Husarska Farma zaprasza!
#11
Mapa będzie jeszcze delikatnie przerabiana, więc przez jakiś czas zostaniemy na pewno na FS19, dość wspomnieć, że Paq i Ronin robili ją ponad 2 miesiące...
szkoda by było ją tak porzucać
Odpowiedz
#12
Gdyby ktoś miał błąd : "Nie można połączyć z grą wieleosobową" mi pomogło to :
Otworzyć wiersz poleceń jako administrator i uruchomić następujące polecenia w tej kolejności:

ipconfig /release

ipconfig /flushdns

ipconfig /renew

netsh winsock reset

Po wykonaniu wszystkich poleceń uruchom ponownie komputer. Mi naprawło. Smile
[Obrazek: DorqgT8.png]


"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej."

-Albert Einstein 

[Obrazek: 215106.jpg]
Odpowiedz
#13
(20.05.2023, 18:30 UTC)bahasso napisał(a): Mapa będzie jeszcze delikatnie przerabiana, więc przez jakiś czas zostaniemy na pewno na FS19, dość wspomnieć, że Paq i Ronin robili ją ponad 2 miesiące...
szkoda by było ją tak porzucać

Mapę zawsze można przekonwertować na FS22, trochę roboty jest, ale da się. Warunek natomiast jest inny: musi być co najmniej taka sama ilość chętnych do farmienia w FS22 jak jest obecnie w FS19, inaczej robota nie ma żadnego sensu.
[Obrazek: E5QT3y3.png]

Odpowiedz
#14
z naszej paczki która gra regularnie chyba tylko ShiMan nie posiada 22, ach i mój ojciec też nie Smile
Odpowiedz
#15
(20.05.2023, 19:19 UTC)-PAQ- napisał(a):
(20.05.2023, 18:30 UTC)bahasso napisał(a): Mapa będzie jeszcze delikatnie przerabiana, więc przez jakiś czas zostaniemy na pewno na FS19, dość wspomnieć, że Paq i Ronin robili ją ponad 2 miesiące...
szkoda by było ją tak porzucać

Mapę zawsze można przekonwertować na FS22, trochę roboty jest, ale da się. Warunek natomiast jest inny: musi być co najmniej taka sama ilość chętnych do farmienia w FS22 jak jest obecnie w FS19, inaczej robota nie ma żadnego sensu.

Od siebie dodam jeszcze, że oczywiście mogę spróbować zahostować FS22 na obecnym serwerze, ale są pewne podstawowe warunki, mianowicie:
1. Ktoś musi kupić kopię FS22 od Giants - najlepiej pudełkową. Czytałem, że są problemy z wersjami Steam/Epic/Whatever jeśli chodzi o hostowanie serwera. Ja w ogóle nie mam FS22, więc nawet nie mam jak sprawdzić.
2. FS22 musi działać pod Win7 (obecnie zainstalowany na serwerze). Ewentualnie zakup licencji Win10 (11 nie chcę i nie, nie można upgrade zrobić, kropka).
Trzeba pamiętać, że obecnie hostowane to jest na leciwym sprzęcie z 4-corowym I5 2500 (LGA1155, kto to jeszcze pamięta?) i 8GB RAM (chyba max co ta płyta obsłużyć jeśli dobrze pamiętam). Więc kolejnym wydatkiem może (ale nie musi) być sprzęt pod FS22 (nadal się będę upierał, że nowsze wersje gier zawsze wymagają mocniejszego sprzętu - nawet do hostowania serwera, który nie wymaga grafiki).
Kwestię lokalizacji serwera, łącza i dostępu przez publiczne IP mogę wziąć na siebie, bo to już praktycznie jest :-)
Z powyższego wynika, że zanim w ogóle pomyślimy o konwertowaniu mapy i truciu buł naszym Mistrzom Map, to trzeba mieć pewność, że mamy na czym to postawić - sprzęt, wersja systemu, kopia gry i oczywiście podniesiona przez PAQ ilość zainteresowanych.
Odpowiedz
#16
(20.05.2023, 18:30 UTC)bahasso napisał(a): Mapa będzie jeszcze delikatnie przerabiana, więc przez jakiś czas zostaniemy na pewno na FS19, dość wspomnieć, że Paq i Ronin robili ją ponad 2 miesiące...
szkoda by było ją tak porzucać

Przeszło 3 kalendarzowe miesiące pracy każdego z nas, to jest ponad 6 miesięcy pracy dla jednej osoby, ale...

