Nasz własny jedyny Księżyc
#31
Ja spróbuję dziś (jutro) zapolować na Mgławicę Serca (IC 1805), tyle że jedyne okienko w chmurach zaczyna się u mnie dopiero od 3 nad ranem. Jeśli więc prognoza się sprawdzi, ja nie zaśpię, sprzęt nie odmówi współpracy, itd. itp., to być może będę się miał czym pochwalić. Na razie rozstawiłem montaż na ogródku, nie liczę za bardzo na sukces, bom zielony jak tabaka w rogu, no ale trza się uczyć Wink

PS. 03:50 - po godzinie przyglądania się chmurom, prognoza okazała się psu na budę, łokienka ani widu ani słychu. Prędzej wschód słońca będzie, niż bezchmurne okienko. Idę spać  Sad
[Obrazek: E5QT3y3.png]

Odpowiedz
#32
Księżyc to jednak najsympatyczniejszy obiekt do ćwiczeń

1
[Obrazek: 0mSo8EE.jpg]

2
[Obrazek: ptm9oVj.jpg]


Strzeliłem też fotkę Wenus bo miga do mnie i miga. Ale to znacznie trudniejsze i chybotliwe Wink
Szkoda że ostrość można tu tylko ręcznie ustawiać, sporo cierpliwości na to potrzeba.

[Obrazek: vcUN1N9.jpg]
Odpowiedz
#33
I koniec z łapaniem ostrości ręcznie.
Zamówiłem, zamontowałem i działa. Auto Focus SW.
Teraz tylko wyjść nocą na polowanie.
Zobaczcie sobie. Wstawiiam link

https://deltaoptical.pl/auto-focus-sw?q=...om=listing
Odpowiedz
#34
(17.06.2023, 18:18 UTC)deries napisał(a): I koniec z łapaniem ostrości ręcznie.
Zamówiłem, zamontowałem i działa. Auto Focus SW.
Teraz tylko wyjść nocą na polowanie.
Zobaczcie sobie. Wstawiiam link

https://deltaoptical.pl/auto-focus-sw?q=...om=listing

Daj znać jak się sprawdza. Ja bardziej myślę o kamerce do autoguidingu, bo mimo ustawiania "z automatu", to jednak przy małych obiektach, potrafią uciec z obiektywu.
[Obrazek: E5QT3y3.png]

Odpowiedz
#35
Tym razem łysy bez teleskopu, na obiektywie 600 mm

[Obrazek: iKXyFEk.jpg]
[Obrazek: E5QT3y3.png]

Odpowiedz
#36
Może nie jest to jakość tak jak u was ale zrobiłem tą fotkę telefonem :]
[Obrazek: e28e5cc0ee6942d71fa84d5e1a2c42e5.jpg]
Odpowiedz
#37
Jak na telefon to kwał roboty. Jak tą rękę utrzymałeś przy takim zoomie Tongue

Potestowałęm dziś ten swój Auto Fokus. A patrząc na Wasze zdjęcia to nie wiem czy nie przepłaciłem Smile
Choć muszę powiedzieć że rewelacyjnie wybiera ostrość. Nic się nie rusza!!! 
To co widać w teleskopie jest cudne. Natomiast oddać to zdjęciem to na tą chwilę niewykonalne. 
Zrobiłem także fotkę tuż przed wieczorem. Jeszcze jasno było. Jak pisałem w teleslkopie z 10x ładniej

[Obrazek: fV9z2wu.jpg]

Skubany. Szybko przyrasta oświetlona część. Mamy zdjęcie z 24 i z 26 oraz z dziś 27 czerwca. Fajnie wyszło
Odpowiedz
#38
Na Jowisza się doczekałem. Wlazłem na balkon żeby być wyżej bo tak niemrawo zza horyzontu wychodzi. Ale pierwszy udokumentowany strzał jest.

[Obrazek: VSnjEd8.jpg]

A tu ze swoimi księżycami w parze

[Obrazek: nef4K3L.jpg]
Odpowiedz
#39
Wczoraj wieczorem podczas spaceru w ostatni wieczór nad Morzem Czarnym.
Miałem tylko komórkę, a Księżyc był calutki czerwony i powoli przechodził w pomarańcz.
Bardzo urokliwie wyglądał.

[Obrazek: GJnW9Uk.jpg]
Odpowiedz
#40
Łapanie kolejnej kulki z naszego układu.
Powiem PAQ'u że bez sprzętu o którym wspominałeś wyżej łapanie wyraźnych zdjęć na takie odległości to już czysta loteria.
Może kiedyś podłączę lapka do teleskopu, może. 

[Obrazek: rLXL6IC.jpg]
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości