Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Tutorial] Łańcuszki CCU (CCU Chains)
#1
Obrazki pojawią się później Smile
Jeżeli macie jakieś uwagi/pytania piszcie w komentarzach Smile 

Podstawowa paczka z dostępem do Star Citizena to koszt 55,35 USD. I, co chcę podkreślić, nie musimy wydawać ani centa więcej. Te 55 dolców zapewnia nam pełny dostęp do gry. A inne statki są dostępne do kupienia w grze.

Wszyscy jednak wiedzą, że SC stoi statkami za dolary Smile
Dlaczego chciałbyś kupić droższy statek lub statki?
- bo tak Wink,
- statek kupiony za gotówkę nie zniknie z konta w przypadku wipe (czyszczenia postępów graczy w razie konieczności w trakcie trwania alfy),
- statek kupiony za gotówkę będzie od razu dostępny do użycia po wydaniu gry,
- kupowanie statków za gotówkę to wspieranie rozwoju projektu Smile

Generalnie filozofii w kupowaniu statków nie ma - wchodzimy na stronie CiG na pledge store, wybieramy statek z kategorii stand alone lub całą paczkę statków i kupujemy. Koniec.

Jest jednak pewna mechanika, której wykorzystanie do osiągnięcia oszczędności gracze opanowali do perfekcji - łańcuszki CCU.
Na początek parę definicji.
CCU = Cross Chasis Upgrade, zamiana tańszego statku na droższy
LTI = Lifetime Insurance, dożywotnie ubezpieczenie. Statki w SC mają ubezpieczenie, które w przyszłości będzie wykupywało się na określony czas. W ramach tego ubezpieczenia dostaniemy nowy statek, gdy nasz ulegnie zniszczeniu lub zostanie skradziony. Im większy statek tym droższe ubezpieczenie.
Token LTI = tani statek posiadający dożywotnie ubezpieczenie
Store Credits = (niemal) każdy element w naszym hangarze na stronie CiG możemy zamienić na store credits - odzyskujemy wartość netto - i użyć tych store credits do zakupu innych statków, zbroi, skórek, czy czego tam chcemy.
Warbond = statki oznaczone tym hasłem możemy kupić tylko za gotówkę - nie możemy wykorzystać store credits, za to takie statki są nieco tańsze.

Powiedzmy, że chcielibyśmy mieć bombową wersję herculesa, ale nie uśmiecha nam się wydać na niego od razu 922,50 USD, ponadto ubezpieczenie przy tym statku nie jest dożywotnie i gdy zakończy się okres ubezpieczenia nabytego razem ze statkiem trzeba będzie bulić. W celu uzyskania LTI przyda nam się token LTI. Tu zaczyna się zabawa. Taki token możemy uzyskać w trakcie jednej z akcji polecania Star Citizena, gdy są okresy, w których zarówno osoba zakładająca konto z kodem referencyjnym osoby polecającej jak i gracz, którego kod został wykorzystany otrzymują pojazd typu Dragonfly, MPUV lub inny o wartości 35 USD, który właśnie posiada LTI. Również wprowadzenie do gry nowych starterów jest okazją na zdobycie statku z LTI, np. gdy wprowadzano serię Origin 100 lub Nomada była do nabycia wersja z LTI. Również w trakcie takich imprez jak IAE lub Fleet Week mogą pojawić się tanie statki z LTI.
Wiemy więc z jakiego statku będziemy startować i jaki jest nasz cel. Czas odpalić excela Wink
Na stronie hangaru przypisanego do naszego konta znajdziemy przycisk "Ship upgrade". Po jego kliknięciu pojawią się dwie listy. Ta z lewej to stan naszego hangaru, ta z prawej to aktualnie dostępne statki. Nad lewą listą przełączamy zaznaczenie "My ships" na "All ships".
Z listy prawej wybieramy Herculesa A2, z listy lewej statek, którego cena jest jak najbliższa - zapłacimy tylko różnicę. Potem wybieramy statek, z którego chcieliśmy robić ubgrade to herculesa i znów szukamy statku od niego tańszego, ale żeby zapłacić jak najmniej i tak dalej, aż wypełnimy cały łańcuszek pomiędzy naszym tokenem LTI, a docelowym statkiem. Proste? Proste, ale clue polega na tym, że nie robimy tego wszystkiego od razu. Prawdziwi łowcy okazji cały czas śledzą informacje dotyczące statków z planowanego łańcuszka. Na niektóre z nich są czasami promocje, inne drożeją, jeszcze inne dostępne są tylko w pewnych okresach. Jest to też szkoła cierpliwości bo ułożenie całego łańcuszka może trwać miesiącami lub dłużej. Nagrodą za cierpliwość jest docelowy statek nabyty taniej nawet o 30-40%.

Na co zwracać uwagę:
- pamiętaj, że możesz kupować CCU ze statków, których nie masz, będą czekać w hangarze aż będziesz miał statek do zaaplikowania CCU,
- nie musisz kupować wszystkich statków z planowanego łańcuszka po kolei, poluj na okazje i gdy takie się pojawią możesz kupować CCU z środka planowanego łańcucha, jego końca lub początku. Nie ma znaczenia,
- gdy trafi się okazja na tanie tokeny LTI możesz kupić kilka, a nóż się przydadzą Wink A jak nie, to możesz je zmienić na store credits lub odsprzedać komuś w potrzebie,
- ostrożnie ze zmianą kupionych już CCU na store credits - gdy zdrożeje statek docelowy danego CCU będziesz musiał go odkupić po nowej cenie, gdy z kolei zdrożeje statek wyjściowy i jego cena przekroczy cenę docelowego (a przy CCU o wartości 5 dolarów nie jest to trudne), upgrade'u nie da się odkupić,  Edit: Nie warto wrzucać CCU do buybacku - nie ma już gwarancji zachowania ceny: odkupić go będziesz musiał po takiej cenie jaka będzie aktualnie różnica w cenie pomiędzy statkami w CCU!!,
- gdy zdrożeje statek wyjściowy i jego cena przekroczy cenę docelowego nie będzie możliwe już zaaplikowanie takiego CCU i zostaje tylko wtedy zamiana na store credits po oryginalnej cenie zakupu,
- gdy zdrożeje statek docelowy na aktywnym CCU to tylko twój zysk Smile
Star Citizen kod referencyjny: STAR-7T7J-3QFX
YT: Obywatel Yautja - YouTube
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  CCU - I z czym to się je. Rybak 0 2,983 01.06.2022, 16:18 UTC
Ostatni post: RybakUżytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości