Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moja Zbrojownia w Odyssey
Cześć

Od jakiegoś czasu na discordzie pojawiają się zapytania o sprzęt osobisty naszych Avatarów. Postanowiłem się więc podzielić z Wami informacjami o swoim ekwipunku, może ktoś się zainspiruje, a ktoś inny podpowie lepsze rozwiązanie Smile Nie jest to poradnik, wszystkie zamieszczone poniżej uwagi i opinie są moimi i nikt nie musi się z nimi zgadzać.
Nie ma jeszcze stosownego działu do tego, tak jak Stocznia, więc zamieszczę tutaj.
Zaczynajmy, na początek:

KOMBINEZONY

MAVERICK typ Zwiadowca, do zadań specjalnych czyli sabotowania, kradzieży i tajnych morderstw na zlecenie:
- NIGHT VISION - tego nie trzeba zbytnio tłumaczyć, po ciemku ciężko trafić tam gdzie trzeba, a i celowanie ze snajperki z użyciem NV jest o wiele łatwiejsze
- IMPROVED BATTERY CAPACITY - dość często w trakcie akcji w osadach musiałem podładowywać baterię, opcją może być także REDUCED TOOL BATTERY CONSUMPTION, z tym że ten mod będzie działał tylko na Przecinarkę i Ładowarkę, a dla mnie w tym typie kombinezonu to za mało. Czasem trzeba także tarcze włączyć. 
- QUIETER FOOTSTEPS - do tajnych misji idealny
- IMPROVED JUMP ASSIST - na planecie powyżej 1G ciężko wskoczyć gdziekolwiek, przy wyższej grawitacji staje się to prawie niemożliwe. Na większości planet potrafię przelecieć nad całą osadą nie dotykając ziemi ani budynków.

MAVERICK typ Kolekcjoner, do zbierania matsów z osad
- EXTRA BACKPACK CAPACITY - zbyt często musiałem zrzucać ładunek do SRV, z tym modem nawet w osadach "++" zbieranie nie jest już tak uciążliwe.
- NIGHT VISION - co by nie zabłądzić po ciemku
Jak na razie mam tylko te dwa zainstalowane, planuję jeszcze:
- REDUCED TOOL BATTERY CONSUMPTION - w tym przypadku wydaje mi się że ten mod będzie bardziej efektywny niż IMPROVED BATTERY CAPACITY, dopóki nie jest zainstalowany zawsze mogę zmienić zdanie Smile
- IMPROVED JUMP ASSIST lub INCREASED SPRINT DURATION, ten drugi chyba będzie bardziej pasował, biegania od skrzynki do skrzynki jest mnóstwo

DOMINATOR do walki w dzień:
- DAMAGE RESISTANCE
- FASTER SHIELD REGEN
- EXTRA AMMO CAPACITY
- IMPROVED BATTERY CAPACITY

DOMINATOR do walki w nocy, także wykorzystywany przy zbieraniu matsów (wyłączam alarm, czyszczę osadę ze strażników, potem przebieram się w Kolekcjonera) czy misjach typu MASSACRE. Atutem są tutaj dwie bronie główne, w przypadku używania MAVERICA, czasem zdarzały mi się wpadki, a z samą Snajperką ciężko walczyć z bandą wkurzonych strażników, a gdy jestem w DOMINATORZE wyciągam wtedy AR-50 i robię porządek. Nie ma podstawowego moda do Dominatora czyli EXTRA AMMO CAPACITY, kupiłem go z innym modem już zainstalowanym i zabrakło miejsca, dla mnie bardziej użyteczny był NIGHT VISION. Muszę w nim częściej latać do skrzynek z amunicją ale przynajmniej nie potykam się o kamienie
- DAMAGE RESISTANCE
- NIGHT VISION
- IMPROVED BATTERY CAPACITY
- FASTER SHIELD REGEN

ARTEMIS
- IMPROVED JUMP ASSIST
- INCREASED SPRINT DURATION
- IMPROVED BATTERY CAPACITY
- NIGHT VISION - niezbyt użyteczny mod w przypadku Artemisa, po prostu nie ląduje się na ciemnej stronie planety szukając roślinek, nie widać bakterii. Zainstalowałem bo nie widziałem nic innego, lepszego dla siebie.

GIVERY

MANTICORE TORMENTOR to była pierwsza broń jaką sobie przygotowałem, zainstalowanie dwóch tłumików spowodowało że akcje w osadach stały się jak spacer po parku (prawie).
- AUDIO MASKING - obowiązkowy
- NOISE SUPPRESSOR - obowiązkowy
Więcej modów tu na razie nie posiadam, cały czas się zastanawiam co zainstalować, oto propozycje:
- FASTER HANDLING
- HEADSHOT DAMAGE
czasem trafimy na osadę z wypasionymi strażnikami, a gdy mają tarcze włączone strzał w korpus nie wystarcza
- MAGAZINE SIZE - tu się mocno waham, bo szybkostrzelność tej broni nie jest powalająca, wydaje mi się że zamiast tego świetnie spisze się mod RELOAD SPEED
- RELOAD SPEED - modyfikacja bardziej będzie przydatna do walki, z drugiej jednak strony Tormentor nie nadaje się zbytnio do walki z grupą napastników ze względu na niską szybkostrzelność.
- STOWED RELOADING
Najbardziej skłaniam się z dodaniem tych dwóch:
- STOWED RELOADNIG - zawsze jest naładowana, z tym że trzeba pamiętać o 5 sekundach w kaburze, inaczej się nie załaduje
- FASTER HANDLING - chodzenie po osadach z wyciągniętą bronią bardzo wkurza NPC-ów, a czas reakcji ma tu duże znaczenie

MANTICORE EXECUTIONER to była następna broń jaką sobie zrobiłem, niedawno dokończona. Z tą Snajperką po prostu wskakuję na dach i strzelam do strażników jak do kaczek, cicho i czysto. Maksymalna zarejestrowana prze ze mnie odległość skutecznego strzału to około 130 metrów. Oczywiście bez moda GREATER RANGE
- AUDIO MASKING - czyszczenie osad ze strażników nigdy nie było przyjemniejsze
- STABILITY - givera oryginalnie posiada spory odrzut, z tym modem można łatwo zastrzelić strażnika z włączoną tarczą, na dwa strzały
- SCOPE - nie wyobrażam sobie snajperki bez lunety 
- MAGAZINE SIZE - mocno się przydaje na grupki strażników, zanim pierwszy pocisk osiągnie cel można jeszcze dwa wystrzelić

KARMA AR-50 obecnie moja ulubiona broń, strażnik w tarczy, czy bez, żaden problem. A gdy są bliżej, dzięki sile ognia tego karabinu po prostu nie są w stanie wycelować we mnie gdy faszeruję ich ołowiem.
- RELOAD SPEED
- MAGAZINE SIZE
- HIGHER ACCURACY -  zastanawiam się czy dobrze wybrałem, w CZ-tach częściej strzelam przez celownik więc mod, choć bardzo dobry w tym przypadku wydaje mi się niepotrzebny, może SCOPE - dam w następnej wersji? Karabin świetnie się spisuje nawet na duże odległości, a luneta bardzo ułatwi strzelanie.
- STOWED RELOADING

KARMA L-6 jak HIGH CZ-ty to tylko z rakietnicą, zanim wrogi zrzut dotrze w pobliże połowę mamy z głowy dzięki jej pociskom, niedawno wbiłem G5, jeszcze nie zdążyłem ostatniego moda zainstalować
- MAGAZINE SIZE    
- RELOAD SPEED   
- STOWED RELOADING
- FASTER HANDLING jeszcze nie zainstalowany, muszę dozbierać parę materiałów, ewentualnie do rozważenia jest mod STABILITY

MANTICORE INTIMIDATOR świetnie czyści osady ze strażników, wadą jest mała pojemność magazynka
- GREATER RANGE
- MAGAZINE SIZE - dwa naboje to stanowczo za mało
- RELOAD SPEED
- STOWED RELOADING tego jeszcze nie mam zainstalowanego, zastanawiam się jeszcze nad SCOPE lub FASTER HANDLING

KARMA C-44 ta broń jest tylko na papierze, ma mnie wspomagać w misjach sabotowania, kradzieży i tajnych morderstw na zlecenie. Tutaj najbardziej sprawdzi się coś małego i szybkostrzelnego. W późniejszym czasie zrobię także coś na CZ-ty. Bez tłumików.
- AUDIO MASKING
- NOISE SUPPRESSOR
- MAGAZINE SIZE
- RELOAD SPEED bądź FASTER HANDLING, muszę się tą bronią jeszcze pobawić żeby stwierdzić co będzie lepsze.

ZESTAWY

MISJE:
Assasination lub Massacre, na te wychodzę przeważnie w zestawie:
Dominator z NV
 MANTICORE EXECUTIONER
 KARMA AR-50
 MANTICORE TORMENTOR
 Dominator i AR-50 są tu tylko dla lepszego komfortu psychicznego, zapewniają bezpieczeństwo w przypadku jakiejś wpadki.

Assasination. Poniższy zestaw używany jest w przypadku jeśli nie planuję wybicia całej osady co zdarza mi się dość często w osadach Anarchy. Taki bonus do misji. Poniższy zestaw służy tylko do dwóch czynności: namierzyć i zlikwidować. No i zwiać czym prędzej. To trzy Smile
MAVERICK Zwiadowca
 MANTICORE EXECUTIONER
 MANTICORE TORMENTOR

Na pozostałe rodzaje misji jest to zestaw:
MAVERICK Zwiadowca
 KARMA AR-50
 MANTICORE TORMENTOR
AR-50 jest w tym zestawie tylko chwilowo, docelowo będzie tam C-44 z tłumikami. Tutaj powinna się znaleźć broń szybka i cicha, taka "na wszelki wypadek", a nie do dużej walki. I jeszcze może Tormentora wymienię na P-15, kto wie?

WALKA czyli CZ:

DOMINATOR, w zależności od pory dnia na planecie wersja z NV lub bez. Uzbrojenie:
 KARMA L-6
 KARMA AR-50
 MANTICORE TORMENTOR
Większość graczy wykorzystuje MANTICORE INTIMIDATOR, próbowałem i o wiele lepiej działa mi się z AR-50. Może nie rozwala wszystkiego jednym strzałem ale ładnie radzi sobie z wrogami na dystans. A i z bliska spisuje się nie najgorzej. Sprawia mi wiele frajdy.
Tak samo jak w zestawie do infiltracji Osad planuję wymienić Tormentora na Karmę P-15 i zobaczyć jak to działa.

Bio: Tu tylko kombinezon i nic więcej. Na razie roślinki nie gryzą.  

o7
[Obrazek: 51626.jpg]
Odpowiedz
Dzięki za ten wpis. Ciekawe, że mam w planach identyczny zestaw ubranek z takimi samymi modami: główne założenie to dostosowanie wdzianka do tego czy baza jest po jasnej lub ciemnej stronie planety.

Mam tylko wątpliwość czy nocny Dominator zrobić pod walkę w kontakcie czy przygotować cichą wersję latająca, ale wtedy będzie miał takie same mody jak Maverick, który do skradankowego strzelania i snipowania z dachów powinien raczej być wystarczający.

Żałuję trochę że dałem reduced battery consumption na początku do dziennego Mavericka bo gdybym dał NV to oblecialbym jednym wdziankiem dzień i noc. Dobrze, że posłuchałem i nie założylem Increased backpack capacity bo w realiach barowego handlowania materiałami na FCkach to się trochę mija z celem.
Odpowiedz
(12.04.2022, 21:35 UTC)Horst Keram napisał(a): ...Mam tylko wątpliwość czy nocny Dominator zrobić pod walkę w kontakcie czy przygotować cichą wersję latająca, ale wtedy będzie miał takie same mody jak Maverick, który do skradankowego strzelania i snipowania z dachów powinien raczej być wystarczający.

Żałuję trochę że dałem reduced battery consumption na początku do dziennego Mavericka bo gdybym dał NV to oblecialbym jednym wdziankiem dzień i noc. Dobrze, że posłuchałem i nie założylem Increased backpack capacity bo w realiach barowego handlowania materiałami na FCkach to się trochę mija z celem.

Jak najbardziej Maverick jest wystarczający, Dominatora w osadach używam tylko ze względu na dwie bronie. Rzadko ale zdarzają mi się wpadki kiedy trzeba wyciągnąć AR-50 i ostro nawalać ołowiem. Ale jeśli mam misję zabójstwa lub kradzieży i nie planuję wyczyścić osady to ubieram tylko Maverica Zwiadowcę, załatwiam sprawę i odlatuję.

Dla mnie cichy, latający Dominator to zaprzeczenie kombinezonu bojowego. A takim właśnie jest Dominator. Ale wiadomo, każdy robi dla siebie co mu najbardziej pasuje.
Odpowiedz
A ja se tu wpisze swoje małe uwagi, lecz zanin to zacznę musze przypomnieć o dwóch rzeczach: 
1: jesli nagle zapragniesz zmian w swoim pancerzu czy broni nie zrobisz już tego. Raz dana modyfikacja jest na stałe - dobrze i mądrze zrób swoja bron/pancerz.
2: nie komplikuj sobie życia bo szkoda na to czasu: jeśli jest meta na dana bron/pancerz (modyfikacje) to ja wykorzystuj na początku.

Odradzam robienia czegokolwiek z Dominatorem niz pod walke ten pancerz jest totalnie przeznaczony do walki a nie skradanek. 
Co do samych skradanek to tylko Maverik. I tu odradzam robienia z podobnymi modyfikacjami jak u Detsona. QUIETER FOOTSTEPS działa tylko i wylacznie w budynkach z zakazem wchodzenia a nie wszędzie - jest to najbardziej bezsensowna modyfikacja tak jak i IMPROVED JUMP ASSIST. Jak chcecie po cichu robic rzeczy to tylko i wyłącznie pistolet plazmowy na cicho czyli Mantricore Tormentor: Noise Suppressor + Audio Masking + Reload Speed czwarta modyfikacja do wyboru ja polecam magazynek.
Sam maverik zrobić bardziej uniwersalny czyli plecak + redukcja energi z barzedzi + bateria Nightt vision mozna zmienic ale to za dobre jest do maverika.

No i jak wspomniałem o mecie to mam na myśli jedyna bron która może zabić na strzała kazdego przeciwnika na ogromna odleglość czyli plazmowy shotgun: Mantricore intimidator 
Najlepsza bron w calej galaktyce dziala lepiej niz snajpierk przy odpowiednich modach oto one:
IMPROVED HIP FIRE ACCURACY + SCOPE (te dwie modyfikacje sa KONIECZNIE WYMAGANE) + HEADSHOT DAMAGE (to mozna zastapic zasiegiem lub zwiekszonym magazynkie) + RELOAD SPEED

Oczywiscie niech kazdy gra po swojemu lecz jesli ktos nie lubi marnowac czasu to niech korzysta z buildow meta gameingu.
Odpowiedz
Do pierwszego postu dołożono dział Zestawy.

(13.04.2022, 07:37 UTC)Teremis Smok napisał(a): A ja se tu wpisze swoje małe uwagi, lecz zanin to zacznę musze przypomnieć o dwóch rzeczach: 
1: jesli nagle zapragniesz zmian w swoim pancerzu czy broni nie zrobisz już tego. Raz dana modyfikacja jest na stałe - dobrze i mądrze zrób swoja bron/pancerz.
(...)

Dzięki za przypomnienie ale jest tutaj zupełnie niepotrzebne, gdyż nie jest to poradnik tylko opis moich bulidów „On-foot”.

Ciekawa opinia ale nie mogę się ze wszystkim zgodzić, piszesz że: „QUIETER FOOTSTEPS działa tylko i wyłącznie w budynkach z zakazem wchodzenia a nie wszędzie”. Ale chyba po to jest ten mod, co nie? Żeby można było niepostrzeżenie tam wejść i np. powyłączać alarmy mając NPC’ów za plecami. Więc bezużytecznym bym go nie nazwał. Inna według Ciebie bezsensowna modyfikacja czyli Jump Assist też działa bardzo dobrze, doskonale pomaga wskakiwać na budynki przy podwyższonej grawitacji, a przy niskiej pozwala prawie wisieć w powietrzu.

Meta-bulid do Manticore Intimidator, dla mnie jest nic innego jak tylko błąd gry. Nie wiem czy zamierzony ale błąd. Te mody nie powinny wywoływać takiego efektu, SCOPE powinna przybliżać obraz, a nie skupiać wystrzelone pociski, to samo z IMPROVED HIP FIRE ACCURACY, to mod który w zamyśle powoduje większą celność przy strzelaniu z biodra. Sam nie korzystam i nie mam zamiary namawiać kogokolwiek do robienia właśnie tych modyfikacji, czyli wykorzystywania błędów gry.
Taki efekt jaki otrzymujemy za pomocą tych dwóch modów przypomina wymianę amunicji na typ Breneka, ale na razie w EDO nie ma takich opcji.

Oczywiście że można zrobić jak piszesz meta-build do wszystkiego, ale czy to tylko o to chodzi? Bo mnie chodziło i cały czas chodzi o zabawę, miałem świetną rozrywkę robiąc te wszystkie modyfikacje. Nic nie grindowałem, robiłem sobie po prostu misje, a matsy same wpadały. Jedynym wyjątkiem były respawny przy upadłych bekonach jak trafiłem na system z wojną. Na raid po osadzie, tylko żeby matsy nazbierać poleciałem tylko raz, czy dwa, poza tym zawsze była to jakaś misja, a zbieranie materiałów było przy okazji.

Pozdro o7
Detson.
Odpowiedz