xbox i głośniki oraz "chatpad"
#1
Czołem waszmościom!
Mam pytanie do konsolowców w dwóch aspektach.
pyt 1.
Jak podłączyć najzwyklejsze głośniki bezpośrednio do konsoli, czytałem o tym i rzekomo muszę mieć jakiś adapter, który przerabia dźwięk cyfrowy na analogowy, ale... to tylko ta przejściówka i już mogę podłączyć każdy rodzaj głośników? (w moim przypadku mam najzwyklejsze 2.0 logi z wejściem "mały jack").
Również zapytam, czy jak mam głośniki w wejściem optycznym to rozwiązałoby problem tego adaptera? (szczerze, to nie jestem zwolennikiem takiego rozwiązania z adapterem, wolałbym go ominąć).

pyt 2.
ktoś kiedykolwiek podpinał do pada "chatpad"? pytam pod kątem ED a wiadomo że brakuje przycisków do konfiguracji a wolałbym uniknąć stosowania kombinacji typu "combo z Mortal Kombat" Tongue
Chodzi mi oto czy po podpięciu tego ustrojstwa będę mógł skonfigurować przyciski jak na zwykłej klawiaturze.

Dziękuję pięknie za ewentualne i fachowe odpowiedzi Smile
Odpowiedz
#2
Ad.1 Nie podłączysz - producenci nie przewidzieli takiego rozwiązania. Jest gniazdo jack w padzie DS4 i Xbox, niestety podłączenie tam zestawu 2.0 zamiast słuchawek z mikro spowoduje szybsze rozładowywanie baterii.
Możesz nastomiast podłączyć sobie ten zestaw do gniazda słuchawkowego jack w TV - będzie działać przyzwoicie.
Gdybyś jednak chciał wykorzystać gniazdo optyczne do dźwięku, to potrzebujesz DAC. To nie jest "jakiś adapater" tylko konwerter cyfrowo analogowy (Digital Analog Converter) i tak, po zastosowaniu konwertera będziesz mógł podłączyć prawie każdy rodzaj głośników.

Jednak podłączenie konsoli via HDMI do TV, a później zestawu 2.0 via Jack do TV da lepszy rezultat - przede wszystkim nie inwestujesz w zewnętrzny sprzęt, a ceny dobrych DAC zaczynają się od 100zł w górę.

Ad.2 Nigdy nie używałem chatpadów. Jednak wiedząc jak one działają to mogę Ci śmiało powiedzieć, że tak da się. Ale tylko w grze która wspiera klawiaturę! Niestety Elita do nich nie należy.

Sam posiadam mechanika podpiętego do PS4, którego używam do różnego rodzaju czatów czy po prostu do wpisywania nazw systemów w szukajce na mapie galaktyki.
Bindować klawiszy w controlsach jednak się nie da. Pretensje do FDev Biggrin
Odpowiedz
#3
Mam monitor Predatora i ten nie ma w ogóle wejścia jack, a same głośniki w tym monitorze są... po prostu są, jak są nie włączone to jest zdecydowanie lepiej. W tym problem że nie mam jak z monitora wyjść na jakiekolwiek głośniki. Monitor ma wejście optyczne no ale nie mam jak wyjść z monitora na coś grającego (pod HDMI właśnie mam podłączoną konsolę a pod DP podłączony komp, mam 5 portów USB ale nie mam nic na USB grającego Sad
Ogólnie dwie odpowiedzi bardzo mnie zmartwiły... cały misterny plan w p*** wylądował Smile
Odpowiedz
#4
Masz optical input czy optical output  w tym monitorze? Pytam, ponieważ w przypadku gniazd jest to kolosalna różnica - działają one tylko w jedną stronę.
Monitory w większości nie posiadają gniazd typu output poza wspomnianym przeze mnie headphones jack w poprzednim poście.

Jeżeli posiadasz w domu amplituner to podłącz się przez niego. Jeżeli nie masz to pozostają Tobie słuchawki podłączone do pada.

No chyba, że chcesz zainwestować PLNy to wtedy lepszym dla Ciebie rozwiązaniem będzie ekstraktor HDMI (audio embedder).
Jest to urządzenie które wyodrębni sygnał audio z cyfrowego sygnału HDMI.
W większości mają już wbudowany całkiem przyzwoity DAC i można z nich puścić dźwięk dalej poprzez cyfrowe S/PDIF (Toslink), analogowe RCA lub Jack.
Jednak te urządzenia do tanich nie należą.

Innym rozwiązaniem jakie przychodzi mi do głowy to zewnętrzna karta dźwiękowa. Podłączenie z konsoli do karty via Toslink, a do karty podłączasz głośniki.
Jednak w cenie takiej karty można nabyć starszy model amplitunera dobrej marki Wink
Odpowiedz
#5
Kupiłem TOSLINK COAXIAL 2x CINCH RCA 66 za 40zł
Z tego co widzę ma wyjście jack i jak czytałem o nim to daje w miarę radę. Nie celuję w jakiś super dźwięk bo i głośniki mam małe z racji ograniczonego miejsca na biurku czy w pokoju. Mam nadzieję że to rozwiązanie zadziała, dźwięk i jakość podłączenia do pada jest super, lecz raczej rzadko mogę sobie pozwolić na słuchawki dlatego celuję z głośniki, może jutro to ustrojstwo do mnie przyjdzie podzielę się informacjami.
Bardziej mnie zmartwił ten chatpad, bo wiązałem z nim spore nadzieje na grę w ED i konfiguracji brakujących dla mnie opcji w czasie gry bez wciskania 2 lub 3ch klawiszy aby uzyskać jakiś efekt...
A mój monitor nie ma wejścia optycznego, to model
Acer Predator XB272bmiprz g-sync 240Hz
Odpowiedz
#6
I dupa, z jednym i drugim.
W adapterze brak wejścia jack, są tylko chinche a na tą chwilę nie mam nic co by wykorzystywało to wejście (reklama urządzonka była myląca, bo był narysowany zestaw słuchawkowy z jednym kablem, więc na logikę ubzdurałem sobie że to jack a nie... jedna chincha...)

Co do chatpada, owszem, działa, nawet w ED, ale tylko do pisania, tak jak mówiłeś, nie da się przypisać klawiszy klawiatury na konsoli tak jak to ma miejsce na PC...
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Elite Dangerous opuszcza Xbox Game Pass Leveu 1 971 06.09.2022, 06:41 UTC
Ostatni post: Iluvatar
  Witajcie! Poszukuję polskich graczy XBOX. coldsoul2018 38 58,463 09.12.2021, 09:16 UTC
Ostatni post: Bob33k
Lightbulb Fleet Carrier TWH - Xbox SimpleMe_PL 5 4,932 02.09.2020, 01:03 UTC
Ostatni post: Mathias Shallowgrave
  xBox - dwie konsole, jedno konto...? Iluvatar 2 3,934 19.08.2020, 12:23 UTC
Ostatni post: Iluvatar
  Xbox - szukam graczy Nerrazur 3 8,325 06.05.2019, 15:41 UTC
Ostatni post: Wet Hamster



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości