Dziwy w kosmosie
#21
https://www.youtube.com/watch?v=zVYjlih_oC0
tutaj jest filmik z tego.
system to Kyloasly DA-A f69
...trochę daleko wiem
Odpowiedz
#22
11,5 tyś Ly od mojej pozycji.. noo może może się wybiorę  tam Smile ze dwa dni lotu. super super!

szkoda że nie ma opracowanych ruchów tektonicznych skorup... eeech to byłby widok
Odpowiedz
#23
Ello Kapitanowie

dzisiaj znalazłem ciekawy obiekt - mianowicie gwiazdę otoczoną pierścieniem. Jest ot gwiazda wygasająca typu T.
Krąży jako trzecia w układzie innej gwiazdy. Ale wrażenia wizualne ciekawe Smile

[Obrazek: Screenshot-0053.jpg]

Pierścień jest skalny, ma sporo hotspotów różnych.
Co ciekawe ta gwiazda poddaje się mapowaniu

[Obrazek: Screenshot-0055.jpg]

Widoki przepiękne. Czy jest tego więcej e kosmosie? Ja na razie znalazłem tylko tę jedną...

[Obrazek: Screenshot-0056.jpg]

Pozdrowienia z dalekiej przestrzeni !
[Obrazek: Screenshot-0047.jpg]

Jutro wracam do bańki po zakończeniu miesięcznej ekploracji

Wuj Mat w Podróży Wink
Odpowiedz
#24
(30.05.2022, 06:19 UTC)MistyPL napisał(a): Ello Kapitanowie

dzisiaj znalazłem ciekawy obiekt - mianowicie gwiazdę otoczoną pierścieniem. Jest ot gwiazda wygasająca typu T.
Krąży jako trzecia w układzie innej gwiazdy. Ale wrażenia wizualne ciekawe Smile

Widoki przepiękne. Czy jest tego więcej e kosmosie? Ja na razie znalazłem tylko tę jedną... 

Polecam odwiedzić (niedaleko Coloni) Skaude AA-A h294
2x czarna dziura, Gwiazda typu M z pierścieniami, biały karzeł z pierścieniami, neutronówka z pierścieniami. Wszystko w jednym systemie. Wystarczy w google wpisać "elitye dangerous collection of wonders" - to ten system. Byłem, piękne widoczki.
Odpowiedz
#25
mam odkryty (jako pierwszy) system z 6 takimi gwiazdami L i Y i każda ma pierścień, bardzo delikatny, z daleka aż przeźroczysty .

Tylko ze jak o nim pisałem i opowiadałem na diskordzie, to się od razu fala hejtu na mnie wylała że delikatnie mówiąc : "gadam głupoty" tylko po to żeby wziąść udział w dyskusji..
po tamtej akcji przestałem się chwalić swoimi odkryciami Smile
Odpowiedz
#26
no niestety trolli i zazdrośników nie brakuje Smile   ale trzeba być dumnym ze swoich osiągnięć jakiekolwiek by nie były

( jasiu nie kop babci bo się spocisz....)


Wcześniej latałem i nie zwracałem uwagi na to wszystko a teraz badam uważniej każdy napotkany system i cudów jest nie mało.
Lepsze to od zwiedzania Bieszczad zimą a i  na "niedzwiedzia" można trafić  Smile
Odpowiedz
#27
Takie rzeczy można całkiem często spotkać w kosmosie :Smileznaczy pierścienie wokół gwiazd)

[Obrazek: KwgyJbE.jpg]" />
Odpowiedz
#28
co może być w układzie o takiej nazwie??


[Obrazek: kuasifu.jpg]

koopa syfu?



haha

kto wymyśla te nazwy układów?
Odpowiedz
#29
Z mojej kolekcji ciekawych układów:

kolejna gwiazda z pierścieniem:



[Obrazek: DAZoN17.jpg]



dwie czarne dziury i trzy białe karły:

[Obrazek: rFvMrc9.jpg]

dwa układy gdzie główną gwiazdą jest herbig ae/be:

[Obrazek: vpLqCge.jpg]

[Obrazek: rC90vw7.jpg]

dwie czarne dziury j spółka:

[Obrazek: 8wbWt8T.jpg]

no i sześć gwiazdeczek w układzie:

[Obrazek: b9gmwBa.jpg]
Odpowiedz
#30
piękne Smile screene na bieżąco robisz czy potem z mapy?
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości