Taki mały projekt
#11
Zajebiste wykonanie, natomiast jeśli to miałoby być zaprezentowane, np. na oficjalnym forum Frontiera to optowałbym za usunięciem nazwy naszej stacji domowej. W kontekście naszej ekspansji im mniej osób wie gdzie urzędujemy, tym dłużej będziemy w stanie rozwijać się w spokoju i rosnąć w siłę do czasu, aż będzie za późno na powstrzymanie nas.
Odpowiedz
#12
Nasz domowy system podany jest w opisie grupy Tongue
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#13
Ale nie potrzebujemy tego chyba rozgłaszać na prawo i lewo?

Zresztą nvm...

Fajny projekt! Smile
Odpowiedz
#14
Fajnie że się wam podoba, byłem ciekaw jak to wypadnie, teraz mam dodatkową motywację do pracy.


Cytat:DrakkainenNawet plastikowy model do sklejenia skala hmm 1:1 i do pomalowaniaSmile Ech... pomarzyć można... super robota! Smile

Nad skalą jeszcze myślę, ale prawdopodobnie graniczne wymiary nie będą przekraczać wymiarów kartki A4. Muszę przyznać że wpadło mi do głowy wykonanie tego w skali 1:1 z użyciem kasku motocyklowego ale wiąże się to z kosztami, a jednym z założeń było bez kosztowe wykonanie. No i gdzie to potem trzymać Biggrin .


O_grzechu napisał(a):Hej - sporo pracy przy tworzeniu tego cacka Smile  - ale projekt wygląda fajnie tylko na zdjęciach jako koncept. Moim zdaniem fizyczny element nie jest do wykonania na frezarce 3d jak i na drukarce 3d  Sad albo koszty były by gigantyczne Tongue .

Pracy na razie niewiele. Stosunkowo szybko i bezboleśnie poszło, bardziej obawiałem się sketchup'a ale okazał się całkiem wdzięcznym narzędziem. Wymaga troszkę innego podejścia niż takie Rhinoceros, w którym do tej pory działałem, ale trial się skończył, a koszty programu w moim przypadku zabójcze.

Drukarka 3D to pójście na łatwiznę Biggrin , już widzę to pokraczne rozpływające się coś, wyglądające jak hełm Dartha Vadera w najnowszym filmie. Wink Podstawowym budulcem będzie papier, a wykonanie będzie dziecinnie proste, no może poza hełmem, ale już mam pomysł jak go wykonać.

(02.03.2016, 11:34 UTC)Hoscik napisał(a): Doczepiłbym się tylko do jednej rzeczy:

Grot lancy wygląda jak grot azteckiej dzidy, nad tym bym popracował Smile

Poza tym? Pomysł rewelacyjny!

Przyznam że na grotach lanc się nie znam. Poratuj zdjęciem prawidłowego grotu to dokonam zmiany.
Przy okazji poprawię szybkę hełmu, bo wkurza mnie ta siateczka.

Jak macie jeszcze jakieś uwagi bądź propozycję piszcie śmiało, dopóki nie wydrukowałem, mam możliwość zmiany, potem nie wiem czy mi się będzie chciało. Biggrin

A teraz szkic od którego wszystko się zaczęło:
[Obrazek: iS30kls.jpg]
Jak widać, miał to być Cmdr Roster, ale perspektywa ciągłych zmian listy, skłoniła mnie do skierowania się w stronę takiego hussarskiego oscara. Co wcale nie oznacza że całkowicie zaniechałem ten pomysł.







Odpowiedz
#15
Lepszego zdjęcia kopi husarskiej nie znalazłem

[Obrazek: b1bMK8W]

Nie wiem dlaczego zdjęcie się nie wyświetla http://imgur.com/b1bMK8W
Odpowiedz
#16
Pięknie dziękuję, wprowadzę poprawki.







Odpowiedz
#17
(02.03.2016, 05:35 UTC)AlbertMarstalker napisał(a): jak ktoś ma dostęp do frezarki numerycznej to może plastikowy projekt 3d? Smile

Mam dostęp do frezarki numerycznej, ale to nie widzę tego w plastiku ale w aluminium Smile
Potem wystarczy ładnie pomalować i gotowe....

W plastiki to pewnie lepiej byłoby drukarke 3D ogarnąć....
[Obrazek: SDU3JFX.png]
Odpowiedz
#18
(07.03.2016, 19:48 UTC)Dr.Kobayashi napisał(a):
(02.03.2016, 05:35 UTC)AlbertMarstalker napisał(a): jak ktoś ma dostęp do frezarki numerycznej to może plastikowy projekt 3d? Smile

Mam dostęp do frezarki numerycznej, ale to nie widzę tego w plastiku ale w aluminium Smile
Potem wystarczy ładnie pomalować i gotowe....

W plastiki to pewnie lepiej byłoby drukarke 3D ogarnąć....

Podejmujesz się wykonania projektu? Wink
Odpowiedz
#19
Skoro frezarka, to może drewno ?
Odpowiedz
#20
Jak drewno to proponuje bukowe. Jest twarde i dobrze się obrabia.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nudnoo... Projekt "Bo Husarię trzeba mieć zawsze w ..." Kriztozz 10 13,532 31.07.2019, 07:32 UTC
Ostatni post: Muzzyx



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości