Dziennik pokładowy: Cmdr Trufel Aubaris
Meldunek nr 24: 3306-09-27
Jestem na pograniczu sektorów Outer Orion Spur i Achilles's Altar. Zanim jednak opuszczę ten pierwszy przelatuję przez system Gludgou CR-A b2. Tam planeta 5A ujawnia aż 50 sygnałów geologicznych. Nie planowałem w najbliższym czasie lądowań, ale takie nagromadzenie punktów geologicznych zdecydowanie wzbudza moje zainteresowanie. Planeta znajduje się niedaleko, bo tylko 630 lat świetlnych od głównej gwiazdy systemu, więc uznałem, że warto to sprawdzić. Tym bardziej, że skaner wskazuje na występowanie rzadkiego polonu. Zbliżam się więc do niej i wykonuję skan 3-ego stopnia. Dane się potwierdzają. Aż 50 sygnałów geologicznych.

[Obrazek: h1G09fU.png]

Odszukuję miejsca po oświetlonej stronie powierzchni i wybór pada na pierwszy sygnał. Nim wyląduję sprawdzam jeszcze dane o planecie. No cóż… 0,08 G nie jest ciekawym przyciąganiem. W dodatku to kolejna lodowa planeta z bardzo niską temperaturą. Tylko 61 K. Nie pamiętam, czy w tej podróży lądowałem na zimniejszej? Chyba nie…

[Obrazek: eF0OJfJ.png]

Wg danych ze skanowania powinienem zastać wodne gejzery, ale wydaje mi się to trochę dziwne przy tak niskich temperaturach. Dosłownie kilka minut później moje przypuszczenia się potwierdzają. Co prawda gejzery na powierzchni są, ale z ich czeluści wydobywaj się raczej opary gazów siarkowych, a nie para wodna. Możliwe, że się mylę i to tylko kwestia zabarwienia oparów jakimiś związkami chemicznymi, ale nie będę się skupiał na tego typu analizie.

[Obrazek: pJfMVXe.png]

Jedno jest pewne . Muszę uważać na każdy mój ruch. Nie mam pewności, czy to, co wydobywa się z wnętrza planety nie uszkodzi powłoki mojego łazika. Pierwsze przejazdy pomiędzy tymi tworami natury nie wykazuje większych niż zwykle degradacji. Sama powierzchnia też nie sprawia większych problemów. Co prawda 82% składu planety, to lód, ale pomimo wszystko przyczepność kół jest dobra.

[Obrazek: EQIKRmK.png]

Nie spędzam tutaj zbyt dużo czasu. Planeta wbrew pozorom nie jest zbyt hojna, chociaż udaje mi się zebrać trochę rzadszych pierwiastków. Nie jest to jednak na tyle dużo, ile bym się spodziewał po tak małej planecie z tak dużą liczbą miejsc geologicznych. Może w kolejnym byłoby lepiej, ale nie mam zamiaru sprawdzać. I tak nie miałem specjalnego zamiaru tutaj lądować.

[Obrazek: c6B6zmC.png]

Jeszcze ostatni rzut oka na towarzyszącego mi przez cały czas gazowego giganta z życiem na bazie amoniaku i pakuję się do Columbusa. Kilka chwil później przelatując tuż koło niego widzę z bliska jego niezwykłą powierzchnię, na której widać, że w jej atmosferze burze i tornada są codziennością.

[Obrazek: DtDkzDO.png]
Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku
RE: Dziennik pokładowy: Cmdr Trufel Aubaris - przez Trufel Aubaris - 12.10.2020, 14:18 UTC
RE: Dziennik pokładowy: Cmdr Trufel Aubaris - przez Kahea - 07.02.2021, 12:03 UTC