Dziennik pokładowy: Cmdr Trufel Aubaris
Meldunek nr 22: 3306-09-13
Jestem w Hypi Ain YK-X b1-0 . Przystępuję do szczegółowej analizy systemu. Poranne skany wskazują na planecie 4c aż 49 sygnałów geologicznych. Podejmuję po raz kolejny decyzję o lądowaniu na tej lodowej planecie. Już z bliska widzę, że jej powierzchnia jest mocno naznaczona bombardowaniami meteorytów. Pełna kraterów i kanionów. Takie miejsca zawsze są wypełnione minerałami naniesionymi wprost z przestrzeni kosmicznej.

[Obrazek: 1RTAt10.png]

Lądowanie jest bardzo łatwe, ponieważ grawitacja niemalże nie istnieje. 0,06G to praktycznie nic. Podniesiony pył z powierzchni dosyć długo opada. Będzie podobnie z kryształami, które wystrzelone energią mojego działka laserowego opadać będą wieki. Bardziej jednak interesuje mnie jak wygląda ta planeta z bliska.

[Obrazek: 92u9G0e.png]

Przemieszczam się z najwyższą uwagą pomiędzy gejzerami strzelającymi co pewien czas salwami dwutlenku węgla. Przy temperaturze zaledwie 93 K zetknięcie się łazika z tak zimnym gazem może doprowadzić do poważnych uszkodzeń. Odpuszczam sobie jakieś większe poszukiwania surowców. Zadawalam się tym, co jest pod ręką.
W zacienionej części wyziewy są bardzo efektowne. Wszystko za sprawą przechodzących promieni przez słup wyrzucanego gazu. Bardziej przypominają siarkowe gejzery, chociaż wiem, że to tylko złudzenie.

[Obrazek: qadfKME.png]

Jeszcze chwilę staram się prowadzić zgrabnie łazik po powierzchni, ale grawitacja bliska zeru zaczyna mnie coraz bardziej irytować. Pora wracać na pokład statku.

[Obrazek: ubArKGF.png]

Zrażony doświadczeniami tego miejsca odpuszczam sobie badanie kolejnych sygnałów na tej planecie. Mało tego, nawet w tym systemie! Potrzebuję 24 skoków, żeby odnaleźć kolejne interesujące mnie miejsce. To Hypi Ain QY-V b43-0, a w nim 38 ciał niebieskich. Dzisiaj nie mam już siły się nim zająć. Na nocleg decyduję się w okolicy gazowego giganta z życiem na bazie amoniaku, czyli planety 8.

[Obrazek: NiW3Qys.png]

Jutro podejmę decyzje o tym, czy gdzieś znajdę jakieś pole do prowadzenia badań. Tymczasem sięgam po szklankę i nalewam odrobinę „Świńskiego Ryja”. Stęskniłem się za jego działaniem…
Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku
RE: Dziennik pokładowy: Cmdr Trufel Aubaris - przez Trufel Aubaris - 09.10.2020, 19:21 UTC
RE: Dziennik pokładowy: Cmdr Trufel Aubaris - przez Kahea - 07.02.2021, 12:03 UTC