Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LORE Abandoned settlement Opuszczone bazy, osady i placówki
#1
Brick 
[Obrazek: 26545.8.jpg]

UWAGA! Ten temat to jeden wielki spojler - czytasz na własną odpowiedzialność. Autor posta >Ja< nie odpowiada za szkody wyrządzone przez poszerzenie swojej wiedzy z zakresu LORE gry.

Poniżej przedstawiam Wam listę wszystkich odkrytych opuszczonych osad, baz i placówek. W dalszych postach przedstawiam tłumaczenie wiadomości jakie zostały tam zapisane. Dzięki temu możemy poznać wiele ciekawych historii ze świata Elite.

To już kompletna lista wszystkich odkrytych baz. Jeżeli ktoś odkryje jakieś błędy (może nie literówki) to proszę o prywatną wiadomość to będę poprawiał. Obok nazwy osady jest jej adres.


Formidine Rift Delta Site                   Eafots GL-Y e2    -6
Formidine Rift Gamma Site               Eafots RA-G B11-0   -3
Formidine Rift Beta Site                    Eafots LZ-H b10-0   -D 1
Formidine Rift Alpha Site                  Eafots EU-R c4-1    -C 2
Dav’s Hope                                     Hyades Sector DR-V c2-23  -A 5
Orion’s Folly                                    Col 285 Sector UZ-O c6-9   -B 6
Research Facility 5592                      HR 5991   -1 b
Lookout Military Test Facility             Aldhibah   -1 a
Site 16                                           HIP 83237   -3 b
Medical Research Base MIR-14         Col 285 Sector FL-X b17-3   -A 2 a
Medical Research Base BJI-86          Col 359 Sector RN-S c4-12   -A 1
Colony SNB-86                               Wredguia JC-K c22-8    -6 a
Pirate Cache                                   Synuefe QA-U d4-27    -A 1 a
Exploration Camp JSPR-003             Col 285 Sector OZ-N c7-13   -BC 3 a
Jackson Enterprise                          Col 285 Sector YF-M c8-8    -10 b
Unlisted Wreckage Site                    Col 285 Sector EP-C b27-3    -A 2
Exploration Camp C-NO                   Synuefe JB-G b58-6       -6 h
Transmitter VJS-81                         HR 6890     -A 1
Delta 69                                        Col 285 Sector BG-O d6-93     -AB 1 d
Columbus Expedition Camp 14         Wregoe VK-E c12-0      -B 1 a
Exploration Camp JSPR-003 (#2)     Col 359 Sector RY-H d10-58     -B 3 a
Extraction Site V-81                        Synuefai FV-U b20-0    -2 a
Gregorys Rest                                Koli Discii    -C 6 1
Site 426                                        Wregoe JI-B d13-130   -1
Conflux Alpha Site                          Pru Aescs TY-J A64-1    -3
Conflux Beta Site                           Pru Aescs HW-S b31-2    -CD 1
Conflux Gamma Site                       Pru Aescs OI-K a64-0    -1 a
Conflux Delta Site                          Pru Aescs NC-M d7-192     -A 3 a
Hawkins Gap Alpha Site                  Plaa Aec IZ-N c20-1       -A 1
Hawkins Gap Beta Site                   Plaa Aec XZ-Z b41-0      -A 1
Hawkins Gap Gamma Site               Plaa Aec TT-B b41-3      -B 1
Hawkins Gap Delta Site                  Plaa Aec RY-B b41-1      -2 b
Clark’s Rest                                   Alshat       -A 6 b
Stuart Retreat                               HIP 15329       -A 3 c
Hollis Gateway                              Hermitage     -4 a
Klatt Enterprises                            Alnath        -A 2 a
Mayes Chemical Plant                    HIP 59382       -1 b
Hogan Depot                                HIP 7158        -A 2 b      
Velasquez Medical Research Centre          LP 389-95       -7
Almeida Landing                           Conn       -A 3 a
Stack                                           HIP 12099       -1 a
Taylor Keep                                 12 Trianguli     -A 1
Carmichael Point+                        HIP 16824    -A 2 f
Research Base KG-3362                Pleiades Sector HR-W D1-17     -1 a
Sharpe Works                              Pleiades Sector IC-U B3-1      -1
Dominic’s Corner                          Pleiades Sector GW-W C1-15      -12 a
Comms Facility 89563                   HR 1172       -A 5 b
Research Base LV 87                    HIP 17403       -A 4 a
Penal Colony BV-2259                  HIP 16217      -AB 1
Scrump Landing                           Pleiades sector JN-S B4-3     -2  
Betterton Outpost                        HIP 19792       -C 2
Site 94                                        HIP 19284      -A 2 d
The Sanctum / The Prophet          Etain       -4 a  / -4 c
Planet Dave Outpost                     Col 285 Sector ZT-I b25-0       -2 A
Dixon Dock                                 HR 2551       -2 d
Herpin Research Base                  Wregoe HV-Z b15-0      -C 1
The Church Of The Path               Shibboleth       -2 e
Crowther’s Rest                           Nervir       -A 2 a
Geological Survey 23B                 Musca Dark Region PJ-P B6-1      -3
Serene Harbour                          R CrA Sector AF-A d42       -3 b
Kidnapped                                  Synuefe KN-J a77-3       -1
Oaken Point                                HIP 26176            -A 5
Fort Asch                                    HIP 22460            -7c
Holloway Bioscience Research Facility 15       Snake Sector GW-W C1-1    -AB 5b

 




Formidine Rift Delta Site


[Obrazek: Screenshot_1865.jpg]


Opuszczoną osadę można znaleźć na planecie 6 w systemie  Eafots GL-Y e2 (namiary: 21.2752, 19.066).
Wokół osady znajduje się sześć punktów Uplink Log Comms Log, ich skanowanie pozwala poznać powód jej porzucenia



Cytat:FORMIDINE RIFT DELTA MISSION 1/6
Expedition Log: 30/08/3270
„Powinnam była poświęcić trochę więcej uwagi opisowi misji. Po prostu zobaczyłam liczbę kredytów i zarejestrowałam się. Więcej pieniędzy niż kiedykolwiek zarobiłam i wszystko za jednym razem. Tylko za roczny urlop. Co ma zrobić biedna dziewczyna? Mały skok w pustkę, co mogłoby pójść nie tak? Nie przeczytałam fragmentu o kilku tysiącach lat świetlnych. Nigdy wcześniej nie byłam obok Leesti! Szybki sposób na wzbogacenie się - do dzieła! ”



Cytat:FORMIDINE RIFT DELTA MISSION 2/6
Expedition Log: 12/09/3270
„Jest tu ładnie. Widzieliśmy wspaniałą podwójną mgławicę zwaną Sercem i Duszą. Powinieneś to zobaczyć, wiele jasnych, niebieskich gwiazd w pobliżu. Żałowałam że nie mogliśmy poświęcić trochę uwagi, aby przyjrzeć się bliżej. Ale nasza misja jest gdzie indziej. Naprawdę pokazuje to jak duża jest galaktyka. Sprawia, Że czujesz się naprawdę mały i nieistotny ”.



Cytat:FORMIDINE RIFT DELTA MISSION 3/6
Expedition Log: 18/09/3270
„Moja praca to EVA. Biorę jednego z naszych dwóch Sidewinderów i umieszczam nadajniki w próżni kosmicznej. Następnie upewniam się, że są aktywowane. Nie jestem pewna, do czego tutaj służą. Kto w ogóle potrzebuje nadajników tak daleko? Dziwne, wszystkie mają ten kod w swoim BIOSie - „Exodus”. Ale przynajmniej mam teraz coś do robienia. Podróż była taka nudna! Miesiące podróży, żeby się tu dostać ”.



Cytat:FORMIDINE RIFT DELTA MISSION 4/6
Expedition Log: 01/10/3270
„Coś dziwnego stało się dziś. Rozładowałam kolejny nadajnik i ustawiłem go. Potem wszystko się wyłączyło - i mam na myśli wszystko! Podtrzymywanie życia też! Brak łączności, nic. Trwało to około dwie minuty. Potem wszystko wróciło do normy. Dotyczyło to również naszego statku wsparcia. Nie mam pojęcia, co to spowodowało. Będę potrzebować nowej bielizny kiedy wrócę. Plotki mówią, że w tym rejonie przestrzeni kosmicznej jest coś dziwnego ”.



Cytat:FORMIDINE RIFT DELTA MISSION 5/6
Expedition Log: 11/11/3270
„O mój Boże… niech mi ktoś pomoże. Gdzie oni są… proszę… to nie może się dziać… ”



Cytat:FORMIDINE RIFT DELTA MISSION 6/6
Expedition Log: 29/11/3270
„Miałam czas, aby to zaakceptować. Wyleciałam normalnie z jednym z nadajników, ustawiłam go. Znów ta dziwna utrata mocy. Czekałam i wszystko wróciło do normy, tak jak wcześniej. Wywoływałam statek wsparcia - brak odpowiedzi. Odleciał i zniknął, pozostał tylko pył. Żadnych ocalałych. Nie wiem, co się stało. Jestem tylko ja i ten gówniany stary Sidewinder miliony mil od domu. Powinnam była wiedzieć, że to się nie uda. To było  zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe… Jest tu planeta podobna do Ziemii, spróbuję do niej dotrzeć… nigdy nic nie wiadomo ”.





Formidine Rift Gamma Site


[url=https://cdn-5f3c0a05c1ac180394b62f3c.closte.com/wp-content/uploads/2017/05/Screenshot_1826.jpg][/url][Obrazek: Screenshot_1826.jpg]



Opuszczoną osadę można znaleźć na planecie 3 w systemie Eafots RA-G B11-0 (pod koordynatami -17,8739, -76,052).
Wokół osady znajduje się sześć punktów Uplink Log Comms Log, ich skanowanie pozwala poznać powód jej porzucenia:



Cytat:FORMIDINE RIFT GAMMA MISSION 1/6
Expedition Log: 30/08/3270
„Wygląda na to, że stałem się człowiekiem od czarnej roboty. Te dalekosiężne misje dobrze się opłacają, ale to rok w pustce. Rok! Jesteśmy daleko poza granicami. Chłopcy nazywają to miejsce „Formidine Rift”. Najwyraźniej oznacza to „terror” w jakimś ziemskim języku. Ładnie. Po prostu wydaje mi się że mam więcej miejsca dla siebie ”.



Cytat:FORMIDINE RIFT GAMMA MISSION 2/6
Expedition Log: 12/09/3270
„Wreszcie dotarliśmy na miejsce- po pięciu miesiącach podróży w nadprzestrzeni. Teraz mamy dwa miesiące na ułożenie kupy nadajników, zanim kolejne pięć miesięcy spędzimy w drodze do domu. Przynajmniej będę miał wystarczająco dużo kredytów, by w końcu przejść na emeryturę ”



Cytat:FORMIDINE RIFT GAMMA MISSION 3/6
Expedition Log: 18/09/3270
„ Podobno jest tu kilka innych statków wykonujących tę samą pracę co my, ale komunikacja z nimi jest zabroniona. Wszystko to trochę dziwne. Jest tu pusto i samotnie, prawie cała galaktyka jest za nami. Doskwiera to niektórym członkom załogi ”.



Cytat:FORMIDINE RIFT GAMMA MISSION 4/6
Expedition Log: 01/10/3270
„Odebraliśmy wczoraj jakiś dziwaczny sygnał. Cokolwiek to było, nie było ludzkie. Przynajmniej taka pogłoska krąży po pokładzie. Teraz wszyscy wyglądają przez okna. Widzimy dziwne światła podczas przeskoków w nadprzestrzeni. Terror? Tak, mamy trochę tego… ”



Cytat:FORMIDINE RIFT GAMMA MISSION 5/6
Expedition Log: 11/11/3270
„Więcej dziwnych świateł. Mamy awarie sprzętu, skanery włączają się i wyłączają, resetują się systemy. Statek kuleje. Każdy chce zawrócić, ale jeśli nie wykonamy misji, nie otrzymamy zapłaty. Nikt nie chce rezygnować z tych kredytów. Spodziewasz się, że się odwrócisz i zobaczysz… ”



Cytat:FORMIDINE RIFT GAMMA MISSION 6/6
Expedition Log: 29/11/3270
„Skończyliśmy i wracamy do domu. W ostatnim systemie pobraliśmy kilka sygnatur cieplnych. Zdecydowanie coś tam jest i nie jest to coś z czym bym się spotkał wcześniej. Coś nas obserwowało. Jest tu coś złego, coś co nie lubi towarzystwa! ”





Formidine Rift Beta Site

[Obrazek: Screenshot_1843.jpg]




Opuszczoną osadę można znaleźć na planecie D 1  w systemie Eafots LZ-H b10-0 (pod koordynatami -23.0615, -174.8785).
Wokół osady znajduje się sześć punktów Uplink Log Comms, ich skanowanie pozwala poznać powód jej porzucenia:



Cytat:FORMIDINE RIFT BETA MISSION 1/6
Expedition Log: 30/08/3270
„Podróżuję od tygodni. Niedawno minęliśmy tą niesamowitą podwójną mgławicę, jedyny interesujący widok w trakcie całej tej podróży. Jesteśmy teraz daleko. Nie sądzę, by ktokolwiek inny zaszedł tak daleko. Mimo to płaca jest dobra! ”



Cytat:FORMIDINE RIFT BETA MISSION 2/6
Expedition Log: 12/09/3270
„Gwiazdy przerzedziły się i zaczęliśmy zrzucać nasz ładunek. Wygląda mi na jakiś nadajnik dalekiego zasięgu. To wszystko po cichu, bez zadawania pytań. Słyszałem, jak niektórzy starsi pracownicy rozmawiali o projekcie Dynasty. Nierozważne słowa i takie tam…”



Cytat:FORMIDINE RIFT BETA MISSION 3/6
Expedition Log: 18/09/3270
„Nic nie przygotowało mnie na nudę. Tutaj jest bardzo ciemno. Naprawdę ciemna… ciemniejsza niż normalna przestrzeń. Przed nami prawie nie ma gwiazd, to tylko czerń… pustka ”.



Cytat:FORMIDINE RIFT BETA MISSION 4/6
Expedition Log: 01/10/3270
„Wczoraj odebrałem jakiś sygnał i wygląda na to, że załoga się go nie spodziewała. Naprawdę nimi wstrząsnęła. Z pewnością jest coś bardzo dziwnego w tym obszarze kosmosu. Nie było by to głupie – zawrócić i zasuwać”.



Cytat:FORMIDINE RIFT BETA MISSION 5/6
Expedition Log: 11/11/3270
„Ostatnia partia ładunku przewidziana na dzisiaj, ale hipernapęd uległ awarii. Spróbowaliśmy skoczyć i od razu zostaliśmy wyrzuceni z powrotem. Więc utknęliśmy tutaj, Randomius wie, gdzie… ”



Cytat:FORMIDINE RIFT BETA MISSION 6/6
Expedition Log: 29/11/3270
Nie możemy tego naprawić. Hipernapęd zdechł. Na szczęście jesteśmy w systemie ze światem nadającym się do zamieszkania. Wysłaliśmy wezwanie pomocy, ale kto wie, czy ktoś kiedykolwiek je usłyszy. Zamierzamy opuścić statek. Jeśli ktoś to znajdzie, jesteśmy w… ”AUTOMATYCZNY RAPORT TELEMETRII: BRAK ZASILANIA.









Formidine Rift Alpha Site



[Obrazek: Screenshot_1856.jpg]



Opuszczoną osadę można znaleźć na planecie C 2 w systemie Eafots EU-R c4-1 (koordynaty  -34,2070, -77,6690).
Wokół osady znajduje się sześć punktów Uplink Log Comms, ich skanowanie pozwala poznać powód jej porzucenia:



Cytat:FORMIDINE RIFT ALPHA MISSION 1/6
Expedition Log: 21/08/3270
„Dlaczego, do diabła, tu jesteśmy? Nikt nie wydaje się wiedzieć. Zajęło nam to miesiące, a nadal nie jesteśmy „tam” gdzie powinniśmy. Upuszczamy te nadajniki. Podobno nikt nie wie, do czego służą. Jeśli wiedzą to nic nie mówią. To nie ma sensu, nic tu nie ma… a komu chciałoby się przebyć całą tą drogę? ”



Cytat:FORMIDINE RIFT ALPHA MISSION 2/6
Expedition Log: 28/08/3270
Wciąż podróżujemy. Napęd nadświetlny dzisiaj nie działał, co stanowiło ciekawą odmianę. Naprawienie zajmie trochę czasu. Ten obszar kosmosu mnie przeraża. Mógłbym przysiąc, że w ostatnim skoku słyszałem dziwne głosy. Jesteśmy daleko od domu. Zmagamy się teraz z wytyczeniem kursu, opuszczamy ramię galaktyki, a skoki stają się coraz dłuższe. ”



Cytat:FORMIDINE RIFT ALPHA MISSION 3/6
Expedition Log: 07/09/3270
„Wreszcie naprawiono napęd. Więcej monotonii. Nie mogę uwierzyć, że minęło prawie sześć miesięcy, odkąd wyruszyliśmy z Riedquat. Czy powiedziałem Riedquat? Miałem na myśli Reorte. Dociera do mnie ta niekończąca się pustka. Chłopaki pokazują że są silni. Jeszcze trzy miesiące, zanim będziemy mogli zawrócić i wrócić. Gwiazdy się przerzedzają, widać całą galaktykę- wisi tam… ”



Cytat:FORMIDINE RIFT ALPHA MISSION 4/6
Expedition Log: 22/09/3270
„Ciemność rośnie. Galaktyka za nami jest słaba i mroczna. Powiedziano mi, że to miejsce zostało nazwane Formidine Rift. Najwyraźniej oznacza to strach w jakimś starym języku Ziemi. To trafna nazwa, niektórzy faceci dostają kosmicznego szaleństwa przez próżnię. Musieliśmy uspokoić jednego faceta, pojechał całkowicie po bandzie. Od tygodni nie widzieliśmy innej żywej duszy. Tylko my i ten statek… sami… w ciemności… ”



Cytat:FORMIDINE RIFT ALPHA MISSION 5/6
Expedition Log: 07/10/3270
„Boję się… niech mi ktoś pomoże… Nie zniosę kolejnego skoku. Światła w przestrzeni wiedżmy idą po mnie, światła… zawsze światła… wzywają mnie… syreni śpiew… Muszę do nich dołączyć… ”



Cytat:FORMIDINE RIFT ALPHA MISSION 6/6
Expedition Log: 08/10/3270
AUTOMATYCZNY RAPORT TELEMETRII: WYSTRZELONE ŚRUBY MOCOWANIA ZADASZENIA. AWARIA SYSTEMU PODTRZYMYWANIA ŻYCIA. USTANIE OZNAK ŻYCIA ZAŁOGI. SYSTEMY STATKU PRZECHODZĄ W TRYB CZUWANIA. NADAJNIK WEZWANIA POMOCY WŁĄCZONY


Dav’s Hope

[Obrazek: Screenshot_1076.jpg]


Dav’s Hope to opuszczona osada w sektorze Hyades DR-V c2-23 A 5 (koordynaty 44,8180, -31,3893.
Automatyczny głos alarmowy wskazuje, że przyczyną ewakuacji było naruszenie struktury kopalni. Wokół osady znajduje się sześć punktów Uplink Log Comms Log, ich skanowanie daje więcej informacji:

MINING TEAM 6 1/6
Personal data recorder:
Franklin James – Foreman – Mining Team 6
Drużyna 6 do bazy, co to do cholery było ?! Wydawało się, że cała planeta spadnie na nas! Bazo, czy mnie słyszysz? Baza, jesteś tam?
Chłopaki, spakujcie się, wracamy do bazy! Coś tu jest nie tak. Łączność nie działa po ostatnim trzęsieniu. Zgłaszam to.
Chodźcie za mną, pójdziemy do szybu 48. Tam jest stacja przewodowej komunikacji, może uda nam się dowiedzieć, co się dzieje.

MINING TEAM 6 2/6
Sent: 23 May 3286 15:19 UTC
Do: Nicholas Baker: Łącznik korporacyjny
Dziennik raportów placówki:
Proszę pana, aktywność sejsmiczna wzrosła i obecnie obserwujemy zapadnięcia w sekcjach 3, 4 i 6. Chciałbym prosić o pozwolenie na wycofanie wszystkich ekip wydobywczych do czasu zabezpieczenia placówki.

Lucy Minneux: Koordynator placówki

Wysłano: 23 maja 3286 15:30 UTC
Do: Lucy Minneux: Koordynator placówki

Czy straciłaś rozum? Czy wiesz, ile będzie nas kosztować zamknięcie tego miejsca podczas „zabezpieczania” placówki? Co godzinę będziemy tracić miliardy kredytów. Nie mogę tego autoryzować. Nie, górnicy idą dalej, wiedzą, na co się pisali.

Nicholas Baker: Łącznik korporacyjny

Sent: 23 May 3286 15:32 UTC
Do: Nicholas Baker: Łącznik korporacyjny
Ale proszę pana! Przy takim poziomie aktywności może to doprowadzić do zniszczenia całej instalacji - nie tylko szybów kopalnianych. Musimy się ewakuować, miejsce nie jest już opłacalne. To po prostu zbyt niebezpieczne.

Lucy Minneux: Koordynator strony

Wysłano: 23 maja 3286 15:34 UTC
Do: Lucy Minneux: Koordynator placóki

Jak myślisz, z kim rozmawiasz panno Minneux? Musisz tylko wykonać swoją pracę, inaczej będziemy musieli renegocjować Twoją umowę. Ufam, że wyraziłem się jasno.

Nicholas Baker: Łącznik korporacyjny

MINING TEAM 6 3/6
Shaft 48 Call Log:
Drużyna 6 do bazy, czy nas odbierasz? Co się do cholery dzieje?
Próbujemy ewakuować sekcję 4, ale wszystkie tunele pomocnicze musiały zawalić się podczas ostatniego trzęsienia ziemi. Utknęliśmy tutaj.
Powtarzam, dostęp się zawalił, zespół uwięziony w szybie 48. Kiedy możemy się spodziewać ekipy ratowniczej?
Baza, czy nas słyszysz?

MINING TEAM 6 4/6
Sent: 23 May 3286 21:59 UTC

Do: Nicholas Baker: Łącznik korporacyjny

Sir, Zespół 6 nie zgłosił zmiany wachty. Nasz zespół badawczy poinformował, że zawały są bardziej rozległe, niż początkowo się obawialiśmy. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że zostali uwięzieni gdzieś w sekcji 4.
Przygotowuję teraz zespół ratowniczy. Powinni być gotowi do wyjścia w ciągu godziny.
Lucy Minneux: Koordynator placówki

MINING TEAM 6 5/6
Corporate Memo:
Sent: 26 May 3286 06:23 UTC
Ref: Operacje wydobywcze nie są już opłacalne.

Zamknięcie placówki ze skutkiem natychmiastowym. Wszystkie zasoby i materiały poufne do przeniesienia do placówki alfa.
Odnośnie bieżącej sytuacji: Zespół górniczy 6 zaginiony, strata uznana za możliwą do zaakceptowania. Bez dalszych kroków.
Rozpoczęto natychmiastowe zamykanie placówki.
Koniec wiadomości.

MINING TEAM 6 6/6
Sent: 26 May 3286 15:30 UTC
Do: Lucy Minneux: koordynator placówki
Wygląda na to, że korporacja się z panią zgadza, panno Minneux. Ta placówka nie jest już rentowna i została zamknięta. Zamknij to. Zamknij to wszystko teraz. Wydaj rozkaz zdetonowania ładunków, zawalić miejsce.

Nicholas Baker: Łącznik korporacyjny

Wysłano: 26 maja 3286 15:35 UTC
Do: Nicholas Baker: Łącznik korporacyjny

Nie możesz tego zrobić, do cholery. Mamy tu dwadzieścia osób! Nie możesz po prostu zostawić ich na śmierć w ten sposób. Mają rodziny, dzieci. Co zamierzasz im powiedzieć?
Te ładunki mają być wykorzystane dopiero po zakończeniu operacji. Musimy coś zrobić, aby najpierw wydostać naszych ludzi! Nie możemy po prostu zostawić ich tam pogrzebanych żywcem. Jesteśmy za nich odpowiedzialni!

Lucy Minneux: Koordynator placówki.

Wysłano: 26 maja 3286 15:35 UTC
Do: Lucy Minneux: Koordynator placówki

Odpowiadam przed tą korporacją i jej udziałowcami. Jest wielu ludzi którzy mogą zastąpić górników, a nawet i Ciebie. Jeśli nie będziesz wykonywać rozkazów, po prostu znajdziemy kogoś, kto to zrobi. Teraz zrób to!
Nicholas Baker: Łącznik korporacyjny


Orion’s Folly

[Obrazek: Screenshot_1113.jpg]


Orion’s Folly to opuszczona osada na Col 285 Sector UZ-O c6-9 B 6 (koordynaty -87.0514, -10.5902).
Wokół osady znajdują się cztery punkty Uplink Log Comms Log Settlement, skanowanie ich daje tło do przyczyny jej porzucenia:

MISSED TARGET 1/4

Dziennik osobisty:
Nie trafiliśmy do celu. Nie wiem jak. Za dużo nie przestrzeliliśmy, w tym szkopuł. Kilka stopni to wszystko, a my jesteśmy o kilka lat świetlnych od kursu.
Nie ma możliwości ręcznej zmiany kursu. Statek został zaprojektowany tak, aby trafił do wstępnie zaprogramowanego celu z naszego miejsca startu. Byliśmy tylko pasażerami próbującymi trafić w ruchomą tarczę, którą widzieliśmy na ekranie.
Na szczęście nie zostaliśmy po prostu wystrzeleni w kosmos. Systemy statku zablokowały się na pobliskiej skalnej planecie. Więc ta skała jest teraz naszym nowym domem. Zamiast bujnego ziemskiego świata, na którym planowaliśmy wylądować. Wiedzieliśmy, na co się pisaliśmy. Mieliśmy jeden strzał i spudłowaliśmy. To takie proste.

MISSED TARGET 2/4

Dziennik osobisty:
Nie mogę znowu spać. Roztrząsam różne sprawy w głowie. Po prostu nie mogę się dziś wieczorem wyłączyć. Duvell wiele lat temu skomentował, że po prostu nie mogę się z tego otrząsnąć. Chodzi o rozdzielenie zasobów na statku przed startem i próbę dotarcia do naszego pierwotnego celu.
Wtedy wydawało się to pobożnym życzeniem, ale teraz… nie wiem.
Spędziłem lata patrząc w górę na planetę, na której mieliśmy wylądować. Nigdy nie mieliśmy być na tej skale i każdego dnia mnie to gryzie.
Nikt nie może sobie wyobrazić frustracji budzenia się każdego dnia i oglądania tej odległej niebieskiej kuli na niebie, wiszącej tam jako pomnik naszej pomyłki.
Jeśli jest jakiś sposób, żeby tam wrócić. Przeprogramować statek na nowe miejsce docelowe. Naprawimy go i znajdziemy sposób na zatankowanie. Może to zająć lata, jeśli w ogóle można to zrobić. Ale na pewno musimy spróbować.


MISSED TARGET 3/4


Dziennik osobisty:
Czy powiedziałem lata? Powinienem był powiedzieć dziesięciolecia. Naiwność tego całego przedsięwzięcia jest kolosalna.
Wiedziałem, że to nie będzie proste, ale w miarę upływu lat coraz trudniej jest pozostać skupionym. Zwłaszcza, gdy tracisz ludzi. Duvell, Waite, Evans, wszyscy odeszli. Zostałem tylko ja.
Zbliżam się do końca, czuję to, ale tak ciężko jest wytrwać.

MISSED TARGET 4/4

Dziennik osobisty:
Dzień startu. Nigdy tak naprawdę nie myślałem, że skończę. Teraz jestem tutaj, jestem pełen podniecenia, ale także strachu i wątpliwości.
Nie wszystko poszło zgodnie z planem. Mam wystarczająco dużo paliwa, aby wystrzelić i osiągnąć orbitę, ale to wszystko. Kiedy osiągnę czerń kosmosu zostanie mi tylko jeden sprawny silnik który będzie mnie pchał. Potem wszystko zależeć będzie od szczęścia i przeprogramowanego kursu.
Ale muszę to zrobić. Muszę wypełnić naszą misję dla mojego zespołu, dla siebie. Nie mogę tak po prostu siedzieć i umrzeć z myślą że byliśmy tak blisko ale nam się nie udało.
Więc teraz albo nigdy. T Minus 10 i odliczanie.

(Niektórzy sugerują, że osada pochodzi z jednego ze statków pokoleniowych, z którymi utracono kontakt; inni sugerują nowszą ekspedycję, odwołując się do stosunkowo nowoczesnych struktur. Pozornie małego czteroosobowego zespołu, o którym mowa w dzienniku. Oraz do dostaw od firm z ery FTL, takich jak Caine-Massey.)



Research Facility 5592

[Obrazek: Screenshot_1159.jpg]


Ośrodek badawczy 5592 to opuszczona osada w systemie HR 5991 na plaecie 1 b (koordynaty 33.4701, -2.1706).
Wokół osady znajdują się cztery punkty Uplink Log Comms Log Settlement, skanowanie ich daje tło do przyczyny jej porzucenia:

HIDDEN SIGNAL 1/4

Dziennik osobisty:
To było tutaj kilka dni temu, przysięgam. Doktor Lewis powiedziała, że mam szczęście, że nie wyrzucono mnie z pracy za zaciągnięcie ich tutaj. Ale to tutaj był dowód, że one istnieją.
Ktoś musi się ze mną bawić. Nie ma możliwości, aby tak wiele danych mogło zostać uszkodzonych bez pozostawienia śladu.
To tak nie może być. Wygląda na to, że jest ukryty sygnał w uszkodzonych danych. Nie widziałem tego wcześniej i gdyby dane nie zostały zniszczone, mógłbym nigdy ich nie zobaczyć.

HIDDEN SIGNAL 2/4

Dziennik osobisty:
Znalazłem to, wszyscy myśleli że zwariowałem, ale znalazłem to. Na pewno nie jest to naturalny sygnał ani szum w tle. Przeprowadziłem każdy test, jaki przychodzi mi do głowy, i wszystkie potwierdziły że nie jest on pochodzenia naturalnego ani ludzkiego.
Dziennik osobisty:
Boję się powiedzieć komukolwiek o sygnale. Po raz ostatni razie doktor Lewis nie jest chętna by wierzyć w cokolwiek.

HIDDEN SIGNAL 3/4

Dziennik osobisty:
Zrobiłem to, powiedziałem doktor Lewis i tym razem miałem dowód. Wszyscy wydawali się naprawdę podekscytowani.
Doktor Lewis przesyła nawet specjalny raport do dowództwa. Moglibyśmy otrzymać z tego dodatkowe pieniądze.

HIDDEN SIGNAL 4/4

Zespół sprzątający 26 melduje się.
Obowiązuje dyrektywa 3650 firmy. Wszystkie dane dotyczące projektu badawczego doktor Lewis są teraz utajnione.
Wszystkie zasoby zostały przetworzone.

Lookout Military Test Facility

[Obrazek: Screenshot_1187.jpg]


Lookout Military Test Facility to opuszczony ośroek w systemie Aldhibah na planecie 1 a (koordynaty -12.4996, -62.1916).
Osadę patrolują trzy obronne skimmery, a alarm dźwiękowy wskazuje, że osada jest atakowana.
Wokół osady znajdują się cztery punkty Uplink Log Comms Log Settlement, skanowanie ich daje tło do przyczyny jej porzucenia:

CAREFUL WHAT YOU MESS WITH 1/4

Dziennik komunikacji: dowódca Troy Jackson.

Jackson, Jackson, gdzie do diabła jesteś?

Rusz dupę, system bezpieczeństwa znowu nawalił.

Na ekranie pojawiają się liczne awarie. Jednostki 3 i 7 zgłaszają żądanie przejścia resetowania. Pozostałe odmawiają wykonania rozkazu powrotu do hangaru.

Jeśli nie uda nam się tego przywrócić do działania, zamkną nas

CAREFUL WHAT YOU MESS WITH 2/4

Lookout Military Test Facility: Raport sytuacyjny.
Ogólnie, niestety wygląda na to, że będziemy musieli przełożyć test nowego oprogramowania skimmer

Doświadczyliśmy pewnych problemów technicznych i uważamy, że dopóki sprawa nie zostanie rozwiązana, sprowadzenie większej liczby pracowników na miejsce byłoby dużym ryzykiem.

Zawęziliśmy to do programu kontroli skimmera i próbujemy zdekodować problem.

Będziemy Cię informować.

CAREFUL WHAT YOU MESS WITH 3/4

Dziennik komunikacji: komandor Henry Connors

Sir, wydaje mi się, że wyodrębniliśmy problem w kodzie skimmera.
Wygląda na to, że do skimmerów został dodany jakiś anonimowy kod, który nie jest częścią programu. Jest bardzo złożony i wydaje się, że został zaprojektowany tak, aby obejść zdolność Skimmera do wykonywania poleceń operatora i umożliwić  niezależne działanie.

Masz jakiś pomysł, jak to się tam znalazło?

Nie mam pomysłu. Ale mogę ci powiedzieć, że to było jeszcze przed wysyłką. Ktokolwiek to zrobił, naprawdę wiedział, co robi. Myślę, że mogę usunąć kod i uruchomić skimmera.

Zobacz, co możesz zrobić. I uważaj żebyś nie namieszał. To są wrażliwe urządzenia.

CAREFUL WHAT YOU MESS WITH 4/4

Nagły wypadek. Powtarzam, nagły wypadek.

Systemy bezpieczeństwa są wyłączone. Skimmery oszalały. Jakiś podprogram zapasowy uruchomił się i nadpisał ich kod sterujący. Działają niezależnie. Wszystkie próby przejęcia kontroli nad nimi zakończyły się niepowodzeniem. Zabijają każdego w zasięgu wzroku.
Proszę o pomoc… Nie jesteśmy w stanie się utrzymać.


Site 16

[Obrazek: Screenshot_1196.jpg]


Ośrodek 16 to opuszczona osada w systemie HIP 83237 na planecie 3 b (koordynaty -26,4437, 143,7251).
Wokół osady znajduje się pięć punktów Uplink Log Comms Log, skanowanie ich pozwala poznać powód jej porzucenia:

SECRETS AND LIES 1/5

Dziennik osobisty:
Jesteśmy w złym położeniu. W jakiś sposób nasze zapasy żywności zostały zepsute. Nie było śladu uszkodzenia ani manipulacji.
Zaczęliśmy je reglamentować. Pan Leon, nasz łącznik korporacyjny, skontaktował się z firmą, aby sprawdzić, czy możemy uzyskać zaopatrzenie.
Jeśli nie możemy dostać więcej jedzenia, to nie wiem, co będziemy robić.

SECRETS AND LIES 2/5

Dziennik osobisty:
Minęły tygodnie i ani słowa od firmy. Pan Leon tylko kiwa głową i mówi, że wyśle kolejny raport o sytuacji i że firma wyśle pomoc tak szybko, jak to możliwe.
Czuję się winny- bardzo dobrze sobie radzi w tej sytuacji. Wydaje mi się, że nie zjada całej swojej racji. Nie wiem, jak on to robi. Trzeba go podziwiać.
Wkrótce zaczniemy tracić ludzi. Nie mam serca im powiedzieć, że zostało nam tylko kilka ostatnich ochłapów. Racjonowanie nas nie uratuje.

SECRETS AND LIES 3/5

Dziennik osobisty:
Dzisiaj skremowaliśmy jeszcze trzy osoby. To daje łącznie siedem zmarłych. Obawiam się, że reszta z nas nie długo do nich dołączy. Wszyscy jesteśmy teraz tacy słabi, ledwie jesteśmy w stanie utrzymać się przy życiu.
Nie wiem, jaki jest jego sekret, ale wydaje się, że pan Leon najmniej odczuwa brak jedzenia. Z czasem zaczynam coraz mniej mu ufać. Jak on może wyglądać tak dobrze i nie być tak słaby jak reszta z nas. Musi coś ukrywać.

SECRETS AND LIES 4/5

Dziennik osobisty:
Ten kłamliwy sukinsyn. Zabiję go!
Stał się nieostrożny, nie zamknął drzwi ani nie wylogował się z terminala. Chyba myśli, że wszyscy jesteśmy tak słabi, że nie musi już podejmować środków ostrożności.
Cóż, odkryłem jego sekret. W porządku, przekazuje raporty firmie, ale nie takie, o jakich myśleliśmy. I to nie jedyna rzecz jaką znalazłem. Eksperymentują na nas i ta ropucha im pomaga. Ma notatkę za notatką omawiającą „inicjatywę”, jak ją nazywa. Jedzenie było zaplanowane- tak było. Patrzył jak walczymy i umieramy, kiedy sam miał jedzenie wystarczające na sześć miesięcy.
Patrzył i… i… robił notatki. Zabiję go!

SECRETS AND LIES 5/5

Notatka korporacyjna:
Wysłano: 26 maja 3286 06:23 UTC
Ref: Ośrodek 16 nie jest już rentowny.

Zamknięcie zakładu ze skutkiem natychmiastowym. Wszystkie zasoby i materiały poufne przesłane do podstawowej bazy danych.

Odnośnie bieżącej sytuacji: Łącznik korporacyjny Pan Leon nie żyje. Oddział sprzątający wysłany w celu przygotowania terenu do następnego cyklu inicjatywy.

Rozpoczęto czyszczenie ośrodka.

Koniec wiadomości.




Medical Research Base MIR-14


[Obrazek: Screenshot_1207.jpg]


Medyczna Baza Badawcza MIR-14 to opuszczona osada w systemie Col 285 Sector FL-X b17-3 na planecie A 2  (pod koordynatami -59.3604, -142.5855).

Po zbliżeniu się do bazy dostaniemy komunikat ostrzegawczy:
„Ta baza została oznaczona jako obszar zabroniony. Nie próbuj zbliżać się do tego obiektu.”

Wokół osady znajdują się cztery punkty Uplink Log Comms Log Settlement, skanowanie ich daje tło do przyczyny jej porzucenia:

CANNOT GET OUT 1/4

Po przeprowadzeniu pierwszych testów związku, doszliśmy do wniosku że można go użyć jako inhibitora nastroju, aby pomóc w walce z lękiem i innymi dolegliwościami psychicznymi. Wczesne wyniki były bardzo obiecujące. Ale myliliśmy się.

CANNOT GET OUT 2/4

Badani różnie zareagowali na kurację. Wydawało się, że zaostrzyło to ich agresywne skłonności. Objawiało się to u niektórych w samookaleczeniach lub głośnych krzykach. Ale w niewielkim procencie przypadków zamieniło ich w potwory zdolne do najbardziej przerażającej przemocy.

CANNOT GET OUT 3/4

Kiedy firma się dowiedziała, zareklamowała to jako sukces, sprzedając badania wojsku. Pod kontrolą wojskową byliśmy zmuszeni kontynuować pracę nad nowym projektem. Mieliśmy stworzyć serum, które można by podawać żołnierzom i pozostałemu personelowi wojskowemu aby uczynić z nich lepsze maszyny do zabijania.
Ci z nas, którzy odmówili, zostali „przeniesieni”, jak to ujęli nasi nowi zwierzchnicy. Wiedzieliśmy, co to oznacza. Bogowie, pomóżcie mi, nie byłem wystarczająco silny, żeby być jednym z nich.

CANNOT GET OUT 4/4

Nie mogę kontynuować tej kpiny z nauki. Chciałem pomagać ludziom, a nie zmieniać ludzi w wściekłe maszyny do zabijania.

To jest moje wyznanie i ostrzeżenie dla innych. Wojsko nie cofnie się przed niczym, aby uzyskać przewagę nad wrogami. Nawet jeśli oznacza to zniszczenie tysięcy istnień ludzkich w tym procesie.

Dziś wieczorem wypuściłem obiekty testowe do bazy. Nie proszę o przebaczenie. Wiedziałem, czym to się skończy. Wszyscy… martwi… albo gorzej. Słyszę, jak na mnie polują, ale jest już za późno. Wszystko się wali.

Nie mogę pozwolić, by cokolwiek z tego miejsca dostało się w ręce jakiejkolwiek władzy. Zniszczyłem wszystkie dane, które udało mi się znaleźć, a moim ostatnim aktem będzie przewentylowanie bazy, otwarcie jej w kosmos. To powinno zabić każdego, kto tu pozostał przy życiu. To nie może się wydostać. To nie może się wydostać.



Medical Research Base BJI-86

[Obrazek: Screenshot_1218.jpg]


Medyczna Baza Badawcza BJI-86 to opuszczona osada w systemie Col 359 Sector RN-S c4-12 na planecie A 1 (pod koordynatami -23.8994, -95.1066).
Wokół osady znajdują się cztery punkty Uplink Log Comms Log Settlement, skanowanie ich daje tło do przyczyny jej porzucenia:

BAD MEDICINE 1/4

Dziennik osobisty:

Nie szukaliśmy tego. Ale nie, znaleźliśmy to, myślę, że nie mogę tego ukryć.

Zawędrowaliśmy w najdalsze zakątki kosmosu, szukając nowych chemikaliów i materiałów do badań medycznych. Mieliśmy nadzieję znaleźć nowe lekarstwa, ale to… to nie jest lekarstwo.

BAD MEDICINE 2/4

Dziennik osobisty:

Ten związek jest zabójczy w każdym znaczeniu tego słowa.

Nasze zwykłe protokoły przechowywania były prawie bezużyteczne. Z powodu naszych niedociągnięć nie żyje 3 członków zespołu.

Uszczelniłem laboratorium, aby nikt inny nie miał z nim kontaktu.

BAD MEDICINE 3/4

Dziennik osobisty:

Muszę przyznać, że zrobiło się trochę gorąco, ale Deresta musi zrozumieć.

Nie możemy udostępnić tego związku nikomu. Musimy zniszczyć nasze próbki i notatki.

Chciał przekazać to wojsku lub, co gorsza, udostępnić prywatnym korporacjom.
Nie wiadomo, jakie szkody by to spowodowało.

Nie mogę na to pozwolić, zniszczę wszystkie dowody. Pogrzebie nasze odkrycie.

BAD MEDICINE 4/4

Dziennik osobisty:

Nie chciałem rozlewu krwi.

Nie chciałem… ale Deresta nie żyje.

Przyłapałem go, jak próbował przemycić próbki z laboratorium. Myślałem, że zachowuje się dziwnie, ale nie sądziłem że spróbuje czegoś takiego.

Nie wiem, wszystko wydarzyło się tak szybko. W jednej chwili walczyliśmy, a w następnej leżał na ziemi.

Zniszczyłem dowody i przyznałem się do zabójstwa. Zamykają to miejsce, więc miejmy nadzieję, że nikt nie będzie kontynuował naszej pracy.

Colony SNB-86

[Obrazek: Screenshot_1226.jpg]


Kolonia SNB-86 to opuszczona osada w systemie Wredguia JC-K c22-8 na planecie 6  (pod koordynatami -51.6961, -144.0040).
Wokół osady znajduje się pięć punktów Uplink Log Comms Log, skanowanie ich pozwala poznać powód jej porzucenia:

SYSTEM MALFUNCTION 1/5

Dziennik konserwacji:

Do biura utrzymania terenu.
Wygląda na to, że coś jest nie tak z atmosferą w Habitat 2.
Od kilku tygodni obserwujemy tu wahania temperatury i przepływu powietrza. Potrzebujemy ekipy konserwacyjnej, która natychmiast to załatwi. Nie muszę wam mówić, że jeśli powietrze się wyłączy, będzie to katastrofa.

Oficer Operacyjny Habitatu 2.
Megan Riley.

SYSTEM MALFUNCTION 2/5

Dziennik komunikacji:

Kelly, odebrałaś to?
Otrzymuję raporty o zdalnych zmianach ustawień systemów w całym ośrodku.
W co gracie w konserwacji? Nie możesz w taki sposób bawić się habitatem.
Nasze eksperymenty są bardzo wrażliwe, a wasze ekipy techniczne majstrujące przy naszym sprzęcie nie będą tolerowane.
Nie widzę innego sposobu działania niż zaraportowaniu tego w kontroli.

SYSTEM MALFUNCTION 3/5

Dziennik osobisty:

Mógłbym przysiąc, że ustawiłem budzik na rano i co się dzieje z atmosferą? Tu jest jak w piekarniku. Komandor Allen jest wyczerpany. On i Kelly nadal się kłócą. Oskarżają się nawzajem o powodowanie dziwnych awarii mechanicznych które pojawiały się w ciągu ostatnich tygodni.

Moja praca jest rujnowana, przez sprzęt który nagle decyduje się na zmianę ustawień operacyjnych, pozornie sam. Kiedy technicy przychodzą do rozwiązania problemu, mówią, że wszystko jest w porządku i musi to być błąd użytkownika.

Wiem, jak wykonywać swoją pracę. To nie jest błąd użytkownika. To jest coś innego. Z pomocą Kelly zamierzam dowiedzieć się kto to robi.

SYSTEM MALFUNCTION 4/5

Dziennik osobisty:

To nie może być prawda! Według naszych dzienników komputerowych nikt nie ingerował w systemy habitatu i nie ma śladu sabotażu. Jedyne, co możemy zrobić, to pełne zresetowanie komputera sterującego ośrodkiem, aby sprawdzić, czy w ten sposób możemy usunąć problem.

Allen zgodził się na to. Więc o 6:00 Kelly i ja zamierzamy wyczyścić komputer główny i miejmy nadzieję, że wyeliminujemy wszystko, co powoduje nieprawidłowe działanie systemów.

SYSTEM MALFUNCTION 5/5

Dziennik komunikacji:

Już prawie jestem. Powinienem być w stanie zainicjować pełną czystkę za kilka minut. Wtedy możemy zresetować komputer.

W protokołach systemowych wykryto nieautoryzowany dostęp. Rozpocznij czyszczenie obiektu.

Co zrobiłeś?

Nic nie zrobiłem. Nawet nie zacząłem… Co do diabła!

Co to jest?

Pełne czyszczenie obiektu za T minus 10 sekund.

Komputer mnie zablokował. To mnie odcięło od wszystkiego. Nie mam dostępu do żadnego z systemów obiektu.

Oczyść za T minus 5 sekund

Nie mogę… To się nie… nie tak.

Oczyszczanie za 3… 2… 1




Pirate Cache

[Obrazek: Screenshot_1266-1.jpg]


Pirate Cache można znaleźć w systemie Synuefe QA-U d4-27 na planecie A 1 (pod koordynatami 43.5393, -134.2668).
W skrytce, pod daszkiem, znajdują się trzy punkty Uplink Log Comms Settlement, jednak wiadomość przedstawiająca historię jest podawana tylko przez jeden:

GETTING YOUR HANDS DIRTY

Gdybym go nie zastrzelił, mielibyśmy już policję za uszami. Chcesz, żeby nas złapali? Czy o to ci chodzi?

Jeśli nie chciałeś brudzić sobie rąk, nie powinieneś był się na to pisać. Gdybyśmy nie odpowietrzyli statku, załoga wezwałaby policję. Bylibyśmy teraz kosmicznym pyłem.

Schowaj łupy i upewnij się, że transpondery są wyłączone. Nie kradliśmy tych rzeczy tylko po to, żeby ktoś je wyśledził. Wrócimy za kilka dni, jak tylko sprawa trochę przycichnie.




Exploration Camp JSPR-003

[Obrazek: Screenshot_1285.jpg]


Exploration Camp JSPR-003 jestto opuszczona osada w systemie Col 285 Sector OZ-N c7-13 na planecie BC 3 (koordynaty 59.3170, -62.2233).
Ta osada ma tę samą nazwę, układ i historię, co osada w sektorze Col 359 RY-H d10-58 B 3 a.
Wokół osady znajdują się cztery punkty Uplink Log Comms Log Settlement, skanowanie ich daje tło do przyczyny jej porzucenia:

LEAVE A LIGHT ON 1/4

Dziennik osobisty:
Jak dotąd była to ekscytująca podróż. Komandor Norris i zespół twierdzą, że te  geologiczne twory i dane, które od nich otrzymujemy mogą zmienić sposób, w jaki postrzegamy obce życie. Mogą też pomagać w przekształcaniu planet w zdatne do zamieszkania.
Cały zespół poszedł przeanalizować nowe miejsce i pobrać próbki. Ja zająłem się domem. Jako Inżynier ds. Mieszkalnictwa, moim zadaniem jest upewnienie się, że wszystko w obozie działa poprawnie, a habitat i wyposażenie są
sprawne.
Nie jest to tak ekscytujące jak przełomowe odkrycia geologiczne, ale niezbędne dla projektu tak daleko w kosmosie.

LEAVE A LIGHT ON 2/4

Dziennik osobisty:
Coś jest nie w porządku. Straciłem kontakt z zespołem naukowym.
Przy ostatnim połączeniu dostałem meldunek że dotarli na miejsce i rozpoczęli analizę.
To było 10 godzin temu.
Jeśli nie odezwą się w ciągu najbliższych kilku godzin, zgłoszę to.


LEAVE A LIGHT ON 3/4


Dziennik komunikacji:

To jest Ekspedycja JSPR-003.

Brak komunikacji z zespołem badawczym.

12 godzin od ostatniego kontaktu.

Proszę o rozkazy

Dowództwo, odbieracie mnie?

Co do cholery?

Dowództwo, jesteście tam?

Niech ktoś odbierze!

LEAVE A LIGHT ON 4/4

Dziennik osobisty:
To jest takie popieprzone. Komunikacja jest całkowicie wyłączona, nie mogę odebrać ani wysłać sygnału. Coś tam zakłóca komunikację.

Od ostatniego kontaktu minęło ponad 24 godziny i nie mogę połączyć się z  dowództwem. Muszę tylko mieć nadzieję, że któraś z moich wiadomości dotarła.

Zdecydowałem się poszukać zespołu. Muszę się dowiedzieć, czy wszystko z nimi w porządku, nie mogę ich tam zostawić. Może potrzebują mojej pomocy.

Ustawiłem powtarzającą się wiadomość dla zespołu ratunkowego. To takie zapalone światło, że tak powiem.

Przy odrobinie szczęścia niedługo wrócę z resztą zespołu.



Jackson Enterprise

[Obrazek: Screenshot_1294.jpg]


Jackson Enterprise to opuszczona osada w systemie Col 285 Sector YF-M c8-8 na planecie 10 b (koordynaty 0.3905, 33.5990).
Wokół osady znajdują się trzy punkty Uplink Log Comms Log Settlement, dwa nie dają odpowiedzi, trzeci podaje komunikat:

Raport konserwacji

Ok, ok, już to robię. Właśnie przerabiam teraz generator. Wrócę do bazy za kilka godzin.

Nie wiem dlaczego mam tu być i wykonywać całą tę robotę, skoro to te przygłupy z dowództwa spowodowały problem.

Cały ten system to straszna robota hakerska. Wiem, że jesteśmy zespołem eksploracyjnym, ale ktokolwiek ustalił lokalizację nadajników naprawdę nie pomyślał o tym, że my, biedni, nieszczęśnicy, musimy jeździć co 3 dni, żeby je naprawiać.



Unlisted Wreckage Site

[Obrazek: Screenshot_1299.jpg]


Unlisted wreckage site można znaleźć w systemie Col 285 Sector EP-C b27-3 na planecie A 2 (koordynaty -1.1357, -170.9290).
Miejsce to wydaje się być wrakiem statku uformowanym w prowizoryczną osadę, powiększonym o dodatkowe elementy budowlane i pełniącym funkcję miejsca składowania ładunku.
Wokół osady znajduje się pięć punktów Uplink Log Settlement Log Uplink, które po zeskanowaniu pozwalają poznać powód porzucenia:

THE INSIDE MAN 1/5

… Ustanowiono bezpieczne połączenie…
Z tej strony porucznik Stott,jestem na miejscu.
Gang łyknął moją historyjkę. Gdy zdobędę ich zaufanie, powinienem być w stanie dowiedzieć się, kto finansuje tych klaunów.

THE INSIDE MAN 2/5

… Ustanowiono bezpieczne połączenie…
To sięga głębiej niż myśleliśmy.
To nie jest banda piratów, ci faceci są świetnie zorganizowani. Liderzy gangu to  grupa trzymająca wszystko w tajemnicy, ale myślę że znalazłem sposób żeby się wmieszać do nich.

THE INSIDE MAN 3/5

… Ustanowiono bezpieczne połączenie…
Miałem rację, odkryliśmy tutaj główną siatkę przestępczą. Broń, narkotyki, nielegalny alkohol, niewolnicy, rakiety obronne.
Ci faceci maczają palce w każdej działalności przestępczej w sektorze. Mój plan uzyskania dostępu do przywództwa jest gotowy. Właśnie pokazałem szefowi dowód, że jeden z jego zaufanych poruczników ujawnia informacje lokalnym służbom bezpieczeństwa.

THE INSIDE MAN 4/5

… Ustanowiono bezpieczne połączenie…

Wiem, co o mnie mówią.
Zmieniłem strony, jestem zdrajcą. To nie prawda. To, co zrobiłem, musiałem zrobić aby utrzymać swój kamuflaż. I przyniosło to efekty .
Przechowałem pakiet danych na opuszczonym statku na Belu B 1. Lat -40, Long 7.15. Zawiera wszystkie informację o następnym wielkim interesie. Szef będzie osobiście to nadzorował. Sprawa jest duża i jeśli uda nam się ich złapać na gorącym uczynku już się nie wywiną.

THE INSIDE MAN 5/5

… Ustanowiono bezpieczne połączenie…
Stott… Stott… Wynoś się stamtąd, przerwij misje, przerwij.

Operacja została zagrożona. Wiedzą o tobie. Znaleźliśmy kreta w Dowództwie, cały czas pracował z gangiem.

Wynoś się stamtąd.

Exploration Camp C-NO4


[Obrazek: Screenshot_1310.jpg]


Exploration Camp C-NO4 to opuszczona osada w systemie Synuefe JB-G b58-6 na planecie 6 h (koordynaty -22.1323, 177.7064).
Wokół osady znajdują się cztery punkty Uplink Log Comms Log Settlement, skanowanie ich daje tło co do przyczyny jej porzucenia:

MISSING EXPLORER 1/5

Sektor 5 czysty.

Na tej skale nie ma śladu życia. Nie wiem, czego spodziewamy się znaleźć.

Dziennik projektu:

Habitat został rozstawiony i wszystkie systemy są na zielono. Wygląda na to, że występują zakłócenia w komunikacji, ale prawdopodobnie jest to tylko szum w tle.

MISSING EXPLORER 2/5

Dowództwo, siedzimy przy tym od wielu dni.

Naprawdę nie widzę korzyści z ciągłego skanowania. Jak napisano w raporcie: brak życia oznacza, że nie ma tu życia.

MISSING EXPLORER 3/5

Dziennik osobisty:

Przysięgam, że ktoś z Dowództwa tu ze mną zadziera. Mówią, idź patrz- więc idziemy patrzeć, ale tu nic nie ma. Nie obchodzi mnie co mówią dane.

MISSING EXPLORER 4/5

Dziennik projektu:

Perry zgłosił się z Sektora 26. Nie mogliśmy zrozumieć wszystkiego z powodu cholernych zakłóceń, ale cokolwiek to było, był tym podekscytowany.

Habitat 1 z tej strony P… znalazłem coś… tutaj… wygląda na… rozbity… emitując… i wywołując… komunikacją… zbliża się… Mój Boże… jest ogromny… jackpot… coś… zrobiło… hałas ……… ..

MISSING EXPLORER 5/5

Dziennik projektu:

Minęło 6 dni od ostatniego kontaktu z Perrym. Przeszukanie jego ostatniej znanej lokalizacji nie przyniosło niczego rozstrzygającego. Po prostu zniknął bez śladu. Ślady opon po prostu się zatrzymały. To nie ma sensu.



Transmitter VJS-81

[Obrazek: Screenshot_1402.jpg]


Nadajnik VJS-81 można znaleźć w systemie HR 6890 na planecie A 1 (koordynaty 23.1737, 97.4123).
Wokół nadajnika znajdują się trzy punkty Uplink Log Settlement Comms, skanowanie ich daje następujące tło:

SLEEPER 1/3

Co ja tutaj robię?
Spałem na swojej łajbie bujającej się w kosmosie.
Jak mogę być na planecie?

SLEEPER 2/3

To się powtórzyło.
Za każdym razem jest tak samo. Zasypiam i znajduję się w obcym świecie.
To nie może być prawdziwe, ale jest tak żywe.

SLEEPER 3/3
Tym razem nie spałem.
Do diabła, to prawda, to prawda. Jak ja to robię?
Potrzebuję pomocy… Nie mogę tego kontrolować.
Niech mi ktoś pomoże.
Odpowiedz
#2
Communication Array Delta 69

[Obrazek: Screenshot_1524.jpg]

Communication Array Delta 69 to opuszczona osada w systemie Col 285 Sector BG-O d6-93 na planecie AB 1 d (koordynaty  -5,8360, 177,3792).
Wokół osady znajduje się pięć punktów Uplink Log Comms Log, skanowanie ich pozwala poznać powód jej porzucenia:

MYSTERIOUS BODY 1/5

Fragment dziennika komunikatów wewnętrznych:
Erm… Kontrola, mamy problem tutaj, w Hab B. Będę potrzebował kogoś z ochrony tutaj na dole.
Znaleźliśmy ciało i zanim zapytasz, to nie jest nikt z naszych. Cały personel jest obecny i policzony.
Pomyślisz, że zwariowałem. Nie ma sposobu żeby ten facet się tu znalazł. To nie jest tak, że martwe ciało można sklasyfikować jako rzeczy osobiste. Ale on tu jest, rozumiesz? Pojawił się znikąd.

MYSTERIOUS BODY 2/5

Dziennik osobisty: J Bottone Array Commander
Wilkins ma rację, będziemy musieli poinformować o tym zwierzchników. Ale jak to zrobimy, pomyślą, że albo zwariowaliśmy, albo gorzej, że zabiliśmy tego gościa. Nie ma znaczenia, że nie ma na nim żadnych obrażeń. Ani to że nasz lekarz nie znalazł przyczyny śmierci. Żadnej choroby, trucizny ani promieniowania.

Sprawdziliśmy ten statek który zniknął. Jakaś anomalia spowodowała zniknięcie statku bez śladu. Takie rzeczy to tylko historie, które opowiadają badacze kosmosu, aby ich praca wydawała się bardziej interesująca niż tylko skanowanie gwiazd i planet. Nic takiego nie istnieje, bo inaczej byśmy o tym wiedzieli.

Muszę to zgłosić.


MYSTERIOUS BODY 3/5


Dziennik osobisty: J Bottone Array Commander

Zaczęło się dziś rano. Wszystko wydawało się być normalne, ale wśród załogi panował niepokój. Nikt nie mógł tego określić. To było tylko ogólne przeczucie, że coś jest nie tak. I wtedy pojawił się sygnał.

Znajdował się około 10 km od stacji i wyglądał na jakiś rodzaj transmisji radiowej z zakodowanym w niej cyfrowym pakietem danych. Spędziliśmy godziny, próbując wymyślić, jak to rozszyfrować, ale muszę powiedzieć, że w tej chwili nie mamy pojęcia, z czym mamy do czynienia.
Wraz z sygnałem na powierzchni planety pojawiło się coś, czego według naszych badań po prostu nie ma. Występuje grawitacja jakiegoś masywnego obiektu, ale nie ma tam niczego, co możemy fizycznie wykryć. Pole grawitacyjne mierzyło około 0,1 G, ale nie możemy stwierdzić co je tworzy. Cokolwiek to jest, jest źródłem sygnału.

Wysłaliśmy skimmera z jakimś sprzętem jako sondę. Nie zamierzam ryzykować i kogoś tam wysłać, dopóki nie dowiemy się z czym mamy do czynienia.

MYSTERIOUS BODY 4/5

Wiadomość alarmowa:

Nie przychodźcie tutaj… powtarzam… nie przychodźcie tutaj.

Otworzył oczy… Coś tam było… sygnał zaczynał… pochodził od niego, jakby był w środku…

Kazałem wszystkim wyjść, zamknąć szpital, dopóki nie dowiem się, co się dzieje. Sygnał rośnie w siłę… ludzie zaczęli go czuć… jakby to było w naszych głowach.

Ta anomalia… teraz bliżej… nie mogę wyjaśnić… wydaje się… myślę, że…

MYSTERIOUS BODY 5/5

Zespół odzyskiwania 963 Baz Odp:
Zespół 963 melduje się.

Nie wiem, co mam powiedzieć sir, nie ma tu nikogo. Żadnych ciał, żadnych oznak problemów. Wszystkie zautomatyzowane systemy działają, po prostu nikogo tu nie ma. To tak, jakby po prostu zniknęli.

Tak, wiem, jak to brzmi. Wszystkie logi bezpieczeństwa na drzwiach mówią, że nikt nie wyszedł. Statki i kapsuły ratunkowe nadal stoją. Zostawili dobytek, jedzenie, wodę, odzież.

Tak jest. Tak, rozumiem. Drużyna zabezpieczająca stację właśnie się melduje, sir.

Drużyna 963 odmeldowanie.





Columbus Expedition Camp 14

[Obrazek: Screenshot_2244.jpg]


Columbus Expedition Camp 14 to opuszczona baza w systemie Wregoe VK-E c12-0 na planecie B 1 a (koordynaty  -65,8616, 32,5213).
Wokół bazy znajdują się cztery punkty Uplink Log Comms Log Settlement, skanowanie ich daje tło do przyczyny jej porzucenia:

TIME TO MOVE ON 1/4

Dziennik wyprawy: 09/10/3274

Udało się. Przez chwilę myślałem, że możemy mieć poważne kłopoty. Wyszliśmy ze skoku w coś, co mogę opisać tylko jako burzę meteorytów. Statek doznał dużo uszkodzeń i trwało to przez minutę. Ale oto jesteśmy, Punkt Kontrolny 14.

Budynki bazy zostały ustawione, a nasz łazik  odkrył pewne złoża minerałów, które mogą pomóc w naprawach. Symons uważa, że może przeprogramować łazik, aby je zbierał. Zajmie to dużo czasu, ale to najlepsza opcja, jaką mamy.

Richards zajmuje się rolnictwem. AG Hab 1 działa, a Hab 2 jest gotowy do sadzenia. Miejmy nadzieję, że za kilka tygodni będziemy mieć świeże warzywa. Nie mogę wam opisać, jak wszyscy mamy już po dziurki w nosie tych sztucznych racji żywnościowych . Więc tak to jest, życie w głębokim ciemnym kosmosie.

TIME TO MOVE ON 2/4

Dziennik wyprawy: 05.11.3275

Okej, mam dobre wieści… i złe wieści. Więc zobaczmy… najpierw złe wieści.

Zła wiadomość: naprawy zajmą nam więcej czasu niż się spodziewaliśmy. W najbliższym czasie nigdzie się nie wybieramy. Wygląda na to, że to miejsce będzie naszym domem przez bliżej nieokreśloną przyszłość. Z agro-habami działającymi na pełnych obrotach będziemy mogli przeżyć tu resztę naszego naturalnego życia, jeśli to konieczne.

Dobra wiadomość: urządzimy tu ślub. Wygląda na to, że romans na pokładzie statku zmienił się w coś poważniejszego. Woods i Symons zdecydowali się zawiązać węzeł małżeński.

Wiem, że oficjalne wytyczne mówią, że tego typu rzeczy są niedozwolone. Że w jakiś sposób utrudnia to ocenę sytuacji. Ale to nie tak, że kiedyś może wrócimy.

Chodzi mi o to, że nie jesteśmy tylko badaczami kosmosu tutaj. Do tego jesteśmy
stworzeni. Zasiewamy nowe życie.

Poza tym, może ustanowimy rekord pierwszego małżeństwa w kosmosie. Może nawet rozpoczniemy nowy trend.

TIME TO MOVE ON 3/4


Wiedzieliśmy, że ta podróż nie będzie łatwa. Jak powiedziałem na konferencji prasowej przed wyjazdem: „Jako pionierzy kroczymy trudną ścieżką, aby ci, którzy podążają naszymi śladami, mogli skorzystać z naszej wiedzy i sięgnąć głębiej w galaktykę”.

I trzymam się tego. Wiedzieliśmy, że to nie będzie łatwe. Wiedzieliśmy, że po drodze będą trudności i poświęcenia. Na tym polega bycie pionierem i odkrywcą. Znosimy te trudności, abyśmy mogli odkryć nowy grunt i utorować drogę innym.

Jestem pewien, że w nadchodzących latach odkrywcy będą w stanie pokonywać większe odległości i zobaczyć rzeczy, o których możemy tylko pomarzyć. Jestem pewien, że dokonają odkryć, których nie możemy sobie wyobrazić, i udadzą się w najdalsze zakątki naszej galaktyki. Ale te wczesne wyprawy w czerń zostaną zapamiętane jako znaczący krok w podróży ludzkości do gwiazd.

O tak, prawie zapomniałem… Wesołych Świąt.


TIME TO MOVE ON 4/4


Dziennik wyprawy: 24/08/3277
Dzisiaj zwijamy obóz, aby przenieść się do następnego punktu kontrolnego.

Po tylu miesiącach uprawiania żywności, naprawiania statków i tankowania do następnego skoku w tym obozie czuje się jak w domu. Spędziliśmy tu dużo więcej czasu niż w naszych poprzednich osadach. Wszystko to z powodu tych szkód, jakie odnieśliśmy, przebijając się przez deszcz meteorytów podczas ostatniego skoku.

Te osady zostały zaprojektowane jako jednorazowe. Tymczasowe obozy, które miały pozwolić nam zregenerować zasoby do następnego skoku. Dobrze wiedzieć, że te moduły obozów mogą przetrwać tak długo. Postanowiliśmy pozostawić osadę w większości nietkniętą. Możemy podarować te materiały; kto wie, może pewnego dnia przyszły odkrywca je odnajdzie i będzie mógł wykorzystać jako punkt wyjścia do własnej wyprawy.

Szkoda mi że zostawiam to wszystko za sobą, ale taka jest umowa. Czas by iść naprzód.


Exploration Camp JSPR-003 (#2)

[Obrazek: Screenshot_2265.jpg]
Exploration Camp JSPR-003 to opuszczona osada w systemie Col 359 Sector RY-H d10-58 na planecie B 3 a (koordynaty -38.4721, 89.8610).
Ta osada ma tę samą nazwę, układ i historię, co osada w sektorze Col 285 OZ-N c7-13 BC 3.
Wokół osady znajdują się cztery punkty Uplink Log Comms Log Settlement, skanowanie ich daje tło do przyczyny jej porzucenia


Extraction Site V-81
[Obrazek: Screenshot_2384.jpg]
Extraction Site V-81 to opuszczone miejsce wydobycia w systemie Synuefai FV-U b20-0 na planecie 2 a (koordynaty -34,0563, -140,7461).
Na terenie zakładu znajduje się wiele zautomatyzowanych ekstraktorów górniczych, z których można uzyskać materiały RAW: Indium, Gallite i Cobalt.
Z tyłu bazy znajdują się trzy punkty Uplink Log Settlement Comms, skanowanie ich daje tło co do przyczyny porzucenia:



Cytat:A MINER DISCOVERY 1/3

Dziennik komunikacji:
Z tej strony Ośrodek V-81. Wzywamy zespół naukowy.
Znaleźliśmy coś w szybie 4. Nie mamy pojęcia, co to jest. Wygląda na jakąś sondę. Proszę o wytyczne.



Cytat:A MINER DISCOVERY 2/3
Dziennik komunikacji:

Dowództwo do Ośrodka V-81. Wysłanie zespołu specjalistów w celu zbadania niedawnego odkrycia.

Wysoki priorytet poufności.

Radzę trzymać cały personel z dala od obszaru do czasu przybycia zespołu. ETA zespołu 17 dni.



Cytat:A MINER DISCOVERY 3/3

Dziennik komunikacji: Zespół S6-894 Raportowanie.

Ośrodek został zabezpieczony. Obowiązuje dyrektywa 3650 firmy. Wszystkie dane dotyczące ośrodka V-81 są teraz zastrzeżone. Wszystkie zasoby zostały przetworzone zgodnie z instrukcjami. Trwa usuwanie.


Gregorys Rest

[Obrazek: Screenshot_0005.jpg]


Gregorys Rest to opuszczona osada w systemie Koli Discii na księżycu C 6 1 (koordynaty 28.5560, 7.1570).
Rozbity statek znajduje się w odległości 2 km na kursie 70º.
Wokół osady znajduje się pięć punktów Uplink Log Comms Log, skanowanie ich pozwala poznać powód jej porzucenia:



Cytat:SURVEY TEAM 43 1/5

Zespół Badawczy 43, Dziennik dowódcy.
Odkąd widzieliśmy ten pokaz świetlny w sektorze 12, Hopkins zachowuje się dziwnie. Stał się samotny i agresywny, i szczerze mówiąc zaczynam się o niego martwić. Myślę, że rano sprawdzi go lekarz, upewnimy się, że wszystko jest w porządku.
Skontaktowałem się z dowództwem i poprosiłem o zespół ewakuacyjny dla Hopkinsa. Potrzebuje opieki medycznej, której nie możemy mu tu zapewnić.
Dotarcie tutaj zajmie im tylko kilka dni, do tego czasu możemy zaczekać.



Cytat:SURVEY TEAM 43 2/5

Dowództwo potrzebujemy pomocy.
Hopkins uciekł z aresztu. Oszalał, mówi o jakiejś misji. To nie ma sensu. Jenkins, Greer i Davies nie żyją. Potrzebujemy teraz wsparcia!
Cholera, wyłączył komunikację! Nie ma możliwości skontaktowania się z dowództwem.
Jeśli ekipa ratownicza się nie pospieszy, nie będą mieli kogo ratować.



Cytat:SURVEY TEAM 43 3/5

Czy to coś nadaje?

Halo? Ktokolwiek?

Kontrola, jeśli mnie odbieracie, cokolwiek robicie, nie przylatujcie tutaj. To nie jest bezpieczne.

Nadchodzi, muszę iść.



Cytat:SURVEY TEAM 43 4/5

Nie zostało mi dużo czasu. Myślę, że wie, gdzie jestem.

Nikt nie ocalał. Jestem ostatni.

Mój Boże! Znalazł mnie!



Cytat:SURVEY TEAM 43 5/5

Zespół Ratunkowy 88. Raport

Znaleźliśmy ocalałego.

Niewiele mówi, tylko mamrocze o swojej misji. Jest w dość złym stanie. Reszta załogi nie przeżyła tego co ich zaatakowało.

Zabierzemy go z powrotem do bazy. 88 odmeldowuje się.







Site 426



[/url][url=https://cdn-5f3c0a05c1ac180394b62f3c.closte.com/wp-content/uploads/2017/09/Screenshot_0015.jpg][Obrazek: Screenshot_0015.jpg]


Ośrodek 426 to opuszczona placówka w Wregoe JI-B d13-130 na planecie 1 (koordynaty 65.837708, 176.946).
Wokół placówki znajdują się trzy punkty Uplink Log Comms Log Settlement, skanowanie ich daje tło co do przyczyny jej porzucenia:



Cytat:INDUSTRIAL REVOLUTION 1/3


Zaszyfrowany dziennik danych:

Huke, Stuart, odbieracie to? Działamy.

Ruszamy gdy strażnicy będą zdawać zmianę po zgaszeniu świateł. Nie będą wiedzieli że nadchodzimy.

Thorn ma broń schowaną w przewodach kanalizacyjnych w Hab 2. Sprawimy, że te łajdaki zapłacą za wszystko, co nam zrobili.

Moi przyjaciele- dziś wieczorem staniemy się wolnymi ludźmi.



Cytat:INDUSTRIAL REVOLUTION 2/3


Dziennik komunikacji:

Teraz my prowadzimy to miejsce! Słyszycie nas tam ? Prowadzimy to miejsce!
Nie będziemy już więcej waszymi niewolnikami. Nie będziemy już traktowani jak zwierzęta. Nie będziemy więcej łamać naszych karków żebyście mogli zbijać fortuny.
Jesteśmy wolni i nigdy więcej nie zostaniemy zniewoleni.



Cytat:INDUSTRIAL REVOLUTION 3/3


Notatka korporacyjna:

Sytuacja niedopuszczalna.

Autoryzowano neutralizację Ośrodka 426.

Nie zostawiajcie po nich żadnego śladu. Ani śladu.







Conflux Alpha Site



[Obrazek: 20170925223714_1.jpg]



Opuszczoną osadę można znaleźć na 3 planecie w systemie Pru Aescs TY-J A64-1 (koordynaty -66.47, -56.13)
Wokół osady znajdują się cztery punkty Uplink Log Comms Log Settlement, skanowanie ich daje tło co do przyczyny jej porzucenia:



Cytat:CONFLUX ALPHA MISSION 1/4


Dziennik wyprawy: 21/08/3270
„Więc wypłynęliśmy prosto na niezbadane terytorium. Kierując się w stronę centrum. Wątpię by ktokolwiek był tak daleko wcześniej. Gęstość gwiazd szybko rośnie, galaktyka wygląda niesamowicie z naszego punktu obserwacyjnego ”.



Cytat:CONFLUX ALPHA MISSION 2/4


Dziennik wyprawy: 30/08/3270
„Otrzymaliśmy zadanie zrzucenia tutaj nadajników. Wydaje się że to jakaś nowa technologia. Wygląda mi na to, że chodzi o komunikację dalekiego zasięgu, ale nie jestem ekspertem. Nie rozumiem, dlaczego ktoś chciałby mieć nadajnik w tak odległym miejscu”.



Cytat:CONFLUX ALPHA MISSION 3/4


Dziennik wyprawy: 17/09/3270
„Chyba już to zrozumiałem. Zrzucamy te nadajniki na orbity planet podobnych do Ziemi. To nie może być przypadek. Myślę, że ktoś ma jakieś długoterminowe plany. Nie jestem tylko pewien, kto płaci za ten cyrk. Najlepiej nie zadawać zbyt wielu pytań. Płacą porządny hajs”.



Cytat:CONFLUX ALPHA MISSION 4/4


Dziennik wyprawy: 14/10/3270
„Cóż, skończyliśmy. Zrzuciłem dzisiaj ostatni nadajnik. To będzie długa, podróż w starym stylu z powrotem do bańkowych światów. Jesteśmy tysiące lat świetlnych od nich. Żałuję, że nie możemy podróżować dalej aż do centrum galaktyki. Chyba ktoś inny będzie miał tę odrobinę chwały ”.



Conflux Beta Site



[Obrazek: 20170925224921_1.jpg]

Opuszczoną osadę można znaleźć na  planecie CD 1 w systemie Pru Aescs HW-S b31-2 (koordynaty -7,2989, -35,9180).
Wokół osady znajdują się cztery punkty Uplink Log Comms Log Settlement, skanowanie ich daje tło co do przyczyny jej porzucenia:



Cytat:CONFLUX BETA MISSION 1/4


Dziennik wyprawy: 10.01.3270
- Znowu przestrzeń wiedźm. Jesteśmy już prawie na miejscu, w obszarze Conflux. To dziwne… wygląda na… niemożliwe! Nie można zostać interdyktowanym w przestrzeni czarownic… to niemożliwe! Jesteśmy z powrotem w normalnej przestrzeni. Systemy off-line, brak zasilania, co to do Randomiusa jest… ”



Cytat:CONFLUX BETA MISSION 2/4


Dziennik wyprawy: 30/08/3270
„Zapisałem się na to ponieważ połknąłem eksploracyjnego bakcyla, ale my tylko skaczemy i skaczemy. Nie pozostajemy w systemach żeby je zbadać. Po prostu uzupełniamy paliwo tak szybko jak to możliwe, a potem wracamy do przestrzeni wiedźm. Spędzamy tam więcej czasu niż w prawdziwej przestrzeni. Widać komuś się spieszy”.



Cytat:CONFLUX BETA MISSION 3/4


Dziennik wyprawy: 12/09/3270
„Przypomina mi się co mój ojciec powiedział mi o przestrzeni wiedźm- jest nawiedzona. Są dziwne światła, przesuwające się chmury, kto wie, czym one są. Sprawia to że zastanawiasz się, czy w ogóle powinniśmy tu być. Tyle tu rzeczy których po prostu nie rozumiemy ”.



Cytat:CONFLUX BETA MISSION 4/4


Dziennik wyprawy: 18/09/3270
„Przestrzeń wiedźm jest tutaj inna. Jest tu coś dziwnego, te światła, które widzieliśmy, są teraz rzadsze. Wydają się kręcić wokół, prawie tak, jakby nas śledziły. Może wariuję ”.



Conflux Gamma Site



[Obrazek: 20170925230804_1.jpg]

Opuszczoną osadę można znaleźć na planecie 1 w systemie Pru Aescs OI-K a64-0 (koordynaty  64,2, 74,4).
Wokół osady znajdują się cztery punkty Uplink Log Comms Log Settlement, skanowanie ich daje tło co do przyczyny jej porzucenia:



Cytat:CONFLUX GAMMA MISSION 1/4


Dziennik wyprawy: 30/08/3270
„Jestem tylko nawigatorem na tym statku. Nigdy wcześniej nie latałem na Anakondzie. To całkiem niezła bestia. Na dodatek ta jest całkowicie odchudzona- tylko przestrzeń ładunkowa i możliwie duży skok. Nic więcej. Mieliśmy eskortę na skraj zamieszkanej przestrzeni, ale nasz cel jest tam… ”



Cytat:CONFLUX GAMMA MISSION 2/4


Dziennik wyprawy: 12/09/3270
„Tysiące lat świetlnych! Na szczęście statek dobrze się sprawuje. Przeszliśmy przez niezliczone systemy, ale nie przestaliśmy niczego badać. Właśnie poproszono mnie, abym wyznaczył najszybszy kurs jak to tylko możliwe. Dążymy do strefy znanej jako Conflux. To z pewnością odległe miejsce. Nie mogę przestać się zastanawiać, po co to robimy ”.



Cytat:CONFLUX GAMMA MISSION 3/4


Dziennik wyprawy: 18/09/3270
„A więc jesteśmy już. Dotarcie do tej części galaktyki zajęło pięć miesięcy. Zespół wynajętych kosmonautów jest teraz tam, zrzucają jakiś ładunek. Z tego, co widzę, wygląda na nadajniki. Przyszedł jakiś facet w mundurze i wyłączył skaner. Najlepiej nie zadawać zbyt wielu pytań. Chyba nie jest zbyt rozsądne by to zapisywać… ”



Cytat:CONFLUX GAMMA MISSION 4/4


Dziennik wyprawy: 10/10/3270
„Jesteśmy w drodze powrotnej do domu. Po prostu zostawiliśmy to cokolwiek to było, odkręciliśmy się i ruszyliśmy z powrotem. Pięć miesięcy… prawdopodobnie pięć miesięcy znowu. Gdy nikt nie patrzył udało mi się przeprowadzić szybki skan tego miejsca. Zdecydowanie nadajniki. Nie rozumiem po co komuś nadajniki w takiej pustce. Ale to nie mój problem! ”












Conflux Delta Site



[Obrazek: 20170925232651_1.jpg]

Opuszczoną osadę można znaleźć na planecie A 3 w systemie Pru Aescs NC-M d7-192  (koordynaty -53,36 -48,91).
Wokół osady znajdują się cztery punkty Uplink Log Comms Log Settlement, skanowanie ich daje tło co do przyczyny jej porzucenia:



Cytat:CONFLUX DELTA MISSION 1/4


Dziennik wyprawy: 30/08/3270
„Jestem tylko inżynierem podczas tej szczególnej wycieczki. Poradzono mi, abym przygotował statek do naprawdę długiej podróży w pustkę. Mam więc tyle części zapasowych do hipernapędu, ile tylko zdołałem zmieścić. Kiedy zapytałem dlaczego, kapitan odpowiedział tylko „Nie pytaj”. ”



Cytat:CONFLUX DELTA MISSION 2/4


Dziennik wyprawy: 12/09/3270
„ Wyciągam ile fabryka dała z tego statku. Poprosiłem o trochę przestoju, abym mógł przeprowadzić konserwację, ale kapitan mówi, że musimy pilnować harmonogramu. Nie jestem w stanie stwierdzić co może być tak ważne w odległości tysięcy lat świetlnych od najbliższych zamieszkałych planet, ale spieszymy się jak diabli”.



Cytat:CONFLUX DELTA MISSION 3/4


Dziennik wyprawy: 18/09/3270
„Ostrzegałem ich. Wysadziliśmy dzisiaj cewkę inicjatora hipernapędu. Spowodowało to porządny bałagan. Wiele dodatkowych uszkodzeń. Skanery są w trybie offline, a główny generator zaczyna się przegrzewać. Nie jestem w stanie stwierdzić dlaczego. Jesteśmy przecież w pustce kosmosu, a mimo to jest strasznie gorąco! ”



Cytat:CONFLUX DELTA MISSION 4/4


Dziennik wyprawy: 10.01.3270
„Rozgryźliśmy to. Grawitacja. Wypadliśmy w pobliżu gwiazdy neutronowej. Nie widzimy jej, ale możemy ją poczuć. Statek gotuje się wokół nas. Nie ma mowy, żebyśmy mogli wyskoczyć, zanim nas przyciągnie. Jesteśmy wciągani. Szanse rozkładają się równo: albo  zabije nas ciepło, grawitacja albo magnetyzm. Wyrzucamy dzienniki, jeśli ktoś kiedykolwiek to znajdzie… ratujcie się! Uważajcie na gwiazdę neutronową ”.




Hawkins Gap Alpha Site

[Obrazek: Hawkins-Gap-Alpha-Site-Overview.jpg]

Opuszczoną osadę można znaleźć na planecie A 1 w systemie Plaa Aec IZ-N c20-1 (koordynaty 25.0029, 21.5814).
Wokół osady znajdują się cztery punkty Uplink Log Comms Log Settlement, skanowanie ich daje tło co do przyczyny jej porzucenia:

HAWKIN’S GAP ALPHA MISSION 1/4

Dziennik wyprawy: 21/08/3270
„Cholera, przebyliśmy długą drogę. Naprawdę powinienem był spojrzeć na mapę galaktyki, zanim się na to zapisałem. Tygodnie niekończących się podróży i skoków w nadprzestrzeń tylko po to, aby dostać się w to miejsca. I to zanim zabraliśmy się porządnie do pracy ”.

HAWKIN’S GAP ALPHA MISSION 2/4

Dziennik wyprawy: 29/08/3270
„Ładownia jest pełna dziwnych technologii. Dla mnie wygląda to na jakieś satelity, ale wszystko to robione jest po cichu. Normalni załoganci tacy jak ja, nie mogą się do nich zbliżać. Nie wiem, do czego są, poza tym że musimy je wysadzać w bardzo określonych miejscach. Dziwne, nie?

HAWKIN’S GAP ALPHA MISSION 3/4

Dziennik wyprawy: 15/09/3270
„Znudzony jak diabli, nie mogę się doczekać, kiedy zakręcimy i wrócimy do domu. Nie obchodzi mnie już jak dobre są pieniądze, nic nie jest warte takiej nudy. Jeszcze nawet nie rozpoczęliśmy podróży powrotnej… Randomius Factoria - ocal mnie! ”

HAWKIN’S GAP ALPHA MISSION 4/4

Dziennik wyprawy: 13/10/3270
„Mimo wszystko mogło być gorzej! Mogłem trafić na Formidine Rift. Plotka głosi, że musieli podwoić na tamto miejsce liczbę statków. Podobno załoga z tamtego miejsca oszalała i wystrzeliła się w próżnię po tym jak zobaczyli duchy. Mówi się, że coś tam jest ”.


Hawkins Gap Beta Site

[Obrazek: Hawkins-Gap-Beta-Site-Overview.jpg]

Opuszczoną osadę można znaleźć na planecie 2 w systemie Plaa Aec XZ-Z b41-0 (koordynaty 36.3800, -12.7100).
Wokół osady znajdują się cztery punkty Uplink Log Comms Log Settlement, skanowanie ich daje tło co do przyczyny jej porzucenia:

HAWKIN’S GAP BETA MISSION 1/4

Dziennik wyprawy: 30/08/3270
„ Dziwna ta misja - chociaż wynagrodzenie jest dobre. Wydaje się że nikt nie wie, kto płaci rachunki. Jakbyśmy mieli obstawiać to naszym faworytem byłoby Sirius Corp. Czymkolwiek jest ta podróż- jest droga. Dlatego też cicho-sza. Nawet kapitan nie wie co przewozimy i nie jest z tego powodu zadowolony ”.

HAWKIN’S GAP BETA MISSION 2/4

Dziennik wyprawy: 12/09/3270
„Niezła akcja. Najwyraźniej ten statek leci bez tarcz i bez broni! Mieliśmy eskortę przez pierwsze kilkaset lat świetlnych. Potem oni się odłączyli i jesteśmy tutaj sami! Jeśli natkniemy się na coś paskudnego, pozostanie nam tylko nadzieja że uda nam się uciec… ”

HAWKIN’S GAP BETA MISSION 3/4
Dziennik wyprawy: 18/09/3270
„Niefortunny jest ten statek. Załoga narzeka. Kapitana nie widziano od tygodni. Ładownia pilnowana jest przez mało przyjaznych typów. Nie wiem czego pilnują, ale jest to cenniejsze on naszego życia – tego jestem pewien”.

HAWKIN’S GAP BETA MISSION 4/4

„Ładunek zrzucony. Zawróciliśmy i wracamy do cywilizacji. Co to było? Nikt nie wie i nikt nie pyta. Jest teraz trochę spokojniej. Czymkolwiek był ten ładunek, to na pewno było coś ważnego. Nie rozumiem jaki jest z niego pożytek w tak dalekiej pustce, ale może ktoś wie coś, czego my nie wiemy… ”



Hawkins Gap Gamma Site

[Obrazek: Hawkins-Gap-Gamma-Site-Overview.jpg]

Opuszczoną osadę można znaleźć na planecie B 2 Plaa Aec TT-B b41-3 (koordynaty -9,3229, -103,8591).
Wokół osady znajdują się cztery punkty Uplink Log Comms Log Settlement, skanowanie ich daje tło co do przyczyny jej porzucenia:

HAWKIN’S GAP GAMMA MISSION 1/4

Dziennik wyprawy: 30/08/3270
„Co za piękna część galaktyki. Bardzo gęste gromady gwiazd, prawie w połowie drogi do centrum. Ale to była naprawdę długa podróż. Jesteśmy tutaj by zrzucić serię nadajników. Randomius wie po co, ale płacą, więc nikt nie pyta! ”

HAWKIN’S GAP GAMMA MISSION 2/4

Dziennik wyprawy: 12/09/3270
„Zabawne jest to, że zapytałem kilka osób o tę misję i chyba nikt nie wie, kto za nią stoi. Wszyscy wybraliśmy tę misję z powodu reklamy obiecującej dużą ilość kredytów i tak trafiliśmy na pokład. Nie jestem pewien, czy to federalni, imperialni czy sojusz. Mimo wszystko: kasa to kasa! ”

HAWKIN’S GAP GAMMA MISSION 3/4

Dziennik wyprawy: 18/09/3270
„Przybyliśmy dzisiaj na miejsce. Grupa facetów musiała udać się na EVA, żeby zostawić nadajniki. Skaczemy tutaj po różnych systemach naokoło. Jeden z nadajników aktywował się samoczynnie i zaczął jazgotać jakimś dziwnym kodem, zanim został wyłączony. Powiedziano nam, że nic nie słyszeliśmy ”.

HAWKIN’S GAP GAMMA MISSION 4/4

„Notuję to, ale nie powinienem. Paru kolesi rozmawiało wczoraj o nadajnikach, a potem w śluzie doszło do tajemniczego wypadku - wszyscy nie żyją! Nastawienie ludzi na pokładzie jest buntownicze. Chcę tylko wrócić do domu. Nigdy więcej nie  podejmę się wykonywania ściśle tajnych misji, to na pewno ”.



Hawkins Gap Delta Site

[Obrazek: Hawkins-Gap-Delta-Site-Overview.jpg]

Opuszczoną osadę można znaleźć na planecie 2 B w systemie Plaa Aec RY-B b41-1 (koordynaty 50.9203, -155.0895).
Wokół osady znajdują się cztery punkty Uplink Log Comms Log Settlement, skanowanie ich daje tło co do przyczyny jej porzucenia:

HAWKIN’S GAP DELTA MISSION 1/4

Dziennik wyprawy: 30/08/3270
„To większa operacja, niż myślałem. Ogromna flota Anakond jest przygotowana do długiej i wyczerpującej podróży na krańce kosmosu. Żaden statek nie ma oznaczeń, emblematów ani przynależności politycznej. Ktoś z głębokimi kieszeniami musi to finansować, ale kto?”

HAWKIN’S GAP DELTA MISSION 2/4

Dziennik wyprawy: 12/09/3270
„Sądząc po sposobie rozmieszczenia floty powiedziałbym, że są trzy główne cele wyprawy, wszystkie daleko poza światami bańki. Dzisiaj otrzymaliśmy nasze wytyczne, dotyczą one strefy o nazwie „Hawkin’s Gap”. Przed nami naprawdę długa droga, nawet odkrywcy nigdy jej nie pokonywali. Dziwna ta misja ”.

HAWKIN’S GAP DELTA MISSION 3/4

Dziennik wyprawy: 18/09/3270
„Nasza mała armada rozdzieliła się dzisiaj, więc jesteśmy teraz sami. Tylko my i pustka. Wciąż jest wiele spekulacji na temat tego, co robimy. Ładownia jest pełna… Czego? Nie wiem. Przypuszczam, że to będzie jakieś badanie kosmosu. Nie potrafię zrozumieć, dlaczego tak daleko… ”

HAWKIN’S GAP DELTA MISSION 4/4

Dziennik wyprawy: 10.01.3270
„Ładownia jest rozładowywana. To jakiegoś rodzaju artefakty. Zespoły obsługujące nie są częścią załogi statku, więc nie wiemy, co robią. Kapitan kazał nam przymknąć oko i czekać, aż wszystko się skończy ”.


Clark’s Rest

[Obrazek: Screenshot_2426-b.jpg]

Clark’s Rest to szczególne miejsce na planecie A 6b w systemie Alshat (koordynaty 26.8376, -29.0197).
Składa się z zakopanej uszkodzonej kapsuły ratunkowej i Comms Log Uplink miejsca, skanując ją uzyskujemy informację:

NOTHING LEFT BUT HOPE 3/5

Clark nie żyje.

Musiał mieć jakieś obrażenia wewnętrzne w wyniku wypadku, o którym nam nie powiedział.

Oldham i ja pochowaliśmy go na pobliskim szczycie z ładnym widokiem, myślę, że by to docenił. Zawsze lubił robić zdjęcia planet, które badaliśmy.

Nasze zapasy się kończą, ale wciąż mam nadzieję, że nasze wezwania pomocy zostaną odebrane. SRV nigdy nie miał obsługiwać więcej niż jednej osoby. Zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy aby filtry tlenu działały dłużej, ale myślę, że musimy zmierzyć się z faktami.

To musi działać, musi.



Stuart Retreat

[Obrazek: Screenshot_2561.jpg]


Stuart Retreat to opuszczona osada na na planecie A 3 c w systemie HIP 15329 (koordynaty -62,6134, -44,2569).
Była obsługiwana przez Intergalactic Naval Reserve Arm (INRA) Była to kooperacja między Federacją a Imperium, która miała miejsce podczas ostatniej wojny z Thargoidami. Wydaje się, że obiekt ten miał powiązania z projektem, który stworzył mycoid (grzybicę) używaną przeciwko Thargoidom. W osadzie przez pewien czas gościł naukowiec, który pierwotnie natknął się na mycoid (grzybicę).


WHISTLEBLOWER 1/4

… Pomijanie protokołów bezpieczeństwa…
… Nawiązano bezpieczne połączenie…
Nie mam dużo czasu. Kiedy zdadzą sobie sprawę, że mnie nie ma, a dane zostały skopiowane, wyślą za mną swoje wściekłe psy. Wiem że to zrobią. Ale ktoś musi pokazać galaktyce, czym naprawdę jest INRA - co robi, co ukrywa.

WHISTLEBLOWER 2/4

… Pomijanie protokołów bezpieczeństwa…
… Nawiązano bezpieczne połączenie…
Przepraszam za rolę, jaką w tym odegrałem. Naprawdę.
Byłem naukowcem w ośrodku w systemie Hermitage 4 A badającym zastosowania technologii Thargoid w rolnictwie. Laboratorium było własnością INRA.
Publicznie INRA lubi podkreślać całą sprawę altruizmu i współpracy, ale w ostatnich latach znacznie bardziej skupiła się na testowaniu i produkcji broni. Uwierz mi, jest to wykonawca wojskowy we wszystkim oprócz nazwy.

WHISTLEBLOWER 3/4

… Pomijanie protokołów bezpieczeństwa…
… Nawiązano bezpieczne połączenie…

Natura mojej dziedziny polegała na badaniu upraw odpornych na choroby i mykoprotein, tego typu rzeczy. Osiągałem dobre wyniki, nawet jeśli moi przełożeni nie zwracali na to uwagi. Potem wszystko się zmieniło.

Przeprowadzałem kilka eksperymentów kontrolnych, po prostu wypróbowałem kilka rzeczy. To była refleksja - nie była nawet związana z główną częścią mojej pracy.

Wyniki były interesujące i nie sądziłem, aby były szczególnie istotne, ale coś sprawiło, że skierowałem je bezpośrednio do jednego gościa z INRA. Nie chciałem iść do doktor Prince, zawsze lekceważyła moją pracę.

Oddałbym wszystko, aby móc cofnąć tę decyzję. Wszystko.

WHISTLEBLOWER 4/4

… Pomijanie protokołów bezpieczeństwa…
… Nawiązano bezpieczne połączenie…

Cały mój sprzęt i próbki zostały przetransportowane do jakiegoś odległego obiektu. Później dowiedziałem się, że zabrano ja na miejsce testowania broni w systemie Alnath A2 A A.

Moje badania posłużyły jako podstawa nowej super broni zaprojektowanej do zniszczenia Thargoidów. Słyszałem, że eksperymentowali na żywych obiektach. Wątpię, żeby cokolwiek z tego było legalne. Z pewnością nie było to etyczne.

Dla opinii publicznej INRA jest symbolem wszystkiego, co jest możliwe, gdy supermocarstwa odkładają na bok swoje różnice i współpracują. Cóż, mogło się tak zacząć, ale teraz jest to coś zupełnie innego. Postęp za wszelką cenę, siła ma rację - wszystkie nasze najgorsze impulsy zostały skierowane do niezrozumiałej organizacji skupionej wyłącznie na tworzeniu większej i potężniejszej broni. Większe i potężniejsze bronie. Boże.

Jeśli to znajdziesz… jeśli ktoś to znajdzie, upewnijcie się że to będzie upublicznione. Proszę. Czas, żeby ludzie poznali prawdę.


Hollis Gateway

[Obrazek: Screenshot_2608.jpg]


Hollis Gateway to opuszczona osada na planecie 4 w systemie Hermitage (koordynaty -53,7548, 157,5843).
Lokalizacja tego obiektu została podana w dziennikach znalezionych w Stuart Retreat oraz w Klatt Enterprises.

Był obsługiwany przez Intergalactic Naval Reserve Arm (INRA), kooperację między Federacją a Imperium, która działała podczas ostatniej wojny z Thargoidami. Wydaje się, że obiekt ten miał powiązania z projektem, w ramach którego stworzono mycoid (grzybicę) używaną przeciwko Thargoidom. Baza spełniała rolę laboratorium rolniczego.

TECHNOLOGY TESTING 1/4

… Pomijanie protokołów bezpieczeństwa…
… Nawiązano bezpieczne połączenie…
Dziennik osobisty: Bexley Prince, główny badacz

Dzisiaj otrzymaliśmy bardzo ekscytującą dostawę: fragmenty odzyskanej technologii Thargoid, a nawet fragmenty statków kosmicznych. Większość próbek jest uszkodzona, ale nadal powinniśmy być w stanie dobrze je wykorzystać.

Technologia Thargoid jest pod wieloma względami znacznie bardziej zaawansowana niż nasza własna. Zrozumienie tego może otworzyć wiele możliwości i szybko przyspieszyć nasz rozwój. Podróże kosmiczne, energia, broń, a nawet medycyna - zastosowania są potencjalnie nieograniczone.

Podejrzewam, że należy dokonać kluczowego odkrycia, które otworzy przed nami technologię obcych. Kto wie? Może to ja to zrobię.

Ale wyprzedzam siebie. Jest jeszcze wiele do zrobienia, zanim zaczniemy strzelać korkami od szampana. Dałem zespołom badawczym zadania. Zobaczmy, czego mogą się dowiedzieć.

TECHNOLOGY TESTING 2/4

… Pomijanie protokołów bezpieczeństwa…
… Nawiązano bezpieczne połączenie…
Dziennik osobisty: Bexley Prince, główny badacz

Postęp jest powolny i wiele z tego co wiedzieliśmy o Thargoidach - lub myśleliśmy że wiedzieliśmy - musiało zostać skorygowane. Ale przypuszczam, że można się było tego spodziewać.

Obecnie mamy dwanaście aktywnych projektów badawczych, koncentrujących się na wielu różnych obszarach. Zaczynam tracić cierpliwość co do niektórych moich kolegów, ale na tym polega problem bycia perfekcjonistą. Stawiam sobie wysokie wymagania i oczekuję tego samego od innych.

TECHNOLOGY TESTING 3/4

… Pomijanie protokołów bezpieczeństwa…
… Nawiązano bezpieczne połączenie…
Dziennik osobisty: Bexley Prince, główny badacz

Faza trzecia zakończyła się niepowodzeniem. Szczerze wierzyłem że robimy postęp, ale to że coś działa w teorii, nie oznacza że zadziała w praktyce.

Pojawiły się również problemy z młodszymi badaczami. Niektórzy z nich myślą, że są monitorowani, a jeden… jeden wierzy, że jest tu przetrzymywana wbrew swojej woli. Oczywiście ci, którzy wcześniej pracowali w tym sektorze, wiedzą, że tak nie jest.

Oczywiście nasi pracodawcy mają nas na oku. Praca którą wykonujemy jest niezwykle delikatna. W końcu badamy obcą technologię. To kwestia bezpieczeństwa.

Niektórzy ludzie potrafią doszukać się spisku we wszystkim.

TECHNOLOGY TESTING 4/4

… Pomijanie protokołów bezpieczeństwa…
… Nawiązano bezpieczne połączenie…
Dziennik osobisty: Bexley Prince, główny badacz

Nasi pracodawcy przejęli jeden z projektów badawczych, chociaż wielokrotnie im powtarzałem że to ślepy zaułek. To nawet nie jest oficjalny projekt - to tylko coś, co jeden z młodszych badaczy wymyślił w swoim wolnym czasie.

Jest specjalistą w dziedzinie nauk rolniczych i próbuje unicestwić głód czy coś. Najwyraźniej stworzył biologiczny czynnik, który obezwładnia obcą technologię. Oto jesteśmy, poświęcamy miliony kredytów i niezliczone godziny na zrozumienie tej technologii, a on próbuje ją zniszczyć. Gdyby to zależało ode mnie, odciąłbym go całkowicie od projektu, ale nasi pracodawcy uważają że jego praca jest wartościowa.


Klatt Enterprises

[Obrazek: Screenshot_2533.jpg]

Klatt Enterprises to opuszczona osada na planecie A2 a w systemie Alnath (koordynaty 4,0279, 133,5280).
Lokalizacja tego obiektu została podana w dziennikach znalezionych w Stuart Retreat.
Była obsługiwana przez Intergalactic Naval Reserve Arm (INRA), kooperację między Federacją a Imperium, która działała podczas ostatniej wojny z Thargoidami. Wydaje się, że obiekt ten miał powiązania z projektem, który stworzył mycoid (grzybicę) używaną przeciwko Thargoidom. Baza ta była obiektem do testowania broni.


HISTORY WILL DECIDE 1/5

… Pomijanie protokołów bezpieczeństwa…
… Nawiązano bezpieczne połączenie…

Wreszcie mamy przełom. Badacz w ośrodku w systemie Hermitage 4 A coś znalazł. Według wszelkich relacji natknął się przypadkowo na coś i to dramatycznie pchnęło nasze badania do przodu.

Zasadniczo jest to rodzaj grzyba - który wydaje się mieć znaczący wpływ na technologię Thargoid. Wiedzieliśmy, że ich technologia jest częściowo biologiczna, ale do tej pory nie mogliśmy znaleźć sposobu na wykorzystanie tego faktu na naszą korzyść.

Teoria głosi, że gdybyśmy mogli w jakiś sposób wprowadzić grzyby do ich statków kosmicznych - a konkretnie do ich silników nadprzestrzennych - moglibyśmy je wyłączyć. Nie byliby w stanie opuścić swoich systemów.

Moglibyśmy zakończyć wojnę za jednym zamachem.

HISTORY WILL DECIDE 2/5

… Pomijanie protokołów bezpieczeństwa…
… Nawiązano bezpieczne połączenie…

Zbudowaliśmy nowe dedykowane laboratorium, abyśmy mogli odpowiednio przetestować działanie grzybicy. Mamy też dostęp do nienaruszonego statku Thargoidów i żywego okazu. Planuję przetestować grzybicę na obu. Niektórzy z moich kolegów wyrazili zastrzeżenia co do eksperymentowania na żywym stworzeniu, ale ja nie mam takich skrupułów. Musimy wiedzieć, co potrafi mycoid.

HISTORY WILL DECIDE 3/5

… Pomijanie protokołów bezpieczeństwa…
… Nawiązano bezpieczne połączenie…

Doskonała wiadomość: otrzymaliśmy drugi egzemplarz. Możemy teraz przyspieszyć tempo naszych testów.

Jak dotąd nasze eksperymenty wskazują, że grzyb wpływa nie tylko na technologię Thargoidów, ale także na ich fizjologię, o czym świadczy degeneracja naszego okazu. Te wyniki są bardzo zachęcające. Jeśli grzybica może ich skrzywdzić - naprawdę skrzywdzić - być może znaleźliśmy sposób na wygranie tej wojny.

Kilku moich kolegów opuściło projekt, protestując przeciwko naszemu traktowaniu tego stworzenia. Gdyby to zależało ode mnie, kazałbym ich stracić jako zdrajców.

HISTORY WILL DECIDE 4/5

… Pomijanie protokołów bezpieczeństwa…
… Nawiązano bezpieczne połączenie…

Nasze ostatnie testy były niezwykle udane. Mycoid może sparaliżować system Thargoid - fizyczny lub technologiczny - w ciągu kilku sekund. Jest niezwykle skuteczny.

Wyznaję: świadomość, że grzybica powoduje fizyczny ból Thargoidów, daje mi pewną satysfakcję. Ale kiedy ktoś zobaczył na własne oczy efekt ich broni - zobaczył zniszczenie, chaos, ciała. Czy można nas winić że chcemy żeby cierpieli, tak ja my?


HISTORY WILL DECIDE 5/5

… Pomijanie protokołów bezpieczeństwa…
… Nawiązano bezpieczne połączenie…

Haulery odleciały do systemu HIP 59382 1 B z próbkami gotowymi do rozpoczęcia masowej produkcji. Wiemy, że grzybica działa. Teraz zadaniem innych członków projektu jest określenie, w jaki sposób można go skutecznie wdrożyć.

Wiem, że są tacy, którzy potępią mnie za udział w tym projekcie. Pozwalam im. Nie mam wyrzutów sumienia.

Thargoidzi rozumieją tylko jedno: zniszczenie. Nie przestaną, dopóki każdy z nas nie zostanie obrócony w proch. Stworzyliśmy broń, która może zapobiec takiej katastrofie. Mamy moralny obowiązek go używać.


Mayes Chemical Plant

[Obrazek: Screenshot_2547.jpg]

Mayes Chemical Plant to opuszczona osada na planecie 1b w systemie HIP 59382 (koordynaty 11.3987, 177.0659).
Lokalizacja tego obiektu została podana w dziennikach znalezionych w Klatt Enterprises.
Był obsługiwany przez Intergalactic Naval Reserve Arm (INRA), kooperację między Federacją a Imperium, która działała podczas ostatniej wojny z Thargoidami. Wydaje się, że obiekt ten miał powiązania z projektem, w ramach którego stworzono mykoidę używaną przeciwko Thargoidom. Baza ta działała jako zakład produkcyjny.

PROJECT MYCOID 1/4

… Pomijanie protokołów bezpieczeństwa…
… Nawiązano bezpieczne połączenie…
… Uzyskiwanie dostępu do danych firmowych…

Do: Trystan Law, łącznik korporacyjny

Rozumiem, że to lukratywny kontrakt, ale naprawdę myślę, że powinniśmy jeszcze raz przyjrzeć się harmonogramowi produkcji. Nie mamy ani zaplecza, ani siły roboczej, aby spełnić obietnice. Ponadto obiekt powinien zostać poddany całkowitej dekontaminacji przed rozpoczęciem. To może zająć tygodnie.

Zasadniczo nie możemy wyprodukować chemikaliów w żądanej ilości w określonych ramach czasowych. Po prostu nie da się tego zrobić.
Chciałbym również ponowić moją prośbę o więcej informacji na temat przeznaczenia tej substancji chemicznej.

Jarah Cook
Kierownik placówki.


PROJECT MYCOID 2/4

… Pomijanie protokołów bezpieczeństwa…
… Nawiązano bezpieczne połączenie…
… Uzyskiwanie dostępu do danych firmowych…

Do: Elgii Sung, kierownik placówki

Witamy na stanowisku Kierownika Placówki. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z Tobą nad projektem Mycoid.

Rozumiem, że zadałeś pytania dotyczące przeniesienia swojego poprzednika. Zdecydowano, że jej doświadczenie i wiedzę można lepiej wykorzystać w innej części naszej organizacji.

Jak omówiliśmy to wcześniej, niezwykle ważne jest aby chemikalia były wyprodukowane w ciągu trzech tygodni.

Wierzymy w Ciebie.

Trystan Law
Łącznik korporacyjny

PROJECT MYCOID 3/4

… Pomijanie protokołów bezpieczeństwa…
… Nawiązano bezpieczne połączenie…
… Uzyskiwanie dostępu do danych firmowych…

Do: Elgii Sung, kierownik placówki

Nasza analiza potwierdziła, że ostatnia partia została skażona i dlatego jest bezużyteczna. Jestem pewien, że nie musimy przypominać jak ważne jest, aby ten projekt przebiegał bez komplikacji. Przyczynę zanieczyszczenia należy natychmiast ustalić.

Nie możemy sobie pozwolić na więcej błędów.

Trystan Law
Łącznik korporacyjny

PROJECT MYCOID 4/4

… Pomijanie protokołów bezpieczeństwa…
… Nawiązano bezpieczne połączenie…
… Znaleziono rekordy korporacyjne…

Do: Trystan Law, Łącznik korporacyjny

Problem z poprzednią partią powstał, ponieważ Twoje nierealistyczne terminy zmusiły nas do pójścia na skróty. Gdybyśmy mieli więcej czasu, tego rodzaju błędy by nie wystąpiły.

Kontynuując: rozwiązaliśmy problem i wydłużyliśmy godziny pracy, abyśmy mogli wymienić skażoną partię bez odchodzenia od harmonogramu. Następna przesyłka dotrze do HIP 7158 A 2 D w ciągu 72 godzin.

Elgii Sung
Kierownik placówki



Hogan Depot

[Obrazek: Screenshot_2555.jpg]


Hogan Depot to opuszczona osada na księżycu A 2 b w systemie HIP 7158 (koordynaty -44,6309, -63,7982).
Lokalizacja tego obiektu została podana w dziennikach znalezionych w Zakładach Chemicznych Mayes.
Był obsługiwany przez Intergalactic Naval Reserve Arm (INRA), kooperację między Federacją a Imperium, która działała podczas ostatniej wojny z Thargoidami. Wydaje się, że obiekt ten miał powiązania z projektem, w ramach którego stworzono mycoid (grzybicę) używaną przeciwko Thargoidom. Baza działałą jako obiekt transferowy.


PESTICIDES? 1/3

… Pomijanie protokołów bezpieczeństwa…
… Nawiązano bezpieczne połączenie…
… Uzyskiwanie dostępu do dziennika komunikacji…

Każdego dnia przylatują dostawcy, zrzucają więcej towaru. Inni przylatują po to. Powiedziano nam, żebyśmy nie zadawali pytań. Widzisz, krążą plotki, że to jakiś rodzaj pestycydu- jasne. Ale przy ilości którą mamy w magazynie, muszą spodziewać się potwornej epidemii.

PESTICIDES? 2/3

… Pomijanie protokołów bezpieczeństwa…
… Nawiązano bezpieczne połączenie…
… Uzyskiwanie dostępu do dziennika komunikacji…

Odwiedzili nas ważniacy z INRA. Szef powiedział, że przylecieli tutaj aby porozmawiać o inwestycjach. Tyle że od gości śmierdziało wojskiem na kilometr. Wiem że opinia publiczna myśli że INRA to wspaniałe kooperacyjne przedsiębiorstwo, ale ja tego nie kupuję. Myślę, że jest w nich coś więcej niż widać na pierwszy rzut oka. Jedno jest pewne – coś tutaj knują.
PESTICIDES? 3/3

… Pomijanie protokołów bezpieczeństwa…
… Nawiązano bezpieczne połączenie…
… Uzyskiwanie dostępu do dziennika komunikacji…

Tak więc dostawcy przestali przylatywać, ale statki zabierające wciąż przylatują. Miejsce w końcu jest opróżniane.

Rozmawiałem dzisiaj z jednym z pilotów holowników w dokach. Według niej to wszystko jest częścią jakiejś ściśle tajnej broni przeciwko Thargoidom. Najwyraźniej lecą do ośrodka medyczno-badawczego w LP 389-95 7, gdziekolwiek to jest. Uważa, że te działania mają miejsce w całej galaktyce i dzieje się to od wielu miesięcy.

Więc to nie jest pestycyd - cóż, przynajmniej nie w konwencjonalnym sensie.



Velasquez Medical Research Centre

[Obrazek: Screenshot_2556.jpg]


Centrum Badań Medycznych Velasquez to opuszczona osada na 7 planecie w systemie LP 389-95 (koordynaty 57.9668, 50.0331).
Lokalizacja tego obiektu została podana w dziennikach znalezionych w Hogan Depot.
Był obsługiwany przez Intergalactic Naval Reserve Arm (INRA), kooperację między Federacją a Imperium, która działała podczas ostatniej wojny z Thargoidami. Wydaje się, że placówka ta miała powiązania z projektem, w ramach którego stworzono mycoid (grzybicę) używaną przeciwko Thargoidom. Baza ta działałą jako medyczne laboratorium badawcze.

Tutaj opracowano szczepionkę przeciwko czynnikowi grzybiczemu.


VACCINE 1/5

… Pomijanie protokołów bezpieczeństwa…
… Nawiązano bezpieczne połączenie…

Dziennik osobisty: Kiona Li, starszy oficer medyczny

Nie wiem, kim dokładnie byli. Korporacyjne grube ryby. Ale zdecydowanie przekonali zarząd.

Nie mogę powiedzieć, że jestem zaskoczony. Najwyraźniej zaoferowali dużo pieniędzy za dostęp do naszych laboratoriów. Zarząd prawdopodobnie nawet nie zapytał, po co ich chcą.

Przynajmniej mam szefów, którzy obiecali że laboratorium nie będzie używane do produkcji broni biologicznej. W końcu to placówka medyczna. Nie zostanę zmuszony do udziału w tej tak zwanej wojnie tylko dlatego, że jakaś korporacja dała nam swoje pieniądze.


VACCINE 2/5

… Pomijanie protokołów bezpieczeństwa…
… Nawiązano bezpieczne połączenie…

Dziennik osobisty: Kiona Li, starszy oficer medyczny

Okazuje się że chcą, abyśmy zrobili jakąś szczepionkę, antidotum na nienazwaną broń biologiczną.

Dostarczyli nam próbki i dane. Tylko że za każdym razem gdy domagamy się więcej informacji, nasze prośby spotyka się z milczeniem. Pracujemy w ciemności. Z rękami związanymi za plecami.

W praktyce mamy wszystko, czego moglibyśmy potrzebować. Nie mam tylko pojęcia skąd pochodzi połowa z tego. Dali nam materiał, na którym testowano broń, zarówno organiczny jak i nieorganiczny, ludzki i nieludzki.

Zaczynam się zastanawiać, czy ta broń nie jest przeznaczona do atakowania ludzi.

VACCINE 3/5

… Pomijanie protokołów bezpieczeństwa…
… Nawiązano bezpieczne połączenie…

Dziennik osobisty: Kiona Li, starszy oficer medyczny

W końcu otrzymaliśmy dostęp do próbki broni, która otworzyła wiele możliwości.

Wciąż martwię się o łatwość, z jaką nasi dobroczyńcy zdobyli próbki, ale prawdopodobnie jestem po prostu paranoikiem. Mają oczywiście zasobne portfele. Dostęp do nieograniczonych funduszy musi otwierać wszelkiego rodzaju drzwi.


VACCINE 4/5

… Pomijanie protokołów bezpieczeństwa…
… Nawiązano bezpieczne połączenie…

Dziennik osobisty: Kiona Li, starszy oficer medyczny

Po miesiącach poszukiwań rozwiązanie okazało się całkiem proste. Po rozbiciu jest to dość prosty związek organiczny - tak naprawdę niewiele więcej niż grzyb.

Przetestowaliśmy szczepionkę na niektórych starszych próbkach i chociaż nie cofa ona żadnych istniejących szkód, zapobiega dalszym uszkodzeniom.

Nasi sponsorzy z pewnością wydają się być szczęśliwi.

VACCINE 5/5

… Pomijanie protokołów bezpieczeństwa…
… Nawiązano bezpieczne połączenie…
Dziennik osobisty: Kiona Li, starszy oficer medyczny

Laboratorium jest demontowane. Wygląda na to, że nasi sponsorzy chcą przenieść nas w nowe miejsce. Ich przedstawiciele pojawili się kilka dni temu, zażądali przeniesienia wszystkich danych na ich serwery i umieszczenia wszystkich próbek w magazynie gotowym do przeniesienia.

Czemu oni to robią? Laboratorium spełnia wszystkie nasze potrzeby, a nawet i więcej. Sami o to zadbali. Próbowałem z nimi rozmawiać, ale odbiłem się od ściany. Najwyraźniej wszystkie informacje zostały objęte zasadą ograniczonego dostępu. A ja nie muszę nic wiedzieć.
Odpowiedz
#3
Almeida Landing

[Obrazek: Screenshot_2646.jpg]

Ameida Landing to opuszczona osada na księżycu A 3 a w systemie Conn (koordynaty 73.3853, 102.3709).
Obiekt był obsługiwany przez Intergalactic Naval Reserve Arm (INRA), kooperację między Federacją a Imperium, która działała podczas ostatniej wojny z Thargoidami. Wydaje się, że obiekt ten został wykorzystany do odtworzenia technologii napędu Thargoid.

REVERSE-ENGINEERED 1/6

… Pomijanie protokołów bezpieczeństwa…
… Nawiązano bezpieczne połączenie…
Dziennik osobisty: Effie Ratling, inżynier

Powiedzieli mi żebym nie pytał skąd to się wzięło, miałem tylko odtworzyć wszystko co będę w stanie. Broń, tarcze, zarządzanie energią - wszystko co wymyślę. To… to tak, jakby dać neandertalczykowi rakietę i oczekiwać, że ją naprawi. To znaczy, z której strony ja mam zacząć?

Przynajmniej dobrze mi płacą. To już coś.


REVERSE-ENGINEERED 2/6

… Pomijanie protokołów bezpieczeństwa…
… Nawiązano bezpieczne połączenie…
Dziennik osobisty: Effie Ratling, inżynier

Nie spałem od wielu dni. Zawsze było mi ciężko się wyłączyć, nawet wtedy gdy nie próbowałem odtworzyć technologii obcego statku kosmicznego.

Zrobiłem niewielki postęp, ale zawsze są to dwa kroki do przodu, trzy do tyłu. Kierownicy zaczynają się niecierpliwić, ale czego się spodziewali? To nie jest tak, że ta rzecz została dostarczona z instrukcją.


REVERSE-ENGINEERED 3/6

… Pomijanie protokołów bezpieczeństwa…
… Nawiązano bezpieczne połączenie…
Dziennik osobisty: Effie Ratling, inżynier

W końcu poczyniłem pewne postępy w technologii napędu, co jest w sumie dobre, ponieważ kończyły mi się pomysły.

Technologia napędu Thargoid różni się radykalnie od naszej. Zamiast przesuwać przestrzeń wokół statku, wydaje się, że tworzy stabilny tunel czasoprzestrzenny, przez który statek może podróżować. Brzmi szalenie, ale matematyka nie kłamie. A jeśli moje obliczenia są prawidłowe, może nawet uda mi się to powtórzyć.

Chcę jak najszybciej stworzyć i uruchomić prototyp. Coś mi mówi, że grube ryby zaraz wkroczą. Widziałem to już wcześniej - zostałeś zatrudniony przez dużą firmę, a kiedy już dojdziesz do czegoś i wykonasz ciężką pracę, oni wkraczają i odbierają całą chwałę. Cóż, nie pozwolę na to. Chcę przypisać swoje nazwisko do stworzenie pierwszego napędu hybrydowego.


REVERSE-ENGINEERED 4/6

… Pomijanie protokołów bezpieczeństwa…
… Nawiązano bezpieczne połączenie…
Dziennik osobisty: Effie Ratling, inżynier

Wiedziałam. W chwili gdy przekazałem raport, firma przejęła kontrolę. Zatrzymali mnie jako „konsultanta”, cokolwiek to znaczy - ale zasadniczo ignorują wszystko, co mówię.

Wprowadzili pewne modyfikacje do mojego prototypu, ale zrobili to trochę w pośpiechu. Musi im się piekielnie śpieszyć, skoro przechodzą do etapu próbnego lotu. Powiedziałem im że jest za wcześnie, że potrzebujemy więcej testów, ale po raz kolejny odbiłem się od ściany.

To prawda, że tunel czasoprzestrzenny jest stabilny, ale nie mamy pojęcia, co się stanie gdy wyślesz przez niego człowieka.


REVERSE-ENGINEERED 5/6

… Pomijanie protokołów bezpieczeństwa…
… Nawiązano bezpieczne połączenie…
Dziennik osobisty: Effie Ratling, inżynier

Postanowili więc kontynuować lot testowy, pomimo moich ostrzeżeń. Jakiś gorący młody pilot, pełen siły i energii, jak powiedziałby mój stary. I ani jednej komórki mózgowej między uszami.

Tunel był stabilny, ale to nigdy nie było problemem. Pytanie, co się stanie z pilotem.


REVERSE-ENGINEERED 6/6

… Pomijanie protokołów bezpieczeństwa…
… Nawiązano bezpieczne połączenie…
Dziennik osobisty: Effie Ratling, inżynier

Statek nie pojawił się ponownie przez prawie godzinę. Kiedy to się stało, po prostu dryfował bez życia. Pilot nie odpowiedział na nasze wezwanie.

Odzyskaliśmy statek i otworzyliśmy kokpit. To, co tam zobaczyłem, pozostanie ze mną do końca życia. Pilot wyglądał, jakby został przewrócony na lewą stronę. Ten zarozumiały dzieciak, który myślał że rządzi niebem.

Muszę przyznać, że moje współczucie nie trwało długo, kiedy dowiedziałem się, że zamierzają mnie za wszystko obwinić. Anulowali projekt i wszczęli dochodzenie, ale to tylko szopka żeby odciągnąć uwagę. Nie mam wątpliwości, że potajemnie przeprowadzą testy. Tymczasem to ja zostanę udupiony.

Jest szansa, że uda mi się z tego wywinąć. Najwyraźniej opracowali jakąś super broń do zabijania Thargoidów. Nie chcą żeby ta informacja wypłynęła do opinii publicznej. Więc to jest wybór, który im daję: pozwólcie mi odejść a nic nie powiem. Wrobicie mnie, a wszyscy odkryją że INRA zajmuje się ludobójstwem.

To ryzykowne posunięcie, ale jaki mam inny wybór?


Stack

[Obrazek: Screenshot_0051.png]


Stack to opuszczona osada na planecie 1 w systemie HIP 12099 (koordynaty -72,6561, -67,3629).
Stack był obsługiwany przez Intergalactic Naval Reserve Arm (INRA), kooperację między Federacją a Imperium, która działała podczas ostatniej wojny z Thargoidami. Wydaje się, że obiekt ten miał powiązania z projektem, w ramach którego stworzono mycoid używaną przeciwko Thargoidom. Baza działała jako laboratorium doświadczalne na żywych organizmach.


Living Specimen 1/4

… Pomijanie protokołów bezpieczeństwa…
… Nawiązano bezpieczne połączenie…
… Dziennik osobisty 1/4…

Wykryto złożone łańcuchy molekularne
Wiązania osłabione środkiem korodującym
Nie można zidentyfikować środka
Analiza strukturalna zakończona

Analizowanie materiału organicznego
Zidentyfikowano możliwe zanieczyszczenie
Skanowanie kompozycji zakończone

Zawsze te same wyniki. Powtarzam im: tylko tyle możemy zrobić z próbkami, które otrzymaliśmy. Potrzebujemy żywego okazu.


Living Specimen 2/4

… Pomijanie protokołów bezpieczeństwa…
… Nawiązano bezpieczne połączenie…
… Dziennik osobisty 2/4…

Najwyraźniej mnie posłuchali. Poproszono nas o zbudowanie aparatury testowej i bezpiecznej obudowy. Przygotowałem wstępną specyfikację, ale powiedziano mi, że obudowa musi być solidniejsza.

Te stworzenia muszą być niesamowicie silne.


Living Specimen 3/4

… Pomijanie protokołów bezpieczeństwa…
… Nawiązano bezpieczne połączenie…
… Dziennik osobisty 3/4…

Okaz przybył dzisiaj. Raporty bezpieczeństwa wskazują, że podjął kilka prób ucieczki, z których ostatnia doprowadziła do wielu zgonów. Musimy podjąć wszelkie środki ostrożności.

Okaz wydaje się być w złym stanie fizycznym, ale bez wątpienia jest żywy i na pewno posłuży naszym celom.


Living Specimen 4/4

… Pomijanie protokołów bezpieczeństwa…
… Nawiązano bezpieczne połączenie…
… Dziennik osobisty 4/4…

Okaz jest bardzo odporny i wydaje się być w stanie wytrzymać poważne urazy fizyczne, włącznie z utratą kończyn. Przypomina mi się zabawa z dzieciństwa- wyrywanie nóg pająkom. Na szczęście testowanie na nieludziach oznacza brak prawnej biurokracji, która spowalniałaby sprawę.

Jutro zaczniemy eksperymentować z bronią chemiczną i biologiczną. Te stworzenia mogą być wytrzymałe, ale odkryjemy ich słabość.


Taylor Keep

[Obrazek: Screenshot_0053.png]

Taylor Keep to opuszczona osada na planecie A 1 w systemie  12 Trianguli (koordynaty -51,5711, 130,6677).
Lokalizacja tego obiektu została podana przez Unregistered Comms Beacon w Ain 2. Sygnał komunikacyjny przesyła wiadomość w alfabecie fonetycznym.
Twierdza Taylor była obsługiwana przez Intergalactic Naval Reserve Arm (INRA), koordynację między Federacją a Imperium, która działała podczas ostatniej wojny z Thargoidami. Wydaje się, że obiekt ten miał powiązania z projektem, który stworzył mycoid (grzybicę) używaną przeciwko Thargoidom. Baza działała jako punkt startowy dla dostarczenia uzbrojonych mycoid do statku roju Thargoid przez komandora Jamesona.

All Our Hopes 1/3

… Pomijanie protokołów bezpieczeństwa…
… Nawiązano bezpieczne połączenie…
… Rekord komunikacji 1/3…

Przyznam, że miałem zastrzeżenia co do tego komandora Jamesona. Spojrzałem na jego przeszłość i najwyraźniej wspiął się w szeregi Federacji Pilotów z niespotykaną szybkością. Jest szanowany przez innych pilotów. Ale to nie znaczy, że nadaje się do tego zadania.

Ale wtedy uderzyło mnie - wszystko czego potrzebujemy to ktoś, kto może zabrać ładunek tam gdzie powinien. Ciężka praca – wynalezienie grzybicy - została już wykonana. Jameson musi tylko nacisnąć przycisk.

Ważne jest, aby zagrać w całe to „ratowanie ludzkości”. Sprawić by poczuł się jak bohater. To powinno powstrzymać go przed zadawaniem zbyt wielu pytań.

A jeśli wszystko pójdzie nie tak, możemy po prostu zrzucić winę na niego.

All Our Hopes 2/3
… Pomijanie protokołów bezpieczeństwa…
… Nawiązano bezpieczne połączenie…
… Rekord komunikacji 2/3…

Po otrzymaniu ładunku z systemu Alnath przygotowaliśmy kilka pocisków średniego zasięgu załadowanych uzbrojoną wersją mycoidu.

Jameson będzie tu za trzy dni, aby przygotować się do misji. To powinno dać nam więcej niż wystarczająco dużo czasu, aby przygotować jego statek. Najwyraźniej nalegał na użycie własnej jednostki. Poleciłem również żeby poddać jego statek specjalnym modyfikacjom.

Będzie musiał podejść blisko aby wystrzelić pociski, więc jest mało prawdopodobne że wróci. Ale jeśli przeżyje mamy inną ewentualność.


All Our Hopes 3/3

… Pomijanie protokołów bezpieczeństwa…
… Nawiązano bezpieczne połączenie…
… Rekord komunikacji 3/3…

Do: Komandor Jameson
Od: Amaro Hem, koordynator programu

Witamy komandorze Jameson. Twoja reputacja cię wyprzedza. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni, że zdecydowałeś się przyjąć tę misję.

Rozumiem że cel zadania został wam wyjaśniony, ale pozwólcie mi powtórzyć: ta misja, jeśli zakończy się sukcesem, może oznaczać koniec naszej wojny z Thargoidami. Nie sposób przecenić jej znaczenia.

Przesyłka została załadowana na Twój statek. Dokonaliśmy niewielkich zmian w Twoim statku, ale nie powinno to w żaden sposób wpłynąć na wydajność ani funkcjonalność.

To niezwykle niebezpieczna misja, dowódco. Udasz się w głąb terytorium wroga. Jeśli coś pójdzie nie tak, będziesz musiał sobie radzić sam.

Powodzenia, komandorze. Przyszłość rasy ludzkiej jest w twoich rękach. Wszystkie nasze nadzieje i modlitwy towarzyszą Tobie.


Carmichael Point

[Obrazek: Screenshot_0073.png]

Carmichael Point to opuszczona osada na księżycu A 2 f w systemie HIP 16824 (koordynaty 73,8762, 61,8761).

Lokalizacja tego obiektu została podana przez Unregistered Comms Beacon w systemie HR 1188 A 2. Sygnał komunikacyjny przesyła wiadomość w alfabecie fonetycznym o pełnej godzinie:
„Secure 9 14 18 1 Bait Deployed Contact Confirmed HIP 16824 A 2 F Secure”

9 14 18 1 to przesunięcia literowe dla INRA

Carmichael Point był obsługiwany przez Intergalactic Naval Reserve Arm (INRA), kooperację między Federacją a Imperium, która działała podczas ostatniej wojny z Thargoidami. Wydaje się, że obiekt ten miał powiązania z projektem, który stworzył mycoid używaną przeciwko Thargoidom. Placówka ta została wykorzystana do zwabienia statku Thargoidów w celu zaatakowania go. Atak się nie powiódł, więc przypuszczalnie nastąpił przed rozpoczęciem misji komandora Jamesona.

Watching The Sky 1/4

… Pomijanie protokołów bezpieczeństwa…
… Nawiązano bezpieczne połączenie…
… Znaleziono rekordy placówki…

Wszystko jest na swoim miejscu.

Jeśli thargoidy złapią przynętę, obiekt ten powinien wkrótce zostać zaatakowany. A kiedy to nastąpi, dowiemy się czy nasza nowa broń jest coś warta.

Potrzeba dużo czasu i wysiłku, aby to miejsce wyglądało jak ważny obiekt wojskowy. Mam tylko nadzieję że się na to nabiorą. Najwyższy czas żebyśmy zaczęli walczyć.

Watching The Sky 2/4

… Pomijanie protokołów bezpieczeństwa…
… Nawiązano bezpieczne połączenie…
… Znaleziono rekordy placówki…

Wszyscy są na granicy wytrzymałości. To tak, jakby widzieć zbliżającą się burzę i czekać, aż się na nas zwali. Atmosfera jest napięta jak struna.

Może nie złapali przynęty? Może za dobrze to ukryliśmy? A może nie ukryliśmy tego wystarczająco dobrze. A jeśli zdadzą sobie sprawę, że to pułapka?

Przypuszczam że jest już za późno, żeby się tym teraz martwić. Wszystko co możemy zrobić to obserwować niebo i czekać.


Watching The Sky 3/4

… Pomijanie protokołów bezpieczeństwa…
… Nawiązano bezpieczne połączenie…
… Znaleziono rekordy placówki…

Kontakt potwierdzony! Thargoid jest 1000 sekund świetlnych od nas i się zbliża. Przygotować wszystkie systemy uzbrojenia i przygotować się do strzału na mój rozkaz. Mamy tylko jedną szansę i nie chcemy spudłować.

Czekać, czekać. Co to jest? To nie jest zwykły statek Thargoidów. To jest
ogromne.

Niech ktoś to zeskanuje! I powiedzcie dowództwu, że mamy tutaj statek-matkę. Zdobądźcie jak najszybciej dane.

W porządku, w porządku, jest już wystarczająco blisko. Odpalać wszystkie baterie!

Watching The Sky 4/4

… Pomijanie protokołów bezpieczeństwa…
… Nawiązano bezpieczne połączenie…
… Znaleziono rekordy placówki…

Test zakończony niepowodzeniem… cele odniosły minimalne uszkodzenia… miejsce utracone… wszyscy agenci… straceni…


Research Base KG-3362

[Obrazek: Research-Base-KG-3362.png]

To jest osada na planecie 1 a w systemie Pleiades Sector HR-W D1-17 (koordynaty: 58,1148, 19,5427).
Można ją znaleźć za pośrednictwem stanowisk odsłuchowych w sektorze Pleiades IH-V c2-5 1, sektorze Pleiades HR-W d1-57 A 5 i HIP 17044 1 z kodem LWI-080-B. Osada została zaatakowana przez Thargoidów.

Wiadomości z placówki:


RIPE FOR THE PICKING 1/4
Agronom Khan do starszego analityka ds. Rolnictwa - raport 653/6

Wydaje się że nanopestycydy, które testujemy działają dobrze. Uprawy genowe wykazały przyspieszenie tempa wzrostu o 220%. To niewiele więcej niż przy stosowaniu konwencjonalnych biopestycydów, ale to zawsze postęp.
Nie ma nic innego do zgłoszenia poza tym że Stary Hank, nasz konserwator twierdzi, że widział dziwne światła nad jednym z agrodomów zeszłej nocy. Zakładałem, że znowu opił się Lavianskiej Brandy. Kiedy sprawdziłem nagrania z monitoringu nie było nic poza zakłóceniami. Najprawdopodobniej tylko rozbłysk słoneczny od najbliższej gwiazdy zakłócił obraz z kamery.

RIPE FOR THE PICKING 2/4
Agronom Khan do starszego analityka ds. Rolnictwa - raport 653/7

Nanopestycydy zawiodły dramatycznie. Byłem wcześniej na inspekcji jednego z agrodomów, żeby zebrać odczyty. Kiedy tam dotarłem cała uprawa była martwa. Cała plantacja zgniła doszczętnie. Smród był tak przytłaczający, że musiałem zamknąć całą sekcję. Rzuciłem okiem na odczyty, ale nie mogłem znaleźć żadnej przyczyny. Wszystko było w porządku do 03.15 zeszłej nocy, a potem, znikąd - potworna awaria. Co dziwne, obraz z monitoringu odnotował kolejny impuls dokładnie w tym samym czasie. Technicy przyjrzeli się problemowi, ale jak dotąd niczego nie wymyślili. Irytuje mnie myśl, co powiedziałby Stary Hank. Prawdopodobnie obwiniłby za to dziwne światła.

RIPE FOR THE PICKING 3/4
Agronom Khan do starszego analityka ds. Rolnictwa - raport 653/8

Mam nadzieję, że można to usłyszeć mimo wycia syren. Zostawiam ten raport, ponieważ nasze systemy bezpieczeństwa nie działają. Jest statek - wysadził obiekt jakimś impulsem, a teraz większość naszych systemów jest w trybie offline. Nigdy wcześniej nie widziałem czegoś takiego. Z tego, co widzę, to jakiś biologiczny statek, żywa jednostka. Zmiótł połowę agrodomów i zniszczył hangar z lądowiskiem, więc nie ma mowy o ewakuacji. Nie wiem co robić. Nie byłem do tego przeszkolony.

RIPE FOR THE PICKING 4/4
Agronom Khan do starszego analityka ds. Rolnictwa - raport 653/9

Myślę, że zostałem tylko ja. Udało mi się dotrzeć do ostatniego nienaruszonego agrodomu, zanim centrum administracyjne zostało całkowicie zniszczone. Teraz jest cicho. Ani śladu tego bio-statku. Ani śladu nikogo innego. Próbowałem wszystkich kanałów komunikacyjnych w mojej jednostce, ale nie ma odpowiedzi. Myślę, że powinienem uważać się za szczęściarza. Przynajmniej przeżyłem. Mogę tylko mieć nadzieję że ktoś zacznie badać przyczynę utraty komunikacji i przybędzie po mnie.

Sharpe Works
[Obrazek: Sharpe-Works.png]


Sharpe Works to osada na planecie 1 w systemie Pleiades Sector IC-U B3-1 (koordynaty  -4,9515, -85,7631).



Cytat:DON’T PANIC! 1/4


Gubernator Tanaka do pani Tanaka – 8723

Kochanie, nie jestem w stanie Ci powiedzieć jak bardzo się cieszę że moja zmiana dobiega końca. To miejsce było koszmarem. Miałem do czynienia z przepracowanymi służbami bezpieczeństwa, niedostatecznie opłacanymi pracownikami administracyjnymi, niestabilną ludnością i ciągłym zagrożeniem strajkami pracowników miejskich. Dodajmy do tego panikę wokół tych raportów o tajemniczych statkach i jestem już prawie na granicy wytrzymałości.

Zostały tylko dwa tygodnie. Jeszcze dwa tygodnie i nie zobaczę więcej tego miejsca. Nie mogę się doczekać, kiedy znów będę z tobą.
Do zobaczenia.



Cytat:DON’T PANIC! 2/4


Gubernator Tanaka do pani Tanaka - 8728

Jakby nastroje w osadzie nie były wystarczająco napięte, jakiś pilot właśnie wykonał awaryjne lądowanie poza naszym obwodem. Plótł o jakimś dziwnym statku w systemie.

Przyleciał jak poparzony, jego kadłub był pobrużdżony cięciami lasera. Kiedy przywieźli go na przesłuchanie, krzyczał jak szaleniec. Coś o kosmitach powracających do ludzkiej przestrzeni? Nie wiedziałem nawet, że byli tu wcześniej. Plotki o jego oświadczeniach dotarły już do ludności cywilnej. Domagają się żebym zorganizował masową ewakuację i grożą buntem jeśli tego nie zrobię. Jakbym nie miał wystarczająco powodów do zmartwień!
Nienawidzę cię tym obciążać moja droga, ale jesteś jedyną osobą której mogę się zwierzyć. To wszystko wkrótce się skończy, obiecuję. Do zobaczenia.



Cytat:DON’T PANIC! 3/4


Gubernator Tanaka do pani Tanaka - 8731

Wczoraj w nocy doszło do zamieszek. Postawiłem wszystkie zespoły ds. bezpieczeństwa w stan wysokiej gotowości. Powinienem był poważniej potraktować groźby buntu. Przynajmniej nie rozprzestrzenił się poza dzielnicę cywilną. Tylko drobne obrażenia wśród sił bezpieczeństwa. Udało im się stłumić powstanie bronią nieletalną.

W związku z tym zdecydowałem się spełnić ich prośbę i zarządzić ewakuację osady. To logistyczny koszmar i może będzie to oznaczać że będę musiał tu zostać dłużej niż zamierzałem. Ale kiedy to się skończy, będę wolny w domu. Obiecuję.



Cytat:DON’T PANIC! 4/4


Gubernator Tanaka do pani Tanaka - 8734

Osada została zaatakowana. Wygląda na to że pilot wcale nie był szalony. Widziałem jeden ze statków jak przeleciał mi nad głową. Cokolwiek nas atakuje, z pewnością nie jest ludzkie.

Wielu ludzi już wyjechało, ale mimo wszystko zarządziłem ewakuację. Zostałem tylko ja i kilku cywilów. Zaraz ruszamy do hangaru.

Nawet jeśli będę musiał sam pilotować statek, obiecuję że znów cię zobaczę.
Do zobaczenia.



Dominic’s Corner



[Obrazek: Corner.png]



Ta osada znajduje się na planecie 12 w systemie Pleiades Sector GW-W C1-15 (5.5620, -116.7365). Osada została zaatakowana przez Thargoidów.






Cytat:THE MAN FROM AEGIS 1/4



Sekretarz Miller [Personal Log 7BB-BCONFIDENTIAL]

Produkcja wynosi obecnie 91 procent. Specyfikacja tej nowej broni jest wyjątkowa, więc to naturalne że podczas kalibracji naszych maszyn mielibyśmy początkowe problemy.

Normalnie centrala wścibiała by nosa, ale teraz rzuca się w oczy ich milczenie. Może to mieć coś wspólnego z faktem, że Aegis dał nam plany najbardziej wyrafinowanej broni w galaktyce. Korporacja jest gotowa zbić fortunę, gdy prototypy trafią do masowej produkcji. Oczywiście jesteśmy również dumni z tego, że chronimy galaktykę przed zagrożeniem ze strony Thargoidó. I pomaga to, że Aegis płaci nam fortunę za ten przywilej.



Cytat:THE MAN FROM AEGIS 2/4
Sekretarz Miller [Personal Log 76C-2 CONFIDENTIAL]

Dzisiaj mieliśmy królewską wizytę - wizytę człowieka z Aegis. Wszedł -czarny garnitur i przygładzone włosy. Miał potężnych ochroniarzy, jakby był prezydentem Federacji czy coś. Nie będę kłamać - byłem cholernie onieśmielony. Zwłaszcza że to ja oprowadzałem go jako przewodnik.

Przedstawił się jako pan Black. Jestem całkiem pewien, że to nie było jego prawdziwe nazwisko, ale nie zamierzałem tego kwestionować. Chodziliśmy po placówce około godziny, a on nie powiedział ani słowa. Spodziewałem się najgorszego, ale on tylko podziękował mi za wycieczkę. Powiedział, żebym kontynuował dobrą robotę i wyszedł.

Dobrą robotę? Biorę to za dobrą monetę!



Cytat:THE MAN FROM AEGIS 3/4
Sekretarz Miller [Personal Log 760-7CONFIDENTIAL]

Na zaszyfrowanym kanale nadeszła wiadomość ostrzegawcza. To był sam pan Black - wszędzie rozpoznałbym ten głos. Powiedział, że obiekt wkrótce zostanie zaatakowany i musimy natychmiast się ewakuować. Oszczędzał szczegółów, ale był całkiem przekonujący.
Poleciłem przełożonym na piętrze, aby zainicjowali protokoły ewakuacyjne, ale nie mogę jeszcze wyjść - po prostu jest tu za dużo poufnych materiałów. To musi zostać zniszczone. Próbowałem skontaktować się z centralą w celu uzyskania dalszych instrukcji, ale nie mogłem się połączyć. Mam nadzieję, że postępuję właściwie.



Cytat:THE MAN FROM AEGIS 4/4
Sekretarz Miller [Personal Log 78C-9CONFIDENTIAL]

Atak nadszedł… ale to nie byli piraci. To był statek Thargoidów. Pojawił się na skanerach i zaczął niszczyć placówkę. Kiedy uderzył w główną fabrykę, myślałem, że to koniec, ale wtedy przybyły statki federalne. Nie wiem, skąd się wzięli - może wysłała ich Aegis.

Dzięki Bogu udało mi się wszystkich na czas ewakuować - liczba ofiar mogła być katastrofalna. W tej chwili straciliśmy kilka miliardów kredytów na maszynach, ale pozwolę księgowym się tym martwić. Po prostu cieszę się, że nikt nie został ranny.



Comms Facility 89563



[Obrazek: Comms-Facility-89563.png]



Osadę tę można znaleźć na planecie A 5 w systemie HR 1172 (koordynaty -0,2508, -67,6809). Osada została zaatakowana przez Thargoidów.






Cytat:HUNTER AND HUNTED 1/4
Dziennik raportu 89583-23: komandor porucznik Hurst do admirała McTiernana

Admirale, od ponad tygodnia monitorujemy rozmowy na kanałach komunikacyjnych i widać wyraźnie że doniesienia o anomalnej aktywności to coś więcej niż tylko plotki. Coś tam jest i nęka ruch cywilny. Żaden z naszych patroli niczego nie zauważył, ale po zebraniu danych z rozpoznania łączności byliśmy w stanie ustalić przybliżoną lokalizację. Wysyłam skrzydło zwiadowcze żeby sprawdzić, czy coś znajdą. Prawdopodobnie to tylko piraci lub przemytnicy na okazyjnym wypadzie, ale musimy być czujni.



Cytat:HUNTER AND HUNTED 2/4
Dziennik raportu 89563-36: komandor porucznik Hurst do admirała McTiernana

Mam aktualne informacje dotyczące mojego poprzedniego raportu, Admirale. Oficer łączności stracił kontakt z naszym skrzydłem zwiadowczym. Nie tylko komunikacyjny, ale także sensoryczny. Po prostu zniknęli. Jedyne, co udało nam się odebrać, to część zapisu lotu. Pozwól mi przeprowadzić deszyfrowanie za Ciebie:

Co to jest? Skąd to się, do diabła, wzięło? Wysuwamy uzbrojenie. Wszyscy piloci do szyku bojowego. Ta rzecz może
być wroga. Sigma Jeden, odebrałeś? Sigma Trzy, podejdź do wektora ataku. Czy ktoś mnie słyszy? Kontrola, mamy niezidentyfikowany
dziwne zakłócenia z-



Cytat:HUNTER AND HUNTED 3/4
Dziennik raportu 89583-39: komandor porucznik Hurst do admirała McTiernana

Przez dwanaście godzin nic, a potem o 3:00 skanery wykryły nadlatujący statek. Wieża kontrolna zidentyfikowała go jako Sigma Dwa ze skrzydła zwiadowczego. Podejście było awaryjne, integralność kadłuba na poziomie około pięciu procent. To było trudne lądowanie. Pogoniłem załogę naziemną i udało im się wyciągnąć pilota, zanim wybuchł dodatkowy przewód paliwowy.

Niewiele z niego wyciągnęliśmy - zresztą niewiele to miało sensu. Bredził coś o obcym statku, zanim lekarze go uspokoili. Domyślam się, że majaczył z powodu braku tlenu.

Jak tylko będę miał coś więcej, natychmiast to przekażę.



Cytat:HUNTER AND HUNTED 4/4
Dziennik raportu 89563-41: komandor porucznik Hurst do admirała McTiernana

Musiał podążać za wake-signal Sigmy Dwa. Pojawił się znikąd i w jakiś sposób ominął nasze systemy wczesnego ostrzegania. Automatyczna obrona placówki przestała działać, zanim dowiedzieliśmy się co w nas uderzyło. Poderwałem wszystkie myśliwce jakie tylko mieliśmy, ale on wsiadł na nas zanim którykolwiek wystartował.

Patrzę teraz na skanery. Nadchodzi na drugie podejście. Podtrzymywanie życia spadło do dwudziestu procent.

Nie przeżyjemy kolejnego ataku. Admirale, jeśli otrzymasz tę wiadomość musisz przekazać informację.

Nadchodzą i musimy być gotowi do walki.







Research Base LV 87



[Obrazek: Research-Base-LV-87.png]


Baza badawcza LV 87 to osada znajdująca się na planecia A 4 w systemie  HIP 17403 (koordynaty -51.1984, 14.2110). Został znaleziony za pośrednictwem punktów nasłuchowych w Taygeta 3, sektorze Pleiades DL-Y d40 1 i HIP 16431 1 z kodem JNU-292-A. Baza została zaatakowana przez Thargoidów.




Cytat:CURIOSITY KILLED THE CAT 1/4
Prof Helen Buchard: Dziennik badań LV87 / 49

Zabezpieczyliśmy okaz. Jeden z naszych dostawców kupił sondę na czarnym rynku. Była droga, ale było warto ~ ta rzecz jest wspaniała! Teraz siedzi w jednostce przechowawczej. Trzymamy ją na noszach wykonanych z meta-alloy, aby zapobiec uszkodzeniom laboratorium. Nie jest to idealne rozwiązanie, ale przynajmniej nie przedziurawiło podłogi. Jutro dowiem się dokładnie, co sprawia że to działa.



Cytat:CURIOSITY KILLED THE CAT 2/4
Prof Helen Buchard: Dziennik badań LV87 / 52

Teraz będę kontynuowała badanie fizyczne. Niech zapiski pokażą, że profesor Collins jest obecny do pomocy. Sonda ma wygląd organiczny, ale wydaje się że posiada wiele właściwości nieorganicznych. Obudowa zewnętrzna jest wykonana z elementów, których nie byliśmy w stanie zidentyfikować. Jak dotąd badania radiowęglowe nie dają jednoznacznych wyników. Próby rozcięcia zewnętrznego pancerza konwencjonalnym skalpelem również zakończyły się niepowodzeniem - po prostu nie mamy ostrza które mogłoby przebić skorupę. Teraz przechodzę do elektro-kauteryzacji.

Tak jest - laser zrobił nacięcie. Wydaje się że sonda reaguje na zranienie. To… pulsuje.

Profesor Buchard, mamy odczyt ciśnienia atmosferycznego w laboratorium. Stężenie jonów rośnie.

Nie panikuj, profesorze… Już prawie jestem…



Cytat:CURIOSITY KILLED THE CAT 3/4
Prof Helen Buchard: Dziennik badań LV87 / 53

Muszę powiedzieć, że to fascynujące. Po wykonaniu pierwszego nacięcia sonda wyemitowała impuls elektromagnetyczny, który wyłączył całe laboratorium i większość placówki badawczej. Na szczęście jednostka pomocnicza zadziałała i utrzymała nasze systemy podtrzymywania życia online. Gdyby tak nie było, mogłoby nam zabraknąć powietrza. Zespół techniczny przywrócił zasilanie do głównych systemów, ale większość mojego sprzętu została zniszczona. Moje badania będą musiały zostać wstrzymane do czasu wymiany lub naprawy sprzętu. Kto wie, jak długo to potrwa.

Jest jednak jedna ciekawa rzecz. Od momentu wyzwolenia impulsu sonda wysyła stały sygnał. Nie mamy pojęcia co próbuje przekazać, ale komunikacja zapewniła mnie że mają do roboty najlepszego kryptografa.



Cytat:CURIOSITY KILLED THE CAT 4/4
Prof Helen Buchard: Dziennik badań LV87 / 60

Przyszła odpowiedź na sygnał który wysyłała sonda. Jesteśmy atakowani i zainicjowano protokoły ewakuacji. Cokolwiek nas atakuje, systematycznie niszczy bazę. Próbowaliśmy złagodzić sytuację, pokazać im że nie chcemy walczyć, ale nie było odpowiedzi. Otrzymałam rozkaz ewakuacji. Zostawiam mnóstwo badań, ale nie ma czasu na przesłanie ich na główny komputer. Mam tylko nadzieję, że zdołamy się stąd wydostać zanim…




Penal Colony BV-2259



[Obrazek: Penal-Colony-BV-2259.png]

Kolonia karna BV-2259 to osada znajdująca się na planecie AB 1 w systemie HIP 16217 AB (koordynaty -55.0009, 30.2834). Jest to kolonia karna i została zaatakowana przez Thargoidów.
Automatyczna obrona kolonii jest nadal oaktywna. Jeśli odwiedzisz ją podczas ataku Thargoidów, można zobaczyć jak odpowiada ogniem. Ponadto niektórzy komandorzy zgłaszali że podczas lądowania na lądowisku kolonii byli ostrzeliwani przez systemy obrony – prowadziło to do zniszczenia statku.



Cytat:IN THE COOLER 1/4
Naczelnik Halil - Raport kolonii karnej N67P-23

Jakby prowadzenie tego obiektu nie było wystarczająco trudne, teraz mamy problemy z tranzytem. Przypuszczam, że to właśnie dostajemy za korzystanie z usług prywatnych kontrahentów zamiast oficjalnego transportu. Pilot opowiedział dziwaczną historię o przechwyceniu przez niezidentyfikowany statek. Najwyraźniej wyglądał na „obcy” i wyłączył systemy jego statku. Unieruchomił go na jakiś czas. Nieważne. Nie byłam w nastroju, żeby słuchać głupich gadek jakiegoś szalonego pilota. Wiem tylko, że zanim tu dotarł, więźniowie przygotowywali się do wzniecenia buntu. Wysłałam stanowczą notatkę do władz, w której żądam abyśmy od teraz korzystali z usług kontrahentów zatwierdzonych przez związki.



Cytat:IN THE COOLER 2/4


Naczelnik Halil - Raport kolonii karnej N67P-24

Mamy tutaj sytuację awaryjną. Na początku myślałam że doszło do ucieczki. Nie mogłam się bardziej mylić. Wyskoczyły dokładnie nad nami - czujniki zbliżeniowe nic nie wykryły. To były tylko dwa statki, ale wyłączyły naszą obronę, zanim zdążyliśmy ją uruchomić. Potem uderzyły w nas jakimś impulsem. Podtrzymywanie życia nadal działa, ale wszystkie inne systemy są usmażone. Na szczęście strażnicy byli przytomni i zainicjowali ręczne zamknięcie wszystkich bloków, więc więźniowie pozostają zamknięci. Niestety jestem zamknięta w centrum dowodzenia. Wysłałam sygnał mayday i próbowałam kontaktować się z kimkolwiek kto nas zaatakował, ale jak dotąd bez powodzenia. Musimy tylko zaczekać i mieć nadzieję, że wszystko będzie dobrze.



Cytat:IN THE COOLER 3/4
Naczelnik Halil - Raport kolonii karnej N67P-25

Ktoś musi wkrótce przylecieć. Straciliśmy kontakt z Centralą dwa dni temu. Z pewnością alarm został już podniesiony? Próbuję postawić system monitoringu, żeby zobaczyć co się dzieje w pozostałej części obiektu. Temperatura spada z godziny na godzinę. Jasne że praca w tych warunkach nie jest wcale łatwiejsza. Odczyty systemu podtrzymywania życia mówią, że wszystko jest w porządku. Więc dlaczego jest tu tak zimno?



Cytat:IN THE COOLER 4/4
Raport N67P-25 naczelnika Halil z kolonii karnej

Tu musi być co najmniej dwadzieścia stopni poniżej zera. Moje ręce są zdrętwiałe. Mówiąc szczerze miewałam lepsze dni.

System nadzoru znów działa. Patrzę teraz na monitory. Więźniowie, strażnicy… wszyscy oni zniknęli. Cokolwiek wyłączyło placówkę, musiało ich zabrać. Ale dlaczego?

I dlaczego obniżyli temperaturę?

Nie wiem tego, ale wiem że zamarzam na śmierć. Nie wiem co jest gorsze: powolne zamarzanie na śmierć czy zostanie zabranym przez cokolwiek tam było. Chyba nie mam już dużego wyboru.






Scrump Landing


[Obrazek: Scrump-Landing-Attacked.png]


H-V c2-16 A, Pleiades Sector AB-W B2-4 2 and HIP 15787 1. It has been attacked by Thargoids.
Scrump Landing to osada na planecie 2 w systemie Pleiades sector JN-S B4-3  (koordynaty -0,3434, 12,9216). Została zaatakowana przez Thargoidy.






Cytat:A GIFT HORSE 1/4
Barnabus Scrump do Jeremiah Slythe - Dziennik 938

Zrobiłem to Jeremiaszu. Transakcja stulecia! Pewnego dnia przyleciał jeden złomiarz, mający w ładowni tyle śmieci że wydawało się że mogą wybuchnąć. Desperacko chciał to rozładować - miało to coś wspólnego z unikaniem podatków i statkami policyjnymi. Nawet nie pamiętam, byłem zbyt zajęty myśleniem o tym, co mógłbym zrobić z tym całym złomem.

Złożyłem mu ofertę, niewielką sumę, myślałem że będzie się targować. Ale on się zgodził! Nie da się szybciej rozładowywać statków.

Trafiłem w dziesiątkę bez dwóch zdań. Kiedy skończę to wszystko rozkładać, będę bogaty! Będę mógł się w końcu stąd wyrwać. Mógłbym kupić jedno z tych ekskluzywnych mieszkań w Układzie Słonecznym. Uzyskać członkostwo w elitarnym klubie country. Och, przyszłość jest świetlana!



Cytat:A GIFT HORSE 2/4
Barnabus Scrump do Jeremiah Slythe - Dziennik 937

Znalazłem coś w ładunku Jeremiaszu. Nigdy wcześniej nie widziałem czegoś takiego. Przeglądałem złom kiedy to znalazłem - coś w rodzaju kapsuły. Nie jest zrobiony z żadnego metalu jaki widziałem wcześniej. To prawie… organiczne.

Próbowałem się do niego włamać, ale nie mam na podwórku niczego wystarczająco mocnego. Może być bezwartościowe lub bezcenne, ale myślę, że ktoś musi być skłonny zapłacić za to dobre pieniądze. Mam nadzieję że to jest obce - takie rzeczy zawsze są warte fortunę.



Cytat:A GIFT HORSE 3/4
Barnabus Scrump do Jeremiah Slythe - Dziennik 938

Mój wzrok nadal nie wrócił do normy. Przypuszczam, że to moja wina. Miałem przeczucie, że to może być niebezpieczne.

Użyłem na tym przemysłowego lasera, żeby zobaczyć co jest w środku. Głupie, wiem. Ta rzecz nie pękła, ale zaczęła się poruszać. Wydało z siebie ten straszny dźwięk, po czym wystrzelił z niego promień światła prosto w powietrze. Prawie mnie oślepiło! Światło przez godzinę świeciło jak latarnia morska, potem zgasło.



Cytat:A GIFT HORSE 4/4
Barnabus Scrump do Jeremiah Slythe - Dziennik 939

Wiedziałem że nie powinienem był się z tym bawić. Latarnia… wygląda na to, że ktoś ją widział. I nie sądzę, żeby byli szczęśliwi. Mamy to na moim podwórku.

Temperatura spadła zeszłej nocy. Jest tu cholernie lodowato. Sprawdziłem regulator, ale nie jest to kwestia mechaniczna - po prostu to miejsce wypełnia jakiś chłód. Patrzę na kanał bezpieczeństwa… Myślę, że widzę jakiś statek na zewnątrz. To tam lata. Jeremiaszu, jeśli to słyszysz, musisz wysłać pomoc. Nie zostawiaj mnie tutaj, abym został porwany przez kosmitów! Kto wie, co mi zrobią?



Betterton Outpost



[Obrazek: Betterton.png]


Betterton Outpost to osada na planecie C 2 w systemie HIP 19792 (koordynaty -24,7065, 6,5560). Została zaatakowana przez Thargoidów.




Cytat:MERCY 1/4



Nadinspektor Callahan do centrali władz systemu - raport zakładowy 378/8

W ciągu ostatnich kilku dni sytuacja się skomplikowała. Zgłosiłbym się wcześniej, ale starałem się stłumić powszechną panikę.

Zaczęło się w zeszłym tygodniu. Różnorodne raporty o dziwnych obserwacjach. Potem przybył statek górniczy z informacją, że miał „bliskie spotkanie”. Śmiałem się z tego… dopóki nie przejrzałem informacji z dziennika lotu statku.

Na pewno coś tam jest.

Nie mogłem zrobić nic, aby powstrzymać plotki. Nie jestem nawet pewien, czy chciałem. Ludzie w tej kolonii mają prawo wiedzieć. Mają prawo do ochrony. Załączam pełny raport z prośbą o zbadanie sprawy. Potrzebujemy zapewnień, że będziemy chronieni przed wszystkim, co się dzieje. Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś wkrótce odpowiedział na tę prośbę.



Cytat:MERCY 2/4
Nadinspektor Callahan do centrali władz systemu - raport zakładowy 378/7

Minęły trzy tygodnie, a Wy nadal nie odpowiedzieliście. Nawet jednego zdania że nie ma się czym martwić. Nie zostawiacie mi innego wyjścia - zezwalam na ewakuację kolonii.

Uwierzcie mi, to nie jest decyzja która przyszła mi łatwo ale ludzie już odchodzą z własnej woli. I przy tych wszystkich „bliskich spotkaniach” które miały miejsce, nie będę kłamać - jestem tak samo przerażony jak wszyscy inni.

Jeszcze kilka dni i już nas nie ma. Muszę tylko rozwiązać kilka problemów logistycznych i to miejsce zostanie opuszczone. Jestem gotów zaakceptować konsekwencje, nawet jeśli oznaczają koniec mojej kariery. Jak mówiłem – nie zostawiliście mi wyboru.



Cytat:MERCY 3/4
Nadinspektor Callahan do centrali władz systemu - raport zakładowy 378/8

Spóźniliśmy się. Nie - spóźniłem się. To moja wina.

Obiekt został zaatakowany, zanim ewakuowałem połowę kolonistów. Sygnały o niebezpieczeństwie były wysyłane na wszystkich kanałach, ale nie mam pojęcia, czy ktoś je odbierze. Z tego co wiemy, te rzeczy mogą blokować nasze przekaźniki. Rzeczy? Równie dobrze mógłbym nazwać ich tym, czym są - kosmitami. Ominęli nasze czujniki i zniszczyli połowę jednostek mieszkalnych, zanim zorientowaliśmy się, co się dzieje.

Zebrałem grupę ocalałych i mamy zamiar pobiec do głównego hangaru. Jeśli jest jeszcze jakiś działający statek, możemy mieć szansę. Ale jeśli ktokolwiek w kwaterze głównej otrzyma tę wiadomość, potrzebujemy natychmiastowej odpowiedzi wojska. Mam na myśli całą flotę. Cokolwiek to jest, nie patyczkuje się.



Cytat:MERCY 4/4
Nadinspektor Callahan do siedziby głównej władz systemu - raport zakładowy 378/9

Dotarliśmy do hangaru. Żadnych oznak kłopotów. Wtedy, bum! Pojawia się obcy statek i zaczyna szybować w naszym kierunku. Zamarłem. Nie wstydzę się tego przyznać. Wszyscy inni też. Myśleliśmy, że już po nas.

Ale statek po prostu… unosił się tam, jakby patrzył na nas, myśląc o swoim następnym ruchu. Wydał ten dźwięk i po prostu odpłynął.

Kto wie, dlaczego pozwolił nam odejść. Nie potrafię tego wyjaśnić. Ale to nie czas na pytania. Musimy się stąd wydostać. To będzie mój ostatni raport. Po prostu wiedzcie, że zostawiliście nas tutaj na śmierć. Mam nadzieję, że będzie Was to prześladować już zawsze.





Site 94


[Obrazek: Site-94.png]

Site 94 to opuszczona osada górnicza, która została zaatakowana przez Thargoidów. Można ją znaleźć na planecie A 2 w systemie HIP 19284 (koordynaty -19,0622, -99,4450). Początkowo został znaleziony za pośrednictwem punktów nasłuchowych o kodzie DRJ-184-A w sektorze Plejady HR-W d1-79 A 1, HR 1183 i HIP 19847. W ekstraktory górnicze można strzelać a potem zbierać ładunek RAW minerałów.




Cytat:IN THE DEEP 1/4
Chief Blair - Dziennik placówki 87234

Wydobycie sięgało 650 ton dziennie, ale musiałem wstrzymać operacje. Koparka odkopała coś w jednym z szybów. Wygląda na jakiś… starożytny monument- tak mi się wydaje. Prawie jak podziemna świątynia. Nie jestem ekspertem, ale wygląda cholernie staro. Byłbym zaskoczony gdyby to było ludzkie.

Niektórzy ludzie zasugerowali, żeby to zburzyć i kontynuować operacje, ale nie jestem na tyle wysoko postawiony aby podjąć tę decyzję. Poprosiłem zwierzchników o wysłanie kogoś do oceny znaleziska. Moglibyśmy coś podziałać z ksenoarcheologami, ale prawdopodobnie wyślą kilku krawaciarzy którzy każą to zaorać. Wiesz, to może być ważne odkrycie, ale dla tych facetów ważne są tylko wyniki.



Cytat:IN THE DEEP 2/4
Chief Blair - Dziennik placówki 87242

To jest raport awaryjny - placówka jest atakowana. Połowa mojej załogi nie żyje, a reszta z nas schroniła się pod ziemią. Słyszę wybuchy na powierzchni. Miejmy nadzieję, że będziemy tu bezpieczni.

Pomnik musiał wysłać wiadomość, działając jak latarnia morska i sprowadzając ich na nas. Czymkolwiek są, wydają się cholernie źli. Powinniśmy byli to zburzyć, kiedy mieliśmy okazję.



Cytat:IN THE DEEP 3/45.
Chief Blair - Distress Call [ALL FREQUENCIES]

Mayday, mayday! Jeśli ktoś to słyszy, jestem w obszarze 17-F. Temperatura zbliżona do zera. Ludzie zaczęli ginąć. Byłem w kontakcie z ekipą wykopaliskową w 16-P, ale chwilę temu zgaśli. Wysłałem jednego z brygadzistów, żeby to sprawdził, ale nie wrócił.

Jest teraz cicho na powierzchni, ale to mnie nie uspokaja. Mogą być tutaj z nami, wybijając nas jednego po drugim. Jeśli ktoś otrzyma tę wiadomość. natychmiast powiadomcie władze systemu. I upewnijcie się, że wysyłają statki wsparcia - ktokolwiek tam jest, oznacza kłopoty!



Cytat:IN THE DEEP 4/4.
Chief Blair - Dziennik placówki 87243

Jenkins nie mógł już wytrzymać tego mroku i mrozu, więc wyszedł na powierzchnię. Rozmawiałem z nim, kiedy dotarł na górę. Zobaczył coś, co wystraszyło go prawie na śmierć, a potem połączenie komunikacyjne przestało działać. Coś na nas tam czeka. Albo co gorsza, szuka nas tutaj. Tak czy inaczej, nie upadnę bez walki. Wokół monumentu ustawiłem materiały wybuchowe z wyzwalaczami czasowymi rozstawione co dwa metry. Patrzę na to teraz. Pulsuje, jakby mówił w obcym języku. Mówiąc im, żeby przyszli po nas. Cóż, zamknę to na dobre. Dwieście funtów materiałów wybuchowych klasy premium powinno wystarczyć.

The Sanctum / The Prophet

[Obrazek: The-Prophet.png]

Tę parę planetarnych osad można znaleźć na księżycach Etain 4 a i Etain 4 c. Wydaje się, że kierował nimi kult Dalekiego Boga. Oba zostały zaatakowane przez Thargoidów. Osady tworzą parę, ponieważ dostępnych jest od nich dziewięć wiadomości, ponumerowanych od 1 do 9. Sanctum ma wiadomości 1-4, a Prorok ma wiadomości 5-9.



Cytat:ORDER OF THE FAR GOD, LOG 1/9


Dziennik osobisty
Thaddeus MacRaith
Pierwszy Zwiastun Drugiej Kapituły

Pozdrawiam was w imieniu Dalekiego Boga. Wiedzcie, że nasza galaktyka leży w cieniu tej wszechwiedzącej i najświętszej istoty. To, co ignoranci nazywają Thargoidami, jest w rzeczywistości zwiastunami Boga Dalekiego, przygotowującymi nas do jego manifestacji. Tego dnia ludzkość zostanie zniszczona, ale my, którzy słuchaliśmy prawdy, wstąpimy i zostaniemy przemienieni.

W tej świętej pustce - świątyni, dobrowolnie chowamy się w grobie, aby zachować nasze dusze, aż nadejdzie Daleki Bóg. Poinstruowałem moich kolegów zwolenników, aby zapisywali swoje ostatnie słowa podczas przygotowań do pochówku w kryptach. Mam nadzieję że zainspiruje to innych do przyłączenia się do nas.

Zmarnowałem wiele lat na fałszywych religiach i pustych ludzkich wierzeniach. Teraz czczę coś prawdziwego - coś potężnego. Daleki Bóg wzywa mnie w moich snach. Nadchodzi.



Cytat:ORDER OF THE FAR GOD, LOG 2/9
Dziennik osobisty
Vanya Hargrave
Trzeci Zwiastun Pierwszej Kapituły

Jestem gotowa. Właściwie to byłam gotowa od dawna, ale post i próby sprawiły, że poczułam się lżejsza… czystsza.

Cieszyłam się, że tu przyjechałam. Większość mojej Kapituły już nie ma. Spalili naszą kaplicę-rój doszczętnie. Wszyscy których znałam, umarli.
Nie boję się śmierci bo wiem, że to nie koniec. Kiedy nadejdzie Daleki Bóg, przeżyjemy wspaniałe odrodzenie, które wyniesie nas na wyższy poziom. Ale to, że tak wielu moich przyjaciół cierpiało z rąk ignorantów i przerażonych… przyprawia mnie o mdłości. Tyle bólu.

Mam dość bólu. Jestem gotowa na moją nagrodę. Jestem gotowa na pokój, który przyniesie Daleki Bóg.



Cytat:ORDER OF THE FAR GOD, LOG 3/9
Dziennik osobisty
Reuben Delgado
Zwolennik Siódmej Kapituły

Nie wiem gdzie jestem. Myślałem że zmierzamy do kaplicy-roju ale zamiast tego przybyliśmy tutaj. Czy już czas? Czy nadchodzi Daleki Bóg?

Dali mi coś na ból. Zastrzyki. Człowieku, cały wszechświat zastrzyków. Na początku było fajnie. Potem stało się koniecznością.

Nie wiem, co się stanie. Ale wiesz co? To nie ma znaczenia. Nawet jeśli potem nie ma nic. „Nic” oznacza koniec zastrzyków. Nie mogłoby być gorzej niż to, przez co przeszedłem. Wszystko jest lepsze niż bycie mną.



Cytat:ORDER OF THE FAR GOD, LOG 4/9
Dziennik osobisty
Dr Hester Dolmayne
Pierwszy Świadek Szóstej Kapituły

Sprawy się rozwinęły. Teraz jesteśmy na etapie, kiedy możemy wejść w zawieszoną animację. W pewnym sensie to mi szkoda, ponieważ chciałem być świadomy przybycia Dalekiego Boga. Ale nasz Herald zapewnił mnie, że automatyczne systemy obudzą nas, gdy tylko się objawi.

Ciekaw jestem, co się stanie. Czy zachowamy nasze ludzkie ciała, czy też otrzymamy nowe formy, abyśmy mogli funkcjonować w wymiarze Dalekiego Boga? Czasami zastanawiałem się, czy statki-kwiaty mogły kiedyś być ludźmi - może ludźmi z kapsuły ratunkowej zabranej przez Thargoidów. Jeśli tak, jest to niezwykła przemiana. Nie są już potrzebne prymitywne statki kosmiczne - sami będziemy mogli szybować w kosmosie.

Bez względu na to, co się stanie, ekscytujące jest wiedzieć, że to my doświadczymy kolejnego etapu ewolucji. Jesteśmy przyszłością rasy ludzkiej.



Cytat:ORDER OF THE FAR GOD, LOG 5/9
Dziennik osobisty
Kiona O’Connor
Zwolennik Piątej Kapituły

Boję się. Naprawdę się boję. Nie wiem, co tu robię. Myślę, że mogłem się pomylić.

Na ulicach było źle. Ale potem mnisi znaleźli mnie i pomogli. Nie zadawałem żadnych pytań. Chyba chciałem być zbawiony. W pewnym sensie mnie uratowali, ale…

Myślę o moim tacie. Wiem że martwił się o mnie, chciał mojego dobra, ale ja go odepchnąłem. A teraz mnisi mówią, że musimy iść spać. Nie rozumiem, co się dzieje. Wszyscy wydają się tacy szczęśliwi, więc myślę, że nie może być źle.
Mam nadzieję, że mój tata to usłyszy i przyjdzie po mnie. Chcę do domu.



Cytat:ORDER OF THE FAR GOD, LOG 6/9



Dziennik osobisty
Nash Severin
Drugi Uczeń Piątej Kapituły

To będzie niesamowite. Zobaczę, jak Thargoidy niszczą wszystkich - dosłownie wszystkich! Odkąd byłem dzieckiem, fascynowały mnie Thargoidy. Śniło mi się, że wrócą. A potem, pewnego dnia było o nich w GalNet - wysadzający w powietrze porty gwiezdne, ostrzeliwujący statki… nic nie mogło ich powstrzymać! Musieli słyszeć, jak się modliłem, żeby wrócili.

Nie obchodzi mnie Daleki Bóg. Chciałem tylko zbliżyć się do Thargoidów, a ci kultyści wydawali się najlepszym rozwiązaniem. To będzie największa masakra w historii - prawdziwa galaktyczna apokalipsa - i będę miał miejsce w pierwszym rzędzie!



Cytat:ORDER OF THE FAR GOD, LOG 7/9
Dziennik osobisty
Corinne de la Torre
Zwolennik Czwartej Kapituły

To jest dla mojego męża, mojej siostry i moich kolegów. Mam nadzieję, że ta wiadomość do Was dotrze. Chcę, żebyście wiedzieli o czymś. Umrzecie… a ja nie mogę się doczekać.

Mój okrutny, zadowolony z siebie mąż. Moja egoistyczna siostra. Moi współpracownicy - hipokryci. Ludzie, którzy mnie skrzywdzili, zlekceważyli, zrujnowali mi życie. Wszyscy jesteście potworami.

Ale nie martwcie się o mnie - tak jakbyście kiedyś to robili. Będę patrzeć na was z góry z przestrzeni-wiedźm, śmiejąc się gdy  wy będziecie się palić. Zwłaszcza ty, Arlo. Nie będziesz taki zadowolony, kiedy Daleki Bóg pożre twoją duszę!



Cytat:ORDER OF THE FAR GOD, LOG 8/9
Dziennik osobisty
Noah Whiteleaf
Drugi Świadek Pierwszej Kapituły

Jest jedna rzecz, którą chcę wyjaśnić - zasłużyliśmy na to! Cała ludzka rasa. Sprowadziliśmy to na siebie. Zasługujemy na zniszczenie.

Rozmawiamy o naszych osiągnięciach, teraz wybraliśmy się do gwiazd by je skolonizować… ale jedyne co robimy, to siejemy zniszczenie. Tak wiele światów skażonych zanieczyszczeniem lub poddanych terraformacji dla naszych egoistycznych potrzeb. Galaktyka to żywy organizm, a my rozprzestrzeniamy się przez nią jak rak, niszcząc wszystko czego dotkniemy.

Jedynym bogiem godnym by mu oddawać cześć jest taki, który zneutralizuje ludzką infekcję. Nie obchodzi mnie, czy Daleki Bóg jest rzeczywisty, tak długo, jak wygasa ludzkość. Nadszedł czas, aby zrównoważyć szalę i pozwolić naturze istnieć bez nas.



Cytat:ORDER OF THE FAR GOD, LOG 9/9
Dziennik osobisty
Nathan Summers
Zwolennik XVI Kapituły

Wiadomość alarmowa od agenta Nathana Summersa -—-

Nazywam się Nathan Summers i jestem agentem Federalnej Agencji Wywiadu, ident 4989 Kappa Theta.

Od trzech tygodni zajmuję się tajnym zadaniem, udając, że jestem częścią tego kultu. Szukałem dowodów, że komunikowali się z Thargoidami lub działali jako ich szpiedzy. W tym momencie jestem prawie pewien, że nie, ale jednego jestem pewien - są szaleni! Naprawdę wierzą, że jakiś obcy bóg wyjdzie z nadprzestrzeni i… Nie wiem, ocali ich czy coś.

Trzymałem się przykrywki, mimo że zostałem przewieziony do tej odległej placówki. Ale straciłem kontakt z FIA, a ci faceci wkrótce zatrzymają wszystkich w animacji.

Jeśli ktokolwiek otrzyma tę wiadomość, tu agent Summers z prośbą o natychmiastowe wyciągnięcie. Zabierzcie mnie stąd do diabła!






Planet Dave Outpost

[Obrazek: Planet-Dave-Outpost.png]



Jest to mała opuszczona osada znaleziona na planecie 2 A w systemie Col 285 Sector ZT-I b25-0.
Istnieje pięć łączy z danymi osady które zawierają smutną historię planety Dave



Cytat:Dziennik Kapitański: Lipiec 20th 3201
Myślę, że utknąłem tutaj na nie dającą się przewidzieć przyszłość.

Usunąłem dzienniki z ostatnich dwóch tygodni. Nie mogłem znieść całej tej żółci która się ze mnie wylała.

Muszę to ogarnąć, inaczej to mnie zabije.
Pora zacząć żyć.

Pierwsza sprawa: jak nazwać mój nowy dom. Myślę… Planeta Dave. Tak, podoba mi się ta znazwa.



Cytat:Dziennik Kapitański: Sierpień 24th 3201
Czego bym teraz nie dał za inżyniera.

Zasoby warte całej planety i nie ma sposobu, aby wydostać się z tej skały.

Przynajmniej ten wrak zapewnia schronienie. Planeta Dave może  nie być przyjemnym miejscem. Wydaje się, że od czasu do czasu cierpimy na deszcz meteorytów.

Z drugiej strony udało mi się naprawić SRV, a skaner mówi że jest tu jakiegoś rodzaju osada całkiem blisko.

Myślę że dam radę tam dotrzeć i przy odrobinie szczęścia będą mieli wieżę komunikacyjną z której będę mógł wezwać pomoc.



Cytat:Dziennik Kapitański: Sierpień 27th 3201
Witamy w kolejnym słonecznym dniu na Planecie Dave. Dotarcie do osady było piekielną wędrówką. Trwało to znacznie dłużej niż planowałem, ale udało mi się. Jedynym problemem jest to, że to miejsce to ruina. Jakaś pozostałość z minionej epoki wczesnej eksploracji kosmosu i takie tam.

Wygląda na to, że poprzedni mieszkańcy planowali kolonizację tego miejsca, ale wydaje się, że coś poszło nie tak. Jakiś mały deszcz meteorytów. Siedliska miejscami wyglądają jak szwajcarski ser. Wydaje się, że nie spodziewali się tego, po prostu puf, puf, puf, a potem brak powietrza. Biedni ludzie wciąż tam byli, przynajmniej to co z nich zostało. Pogrzebałem ich najlepiej, jak mogłem.

Nie jest to dużo, ale jeśli uda mi się to naprawić i przywrócić zasilanie, może będę mógł to nazwać domem.



Cytat:Dziennik Kapitański: Październik 9th 3235
Łał! To tak dużo minęło? Wciąż pamiętam dzień, w którym znalazłem to miejsce.

Od tamtego czasu wiele się zmieniło. Zostałem rolnikiem. Wiem, kto by pomyślał?

Rolnik na świecie bez powietrza pośrodku niczego. Samotny mieszkaniec Planety Dave.

Moi przyjaciele i myślę o nich jak o przyjaciołach, bo jak inaczej możesz nazwać kogoś, kto dał ci taki prezent. Moi przyjaciele okazali się być kimś w rodzaju wczesnych terraformerów, botanikami lub czymś w tym rodzaju. W każdym razie badali sposoby uprawy roślin i żywności w strąkach. Nasion i zapasów
wystarczy na więcej niż całe moje życie.

Rozmawiam z nimi czasami, kiedy czuję się samotny. Po przeczytaniu wszystkich dzienników wypraw czuję, że ich znam. Uratowali mnie i chociaż nie jestem naukowcem, zamierzam utrzymać to miejsce przy życiu. Żeby zachować ich pamięć.



Cytat:Dziennik Kapitański: Marzec 13th 3300
Chyba zawsze spodziewałem się, że zostanę uratowany. Że ktoś się przydarzy na tej małej, zaściankowej planecie, odnajdzie mnie i zabierze mnie z powrotem do cywilizacji. Teraz po tylu latach zdaję sobie sprawę, że może nie chciałem być znaleziony. Że nie chciałem wracać.

To miejsce dało mi wszystko, czego potrzebowałem aby przetrwać. Ci goście byli naprawdę spakowani na każdą możliwą awanturę. Kapsuła rolnicza dała mi całą żywność, której potrzebowałem. Zapasy i sprzęt utrzymywały mnie przy życiu,nawet kiedy nie miałem do tego prawa. Muszę im za to podziękować.

To było dobre życie. Muszę przyznać, że nie takie do którego dążyłem, ale mimo wszystko dobre życie.

Teraz ten starzec idzie na zasłużony odpoczynek, Komandor Robinson wypisuje się.
Odpowiedz
#4
Wszystko fajnie ale pewne informacje warto ukryć w spojlerach aby dać komuś szansę odkryć historię i zawartośćWink
[Obrazek: 15654.jpg]
Odpowiedz
#5
(09.12.2020, 17:44 UTC)TRAWA napisał(a): Wszystko fajnie ale pewne informacje warto ukryć w spojlerach aby dać komuś szansę odkryć historię i zawartośćWink

Konkretnie które informacje?
Odpowiedz
#6
Najlepiej logi i transkrypcje audio.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#7
Dixon Dock


[Obrazek: Screenshot_1257.jpg]

Dixon Dock to opuszczona osada na planecie 2 d w systemie HR 2551 (koordynaty -26,0807, -130,8341).
Wokół osady znajdują się cztery punkty Uplink Log Comms Log Settlement, skanowanie ich daje tło co do przyczyny jej porzucenia:



   DON ANTONACI COLLECTS 1/4



Nie miałem wyboru. To była sytuacja: albo oni albo ja.

O Boże, wybacz mi, wiem że umrę tutaj, ale musiałem zaryzykować.

Clare, tak mi przykro.



   DON ANTONACI COLLECTS 2/4



Clare, jeśli dostaniesz tę wiadomość, to znaczy że mnie znaleźli.

Nie wiem jak. Cokolwiek się stanie, wiedz że cię kocham, a towary są ukryte w

… Wiadomość uszkodzona…



   DON ANTONACI COLLECTS 3/4



Ładunek jest ukryty. Poznasz kiedy to zobaczysz. Jest zakopany w

… Wiadomość uszkodzona…



   DON ANTONACI COLLECTS 4/4



Powiedz Don Antonaci, że mam jego pieniądze.

Proszę, nawet ja czasami wsiadam na pokład, to nie była moja wina.

Nie! Nie! Proszę!



Herpin Research Base

[Obrazek: Herpin-Research-Base.png]

Baza Badawcza Herpin to opuszczona osada na planecie C 1 w systemie Wregoe HV-Z b15-0 (koordynaty 2.7685, 45.9579).
Wokół osady znajdują się cztery punkty Uplink Log Comms Log Settlement, skanowanie ich daje tło co do przyczyny jej porzucenia:



   DON’T FALL ASLEEP 1/4



Dziennik osobisty:

Zaczęło się od tego pokazu świateł. Myśleliśmy, że to jakiś nisko-poziomowy rój meteorów lub kolizja komet oświetlona przez słońce. Coś jak tęcza w kosmosie tuż nad stacją, podczas gdy kurz i cząsteczki spadają na ziemię.

Pamiętam, że wszyscy byliśmy tak zachwyceni tym spektaklem, że był taki piękny. Jak nic innego, co widziałem przez pięć lat w kosmosie.
Musieliśmy zrobić kilka ujęć. Wszyscy pozowali do zdjęcia na tle świateł.

Kilka dni później sytuacja zaczęło się wyjaśniać.



   DON’T FALL ASLEEP 2/4



Dziennik osobisty:

Paine był pierwszy. Nie pojawił się na służbie, co było dziwne. Nie był typem, który opuściłby zmianę.

Kiedy poszliśmy go znaleźć, nie było po nim śladu. Nic. Tylko jego kabina, wszystko schludne i uporządkowane, wszystko na swoim miejscu. Ale nie było Paine'a. To było tak, jakby go tam nie było od wieków. Kurz pokrywał jego biurko.

Sprawdziliśmy logi i nagrania z ochrony, nigdy nie opuścił tego pokoju. Przynajmniej nie w sposób, który potrafię wyjaśnić.



   DON’T FALL ASLEEP 3/4

Pozostali odchodzili jeden po drugim przez kilka następnych dni.

Peterson, Giordano, Scott. Jednego dnia byli, drugiego już nie. Scott był tym, który zostawił nam wskazówkę. Zachowywał się dziwnie, odkąd to wszystko się zaczęło. To było tak, jakby wiedział, że będzie następny. Coś wymyślił.

Potem zniknął. Na jego ścianie wypisane były wszystkie nazwiska załogi w kolejności znikania, obok zdjęcia, które zrobiliśmy tego dnia. Ale to nie była najdziwniejsza rzecz. W całym pokoju wypisał słowa „Nie zasypiaj”. Na notatkach, na ścianach, na podłogach.

Nie zasypiaj



   DON’T FALL ASLEEP 4/4



Nie jestem pewien, jak długo jestem naćpany stymulantami, ale nie spałem od kilku dni. Czuję, że moje powieki stają się cięższe. Cokolwiek dzieje się z załogą, dzieje się to podczas snu. Watts poszedł ostatni.

Byliśmy ostatnimi którzy zostali, próbując nie zasnąć. Poszedłem szukać kolejnych stymów, kiedy wróciłem spał i wtedy to się stało. Pomyślałem, że to był jego oddech, wydobywał się z niego pył. A potem zaczął tracić kolor. Stał się prochem i w tej ostatniej sekundzie zdałem sobie sprawę. Nikt nie opuścił osady, wszyscy po prostu obrócili się w proch.

To nie był jakiś potwór, to nie była jakaś szalona rasa obcych. To był pył, wdychaliśmy go. Dostał się do naszych systemów atmosferycznych i jak wirus nas zainfekował. Najbardziej narażeni poszli jako pierwsi. Teraz zostałem tylko ja.

Jestem taki zmęczony.




The Church Of The Path


[Obrazek: Churchofthepath.png]

Church Of The Path to opuszczona osada na planecie 2 e w systemie Shibboleth. Zawiera cztery możliwe do zeskanowania łącza do danych, podające wiadomości tekstowe - chociaż wydaje się i sugeruje to, że powinna istnieć piąta wiadomość. Opowiadają historię o Isla Elmasri, która wydaje się być kontynuowana przez rozbity Sidewinder w Alpha Centauri.






Wiadomości:

   2/5

Przez ten cały czas byliśmy okłamywani. Nikt tak naprawdę nie wznosi się. Trudzimy się pod fałszywymi prawdami i kiedy nadejdzie czas na tych wybranych, tych, którzy oddali wszystko, staną się po prostu pokarmem dla handlarzy niewolników. Sprzedawani jak tanie mięso. Ostatni wkład na ścieżce wiary. Czy to nie dziwne, że żaden ze starszych braci nigdy się nie wzniósł. Ci, którzy głoszą i dostarczają fałszywych prawd. Oni pozostają.

Muszę uciec; Muszę powiedzieć ludziom, co się tutaj dzieje. Ale obawiam się, że niektórzy starsi bracia i siostry są wobec mnie podejrzliwi. Obserwują mnie cały czas, zwłaszcza brat Aiden. Mówi, że nie jesteśmy godni podążać ścieżką. Że nasza wiara jest nieczysta. On zawsze patrzy.

Boję się, że nigdy nie ucieknę.



   3/5




Dziennik osobisty: Brat Aiden

Niektórzy akolici potrzebują reedukacji. Mam powody by wątpić w ich wiarę i musimy naprowadzić ich na właściwą drodzę. Nie są prawdziwymi wierzącymi na ścieżce. Beczą jak owce i podążają. Ale nie widzą. Kiedy oddadzą wszystko, pozbędziemy się ich.

W szczególności Elmasri stała się kością w gardle. Trzeba ją sprowadzić z powrotem na ścieżkę lub uciszyć. Być może trzeba przyspieszyć jej drogę do wzniesienia.
Tak tak. Siostra Elmasri się wzniesie.



   4/5

Wiadomość nagrana:

My, kroczący ścieżką, jesteśmy wybrani, jesteśmy prawdą, jesteśmy sprawiedliwi, jesteśmy dziećmi kosmosu i jesteśmy tymi, którzy się wzniosą.

Wniebowstąpienie jest celem i podróżą. Jest to ścieżka, którą kroczymy wszyscy moi bracia i siostry. Musimy oddać swój dobytek. nasze bogactwa. nasze zmysły do tego. Tylko wtedy możemy naprawdę wznieść się.



   4/5

Wiadomość nagrana:

Wielu może próbować odwrócić nas od ścieżki lub odrzucić prawdę jak zrobiła to siostra Isla. Ale nie pokierują nas z powrotem do nieczystości. Nasza trasa została wytyczona i nie można jej zmienić. Niewiernemu można wskazać ścieżkę i zachęcić do kroczenia nią. Ale tylko my, sprawiedliwi, możemy naprawdę nią podążać.

Dla nas wniebowstąpienie jest na wyciągnięcie ręki. Weselmy się. Dla innych ścieżka trwa, dopóki w pełni nie oddadzą się jej naukom.

Teraz pijcie moi bracia i siostry. Cieszcie się swoją transcendencją z tej płaszczyzny istnienia do następnej. Jesteśmy dziećmi kosmosu, kroczącymi ścieżką, jesteśmy tymi, którzy mają się wznieść.



(są dwie wiadomości nr 4, natomiast nie a wiadomości 5).



Crowther’s Rest

[Obrazek: crowthers-rest.png]

Crowther’s Rest to opuszczona osada na księżycu A 2 a w systemie Nervir. Istnieje jedno łącze do osady, a wokół osady można znaleźć wspólne materiały inżynieryjne.



Geological Survey 23B

[Obrazek: Geological-Survey-23B.png]

Ta opuszczona osada w Musca Dark Region PJ-P B6-1 3 w Coalsack zawiera wiadomości audio związane z wyprawą kierowaną przez Penelope Carver, finansowaną przez Azimuth Biochemicals, która została odzyskana przez megaship Adamastor. W 3111 roku zespół badawczy znalazł barnacle Thargoida i rozbity statek (na tej samej planecie). Był to wczesny kontakt z technologią Thargoid, który prawdopodobnie doprowadził do znalezienia sondy lub czujnika Thargoid.

Wokół bazy znajdują się cztery data logi, a także niskiej jakości materiały inżynieryjne i punkt danych, który zawiera materiały z danymi. W odległości około 10 km obok barnacli znajduje się opuszczony SRV. Ma kilka sztuk ładunku i może powodować spotkania z Thargoidami.

Rozbity statek nie zawiera żadnej godnej uwagi treści. Przyczyna katastrofy nie jest oczywista - miało to miejsce przed pierwszą wojną Thargoidów

LOG 20 października 3111 Log audio

Jest piątek, 20 października 3111 roku. Mówi profesor Penelope Carver. Tworzę ten dziennik dla naszej własnej dokumentacji i przechowuję go oddzielnie od oficjalnych dzienników, które wysyłamy do naszego pracodawcy.

Czemu? Cóż, szczerze mówiąc, nadal martwię się pracą w Azimuth Biochemicals. Oczywiście zarabiamy na życie różnymi umowami i nie jest to nasz pierwszy ściśle tajny projekt komercyjny. Ale plotki o tej korporacji… w każdym razie moi ludzie poradzą sobie ze wszystkim, jestem pewna. Azymut z pewnością dobrze płaci za nasze umiejętności, dam im je. A moje długi nie znikną same.

Okazało się, że Mgławica Coalsack ma znacznie większą wartość naukową, niż się spodziewałam. Założyliśmy bazę na tej planecie 13 stycznia, po wykryciu kilku bardzo dziwnych sygnałów, i cały zespół jest podekscytowany tym, co znaleźliśmy. To kolejny powód, dla którego to rejestruję - jeśli okaże się to dużym odkryciem, chcę dołączyć do tego nasze imiona!

To, co tu rośnie, nie przypomina niczego z rejestrów. Zdecydowanie organiczne życie, ale z elementami krystalicznymi lub metalicznymi i chemią, której nawet O'Keefe nie potrafi zrozumieć. Wydają sygnałuy na różnych częstotliwościach.

Czy są to żywe organizmy lub jakieś maszyny? Murphy i Sheng uważają, że mają obce pochodzenie, skonstruowane przez nie-ludzi - ale Kumalo uznał, że to tak zabawne, że musieliśmy wyłączyć jego komunikację.

Nasz statek transportowy już dawno zniknął, ale Taylor używa boi nawigacyjnej do przesyłania naszych ustaleń z powrotem do firmy w systemie Chukchan. Powiedziała, że wbudowane oprogramowanie szyfrujące jest na najwyższym poziomie, co sprawia, że myślę, że historie o Azymucie i jego rywalach mogą być prawdziwe. Najwyraźniej chcą zatrzymać dla nich wszystko, co znajdziemy -

Coś się dzieje. Słyszę, jak wszyscy krzyczą. Czy drużyna zwiadowcza coś znalazła?

LOG 27 października 3111 Oryginalny log audio

Tutaj profesor Carver, 27 października 3111 r. Miejmy nadzieję, że ten dziennik będzie rejestrował - połowa naszego sprzętu nie działa teraz prawidłowo.


Wszystko się zmieniło, odkąd znaleźliśmy rozbity statek. Po pierwsze, to… jest obce. Zdecydowanie technologia nieludzka. Wiem, że powinnam być bardziej podekscytowana. Czyż nie jest to marzenie każdego naukowca? Ale coś w tym jest po prostu nie tak. Wiem, że inni czują to samo. Nawet Kumalo już się nie uśmiecha.


Wciąż nie wiemy nic o obiekcie, który znaleźliśmy we wnętrzu wraku. Czy to pilot, czy ładunek, a może jakiś organiczny element samego statku? Wydaje się to całkowicie bezwładne, ale… od chwili, gdy to sprowadziliśmy, mamy do czynienia z zakłóceniami elektromagnetycznymi w całej bazie, a to nie może być przypadek.


Przechowywanie go powodowało problemy. Sheng związał coś razem, używając najsilniejszych grodzi, jakie mógł znaleźć, ale najwyraźniej nadal to niszczy. Awarie sprzętu oznaczały, że O’Keefe nie był w stanie w pełni przeanalizować struktury chemicznej, przez co był tak zły, że zaatakował Kumalo za to, że ten kazał mu się uspokoić. Nigdy nie musiałem rozdzielać moich ludzi - pracowaliśmy razem od lat.


Jednak najbardziej martwię się o Murphy. Nie może oderwać się od tych narośli na powierzchni. Nazywa je „kamieniami”, jak neolityczne stojące kamienie na Ziemi. Ciągle go odnajdujemy w swoim kombinezonie, stojącego pod odrzutowcem – Black Sky, wpatrującego się w nie. Nie mówi nam dlaczego to robi.


Odsyłaliśmy raporty, ale Taylor właśnie przekazał wiadomość, od której zrobiło mi się zimno. Azymut nakazał nam zaprzestanie wszelkich transmisji i oczekiwanie na przybycie ich megashipu, Adamastor, który przetransportuje nas i nasze próbki do „bezpiecznego obiektu”.


A teraz zastanawiam się, dlaczego związałam się z korporacją, o której mówi się, że ma własną prywatną armię. Czy narażałam wszystkich na ryzyko, podejmując tę pracę?


LOG 30 października 3111 oryginalny log audio

Spróbuję ponownie stworzyć ten dziennik, póki dyski z danymi nadal działają. Mogą wrócić w dowolnym momencie. Nic już nie działa poprawnie. Zwłaszcza my. Jest 30 października. Obiekt w naszej klatce stał się… hałaśliwy. Podejrzewam, że na częstotliwościach infradźwiękowych jest jeszcze głośniej, co wyjaśniałoby, dlaczego wszyscy są na granicy wytrzymałości i nie mogą spać. Chciałabym poprosić Mahmooda, żeby zrobił kilka badań, ale jest w izbie chorych po starciu z Kumalo. Boże, nigdy nie widziałam mojego zespołu w takim stanie. Co jest z nimi nie tak?

Ale to nie jest ważne. Nie sądzę, żeby statek, który się rozbił, był sam.

Wczoraj O'Keefe wpadł przez śluzę, jakby ścigała go wataha wilków. Powiedział że  pojawiła się poświata na naroślach i Murphym, który właśnie tam stał. Nie mógł zrozumieć, skąd to się wzięło, tylko mówił że mgławica nad nami wydawała się poruszać. Powiedział… powiedział, że noc otwierała się jak gigantyczne usta.

Nie wiem, dokąd udała się Taylor, więc sama wypróbowałem nadajnik komunikacyjny i znalazłem wiadomość, że Adamastor pojawił się w systemie. To powinna być  ulga, ale tak naprawdę to wykręca mi żołądek.

Co zrobi Azimuth z tym, co znaleźliśmy? Co oni z nami zrobią?


LOG…  oryginalny log audio

Działa… połączenie kombinezonu działa. Czy ktoś mnie słyszy? Czy ktoś nadal jest w bazie? Jestem… nie pamiętam. Nie, jestem - Dominikiem! Dominic Murphy. Tym właśnie jestem, tak. Mówi dr Murphy. Jestem geologiem i należę do zespołu badań planetarnych profesor Carver. Ale… myślę, że wszyscy nie żyją.


Byłem tutaj z kamieniami, kiedy przybyły Sidewindery. Patrzyłem, jak opadają jak ptaki ze złamanymi skrzydłami, zapalającymi się i gasnącymi światłami, tak jak to miało miejsce w naszej bazie od wielu dni. Poza tym wszędzie byli żołnierze z karabinami i pancerzami. Myślę, że załadowali klatkę na jeden ze statków, który właśnie wystartował.


A potem kilku żołnierzy… Widziałem błyski wewnątrz budynków. Strzały. Coś eksplodowało - chyba główny przekaźnik komunikacyjny. Ale potem pojawiło się więcej świateł, dziwne światła, które falowały jak węże i… i znowu ta czerń, otwierająca się na niebie.


Próbowali uciec na piechotę, uciekając do miejsca, w którym się ukrywałem, i myślałem, że mnie zobaczą, ale potem wszyscy wzlecieli w górę. Jak małe żołnierzyki wyrzucone w powietrze, wciągnięte w światła…


Teraz jesteśmy tylko my. Ja i kamienie. To wszystko, co słyszę, teraz o wiele głośniejsze, ale nie raniące jak zwykłe głosy ludzi. Głośno, ale daleko. Tak daleko…


Serene Harbour


[Obrazek: serene-harbour.png]

Na planecie 3 B w systemie R CrA Sector AF-A d42  znajduje się punkt POI oznaczony jako UNKNOWN , który uważa się za Serene Harbour - imperialną kolonię karną. Znajdują się tutaj: skanowalny punkt danych i 4 łącza placówki przekazujące wiadomości związane z Neo-Marlinistami - więźniami NMLA . W okolicy są różne materiały dla inżynierów.

Baza została znaleziona po artykule w Galnet w styczniu 3307 roku. Była tam informacja o systemie Swoilz XX-D c1-30 i promieniu 80 Ly do przeszukania. Poza grą dostaliśmy tweet zawierający zdjęcie, jakiego typy gwiazda i planety znajdują się w poszukiwanym systemie. To zawęziło wyniki i ułatwiło sprawę badaczom - nie było innego znanego sposobu w grze na zawężenie wyszukiwania. Odniesienia w dziennikach do systemu LTT 1935 odnoszą się do historii Galnet związanej z grupą Neo-Marlinstów (mieli oni stworzyć fabrykę bomb w tym systemie – w grze niczego nie odnaleziono).

Cytat:COMMANDANT’S LOG SH—343 20/01/3307 18:30
Dziś dostarczono nową grupę osadzonych - Theta Group. Moi strażnicy przywitali ich tak jak wszystkich naszych gości. Następnie przydzielono im wyznaczone numery. Nikt nie może używać tutaj swoich nazwisk- łącznie ze mną. Nawet te dzienniki głosowe są automatycznie przetwarzane w celu usunięcia wszystkich znaczników identyfikujących. To znacznie ułatwia nam pracę, wiemy że w Serene Harbour nigdy nie było prawdziwych ludzi.

Każdy w Grupie Theta jest potwierdzonym członkiem NMLA. Już wcześniej mieliśmy tu Marlinistów, ale nie wytrzymali długo i mówili nam co chcieliśmy wiedzieć. IISS byli wdzięczni za informacje, a ich naloty na komórki terrorystyczne były bardzo udane. Jak zawsze cieszymy się, że to im przyznają zasługi. Tak długo, jak długo możemy utrzymywać Imperialny Wywiad w cieniu.

To, co jest nieco niezwykłe w tych Marlinistach, to miejsce w którym zostali schwytani. Akta więźniów mówią, że mieli zaawansowany warsztat ukryty w LTT 1935, systemie federalnym. Uważa się, że to byli ludzie, którzy zbudowali bomby enzymatyczne, które zostały użyte podczas ataków na porty kosmiczny w zeszłym roku. Mamy więc w naszych celach kilku prawdziwych celebrytów.

To dla mnie zagadka, dlaczego wszyscy tak boją się NMLA. Już wcześniej radziłem sobie z radykałami takimi jak oni. Emperor’s Dawn, Silver Oracle, League of Reparation… w końcu wszyscy zostali złamani. Ci też zostaną złamani.





Cytat:COMMANDANT’S LOG SH-343 24/01/3307 19:12
Grupa Theta okazuje się trudniejsza do złamania, niż się spodziewałem. Większość z nich do tej pory nie powiedziała ani słowa. Oczywiście krzyki nie liczą się jako słowa.

Człowiek o którym myślimy że jest ich przywódcą, Theta Seven, jest podobno geniuszem inżynierii. Pokryty jest bliznami po żrącej substancji. Podczas przesłuchania po prostu zamyka oczy i pozwala na wszystko. Coś mi mówi, że mógł już przez to przechodzić.

Kilku innych jest bardziej wokalnych, ale nie ma z tego żadnego pożytku. Theta Twelve po prostu pluje obelgami, podczas gdy Theta Two zawsze wykrzykuje jakieś bzdury o „wspominaniu dziewięciu męczenników”. Używa techniki, którą widziałem u innych ekstremistów. Wzmacniają się oni przypominając sobie o swojej sprawie. Ale zwykle nie wytrzymują tak długo.

Powiedziano nam, że ci terroryści muszą wyglądać na zdrowych i nienaruszonych do potrzeb publicznej egzekucji. Ogranicza to nasze zwykłe metody. Dlatego przyjmuję alternatywne podejście. Poprosiłem o załadowanie wzmacniacza neurosensorycznego do następnego wahadłowca zaopatrzeniowego. To delikatny sprzęt medyczny, więc powiedziałem im żeby oznaczyli to jako „Delikatne”.





Cytat:COMMANDANT’S LOG SH-343 25/01/3307 00:22
Raport sytuacyjny. Mamy poważny incydent. Trwa naruszenie bezpieczeństwa na dużą skalę. Nie potrafię wyjaśnić jak to się stało, ale… więźniów nie ma już w niewoli. Uwolnili się. Wszyscy!

Gdy statek zaopatrzeniowy zbliżał się do lądowania, większość naszych zautomatyzowanych systemów wyłączała się jednocześnie. Drzwi celi odblokowane, zapory elektryczne wyłączone, nawet Skimmery wartownicze na zewnątrz po prostu spadły na ziemię. A więźniowie wyskoczyli - zbyt wielu, żeby ich powstrzymać.

Udało mi się dotrzeć do biura, ale na monitorach obserwuję co się dzieje. To jest brutalne. Kilku moich ludzi zostało już zabitych. Wszędzie są więźniowie, którzy buntują się, niszcząc wszystko co znajdą, chociaż… Theta Seven do nich nie dołączył. Nadal siedzi w swojej celi, mimo że drzwi są otwarte. Wygląda na to, że czeka.

Czy mógł to zrobić? Najwyżsi rangą oficerowie wywiadu imperialnego mają kody unieważniające, dające im zdalną kontrolę nad zasobami, co tłumaczyłoby wyłączenie zabezpieczeń. Ale Theta Seven nie może znać tych kodów, chyba że w jakiś sposób je ukradł?

Cała Grupa Theta wygląda na spokojną, jakby wiedzieli, że to się wydarzy. Może dlatego tak długo opierali się naszemu przesłuchaniu… mieli nadzieję. Prawdopodobnie tak zaplanowali, by porwać statek zaopatrzeniowy i uciec.

Ale to nie zadziała. Rozkazałem pozostałym strażnikom wycofać się do pokoju kontrolnego i czekać na posiłki. Spodziewaliśmy się takich prób ucieczki, dlatego wszystkie nasze wahadłowce przewożą pełen oddział żołnierzy. Widzę ich teraz na zewnętrznych kamerach, opuszczających statek i kierujących się do środka. Wyglądają na uzbrojonych. Dobrze. Myślę, że wkrótce wszystko znowu będziemy mieli zabezpieczone.



Cytat:COMMANDANT’S LOG SH-343 25/01/3307 00:58
To jest transmisja alarmowa na wszystkich częstotliwościach z Serene Harbour. Jesteśmy aresztem Imperial Intelligence, a ja… nazywam się komendant Gabriel De Luca, kod identyfikacyjny XTU67065. Mogę… być jedynym, który przeżył. Nastąpiła ucieczka. Masakra!

Żołnierze ze statku zabili ich wszystkich. Po prostu wpadli do środka i zaczęli strzelać. Strzelali zarówno do więźniów jak i strażników. Patrzyłem, jak to się dzieje, wszystkie korytarze wypełnione ogniem laserowym, piętrzące się ciała. Moi ludzie nie mieli szans.

Zlikwidowali każdą osobę… oprócz Grupy Theta. Żołnierze pozwolili im żyć. Co więcej- eskortowali ich z powrotem na statek jakby byli senatorami!

Dlaczego nasi żołnierze to robią? Czy oni… czy NMLA zinfiltrowała Imperial Intelligence? Użyli naszych kodów zabezpieczających przeciwko nam? Wydaje się to niemożliwe. To musi być niemożliwe!

Nie jestem pewien, czy ta transmisja się przedostaje. Mogą zakłócać naszą komunikację. Spróbuję ponownie kiedy statek wystartuje. Nie wiem dlaczego nadal tam siedzi, ani co się do cholery dzieje -

Chwila. Widzę na monitorach- dwie osoby wróciły przez śluzę. Nadal są w kombinezonach ledwo widzę ich twarze przez hełmy, ale jeden wygląda na... ma blizny… Theta Seven! To musi być on. Dlaczego wrócił?

Kierują się do środka, mijają wszystkie zwłoki. Myślę, że są… Myślę, że kierują się do mojego biura. I coś między sobą niosą. Duże stalowe pudełko z wytłoczonym napisem… jest napisane…

Delikatne.
Odpowiedz
#8
Kidnapped


[Obrazek: kidnapped.png]





Oto historia małej bazy na powierzchni planety nr 1 w systemie Synuefe KN-J a77-3   (użyj DSS, aby ją odkryć, być może będziesz musiał wyskoczyć z supercruise, aby się pokazała). Istnieją cztery łącza Uplinks i punkt danych dający zakodowane materiały, a także leżące wokół materiały niskiego poziomu.
Otrzymane wiadomości:
„Pomóż mi… Proszę pomóż mi… Nie wiem jak się tu dostałem. Ostatnią rzeczą jaką pamiętam - byłem w transporcie kierującym się na skraj zamieszkałej przestrzeni. Pamiętam, jak piłem drinki z załogą, a potem wszystko ściemniało.

Jestem na statku, nie wiem jakim, ale jest stary i zardzewiały. Chyba jesteśmy zadokowani, nie słyszę dźwięku silników. Ktokolwiek mnie porwał, nie przeszukiwał mnie zbyt dobrze. Mam jeszcze swój plecak, komunikatory i przenośny terminal. Musieli się spieszyć.

Pomóż mi proszę”



„Minęło wiele dni, słyszę jakiś bełkot na zewnątrz, ale nikt się do mnie nie odzywa. Krzyczę i krzyczę, ale nie ma odpowiedzi.

Karmią mnie, jeśli to co znajduję w celi każdego ranka, można nazwać „jedzeniem”. Domyślam się że nie chcą mnie zabić, ale po co mnie porwali? Może biorą mnie za kogoś innego i oczekują okupu.
Ale jestem nikim. Pracuję w logistyce i handlu. Nikt nie zapłaci za mnie okupu.

O Boże, zostawili drzwi do mojej celi otwarte. Co to za miejsce.”






„Są tutaj dziesiątki pokoi, pełne ludzi lub tego, co z nich zostało. I dziwne zapachy, część z nich pochodzi z brudnych cel, ale jest coś jeszcze… Co to za zapach? Pachnie jak gotowane mięso.

Burczy mi w brzuchu, może uda mi się znaleźć jakieś prawdziwe jedzenie.

Czekaj, co……..”






„Małe Króliki nie powinny węszyć, bo mogą wylądować w garnku jak pozostałe.

Jeszcze nie… Nie jej kolej… Najpierw trzeba podtuczyć, bo to sama skóra i kości.

Całkiem dobrze, panie Quince. Ta pani musi poczekać na swoją kolej. Poza tym naprawdę powinniśmy coś zrobić z tymi wiadomościami które wysłałeś. Nie martw się nie jesteśmy potworami… Przynajmniej nie takimi potworami, o jakich myślisz że jesteśmy.”


Oaken Point
[Obrazek: oaken.png]



Oaken Point to opuszczona baza będąca częścią Projektu Seraph – próby umożliwienia ludziom kontrolowania statków Thargoidów. Projekt prowadzony był przez Azimuth Biochemicals. Bazę można  znaleźć w HIP 26176 na planecie A 5 i (zeskanuj planetę DSS, a potem być może będziesz musiał wyskoczyć z supercruise, aby zobaczyć lokalizację).
Nawigacja do HIP 26176 może być trudna, ponieważ znajduje się w pobliżu kilku obszarów objętych permitami. Z bańki zaleca się lot do Shenve w mgławicy Witch Head, a następnie do HIP 26176. W Odyssey, jeśli HIP 26176 nie zostanie poprawnie znaleziony w mapie galaktyki przejdź do DM99 15.1 i rozejrzyj się w pobliżu.

W bazie znajduje się pięć możliwych do zeskanowania data point-ów, które dają część historii Projektu Seraph. Wydają się ona pochodzić mniej więcej z czasu, gdy Thargoidzi powrócili do Plejad.






Komunikaty są głosowe, tekst znajduje się poniżej:




OAKEN POINT 1/5


Projekt Seraph, Log #1. Professor Thomas Dorne -raport.

Po latach przygotowań jesteśmy gotowi do wejścia w fazę próbną naszej pracy. Wszystkie warunki określone w poleceniu nr 2125 zostały zrealizowane. Terminy operacji ulepszających są już ustalone dla kandydatów którzy mają największą szanse przeżycia połączenia z interfejsem systemowów Thargoidów.

W obiekcie można wyczuć ekscytację. Mój zespół zdaje sobie sprawę, że stoimy na progu czegoś naprawdę niezwykłego. Podczas gdy nasi konkurenci zajmują się drobnicą i przeprowadzają testy laboratoryjne na obcych sondach, my pracujemy nad pierwszym statkiem Thargoidów pilotowanym przez człowieka.

Oczywiście nasze badania tutaj są pierwszymi z wielu takich projektów. Ta wroga rasa nęka ludzkość od setek lat. Te stworzenia, tak obce — tak zasadniczo obce pod każdym względem — chciały nas zdominować. Technologia którą zastosowali w tych próbach była niszczycielska.

Nasza praca będzie stanowić pierwszy przykład ludzkości wykorzystującej maszyny Thargoidów do swoich potrzeb. Z biegiem czasu będziemy przyswajać technologię obcych, dopóki nie dobierzemy się do wszystkiego czego chcemy. Wtedy rozpoczniemy misję unicestwienia ich.

Wirus Mycoid tylko kupił nam czas. Nasze prawdziwe zwycięstwo będzie całkowite.




OAKEN POINT 2/5


Projekt Seraph, Log #6. Profesor Thomas Dorne raport.

Dzisiaj mój zespół zakończył pierwsze testy na żywo integracji człowieka ze statkiem Thargoid. Tester A-1 wszedł do statku Thargoid o godzinie ósmej i zainicjował procedury interfejsu przy asyście dr Pierce'a i dr Hamlina.
Parametry życiowe A-l utrzymywały się na stałym poziomie przez czterdzieści — trzy sekundy, po czym nastąpiło poważne przepięcie elektryczne w ośrodkowym układzie nerwowym. Obaj świadkowie zaobserwowali jak podmiot cierpi na gwałtowny atak, który ostatecznie okazał się śmiertelny. Statek Thargoid wygląda na nienaruszony.

Wyniki kolejnych pięciu testów były podobne. Niestety nasi analitycy nie byli w stanie określić, skąd bierze się te przepięcie.
Tester A-7 okazał się bardziej obiecujący. Ponownie asystowali Pierce i Hamlin. Wprowadzono poprawki w portach kręgosłupa A-7, aby stłumić przypływ energii. Czterdzieści pięć sekund po inicjacji wystąpił impuls elektryczny, który pozostawał w granicach bezpieczeństwa. A-7 zgłosił pewien dyskomfort, ale był w stanie kontynuować inicjację statku. W tym momencie statek Thargoid wydał niski… jęk, jak sądzę. Na zewnętrznej ramie kadłuba przez chwilę zamigotały oznaki aktywności.

Obaj świadkowie zgłosili, że A-7 krzyknął raz przed wygaśnięciem, po czym statek powrócił do stanu uśpienia. Dr Pierce twierdzi że tester powiedział „to mi nie pozwola”, ale dr Hamlin nie mógł tego potwierdzić.

Wciąż czekamy na telemetrię z testu A-7, aby dokładnie określić co zabiło podmiot. W odpowiedzi na te wyniki zostaną wprowadzone poprawki do następnego obiektu testowego.




OAKEN POINT 3/5


Prejekt Seraph, Log #9. Profesor Thomas Dorne-raport.




Zakończył się czwarty dzień testów. Kolejne rewizje naszych złączy chirurgicznych. W końcu zaczynają zapowiadać się obiecująco.

Mój zespół wyizolował systemową membranę w projekcie Thargoid, która działa jak mechanizm obronny, podobny do zapory programowej. Chociaż byliśmy w stanie wymyślić sposób przeciwdziałania temu mechanizmowi, była jedna zmienna, której nie można było określić bez testu na żywo. Główny implant nerwowy badanego D-1 został odpowiednio skalibrowany. Szkoda że test D-1 skończył się źle, ale otrzymaliśmy potrzebne informacje.
Do testu D-2 wykorzystywaliśmy przekalibrowane złącze. Jej wprowadzenie do statku Thargoid przebiegło gładko i podobnie jak w przypadku A-7 zewnętrzna rama kadłuba zareagowała wizualnie. Dr Pierce i dr Hamlin, będący świadkami, zgłosili że D-2 reaguje. Po siedemdziesięciu sekundach testu statek ponownie się wyłączył. D-2 opuściła statek przy asyście ale o własnych nogach, co wywołało aplauz zespołu na ziemi.

D-2 jest teraz w szpitalu, wyczerpana ale fizycznie zdrowa. Jej krótkie oświadczenie sugerowało połączenie ze statkiem, które okazało się emocjonalnie trudne do przetworzenia. Nasi technicy naukowi przygotowują augmenty limbiczne dla przyszłych podmiotów.

Reszta dzisiejszych zaplanowanych testów odbędzie się zgodnie z planem, podczas gdy te ulepszenia będą przygotowywane. Ważne jest, aby pozyskać dodatkowe dane dla naszych chirurgów. By mogli zwiększać skuteczność przyszłych podmiotów.




OAKEN POINT 4/5


Projekt Seraph, Log #14. Profesor Thomas Dorne-raport.

W naszej pracy nastąpił znaczny postęp. Po początkowo nijakiej serii testów. Tester H-8 z powodzeniem skomunikował się ze statkiem Thargoid! Po dziewięćdziesięciu trzech sekundach testu statek przesunął się około osiemnastu stóp od ramion dokujących i zawisł w miejscu. Lot był stabilny i towarzyszył mu delikatny szum. Opisałbym ten dźwięk jako przytłumiony, jakby statek w końcu powstał z kolan.

Lądowanie dwadzieścia osiem sekund później było nagłe, ale doszło tylko do powierzchownych uszkodzeń. H-8 jest nieprzytomny, ale stabilny pod opieką zespołu medycznego. Dr Hamlin i dr Tao, którzy byli świadkami byli wstrząśnięci, ale bez obrażeń. Test H-9 został przełożony na czas powrotu statku Thargoid do doku.
Miejsce pobytu D-2 pozostaje nieznane. Może być pasażerem na gapę: jedyny statek, który odleciał niedawno należy do niejakiego komandora Hyforda-  dostawcy potencjalnych podmiotów. Kapitan Stenson uważa, że dowódca jest współwinny, ale ja nie jestem przekonany. Hyford nie jest człowiekiem który mógłby nas zdradzić i jest całkiem świadomy konsekwencji takiego czynu. Niezależnie od tego, agenci Black Flight już go tropią.

Osobiście chciałbym podkreślić niesamowitą dotychczasową pracę mojego zespołu. Każdy dzień przybliża nas do przyswojenia podstawowego atutu naszego wroga: jego tajemnic technologicznych.




OAKEN POINT 5/5


Projekt Seraph, Log #27 Profesor Thomas Dorne -raport.

Badani od V-1 do V-9 próbowali dziś połączyć się ze statkiem Thargoid. W żadnym z tych testów nie zaobserwowano żadnej reakcji.

Postanowiłem tymczasowo zawiesić fazę testową projektu. Od połączenia testera H-8 i jego śmierci dwa dni później statek Thargoid wszedł w stan uśpienia. To tak, jakby wyczerpane zostały wszystkie wewnętrzne źródła energii; równie dobrze możemy podłączać nasze podmioty do skały.

Jeśli nasza praca ma być kontynuowana, potrzebny jest nowy statek Thargoid. Zidentyfikowałem odpowiedni system do rozpoczęcia naszych poszukiwań. Agenci Black Flight odlecą na krótko przed naszą grupą badawczą.
Niedawny raport o komandorze który spotkał statek Thargoid w Plejadach jest intrygujący. Mam tylko nadzieję, że nie było to pojedyncze wydarzenie lub jakieś źle zrozumiane informacje. Statki Thargoidów badające ludzką przestrzeń znacznie zwiększyłyby nasze szanse na przechwycenie jednego z ich statków.

Oczywiście nasze ramy czasowe prawdopodobnie zostaną skrócone. Obawiam się, że nasz mały sukces jest wart tylko jeszcze kilku lat. Czarownica nie będzie zadowolona z braku namacalnych rezultatów, pomimo naszych początkowych postępów.
Trzeba jednak pozostać optymistą. Nasze zrozumienie mechanizmów interfejsu Thargoid znacznie się poprawiło. Wiele ulepszonych obiektów testowych pozostaje pod naszą opieką. Dr Tao pisze artykuł omawiający ich zabiegi chirurgiczne, które powinny przynieść ogromne korzyści działowi medycznemu Azymutu.
Wszystko, czego potrzebuje Project Seraph, to odrobina szczęścia. Nie jestem tak dumny, żeby odmawiać modlitwy o to szczęście. Może bogowie uśmiechną się do nas.
Fort Asch


[Obrazek: asch2.png]





Fort Asch to duża opuszczona baza na powierzchni HIP 22460 7c, wcześniej zarządzana przez Azimuth Biochemicals w ramach Projektu Seraph – próby stworzenia kontrolowanych przez ludzi statków Thargoidów.

Aby uzyskać dostęp do HIP 22460, może być konieczne uzyskanie pozwolenia systemowego – dostępnego po zeskanowaniu Beacon w Synuefe Gb-O c9-8. Aby odkryć rzeczywistą bazę, użyj DSS aby zeskanować planetę 7c. Być może będziesz musiał wyskoczyć z supercruise, aby zobaczyć rzeczywistą lokalizację.






Komunikaty są głosowe, tekst znajduje się poniżej:

FORT ASCH LOG 1/5


Projekt Seraph, Log #34. Profesor Kaley Orenn- raport.

Po zmianie przydziału profesora Dorne jestem odpowiedzialny za przebieg kolejnej fazy Projektu Seraph. Głównym celem jest zdobycie nowego statku Thargoid. Nasze testy integracyjne z człowiekiem-pilotem nie osiągną wiele bez nich.

Placówka w HIP 22460 już działa. Statki Black Flight patrolują w oczekiwaniu na pojawienie się aktywności obcych. Zespoły naziemne badają dwa tereny Thargoidów na powierzchni  w nadziei przyciągnięcia obcego statku. Według kapitana Stensona nasza operacja przebiega „podręcznikowo”. Nie jestem przekonany czy kapitan potrafi czytać podręczniki ale uwierzę mu za słowo.

Wstępne skanowanie systemu nie daje wiele nadziei. Jeśli Thargoidzi nadal są zainteresowani tym systemem, nie pozostawili ostatnio żadnych śladów. Wzrosła jednak ilość doniesień o dziwnych spotkaniach w sektorze Plejad. Wielu pilotów twierdziło, że zostali wyrwani z nadprzestrzeni przez obcy statek; jak wiecie, ta taktyka była powszechna podczas Pierwszej Wojny Thargoidów.
Mam nadzieję, że rozumiesz, że prawdopodobnie jesteśmy tutaj jako przynęta. Zakładając, że miejsca na powierzchni znajdują się na starożytnym terytorium Thargoidów, nasze zespoły naziemne są intruzami. Nie wiemy jeszcze, jak zostaną odebrane. Zakładam, że to ryzyko zostało wliczone w twoje plany?

Zgłoszę się ponownie za kilka dni




FORT ASCH LOG 2/5


Projekt Seraph, Log #37. Professor Kaley Orenn- raport.




Nadal nie ma statku Thargoidów. Miejsca na powierzchni dostarczają cennych informacji na temat architektury Thargoid i metod budowy. Poprosiłem o wymazanie dowodów aktywności Mycoid na tych reliktach. Jestem pewien, że tak czy inaczej znajdziemy zastosowanie dla analizy zespołu naziemnego.

Dr Granmore przedstawił bardzo długi esej na temat ustaleń swojego zespołu w Research Site Amber, który wysłałem na preferowany przez Ciebie kanał. Powinieneś usiąść wygodnie, zanim go przeczytasz. Filiżanka kawy lub kilka też byłaby wskazana. Jak powiedziałem: bardzo długi esej.

Jeden interesujący szczegół dotyczy zniknięcia podmiotu D-2. Nasz zespół ds. bezpieczeństwa znalazł kilka nieautoryzowanych wiadomości, które przeszły przez naszą sieć szyfrującą. Datapad, który wysyłał te wiadomości, należał do dr Edmunda Pierce'a; ewidentnie nie jest tak dobry w technologii, jak w bioinżynierii. To była tylko kwestia czasu. Rozszyfrowanie tych wiadomości ujawniło, że Pierce pomagał D-2 w ucieczce ze szpitala w Oaken Point.
Pierce przyznał się i jest teraz zamknięty. Kiedy przesłuchanie dobiegnie końca, zostanie stracony. Mówiono o uczynieniu tego wydarzeniem publicznym, ale Pierce jest popularny wśród swoich kolegów. Wykroczenie i karę ogłoszę po fakcie. Lepiej żeby czyn zdrajcy przemówił za niego.

Miejsce pobytu D-2 pozostaje nieznane. Wiadomości Pierca przynajmniej potwierdzają, że została umieszczona na statku komandora Hyforda bez jego wiedzy. Eliminacja Hyforda nie powinna wpłynąć na przepływ osób testowanych.

Do następnego razu. Pozdrów ode mnie Dorna.




FORT ASCH LOG 3/5


Projekt Seraph, Log #39. Profesor Kaley Orenn- raport.

Jeden z naszych statków handlowych napotkał prawdopodobnie statek Thargoidów! Handlarz wskoczył do HIP 22460 z dostawą dla Research Site Bronze, gdy został wyrwany z nadprzestrzeni.

Pilot twierdzi, że jego moduły zostały tymczasowo wyłączone. Statek obcych – znacznie większy niż ten, który znajdował się w Oaken Point – omiótł statek handlowy widoczną falą energii. Potem odleciał przez szczelinę w kosmosie. Taktyka, opis wizualny i szczątkowe odczyty śladu wskazują na statek Thargoid.

Statek handlowy przewoził jeden z artefaktów odzyskanych z regionu Plejad do pracy dr Granmore. Może to przyciągnęło statek obcych że jest pochodzenia thargoidzkiego. Potwierdzałoby to, że nadal są zainteresowani tym systemem. Może całym tym regionem. Jeśli jakoś zdołamy wciągnąć statek z powrotem w normalną przestrzeń… Z pewnością kapitan Stenson będzie miał, aby go unieruchomić.


Nie wiem, co myśleć o spotkaniu. Thargoidy zawsze były agresywne w stosunku do ludzi. Po co przechwytywać nasz statek handlowy tylko po to, by pozostawić go nienaruszonym? Czy zbierał informacje? Próbują się w jakiś sposób komunikować? Potencjalne odpowiedzi trochę mnie niepokoją. Przynajmniej przemoc byłaby typowym zachowaniem. Nawet przewidywalnym. Ale ten raport sugeruje pewnego rodzaju adaptację.

Przynajmniej wiemy że obserwują. Przedstawię kilka teorii, jak zainicjować powtórne spotkanie.




FORT ASCH LOG 4/5


Projekt Seraph, Log #42. Profesor Kaley Orenn- raport.

Niecałą godzinę temu eskadra Black Flight została przechwycona przez Thargoidów.
Siedem statków Black Flight było w drodze z Research Site Bronze do Fortu Asch. Odkryli nierozpoznane źródło sygnału i polecono im zbadać sprawę. Ta niewielka telemetria, jaką dysponujemy pokazuje, że statki zostały zaatakowane wkrótce po wyjściu z supercruise. Co najmniej trzy statki Thargoid były zaangażowane. Potyczka, o ile to co się wydarzyło kwalifikuje się jako jedna, trwała niecałe dwie minuty.

Do czasu nadejścia posiłków nie pozostało nic poza szczątkami. Thargoidzi odeszli. Nie było ocalałych.

Profesor Dorne zawsze brzmi tak pewnie, kiedy mówi o naszych badaniach nad technologią Thargoid. Nasza dominacja nad kosmitami wydaje się pewna, gdy omawia Projekt Seraph. Ogromnie jestem ciekaw co o tym myśli.




FORT ASCH LOG 5/5


Projekt Seraph, Log #51. Profesor Kaley Orenn- raport.

Będzie to prawdopodobnie ostatni dziennik Projektu Seraph. Nie widzę sensu kontynuowania go po naszym wycofaniu.

Wiem, wiem: Czarownica wydała rozkaz. Ten atak na konwój federalny zwróci uwagę supermocarstw na Plejady. A obecność Thargoidów rośnie z każdym dniem. Nie możemy ryzykować ujawnienia, więc wycofujemy się i zabieramy ze sobą nasze badania. Rozumiem.

To po prostu frustrujące. Byłem tak pewien, że dokonamy tutaj przełomu. Pierwszy pilotowany przez ludzi statek Thargoidów będzie ogromnym krokiem w naszej ewolucji technologicznej. Z każdym testem zbliżaliśmy się do tego, a potem po prostu… staneło. Cały pęd, którym się cieszyliśmy, wyhamował. Osoby wyszkolone do pracy z twardymi danymi uciekają się do ścigania duchów.
Celem było znalezienie nowego statku Thargoidów. Jakby to była tylko kwestia czasu. Chyba można powiedzieć, że zamiast tego znaleźli nas.

Zorganizuję transport dla pozostałych testerów. Mamy kilka lokalizacji, które byłyby w stanie ich pomieścić przez jakiś czas. Jeśli Thargoidzi naprawdę wrócili, powinna być w końcu szansa na zdobycie kolejnego statku. Zakładając oczywiście, że najpierw nas nie wykończą.

Za czterdzieści osiem godzin będę w kwaterze głównej Azymutu z pełnym raportem.





Holloway Bioscience Research Facility 15




[Obrazek: holloway15.png]





Ta opuszczona baza znajduje się w systemie  Snake Sector GW-W C1-1 na planecie AB 5b – zeskanuj planetę DSS-em aby odkryć jej lokalizację. W bazie znajdują się materiały niskiego poziomu, a także punkt danych do zeskanowania z zakodowanymi materiałami i 4 łącza Uplink, które ujawniają historię bazy.
Lokalizacja została ujawniona w artykule Galnet w październiku 3307, tuż przed Halloween, odpowiednia sekcja to:
Podczas tworzenia mostu Colonia Bridge załoga na pokładzie megastatku Memories of Oresrati w systemie Snake Sector OD-S b4-2 zgłosiła niezwykły incydent. Na czujnikach dalekiego zasięgu wykryto zniekształconą transmisję, która mogła być sygnałem SOS. Chociaż nie byli w stanie dokonać triangulacji jego źródła, siła sygnału sugerowała miejsce pochodzenia w promieniu 50 lat świetlnych.



Doprowadziło to do poszukiwań, które ujawniły lokalizację bazy.



Dzienniki są następujące:




Mission log ident: EX37-001
Timestamp: 30/10/3255
Comms interlock: Active
Auto—transcript: Enabled


Cpt Sara Stirling 18:00

„To zdecydowanie jedno z zadań dla galerii sław Excalibur Troop, gdybyśmy ją mieli. Holloway Bioscience Institute powiadomili nas że stracili kontakt z jednym ze swoich laboratoriów. Zatrudnili nas do przeprowadzenia śledztwa i ewakuacji personelu jeśli to konieczne. Cóż, nie ma wątpliwości, że personel nie żyje, ale nie mamy pojęcia co się stało. Znaleźliśmy same ubrania i skafandry poplamione zamarzniętą krwią… w bazie od tygodni nie było prądu… ale nie ma ciał. Żadnych oznak tego że opuścili bazę. Możliwe że -”




Cpl Samuel Thulani 18:02

„Kapitanie, tu Thulani. Pomyślałem, że chciałbyś wiedzieć, że systemy chłodzenia centrum energetycznego musiały być wadliwe ponieważ technicy z bazy zamontowali kilka kanałów geotermalnych, aby pompować ciepło odpadowe pod ziemią. Ale wszystko reaktywowaliśmy więc wszystkie systemy są z powrotem online”.




Cpt Sara Stirling 18:03

"Świetna robota, Kapralu, informuj mnie na bieżąco. Stirling bez odbioru. Dobrze, to dobra wiadomość. Większość zespołu szuka śladów, a porucznik McKellar pobiera ich pliki danych, więc miejmy nadzieję, że wkrótce… chwila. Słyszę strzały. Sierżancie Jerrard, proszę wejść! Jerrard, melduj!




Sgt Thomas Jerrard 18:04

„Kapitanie, proszę się nie rozłączać, wchodzę teraz do bloku inżynieryjnego. Roth! Buckley! Przestań strzelać! Czym ty jesteś… o mój Boże.




Pvt Julienne Roth 18:04

„Wychodzą z podłogi! Czym one do diabła są? Buckley, wracaj!




Pvt Nathan Buckley 18:04

"Spadaj! ZABIERZ ICH ZE MNIE!”




Mission log ident: EX37-002
Timestamp: 30/10/3355
Comms interlock: Active
Auto-transcript: Enabled


Cpt Sara Stirling 19:12

"Mamy kłopoty. Poważne kłopoty. Te… rzeczy pojawiły się znikąd i roją się po bazie. Teunissen, Buckley i Webster nie żyją. Myślę, że Patel i Cook też. Przeczołgały się przez kraty podłogowe w bloku inżynieryjnym, setki wszystkie naraz. Nigdy wcześniej czegoś takiego nie widziałem. Podobne do pająków, ale ze zbyt wieloma odnóżami. Całkowicie białe. Każdy z nich jest wielkości pięści, z pyskiem okrągłym jak u minoga. I poruszają się jak błyskawica! Rozkazałem moim ludziom żeby ich wytępili, ale jest ich po prostu zbyt wiele, więc teraz…”




Sgt Thomas Jerrard 19:13

" Kapitanie, zamknęliśmy grodzie w sekcji trzeciej ale przeszły przez nie! Wylewają się z otworów wentylacyjnych na nas i…”




Cpt Sara Stirling 19:13

„Sierżancie, wracaj natychmiast do centrum kontroli! Czy mnie rozumiesz?"




Sgt Thomas Jerrard 19:13


[ błąd transkrypcji ]


Pvt Luis Hernandez 19:13


“Sierżancie! SIERŻANCIE!”


Pvt Steven Hathaway 19:13

"Już za późno! Jest nimi pokryty, już po nim! Ruchy ruchy ruchy!"




Cpt Sara Stirling 19:14

„…Jerrard nie żyje. Martwy. Jak Jerrard może być martwy? Był moim pierwszym rekrutem kiedy… Muszę nas stąd wydostać. Tu kapitan Stirling do Excalibura, odezwijcie się. Kod awaryjny omega. Natychmiast sprowadź statek na dół w celu pełnej ewakuacji. Excalibur, odpowiedz!”




Cpl Samuel Thulani 19:15

„Jest jeden na mojej nodze! Nie widzę go!”




Pvt Julienne Roth 19:15

"Mam to! Odeszło! Oprzyj się o mnie Sam, mam cię, chodźmy!




Cpt Sara Stirling 19:15

„Excalibur, to jest kod omega, odezwij się! Nie rozumiem komunikatory są czynne dlaczego nie odpowiadają? Sygnał transpondera to… Brak sygnału. Nie ma tam statku. Co się im stało? Co się do diabła dzieje!”




Mission log ident: EX37-003
Timestamp: 31/10/3355
Comms interlock: Active
Auto—transcript: Enabled


Cpt Sara Stirling 00:09

„Zgromadziliśmy w centrum kontroli tych, którzy pozostali. Połowa mojego zespołu zniknęła. Cała baza jest pogrążona w ciemności z wyjątkiem świateł skafandra, a centrum zasilania zostało wyłączone. To właśnie spowodowało pojawienie się tych rzeczy. McKellar pobrał raport końcowy zespołu badawczego, sporządzony po pierwszym ataku. Ich ksenolodzy uważają, że stworzenia pochodzą z zamkniętego ekosystemu podziemnego, ponad kilometr pod powierzchnią księżyca. Jest prawdopodobne że widzą w podczerwieni. Mają coś jakby obrazowanie termiczne, do polowania na inne zwierzęta wytwarzające ciepło. Więc ciepło odpadowe pompowane pod ziemią było dla nich ogromną atrakcją. Topiąc podpowierzchniowy lód  pozwaliliśmy im czołgać się po rurach…”




Cpl Samuel Thulani 00:11

" Kapitanie, jestem na czwartym włazie konserwacyjnym. Zakończyliśmy blokowanie otworów wentylacyjnych, ale Jules jeszcze nie wrócił. Wracam, żeby ją znaleźć...”




Cpt Sara Stirling 00:11

„Utrzymaj swoją pozycję! Jeśli te ostatnie drzwi nie będą zamknięte, będą mogły wejść. Roth, odezwij się, tu Stirling. Raport."




Cpt Sara Stirling 00:12

„Powtarzam, to kapitan Stirling do szeregowego Rotha. Odpowiedz natychmiast”.




Cpt Sara Stirling 00:13


“Zablokuj dzwi Kapralu. To rozkaz.”


Cpl Samuel Thulani 00:13


“…Tak jest”


Cpt Sara Stirling 00:13

„Nie możemy teraz nic zrobić, tylko czekać. Bez ciepła z centrum energetycznego, mamy nadzieję że te rzeczy wycofają się z powrotem pod ziemię i zostawią nas w spokoju. Słyszę je tam w ciemności. Przemykają po podłogach i ścianach. Próbuję znaleźć szczelinę, przez którą mogłyby się przeczołgać i dotrzeć do nas. Jeśli tak… cóż… wciąż mam pełny magazynek w karabinie. To powinno wystarczyć wszystkim, którzy pozostali. Nie pozwolę im odejść jak innym.




Mission log ident: EX37-004
Timestamp: 31/10/3355
Comms interlock: Active
Auto—transcript: Enabled


Cpt Sara Stirling 04:36

"Zadziałało. Zajęło to kilka godzin, ale stworzenia zniknęły. McKellar potwierdził że rury geotermalne ponownie zamarzły. To powinno powstrzymać je od ponownego wspinania się. Na mój rozkaz wysadzono w powietrze urządzenia kontrolne centrum energetycznego, więc utknęły pod ziemią na zawsze. Teraz musimy się martwić tylko o uduszenie. Bez soku dla systemów środowiskowych powietrza nie wystarczy na długo. Nasze skafandry dadzą nam jeszcze kilka godzin, ale ponieważ nasz statek zniknął, jesteśmy tu uwięzieni. Wysłałem wiadomość przez nadajnik awaryjny, ale jesteśmy setki lat świetlnych od jakiejkolwiek…”




Pvt Luis Hernandez 04:38

" Sir, kapral Thulani nie jest w zasięgu sygnału. Musiał zapieczętować właz z drugiej strony. Myślę, że mógł szukać Julesa… uh, szeregowego Rotha. Byli trochę blisko…”




Cpt Sara Stirling 04:38

„Potwierdzam. Proszę dodać jego nazwisko do listy zmarłych. Stirling bez odbioru. To… nie wiedziałem o Thulani i Rothu. Czy powinienem był wiedzieć? Zasadniczo to teraz nie ma żadnego znaczenia.




Lt Angus McKellar 04:39

"Kapitan! Tuż nad nami jest statek na niskiej orbicie. Megastatek!”




Cpt Sara Stirling 04:39

"Co? Dzięki Bogu! Musiał odebrać naszą wiadomość. Czy możesz go zidentyfikować?”




Lt Angus McKellar 04:40

„Teraz skanuję. To dziwne. Wygląda na to że może to być klan dredger, wszędzie są znaki plemienne. Prawie widzę nazwę na jego kadłubie… Phagos, myślę że tak jest napisane. Kilka statków desantowych zmierza w dół.”




Cpt Sara Stirling 04:40

" Przygotujmy przyjęcie powitalne w głównej śluzie Poruczniku, Stirling bez odbioru. Cóż, nareszcie trochę szczęścia. Jestem pewien że ci padlinożercy będą chcieli zapłaty za uratowanie nas, ale będzie to warte każdego kredytu. Podróżowanie z klanem dredger raczej nie będzie luksusowym rejsem… jednak wszystko jest lepsze od bycia zjedzonym żywcem.”
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [PORADNIK] Odyssey dla początkujących część 2 - Odysejowe Bazy Pitulek 6 4,502 15.03.2023, 21:00 UTC
Ostatni post: Jorglik
  [PORADNIK] Encoded - Hackowanie bazy Burgess Holdings TRAWA 1 4,065 03.04.2019, 17:38 UTC
Ostatni post: Dyspozytor



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości