Dziennik pokładowy: Cmdr Trufel Aubaris
Meldunek nr 9: 3306-07-25

W drodze do BD-10 1848 przelatuję przez system Seagull Sector FG-Y d6. Skanuję go dokładnie i moje przyrządy pomiarowe wskazują mi na planecie B4 jakieś formy życia biologicznego. Sama planeta została już wcześniej odkryta przez CMDR Lagamemnona, ale to ja jako pierwszy ją mapuję. Zaciekawiony tym, co się może na niej znajdować ląduję w pobliżu jednego z sygnałów wskazanych przez Dokładny Skaner Powierzchni. Planeta ma niską grawitację na poziomie 0,44 G, więc posadzenie tak dużego statku jak Anakonda nie stanowi problemu. Wokół stosunkowo stabilne podłoże, co powoduje, że procedura lądowania odbywa się szybko. Już przed uziemieniem widzę, że odkryłem spory las Bark Mounds.

[Obrazek: FCi0yeT.png]

Planeta nie ma atmosfery, dlatego te kopce świetnie się mogły rozwinąć. Występuje ich spora kolonia, co może owocować dużą ilością surowców na ich zewnętrznych wykwitach. Już po chwili wiem, że się nie myliłem. Znajduję dużo niobu, itru, kadmu i wanadu. Znalezisko odwdzięcza się wspaniale, a ja w zamian za to staram się je uszanować delikatnym traktowaniem.

[Obrazek: EfDSaOa.png]

Powierzchnia planety umożliwia spokojną jazdę. Prawie w 67% składa się z ubitej skały, a pozostała część, to metale. Temperatura na zewnątrz wynosi 404 K (ok. 130o C). Łazik trzyma się w miarę stabilnie, a grawitacja nie jest aż tak niska, żeby utrudniała poruszanie się pomiędzy tymi tworami natury.

[Obrazek: FV0rNTw.png]

Spędzam na tej planecie dosyć dużo czasu. Potrzebna była nawet dodatkowa synteza paliwa, ale ilość siarki, fosforu i innych materiałów praktycznie uzupełniam na bieżąco. Nie stanowi to najmniejszego problemu. Ładownie w statku mam po brzegi już wypełnione żelazem i węglem. Nawet tego już nie zbieram. Nie szkodzi. Po powrocie wymienię je sobie u handlarzy materiałami.

[Obrazek: Hm9oSfa.png]

W tle widzę praktycznie jak na dłoni mój pierwszy cel wyprawy. Pakuję łazik do ładowni i podrywam Columbusa w górę. Wydostaję się z pola grawitacji planety. Zaledwie 4 skoki dzielą mnie od BD-10 1848. Zaczyna się odliczanie…
Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku
RE: Dziennik pokładowy: Cmdr Trufel Aubaris - przez Trufel Aubaris - 02.08.2020, 04:33 UTC
RE: Dziennik pokładowy: Cmdr Trufel Aubaris - przez Kahea - 07.02.2021, 12:03 UTC