X Rebirt 10 EU
#11
jako że grałem we wszystkie X, poza tym. To może kiedyś, jak doba będzie miła 36 godzin...
Odpowiedz
#12
(24.04.2016, 12:09 UTC)GieNkoV napisał(a): Mówiłem, że warto dać jej szansę Wink
Sam również od czasu do czasu pogrywam, głównie żeby podziwiać te kolosy (i bawić się flotą) Biggrin

O tak! Dzięki za polecenie bo na prawdę warto!

Zrewanżuję się wykopanym modem, który pozwala tymi kolosami podróżować.
Niesamowicie zrobiony mod, dzięki któremu po zadokowaniu do "Capitala" można przejść się po statku a przede wszystkim odwiedzić mostek z panoramicznymi szybami, holografami map i załogą grzebiącą przy komputerach.

Oryginalny mod został porzucony przez autora:

1.
(Warsztat STEAM - Capital Ship Bridge):
http://steamcommunity.com/sharedfiles/fi...ext=bridge

Na szczęście znalazł się kontynuator:

Ok, here is the updated version for X:Rebirth 4.00+:
[Obrazek: icon_cool.gif]

Changes:
-Fixed the hull/shield Indicator position.
-Fixed the bridge position for teladi ships.
-Updated the galaxy map to include Home of Light.
-Added green markers to the galaxy holomonitor.
-Added sector maps for Omicron Lyra, DeVries, Maelstrom, HoL, Cold Star and Toride.
-Added 4 images to the 3rd (TET) holomonitor.
-Fixed logic on shields state and boosting announcements.
-Fixed Boundingbox size errors.
-Added maps in German, by user SirFrancisDrake.

2.
The current version:
http://1drv.ms/1S2t6es

To install copy these 3 files into the folder: "X Rebirth\extensions\litauen_capital_ship_bridge"
Overwrite if asked, create the folder if you don't have it.

(ze strony: http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t...&start=585)

Ja zainstalowałem oryginał (1.), na wszelki wypadek w opcjach gry "Extensions" wyłączyłem jego aktualizacje, i nadpisałem pliki aktualną wersją (2.)

A wrażenie...



Odpowiedz
#13
Jak ktoś nie ma: https://www.gog.com/promo/bundleopolis_t...ion_260416
Odpowiedz
#14
Zagrywam się już dość długo i intensywnie.

Nie opanowałem sztuki nagrywania, w dodatku nie dorobiłem się jeszcze tak potężnych statków.

Właściwie to skończyłem kampanię i zacząłem rozbudowywać swoją pierwszą fabryczkę wody.

Swoje dwa okręty bojowe... ukradłem, nie zbudowałem, i są mocno wybrakowane
(rakietowy BALOR i obładowany dronami i kilkoma myśliwcami ochrony HEAVY SUL).

Potrafią jednak już stworzyć niezłe widowisko.

Ponieważ sam nie opanowałem nagrywania, podrzucę na zachętę dwie piękne walki nagrane przez innego gracza. Warto rzucić okiem bo klimatem ta gra mnie "zmiażdżyła", a ten admirał spisuje się jako kamerzysta świetnie:







Odpowiedz
#15
Kusisz Tongue

Można to gdzieś dorwać za rozsądną cenę? Potrzebne są jakieś DLC i jeśli tak, to które? Jakie mody?
Odpowiedz
#16
X REBIRTH kupiłem w G2A za nieco ponad 40 zł - https://www.g2a.com/x-rebirth-steam-cd-key-global.html

Gram w samą podstawkę (105 godzin nabitej przyjemności)
Są dwa DLC które rozbudowują galaktykę, dodają statki oraz możliwość zbudowania dodatkowej stacji - magazynu.
(pierwszy dodatek otrzymali za darmo gracze, którzy kupili grę blisko premiery, w ramach rekompensaty za produkt, który otrzymali...
Niestety 3 lata były potrzebne, by doprowadzić grę do dzisiejszego stanu)

DODATKI:

TELADI OUTPOST (jeszcze niedawno widziałem go też na G2A za 26 zł)
HOME OF LIGHT (trwa promocja w oficjalnym sklepie EGOSOFT: http://www.egosoft.com/shop/default.asp?id=97

Można też zastanowić się nad "X REBIRTH COMPLETE za 25 euro:
http://www.egosoft.com/shop/default.asp?id=98

MODY:

ważniejsze:
- AutoCrew i AutoTrain
bez tego moda za każdym członkiem załogi capital-shipa trzeba latać po stacjach i zatrudniać go ręcznie.
drugi pozwala na zdobywanie im doświadczenia w czasie lotu
- Yet Another Trader v2.03c
automatyzuje handel lub górnictwo statków
- TAF!
Trade Agents - to ludzie na stacjach, którzy przekazują informacje o aktualnych cenach.
Bez tego moda, trzeba ich przekonywać długą rozmową, żeby dla nas pracowali.
Z nim - wystarczy im zapłacić 80.000 Smile
- ShowSkills
z jakiegoś powodu nie poznamy poziomu wyszkolenia kogoś, kogo chcemy zatrudnić.
Ten mod pozwala nam zobaczyć "CV" przed zatrudnieniem
- Copilot Convo v1.6
Upraszcza wydawanie poleceń skrzydłowym i kapitanowi na statku, na którym aktualnie dokujemy
- Capital Ship Bridge
gwóźdź programu - po zadokowaniu do potężnego krążownika wstępujemy dumnym krokiem na Star-Trekowy mostek z panoramicznymi oknami...
Opis instalacji kilka postów wyżej.
- Miscellaneous Combat Tweaks - zasubskrybowałem dzisiaj czytając zachęcające opisy
podobno poprawia znacznie taktykę kapitanów "capitali"

kosmetyczne:
- CSI: Squad Repair
- Extra Surplus Info
- Inventory Crafts Items Marked
- Ship Classification Names v2
- Station Announcements

Trzeba pamiętać, że gra nadal ma kilka bugów. Dwa które znalazłem:
1. transport dronami towarów między capital-ship'ami nie działa.
W razie potrzeby (chociaż raz tylko na początku gry chciałem tego użyć) trzeba wykorzystać mniejszy statek do transportu towarów
Ze stacjami lub ze statkiem konstrukcyjnym wszystko działa bez zarzutu
2. Udał mi się abordaż na Xenoński statek. Statek przejąłem, niestety moja załoga... przepradła.

Obydwa przypadki psują grę (załoga mi przepadła ale na stanie była, więc nie mogłem zatrudnić nowych "marines") lub zawieszają na stałe statki. Dobrze pamiętać o częstych zapisach.

Gra jest bardzo rozbudowana. Bardziej przyjazna niż poprzednie części - np. widzimy podpowiedzi czemu produkcja naszej fabryki stoi, podczas abordażu niemal prowadzi za rękę, jednak ogromną ilość sytuacji trzeba rozgryźć samemu lub przy pomocy internetu:
Moja niedawno zdobyta fregata rakietowa za nic nie chciała strzelać rakietami. Szukałem możliwości załadowania jej rakiet, latałem po dokach, naprawiałem ją i "upgradowałem" - nic nie pomagało... dopóki nie wymieniłem zatrudnionego na niej "defence officera" na lepiej wyszkolonego...

Ale ELITE daje niezłą wprawkę w takie sytuacje... Wink

---

EDIT:

Jeszcze na zachętę. Akurat jestem "na kupnie" takiego Olmekrona Smile


Odpowiedz
#17
Jak by wydali X Online, brał bym w ciemno... Walka w Elite przy tych filmikach jakoś mało widowiskowa się wydaje...
Odpowiedz
#18
Trzy fabryki (najważniejsza destylarnia "spacefuel"a) Smile pozwoliły mi dorobić się niezłej (jak myślałem) floty, na czele której stanął ARAWN - istny potwór:

[Obrazek: x_rebirth_screen_004-1024x576.jpg]

Żeby spróbować zaszkodzić mu mniejszym statkiem, trzeba by zniszczyć mu generatory tarcz, które są umieszczone.... wewnątrz.
Trzeba by wlecieć mu do "gardzieli", bezpiecznie minąć wewnętrzne śluzy dron i dopiero unieszkodliwić mu tarcze.

Po takich oględzinach stwierdziłem, że jestem niezniszczalny. Zadokowałem do niego, wziąłem do towarzystwa dwie fregaty rakietowe BALOR (http://roguey.co.uk/xrebirth/ships/balor/), dwa mniejsze capital-shipy i wybrałem się na wycieczkę do sektorów opanowanych przez Xenonów
(główny przeciwnik w grze, rasa maszyn zrodzona na Ziemi ze statków do terraformingu, które zyskały więcej inteligencji niż powinny i stały się autonomiczne. To tak przy okazji - historia uniwersum serii X jest bardzo ciekawa).

Zaraz przy xenońskiej "granicy" natknąłem się jednak na takiego oto nauczyciela pokory:

[Obrazek: x_rebirth_screen_091.jpg]

Po półgodzinnej walce została mi jedna fregata, a sam kryjąc się za spalonymi szczątkami mojej dumy - ARAWNa ostrzeliwałem się rakietami. Udało mi się szczęściem jakimś pokonać bestię, ale postanowiłem jednak jeszcze nieco wzmocnić moją flotę, zanim przylecę tutaj następnym razem...

Przestało mi się spieszyć z zakupem dodatków, bo widzę że w "podstawce" mam jeszcze sporo roboty :Smile chociaż "Home of Light" podobno "wymiata" jak wskazują opinie na steamie.

A właśnie - na steamie na stronie X REBIRTH widzę "POBIERZ DEMO" http://store.steampowered.com/app/2870
Ja nie mogę sprawdzić bo wyrzuca mi komunikat, że mam już pełną wersję, ale wygląda to na grywalne demo, jakby ktoś chciał przetestować przed zakupem...

Raz jeszcze dziękuję GieNkoV za kolejną dawkę przygód w kosmosie Smile

*Zdjęcia nie moje - z gry ale ściągnięte z netu
Odpowiedz
#19
Ja zanakupiłem kilka tygodni temu. Jestem fanem serii, grałem w każdą część od X: Beyond The Frontier. Do Rebirtha byłem zrażony przez mało przychylne recenzje. Po ograniu kilku godzin stwierdzam, że gra nie jest zła - takie pierwsze wrażenie. Chodzenie po stacjach jest bez sensu - pusto i nudno, strata czasu - równie dobrze można było to rozwiązać przez komunikację przez radio ze statku...

To tyle - muszę więcej pograć, żeby wyrobić sobie jakieś zdanie...
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#20
(18.05.2016, 08:18 UTC)Mathias Shallowgrave napisał(a): Ja zanakupiłem kilka tygodni temu. Jestem fanem serii, grałem w każdą część od X: Beyond The Frontier. Do Rebirtha byłem zrażony przez mało przychylne recenzje. Po ograniu kilku godzin stwierdzam, że gra nie jest zła - takie pierwsze wrażenie. Chodzenie po stacjach jest bez sensu - pusto i nudno, strata czasu - równie dobrze można było to rozwiązać przez komunikację przez radio ze statku...

To tyle - muszę więcej pograć, żeby wyrobić sobie jakieś zdanie...

Ja też zrezygnowałem z łażenia chociaż miało jakiśtam klimat na początku.

Potem znalazłem opcję w lewym menu wyszukiwania potrzebnych mi NPCów i zatrudniania ich właśnie zdalnie przez komunikację. Zatrudniony NPC (kapitan, inżynier czy kogotam potrzebujemy) leci w małej kapsule ze stacji prosto na nasz statek.

Na stacjach natomiast są terminale, które można "zchakować" w różnych niecnych celach. Można np. wyłączyć "security" stacji albo jej uzbrojenie, żeby potem dronem na zewnątrz włamać się do magazynów i je okraść.

Na stacjach też w standardowej grze długą rozmową z NPCami przekonujemy ich by przesyłali nam informacje o aktualnych cenach. W dłuższej rozgrywce świetnie mi się sprawdza mod TAF!, dzięki któremu (również zdalnie) można zamiast przekonywać, przekupić NPCa:

- TAF!
Trade Agents - to ludzie na stacjach, którzy przekazują informacje o aktualnych cenach.
Bez tego moda, trzeba ich przekonywać długą rozmową, żeby dla nas pracowali.
Z nim - wystarczy im zapłacić 80.000
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości