Przeklęty HIP 36601
#21
W temacie dalekich wypraw niestety się nie wypowiem.
Odpowiedz
#22
https://forum.thewingedhussars.com/showt...p?tid=5076
[Obrazek: nQsq1jL.png][Obrazek: UEuZRJH.png]      [Obrazek: H67rFX7.png]
Odpowiedz
#23
wiemy o potrójnej sprzedaży Smile
[Obrazek: nQsq1jL.png][Obrazek: UEuZRJH.png]      [Obrazek: H67rFX7.png]
Odpowiedz
#24
(12.04.2021, 18:39 UTC)jaceknawrot napisał(a):
(12.04.2021, 18:16 UTC)Kostek851 napisał(a): Świetny moduł i akurat w HIP 36601 znajduje się potrzebne do niego tellerium.

Już jestem w drodze :Smile

A jeszcze jedno pytanie - gdyby skupić się na eksploracji - to tak w kilku zdaniach - co zabrać i jak na takiej eksploracji zarobić, skoro robi się taką dłuższą wyprawę? 

Co i czym skanować? Co najbardziej się opłaci, żeby za długo w pojedynczym układzie nie siedzieć?

(12.04.2021, 17:21 UTC)aeroigni napisał(a): Możesz też po prostu ulepszyć napęd fsd u inżyniera, ale po FSD Boostera prędzej czy później pewno i tak się wybierzesz Smile

Moim zdaniem najlepszym napędem FSD do DBX jest preinżynierowany FSD v1 (uwaga!! można na niego nałożyć tylko efekt, a próba zmiany blueprinta uszkodzi go!). Moduł ma fabrycznie nałożone dwa efekty (incresed range grade 5 oraz fast boot grade 5 - wynoszący tylko dwie sek.) , przy czym optymalna masa z efektem mass manager to aż UWAGA!!! 1856.40T (bazowy moduł 5A ma 1050T a inżynierowany pod optymalną masę do 1692.60T) Razem z guardiańskim stuffem oraz lekką inżynierką innych podzespołów (zmniejszenie masy) pozwala oddawać rekordowe jak na dbx skoki (nawet w okolicach 82 LY). Bardzo praktyczny build exploracyjny na dalekie wyprawy poza bańkę pozwala skakać na około ~72LY (hangar na 1 SRV, dwoma AFMU, point defence, heatsinkiem i innymi niezbędnymi na eksploracji gratami jak fuel scoop).
Z neutronówki skoczyłem na 325.68LY i to takim niepozornym zdaje się DBX. Tak bardzo polubiłem ten statek, że choć stać mnie na tą chwilę na co najmniej 10 stokowych Anacond, to gdy trzeba gdzieś dalej wyskoczyć wsiadam do mojego DBX, dla którego rozmiar landpada nie ma znaczenia.

To brzmi fajnie... Jak w praktyce wygląda u Ciebie eksploracja? Co skanujesz w układzie, czym - i ile to średnio zajmuje na układ?

Jeśli chodzi o build, to pewnie poniewczasie, skoro jesteś w drodze, ale łap linka do mojej eksplorakondy (też nie wymyśliłem prochu, znalazłem ten build na bodaj reddicie, modyfikacja polegała na wrzuceniu SRV, bo martwiłem się, że mi nie starczy surowców na amunicję do heatsinków). W sumie to jest konkretyzacja tego, o czym pisał aeroigni powyżej. Nie załapałem się na Distant Worlds 2, więc zrobiłem sobie takie quasi-własne, przez Galactic Core, Beagle Point i Colonię, z której już wróciłem lotniskowcem.

https://coriolis.io/outfit/anaconda?code...&bn=Jaruga
Odpowiedz
#25
(13.04.2021, 13:13 UTC)aeroigni napisał(a): bardzo fajny build, a tu delikatnie odpicowany, zmienione niektóre graty i efekty
https://s.orbis.zone/e0sg

Wink

wszystkie parametry statku odrobinę się poprawiły (prędkość, dł. skoku, zasięg, tarcze, integrity itd.. itp..)
ale to nie ma wielkiego znaczenia, zresztą każdemu według jego potrzeb.
Jeden potrzebuje dwóch SRV innemu wystarczy jedna zatoka. Biorąc dwa AFMU osobiście nie brał bym limpetów.
Wyinżynierowany (waga) point defence też może się przydać. Waży zaledwie 0,08T (nic) a może ułatwić życie,
zwłaszcza gdy wylądujemy tuż przy strukturach guardiańskich.

Pięknie, podoba mi się taka koncepcja :-) jak będe wracał do ekploracji to poskaczę po inżynierach. Ale długość skoku zostawię, każdy build exploracondy jest montowany z ciśnieniem, żeby było powyżej 80-tki, super mieć odrobinkę mniej, odbija się to na znaleziskach :-) Dziękuję bardzo! No i zostanę przy repairach, lubię mieć 100% hull :-) Na ruinki mam build asp explorera, łatwiej znaleźć miejsce do parkowania i zmieścić tarczę.
Odpowiedz
#26
(12.04.2021, 19:02 UTC)aeroigni napisał(a): https://i.imgur.com/HYLDDOz.png


Minimum to największy możliwy Fuel Scoop, DSS, dwa AFMU.
Wszystkie graty najlepiej klasy D poza samym FSD, AFMU, Fuel scoopem i Power plant (te przynajmniej ja biorę zawsze klasy A w najmniejszym, możliwym do bezproblemowego działania wszystkich systemów rozmiarze, oczywiście jeżeli finanse na to pozwalają. Sukcesywnie w czasie kariery dążysz do zmniejszenia ich masy u inżynierów, lub poprawy osiągów (przykład: za mała elektrownia musi być overcharged).
Ważne jest przetestowanie statku pod kątem dobranych gratów czy ustawień zarządzania energią modułów, wyłączenie zbędnych w danym momencie modułów (cargo, hangar SRV, AFMU).
Pamiętaj, że 20k LY od bańki nie będzie jak tego poprawić, chyba że znajdziesz np. carrier DSSA mający odpowiednie moduły na miejscu, co może być trudne https://edastro.com/galmap/?layer=region...SAcarriers
przyda się heatsink (gdy wlecisz przez nieuwagę w gwiazdę, pomylisz neutronówkę z białym karłem ;]  lub będziesz chciał pomiziać się z czarną dziurą), FSDv1 (lub FSD grade 5 do skoku), guardian FSD booster
broni nie zabierasz, tarcze wg uznania (malutkich nie zaszkodzi mieć, zwłaszcza gdy lądujesz na planetach bez atmosfery i wsiadasz w SRV)
można wziąć SRV jak nie lubisz nudy (zawsze trochę materiałów wpadnie)
Wpadasz do systemu, robisz honk, wchodzisz w FSS i od razu widać czy jest coś wartego skanowania FSS+ DSS, czy lecisz dalej.
Najbardziej płatne są pierwsze odkrycia wszystkich wodnych światów, earth-like'ów, światów amoniakalnych.
Jeżeli są terraformowalne tym lepiej. Wszystkie powyżej wymienione mapujesz powierzchnię DSS. Gdy wyrobisz się w ilości sond jest niewielki ale dodatkowy bonus.
Niektóre systemy, które odkryłem po raz pierwszy były warte i 20 mln CR.

Niektórzy korzystają z https://spansh.co.uk/riches ale ja osobiście wolę widzieć swój nick przy First Discovery oraz First Mapped, bo kasę wydasz, a Twój nick już tam zostanie.
No i najważniejsze na koniec... żeby zarobic trzeba wrócić i sprzedać dane.

P.S. Mało kto wie, że można sprzedawać dane eksploracyjne za potrójną cenę ;]


Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Po guardiańskiej modyfikacji i wyinżynierowaniu FSD do 4 grade (nie wiem, co jeszcze mogę zrobić, żeby otwarł mi się u kobitki-inżyniera grade 5 - może z czasem, bo dane eksploracyjne nie bardzo pomogły), mogę w miarę bezboleśnie poruszać się po okolicy. Niestety, mam fuel scoop 5C - 5A jest póki co dość drogi (24 000 000), ale nie jest źle - zanim zdążę się przysmażyć, to przeważnie mam pełne zbiorniki. W przyszłości przesiądę się na moją Anakondę, bo kurzy się w garażu - ale na razie potrenuję nieco explorację ASP.

Piszesz, że wiele układów odkryłeś jako pierwszy. Jak po pojawieniu się w nowym układzie, na szybko mogę dowiedzieć się, że jest on "dziewiczy"? Tylko poprzez skanowanie każdej planety i księżyca FSS skanerem?

(13.04.2021, 16:08 UTC)mar2io napisał(a):
(13.04.2021, 13:13 UTC)aeroigni napisał(a): bardzo fajny build, a tu delikatnie odpicowany, zmienione niektóre graty i efekty
https://s.orbis.zone/e0sg

Wink

wszystkie parametry statku odrobinę się poprawiły (prędkość, dł. skoku, zasięg, tarcze, integrity itd.. itp..)
ale to nie ma wielkiego znaczenia, zresztą każdemu według jego potrzeb.
Jeden potrzebuje dwóch SRV innemu wystarczy jedna zatoka. Biorąc dwa AFMU osobiście nie brał bym limpetów.
Wyinżynierowany (waga) point defence też może się przydać. Waży zaledwie 0,08T (nic) a może ułatwić życie,
zwłaszcza gdy wylądujemy tuż przy strukturach guardiańskich.

Pięknie, podoba mi się taka koncepcja :-) jak będe wracał do ekploracji to poskaczę po inżynierach. Ale długość skoku zostawię, każdy build exploracondy jest montowany z ciśnieniem, żeby było powyżej 80-tki, super mieć odrobinkę mniej, odbija się to na znaleziskach :-) Dziękuję bardzo! No i zostanę przy repairach, lubię mieć 100% hull :-) Na ruinki mam build asp explorera, łatwiej znaleźć miejsce do parkowania i zmieścić tarczę.


Fajne buildy Anacondy... Mógłbyś jeszcze pokazać mi konfigurację swojego ASP Explorera?
Odpowiedz
#27
Pochwaliłem się tym buildem Explorera, a potem dotarło do mnie, że go wybebeszyłem żeby zrobić miejsce na zbieranie materiałów dla technology brokera.

Dlatego zrobiłem dla Ciebie to:

https://s.orbis.zone/e1oz

Jest przeinżynierowany, z guardian fsd booster, więc to jest build docelowy. Jeśli lecisz, żeby właśnie to odblokować, zasięg Ci się zmniejszy o 10 lś. Poza tym, nie musisz mieć wszystkiego: obligo dla mnie to byłoby przed podróżą zrobić fsd, thrusters i distributor, może jeszcze shield generator i shield boosters, jak nie lubisz spokojnych lądowań ;-)

Kiedy wrócisz, możesz dorzucić w brakującego slota 3d collector limpet controllera, będziesz mieć sprawną zwrotną maszynkę do kolekcjonowania tych signal sources z danego systemu.
Odpowiedz
#28
(14.04.2021, 12:46 UTC)aeroigni napisał(a): https://inara.cz/engineers/

Tu znajdziesz wszelkie informacje.
(po wybraniu inżyniera -> sekcja REPUTATION GAIN)

Najlepiej przypiąć sobie blueprint by nie latać co chwilę do inżyniera,
wziąć inny statek/moduł (G5 FSD increased range + mass manager przyda się w (prawie) każdym statku).

Swoje pierwsze FSD robiłem u FELICITY FARSEER. Poszło bezproblemowo.

Dzięki, już się zagłębiam!

(14.04.2021, 12:58 UTC)mar2io napisał(a): Pochwaliłem się tym buildem Explorera, a potem dotarło do mnie, że go wybebeszyłem żeby zrobić miejsce na zbieranie materiałów dla technology brokera.

Dlatego zrobiłem dla Ciebie to:

https://s.orbis.zone/e1oz

Jest przeinżynierowany, z guardian fsd booster, więc to jest build docelowy. Jeśli lecisz, żeby właśnie to odblokować, zasięg Ci się zmniejszy o 10 lś. Poza tym, nie musisz mieć wszystkiego: obligo dla mnie to byłoby przed podróżą zrobić fsd, thrusters i distributor, może jeszcze shield generator i shield boosters, jak nie lubisz spokojnych lądowań ;-)

Kiedy wrócisz, możesz dorzucić w brakującego slota 3d collector limpet controllera, będziesz mieć sprawną zwrotną maszynkę do kolekcjonowania tych signal sources z danego systemu.


Dzięki bardzo. Wróciłem z HIP-a z pełnymi ładowniami, więc będę mógł co nieco poprawić na statku. 

Apropos limpetów - bo nie za dużo ich używałem - zauważyłem dziwne zjawisko, które nie wiem od czego jest zależne. Jedne limpety "umierają" po jednym kursie po materiał, a inne wykonują kilka takich kursów, "lepią" się np. do zamkniętej klapy ładowni i nie zdychają tak łatwo. Od czego to zależy? Tzn. "trwałość" limpetów?
Odpowiedz
#29
Jeśli wysyłając limpeta masz zaznaczony (target) jakiś materiał albo minerał to robocik zbierze tylko to jedną sztukę i go tracisz. W innym przypadku będą działać na czas zależny od ich grade'u.
Odpowiedz
#30
(14.04.2021, 16:31 UTC)ErmacX napisał(a): Jeśli wysyłając limpeta masz zaznaczony (target) jakiś materiał albo minerał to robocik zbierze tylko to jedną sztukę i go tracisz. W innym przypadku będą działać na czas zależny od ich grade'u.

Ufff, dzięki wielkie... Nie dawało mi to spokoju.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  System HIP 96037 Morderlagger 1 3,961 04.01.2018, 23:02 UTC
Ostatni post: Kuba Wolf
  HIP 19026 baza obcych(spojlery) zigusek 194 196,511 01.07.2017, 22:07 UTC
Ostatni post: Xenderr



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości