Ankieta: Czy to idzie zjeść ze smakiem i mam gotować dalej?
Ankieta jest zamknięta.
obrzydliwe, bez soli i pieprzu
28.57%
2 28.57%
geslerowa byłaby dumna
71.43%
5 71.43%
Razem 7 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

MIsty in Space Komiks _ wersja testowa
#11
HighRes SS to Solo, ale również grupy prywatne (latając na Krasuli można używać alt + F10)

Jako odbiorca (czyt. nie umiem lepiej ale skrytykuje Tongue) - kadry koszmarne, pisanie... oczekiwałbym więcej po kimś kto mówi że ma do tego smykałkę (plus strasznie przeszkadza mi polsko angielskie nazewnictwo... imion czy nazw własnych oczywiście nie tłumaczymy ale pomyśleć jak spolszczyć technologię)

Co do samej grafiki może przepuścić kadry przez jakiś filtr który doda komiksowego stylu? Poprosić kogoś ze smykałką do grafiki żeby realizował ten aspekt komiksu?

Oczywiście to tylko moja skromna opinia, nie jestem żadnym specem od komiksów Tongue
[Obrazek: 383045.jpg?1670326406]
Odpowiedz
#12
w paincie może być ciężko z filtrami Smile

to się łatwo pisze jak się posiada Photoshopa Smile ( też mam - żeby się pochwalić )

ale ale .. niespodzianka : https://www.photopea.com/

a dymki dużo mniejsze tak aby mieściły text a nie zasłaniały rysunek -> sprawdz ten link do Photopea, nie sprawdzałem tego ale czytałem o tym jako o zamienniku photoshopa, jeśli tak jest to powinien obsugiwac warstwy. Spokojnie najpierw możesz napisać tekst rozmowy a dopiero potem wokół textu zrobić dymek - to są zalety pracy na warstwach.
Jeśli nie wiesz co to warstwy.. to nie wiem nawet jak to wytłumaczyć, ja to robię już odruchowo..

No i zainstaluj czcionkę Comix sans..
Odpowiedz
#13
"   ... noo warstwy.. taa Smile   cebula ma warstwy!! a Osły jak ja, nie mają, noszą wszystko na wierzchu... "


wiem o czym mówisz. Mam znajomego który zawodowo zajmuje się reklamą i mi kiedyś coś tam pokazywał
poduczymy się , popieścimy  ( nie się)  i zobaczymy

a co do fotoszopa...  oni wręcz zachęcają do piractwa... co za zdzierstwo..
[Obrazek: Bez-tytu-u.jpg]
kiedyś sie płaciło raz i korzystało a teraz... sposób sobie znaleźli cwaniaki na stały dochód...
Odpowiedz
#14
Znalazłem program darmowy GIMP . pobawiłem się trochę retuszem na chybił trafił i taki efekt  screena - jakieś rady co do filtrów?

[Obrazek: korwetta1.jpg]

Ciągle jednak mam zrzuty w formacie 1280x768  96 dpi... coś na solo nie działa mi też ten skrót altf10
Odpowiedz
#15
(23.06.2022, 11:32 UTC)MistyPL napisał(a): Znalazłem program darmowy GIMP . pobawiłem się trochę retuszem na chybił trafił i taki efekt  screena - jakieś rady co do filtrów?

[Obrazek: korwetta1.jpg]

Ciągle jednak mam zrzuty w formacie 1280x768  96 dpi... coś na solo nie działa mi też ten skrót altf10

Naprawdę zachęcam do zapoznania się przynajmniej z kadrowaniem. 

Doceniam zapał i słusznie, że działasz, ale no to po prostu nie wygląda dobrze. Krzywy horyzont, kawałek statku ucięty, napis mówi o "mknięciu", a statek wygląda jakby stał w miejscu itd. 

Co ja bym tutaj zrobił przede wszystkim: 

1. Wyprostował horyzont - bo wali po oczach i źle wygląda. 
2. Ustawił kadr tak, żeby było widać statek bardziej od tyłu, a do tego ustawił ciąg tak, żeby było widać spaliny za statkiem - to da wrażenie, że widz patrzy w stronę, w którą statek leci oraz pokaże, że faktycznie "mknie"

To powinno poprawić kadr. Co do filtrów, to nie wiem, jakie ustawiłeś więc ciężko cokolwiek powidzieć. Ale ogólnie ten screen wygląda po prostu słabo. 

Sprawdź poradnik fotografowania, powinien być gdzieś w Bibliotece IIRC.
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#16
hihi - widze że man mnogo nałuki ... wracam za rok pa Smile
Odpowiedz
#17
--> https://forum.thewingedhussars.com/showt...p?tid=1274
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#18
fachowcy ja p... Smile w kompleksy wpadnę zaraz mimo samouwielbienia swojego...

dzieki za wskazówki.
Odpowiedz
#19
zapisy fotek w high res są umieszczane w plikach ED ale na dysku C tam gdzie masz system operacyjny i tam gdzieś sa pliki "startowe" ED, w nich jest zapisywany zrzut ekranu w high res.

u mnie te pliki są w :
C/users/MAGNUM/App data/Local
w tej lokalizacji sa dwa katalogi Frontier Developments....
Odpowiedz
#20
Kiedy mówiłem o filtrach nie miałem na myśli retuszowania screenów tylko kompleksowe filtrowanie przez jakiś algorytm (plugin) który zamieni to w jakiś bardziej komiksowy styl... nie miałem nigdy potrzeby czegoś takiego używać więc nie wiem które programy mają to wbudowane a które potrzebują plugin'ów ale taki przykład to aplikacja na telefon Comica... oczywiście można to robić ręcznie w każdym programie do obróbki zdjęć ale to już wymaga wiedzy i czasu.

No bo jeśli wrzucisz to w takiej formie to ciągle narzuca mi się myśl że mam do czynienia z galerią zdjęć a nie komiksem i MI osobiście psuje to kompletnie postrzeganie tego jako komiksu Smile

Odczuwam taki dysonans jak kiedy słucham muzyki ale wideoklip nie pasuje do niej dynamiką...
[Obrazek: 383045.jpg?1670326406]
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości