osob ze znacznym doswiadczeniem w lepieniu buildow i sugeruje trzymac sie tego co doradza w kwestii doboru broni i pozostalej konfiguracji. Osobiscie preferuje wyrzutnie niekierowanych rakiet. Nawet bez inzynierki beda bardzo skuteczne w gaszeniu ognia z broni ręcznej (nie musisz trafic bezposrednio) a i ostrzelanie wieżyczki swoje osiagnie. Warto tez postawic na latadlo, ktorego oslony zdolaja przetrwac zejscie z orbity i odskok pod ogniem gdy użyjesz opcji ship recall z okolic lokacji, ktorej podpadles.

Pozdrawiam.
Odpowiedz