Zacznę od tego, że w sumie gdyby nie "cebula" z Epica (a przez to chwilowe zainteresowanie grą) to jest duże prawdopodobieństwo, że Husarska Farma mogłaby nigdy nie powstać. Chociaż do dzisiaj jestem pełen podziwu, że raptem po 2 tygodniach wspólnego grania podjęliśmy się z Pakiem stworzenia Farmy. Pierwotnie mapa, która odpowiadała nam (wszystkim grającym na serwerze) możliwościami, miała zostać tylko przetłumaczona z niemieckiego na nasz rodzimy język. Lecz wraz z upływem czasu, którego zamiast na grę na serwerze, poświęcaliśmy na dłubanie w edytorach mapy, grafiki i kodu (+ godziny spędzone na konsultacjach technicznych prywatnymi kanałami z Pakiem)  - do głowy przychodziły co raz to nowsze pomysły (już nie pamiętam czy wszystkie zostały zrealizowane). Projekt zaczął się rozrastać i po około 2-3 tygodnii prac przyjął formę Husarskiej Farmy.
W tym miejscu trzeba jednak nadmienić jedną bardzo ważną rzecz, to był okres luty - maj 2020, czyli okres stanu pandemii w kraju i na świecie, czas siedzenia w domu i/lub pracy zdalnej.
W tamtym momencie (nie wiem jak Paku, ale chyba też) miałem o tyle komfortową sytuację, że miałem nadmiar wolnego czasu. Oczywiście nie zawsze miałem możliwość usiąść codziennie (życie, dom etc.). Ale często zdażały się momenty, żę spędzałem 3 czy 4 noce z rzędu przy kodzie lub teksturach.
Widząc efekty naszej pracy i zadowolenie pozostałych farmerów - gdy 20 maja 2020 opublikowaliśmy wersję beta - uważam, że było warto.

Gdyby jednak dzisiaj padła propozycja stworzenia Farmy, to najpierw bym się 3 razy zastanowił czy mam na tyle wolnego czasu by móc się w to zaangażować.


Odnośnie propozycji przekonwertowania mapy z FS19 do FS22:
Najpierw dajcie mi się uporać z obecnymi błędami, których poprawy się podjąłem. Nie widzę sensu portowania mapy, na której pojawiły się błędy po aktualizacji do 1.7.0 wydanej w listopadzie 2020 (wtedy wprowadzili kosmetyczne zmiany mechanik w grze, stąd problem na mapie). Nie będę też przy tym ukrywał, że w porównaniu do 2020 dzisiaj jestem bardzo ograniczony z wolnym czasem.
Jak nowa wersja Farmy pojawi się na serwerze, to wtedy można wrócić do dalszej dyskusji nad portem mapy Wink

Magnum354 napisał(a):Z samym eventem chcemy zaczekać na wersję mapy 2.0 [...]
Magnum nie przesadzaj, to będzie co najwyżej wersja 1.1 jak nie 1.0.1 Biggrin
Odpowiedz
#17
No dobra, w trakcie oczekiwania na nową wersję mapy - działamy dalej, dlatego nadal serdecznie zapraszamy do wspomagania nas na farmie (dopóki wipe nie nastanie, ale nawet po tym będzie co robić)  Biggrin

[Obrazek: image.png]

Husaria są jak łódzkie Bałuty - reprezenuj ją godnie i dumnie. o7
Odpowiedz
#18
Dalej wszystko Panowie robicie tam na FS19? Wyprz moze jakas bedzie Wink
[Obrazek: MB0ujCf.png]

ROTMISTRZ THE WINGED HUSSARS
Odpowiedz
#19
Jeszcze działamy Szkodi, ale na razie farma czeka na "rekonstrukcję" przez Ronina.

Husaria są jak łódzkie Bałuty - reprezenuj ją godnie i dumnie. o7
Odpowiedz
#20
dokadnie, troszkę odpuściliśmy granie ( czekamy aż Ronin ogarnie kilka punktów ) ale jeśli są chętni na granie to piszcie na odpowiednim kanale na diskordzie, chętnie dołączymy.
Mapa jest jak najbardziej grywalna , ma po prostu problemy z kolizjami przy wsypywaniu materiałów - z takich najpotrzebniejszych, czekamy na ich poprawę i odpalamy ewent.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Star Citizen - Husarska organizacja 2M1R 14 12,258 13.06.2016, 05:28 UTC
Ostatni post: AlbertMarstalker



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości