[ReShade] RootsExplo - autorski preset ReShade
#11
(30.07.2016, 18:27 UTC)Mathias Shallowgrave napisał(a): Katalog ReShade, plik SweetFX.cfg, zmień #define USE_CA 1 na #define USE_CA 0

Hm zmieniłem to już wcześniej Smile ale nadal się domyślnie włączał :/ może trzeba też launchera zrestartować


Edyta: a nie przepraszam, nie ten katalog Sad już działa
Odpowiedz
#12
Cieszę się, że działa! Mam nadzieję, że preset się podoba Smile
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#13
Pytanie,

jak zmienić oznaczenie koloru statku, który Cię atakuje ? - podobnie w zakładce Contats.

W odcieniach niebieskiego na skanerze ciężko to wychwycić
Raxxla is no alien, is a ghost world, is a planet

[Obrazek: 24648.jpg]





Odpowiedz
#14
(16.09.2016, 12:24 UTC)Brachu napisał(a): Pytanie,

jak zmienić oznaczenie koloru statku, który Cię atakuje  ? - podobnie w zakładce Contats.

W odcieniach niebieskiego na skanerze ciężko to wychwycić

W pliku konfiguracyjnym zmieniasz wartości w sekcji "GUIColour". Tu jest narzędzie z wizualną reprezentacją, kolory w grze jednak nie są dokładnie takie same. Ustawiasz sobie jak tam chcesz i podmieniasz wartości w pliku. Niestety od 2.0 ta zmiana dotyczy też kolorystyki NPC-ów w Mission Board, a głupio się gra, jak ktoś ma niebieską twarz Biggrin

Osobiście od jakiegoś czasu gram z oryginalną kolorystyką HUD.
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#15
Dzięki za pomoc
Raxxla is no alien, is a ghost world, is a planet

[Obrazek: 24648.jpg]





Odpowiedz
#16
(16.09.2016, 12:41 UTC)Mathias Shallowgrave napisał(a):
(16.09.2016, 12:24 UTC)Brachu napisał(a): Pytanie,

jak zmienić oznaczenie koloru statku, który Cię atakuje  ? - podobnie w zakładce Contats.

W odcieniach niebieskiego na skanerze ciężko to wychwycić

W pliku konfiguracyjnym zmieniasz wartości w sekcji "GUIColour". Tu jest narzędzie z wizualną reprezentacją, kolory w grze jednak nie są dokładnie takie same. Ustawiasz sobie jak tam chcesz i podmieniasz wartości w pliku. Niestety od 2.0 ta zmiana dotyczy też kolorystyki NPC-ów w Mission Board, a głupio się gra, jak ktoś ma niebieską twarz Biggrin

Osobiście od jakiegoś czasu gram z oryginalną kolorystyką HUD.

Co do kolorów NPC to nie do końca prawda. Fakt, że na początku bety inżynierów były problemy ale teraz jest tak, że nie z każdym HUD'em się  gryzie interface misji. Ja na przykład używam granatowo-niebieskiego i wszystko wygląda tak jak powinno. Pod tym linkiem znajduje się lista działających configów https://forums.frontier.co.uk/showthread...dd-yours!)
Odpowiedz
#17
Niby ReShade to tylko DLL, ale jak sie wczesniej z nim bawilem czy probowalem wgrac np. SweetFX, to Norton mi go blokowal za probe dokonania zmian w bibliotekach DirectX. Dalem sobie spokoj.
Teraz gram glownie w goglach, wiec zastanawiam sie, czy jest w ogole sens dalej probowac z ReShade. Niby GTX 970 dosc dobrze radzi sobie z ED, ale z jakims spadkiem fps to by sie wiazalo.

Co do koloru GUI to ja aktualnie latam z wlasnorecznie ustawionym niebieskim z elementami zoltego, ktory najbardziej mi pasuje wizualnie do kokpitow tych kilku roznych imperialnych "C", ktore posiadam. Nie mam problemu z niebieskimi facjatami ludzi zlecajacych mi zadania, bo w moich najwidoczniej w jakis sposob nietypowych ustawieniach kolorystycznych GUI ich wizerunki wcale mi sie nie wyswietlaja. Wink Jednak od kilku dni siedze juz tylko w ASPX robiac misje dla Federacji, powinienem wiec chyba wrocic do standardowych kolorow interfejsu.
Odpowiedz
#18
Czy to jeszcze działa? Biggrin
Odpowiedz
#19
Oczywiście Smile
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#20
nie wiem znowu czy to odpowiednie miejsce Smile.
Jest możliwość zmiany ustawień grafiki, żeby ten efekt rybiego oka jakoś zminimalizować?, bo mnie to okrutnie wkurza, jak jakieś gwiazdy które mam z boku, są wieksze niż te które mam przed sobą Smile
FOV mam już podwyższony, ale nie pamiętam czy było też ustawienie od zmiany tego efektu...nawet nie wiem jak on się fachowo nazywa Smile
[Obrazek: 10848.png]
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości