Microsoft Flight Simulator 2020
#31
Mój: KRIZTOZZ

Foty z muzeum lotnictwa w krakowie.
[Obrazek: pXlbi0Y.jpg]
[Obrazek: WtRPKoo.jpg]







Odpowiedz
#32
Pograłem wczoraj 1,5 h i na razie jak dla mnie bomba. Sam fakt, że mogłem latać sobie pomiędzy losowymi wioskowymi meksykańskimi lotniskami jest godny podziwu, a przecież jest tyle znajmowych miejsc do zobaczenia.

Ponieważ z kokpitu prawie nic nie widać (latałem tą odrzutową cessną), przełączyłem się na widok zewnętrzny, do którego zawsze w symulatorach podchodziłem z niechęcią, i wow, jak pozytwnie się zaskoczyłem. Wszystkie kluczowe informacje są (chociaż wolałbym jeszcze sztuczny horyzont), a na dodatek headtracking jest jeszcze bardziej przydatny niż w domyślnym widoku, bo dopiero wtedy można z niesamowitą wygodą podziwiać wszystkie krajobrazy. I ja na grafikę nie narzekam, mimo że na szybko ustawiłem ustawienia całościowo na "medium ". Tereny wyglądają obłędnie z wysokości, ale nawet przelatując nisko nad uprawami agawy nie zauważyłem śladu brzydoty. Z takim DCSem, który był dotychczas moim domyślnym symulatorem, nie ma nawet porównania, niebo a ziemia.

Jedyne czego żałuję, to że nie da się w zasadzie normalnie grać na padzie. Miałem nadzieje na to, że rozwalę się na kanapie i polatam casualowo przed dużym telewizorem, ale niestety brakuje kilku(nastu) przycisków i trzeba korzystać z klawiatury oraz myszy.
Odpowiedz
#33
(19.08.2020, 16:04 UTC)Galactic Trader napisał(a): Serio są wszystkie lotniska nawet nieutwardzone ? Czyli nożna latać po USA cesną i lądować w tysiącu miejsc, które są choćby podobne do oryginalnych. ???

Pytam bo mnie zaciekawiliście Biggrin Chętnie poznał bym parę miejsc,  które znam z książek Smile

Nie wiem czy wszystkie lotniska ale jest ich 37 tysięcy.
I większość  ma idealnie odwzorowane pasy, drogi kołowania oraz w pewien sposób (bo trudno to realnie zweryfikować) pofalowane pasy startowe.
Co do odwzorowania to obrazek z mojej okolicy po lewej symulatora a po prawej Google maps. Kilka kilometrów dalej jest mój dom który i jego okolica może nie są idealnie odwzorowane  w grze ale bez problemu można to wszystko rozpoznać.
Nie było dotychczas symulatora który w tzw. podstawce (bez zakupu dodatków lub samodzielnym ich tworzeniu) tak dobrze  odwzorowywałby teren.
A Polska w tej grze jest potraktowana po macoszemu, czyli za wszystko odpowiada algorytm a twórcy ręcznie stworzyli Pałac Kultury, Pałac w Wilanowie i Krakowski Rynek i koniec.
I to dlatego stadiony mają "spuszczone powietrze" a na murawie są drzewa Wink
Choć drogi zbiorniki wodne i wszystko co można w lataniu VFR wykorzystać umożliwia nam w symulatorze poprawną orientację.
ps.
Jeśli interesują Cię konkretne miejsca to napisz co a może uda mi się zrobić screna z gry.
[Obrazek: ICnDx3E.png]
Odpowiedz
#34
Panowie - szarpnałem się i mam też Smile
a teraz niech mi ktoś wyjaśni jak to się instaluje...

Kupiłem normalnie na Steam - nie jakąś wewrsrje brazylijska itp. Sciągneło się 550 MB i po wejsciu do gry i zalogowaniu się na konto Microsoftu jest sprawdzanie update i pojawia się informacja że trzeba ściagnąć 92 GB ...

od rana sciagnęło się 2 GB... i cały czas jest napis: Please wait...

Myślałem ze gra bedzie szła przez Steam ale widzę że jest ciągnięte z Microsoftu, co mam zrobić żeby pograć w tym tygodniu ?
Odpowiedz
#35
Steam to tylko twój sklep w którym kupiłeś grę... Coś jak "wszystkie gry w jednym miejscu" a i tak grę pobierasz z MS. To tylko (być może tylko dziś) pośrednik z odpowiednią prowizją Wink
Nic nie zrobisz.
Te wspomniane 92-95 GB to gra/scenerie i podstawa na dysku które pobierasz z poziomu gry.
Reszta będzie pobierana i magazynowa w ramach Twoich lotów (wiele można poustawiać w zakładce DATA)
Gra jest dostępna w Game Pass a ludzie z całego świata mogą ją mieć za 1 EU więc ciągną na potęgę a potem piszą, że na myszy, padzie nie da się latać a ich dom nie jest w tym kolorze... Smile
[Obrazek: ICnDx3E.png]
Odpowiedz
#36
ale po co mi informacja ze to jest w game pass i ludziom się kolory domów nie podobają?

pytałem czy można coś zrobić aby to wogule pobrać - bo wydałem 250 zł na steam już nabite ponad 7 godzin grania ( a jakze - gra jest włączona ) a pobraem do tej pory 3,5 GB z 92...

po co mi produkt który się nie instaluje ? a oddac juz nie moge bo 2 godziny mineły Sad
wydałem tragicznie wilekie pieniądze i nigdy nie pogram ? Brawo microsoft...

P.S łacze mam 100mb - przed chwilą się jeszcze upewniłem
Odpowiedz
#37
A po to ci ta informacja, żeby wyciągnąć wniosek, że serwery ms są przeciążone i ograniczają prędkość pobierania wszystkim podłączonym i twoja maksymalna możliwość pobierania nic tu nie da. Pozostaje ci cierpliwie czekać na zakończenie procesu.
[Obrazek: 84385.png?1515630727]
Odpowiedz
#38
@Magnus354 co zrobić? Cierpliwie czekać. Pierwszy raz się spotkałeś z sytuacją że jakiś serwer nie daje rady? Jaki lubisz symulatory latające to nie będziesz żałował ani kasy ani czekania na ściąganie plików. Jak nie lubisz to nie wiem po co kupowałeś. Ja ściągałem na premierę i szło może nie na rekord ale szło, też mam ze steama. Trochę luzu towarzyszu.
"Apacz" z zamiłowania
[Obrazek: YL0DFrF.png]
Odpowiedz
#39
lubić lubię ale Ił 2 mnie pokonał - mam nadzieje ze bedzie tu tryb dla laików Smile
Inna sprawa jakieś Boeningi 737 mnie nie interesują starczy mała avionetka i zwiedzanie świata

a grę kupiłem zeby była świeza- i przez jakiś czas dało sie grać , bo X jest graficznie tak okropny ze nie dawałem juz rady Smile
Odpowiedz
#40
Zupełnie taki jak ja  Smile Ił mnie odrzucił, odrzutowce przerażają. Cessne 152 kocham miłością szczerą i gorącą. Samolot prosty (choć trzeba trochę wiedzieć aby się nim cieszyć) to mój pierwszy symulator i latam praktycznie bez jakichkolwiek asyst, choć i te wkrótce dostaną off tylko rozgryzę kontrole mieszanki paliwowej. Tu masz link na którym gościu dokładnie mówi co i jak w prosty sposób. Raz zobaczyłem i zero problemów.
 

"Apacz" z zamiłowania
[Obrazek: YL0DFrF.png]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Farming Simulator 19 - czyli jak Husaria zasadziła ziarno :) ronin_htd 28 19,269 26.03.2023, 18:54 UTC
Ostatni post: MAGNUM354
  Flight simulator 2020 SP-GGX 20 18,293 28.02.2020, 06:32 UTC
Ostatni post: Dako
  Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator Scarlet Yuri 30 26,626 05.01.2019, 14:09 UTC
Ostatni post: MAGNUM354
  Nowa gra dla 2M1Ra - Goat Simulator - Waste of Space n2god 1 2,764 27.05.2016, 11:18 UTC
Ostatni post: 2M1R



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości