Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PORADNIK Szybkie farmienie danych
#1
Witajcie, 
Dziś chciałbym przedstawić (według mnie) najbardziej efektywny, a jednocześnie wydaje mi się, że niezbyt popularny, sposób farmienia danych dla inżyniera poprzez kradzież danych z Megashipa badawczego Cave Johnson Memorial Science Lab.


1. Potrzebne Wyposażenie:
- Potrzebujemy statek, i właściwie każdy się nada, ale w miarę możliwości dobrze by było gdyby był zwrotny i posiadał przyzwoity zasięg skoku (systemy docelowe znajdują się około 400 lat świetlnych od Sol - coś w stylu ASPa, DBXa lub Kraita Phantoma.
- Kluczowy element - Recon Limpet Controller  
- Potrzebne będzie miejsce w ładowni na wspomniane limpety - polecam zabrać około 40, ponieważ taka ilość pozwoli na zebranie pokaźnej ilości danych. 40 limpetów zejdzie w około 50 minut do godziny, więc już powoli zaczniecie wzywać o pomstę do nieba. Nie zapomnijcie o limpetach 
- Następne 2 moduły każdy statek ma, ale wspomnę o nich dla jasności - potrzebny będzie Data Link Scanner i Discovery Scanner.


2. Metoda farmienia:
Cave Johnson porusza się po stałej trasie przelotu:
IRUSAN                                        X
HYADES SECTOR BQ-Y D91       A
HIP 18833                                   A
Maia                                             X
HYADES SECTOR AF-Z B4          A
HIP 21918                                   X

X - System z poziomem bezpieczeństwa low lub wyższym
A - System Anarchistyczny

Zaznaczyłem jaki poziom bezpieczeństwa posiadają systemy na trasie przelotu, ponieważ w tej metodzie interesują nas wyłącznie systemy anarchistyczne.
Zaczynamy naszą przygodę od patrolu systemów w stanie Anarchii na trasie przelotu. Używając Discovery Scannera, a następnie Full Spectrum Scannera, wyszukujemy sygnałów wydawanych przez Megashipa. Kiedy znajdziemy nasz cel, lecimy do niego i postępujemy według tego schematu:
  • Skanujemy okręt za pomocą Data Link Scannera
  • W lewym panelu w zakładce Target zaznaczamy Hackable Data Transmitter
  • Skanujemy Hackable Data Transmitter za pomocą Data Link Scannera i w 1 panelu w zakładce Sub Target zaznaczamy Limpet Docking Point
  • Podlatujemy do statku i ustawiamy się w takiej pozycji, żeby widać było przed dziobem statek jak i sam Hackable Data Transmitter
  • Wysyłamy Recon Limpeta, który po podłączeniu się do HDT zacznie go, no cóż, hakować
  • Po kilku sekundach cieszymy się porcją danych w naszym magazynie : )
  • Robimy relog i sekwencja zaczyna się od nowa
Cave Johnson w swojej wielkomyślności zapewnia nam wszystkie grady danych, i prawie wszystkie ich rodzaje, przy czym warto wspomnieć, że grade 5 nie jest rzadkością.

Cały proces, kiedy wejdziecie w wprawę, zajmie trochę ponad minutę.

Ktoś mógłby spytać: Ale Hubal, czemu tylko systemy Anarchistyczne? - No więc dla tego, że jeśli zaczniemy hakować statek w systemie cywilizowanym, to dostaniemy karę za każde skanowanie, plus jest ryzyko że zabiją nas służby porządkowe.

Inne pytanie, które samo przychodzi na myśl: Czy wszystkie statki w systemach anarchistycznych można w ten sposób okradać? - Nie, tylko statki badawcze wchodzą w grę, ponieważ one jako jedyne nie są uzbrojone.

Aczkolwiek, żeby być kompletnie szczerym, to jest sposób na okradanie statków badawczych w systemach innych niż anarchistyczne. Polega on na wyłączeniu absolutnie wszystkich modułów poza limpetami, cargo hatchem, sensorami i life supportem. To powinno zmniejszyć naszą sygnaturę cieplną do około 20% (oczywiście nie na długo, ale to całkowicie wystarczy). Po relogu należy znowu wyłączyć thrustery, ponieważ one jako jedyne włączają się same.
Po skończonym farmieniu polecam oddalić się od statku w podskokach : ).

Cave Johnson przemieszcza się między systemami co tydzień, razem z tickiem serwera.

Dziękuję za uwagę i mam nadzieję, że ta metoda pomoże Wam zmniejszyć grind przy zdobywaniu danych w ED do minimum  Smile 

Specjalne podziękowania dla cmdr Spaghetti-o_O za pomoc przy tworzeniu poradnika.
Odpowiedz
#2
Sposób działa, przetestowałem wczoraj [26.12.2019]. Wczoraj megaship był w systemie Maia. I da się z niego pozyskiwać dane w systemie nieanarchistycznym. Ja to robiłem na silent runningu. SR włączałem tuż przed wysłaniem recon limpeta i wyłączałem po skończeniu hakowania. Trzeba pilnować żeby statek się na maxa nie zagrzał. Wyłączyłem sobie też część modułów, głównie bronie i tarcze. Byłem jednak skanowany. Nie byłem nigdy skanowany podczas hakowania z włączonym silent runningiem - i to wystarczyło żeby nie zarobić statusu "wanted". Cały proces pozyskania jednorazowo danych zajmował mi 60 sekund.
Odpowiedz
#3
Affermitive. Wczoraj był w Maia . Silent running i pełno danych w ładowni . Dobry i pewny sposób . Dobra robota Panowie
Odpowiedz
#4
Wciąż dzialaSmile mi się udało go dorwać w systemie A

T7 hakier:p
[Obrazek: PS-Communities_20200308_2307140f476df266f05956.jpg]

[Obrazek: PS-Communities_20200308_230733b14f325dde291d22.jpg]
[Obrazek: 196481.jpg]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [PORADNIK] Farmienie RAW minerałów [SZOK][ZOBACZ JAK] Pichonek 63 95,974 11.01.2021, 15:27 UTC
Ostatni post: Kubracz
  Szybkie zbieranie materialow - Manufactured Warjoy 0 2,151 26.10.2020, 19:51 UTC
Ostatni post: Warjoy
  [PORADNIK] Farmienie Datamined Wake Exceptions Scarlet Yuri 19 28,896 18.09.2020, 15:16 UTC
Ostatni post: MAGNUM354
  [PORADNIK] Farmienie Pattern Alpha/Beta/Gamma/Delta/Epsilon Obelisk Data Scarlet Yuri 2 5,835 01.01.2020, 17:24 UTC
Ostatni post: Scarlet Yuri
Star SCAVENGER - Wielka baza danych (materiały, lokacje, obcy itp.) galenrog 12 38,742 04.09.2019, 11:03 UTC
Ostatni post: Yautja



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości