Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kto pyta, nie błądzi - wątek z pytaniami i odpowiedziami na temat Star Citizen
Ja się zastanowiłem na obecna chwile i przyznam że gra ma potencjał ,pewnie zainwestuje te 50 dolców na przyszłość bo gra i tak z czasem bedzie więcej kosztować Biggrin A czy będe grał co dzień czy co tydzień to mi i tak pasuje bo zawsze się wróci i będzie coś nowego .
ECH MECH TACH PECH

[Obrazek: MEsXLpE.png]
Odpowiedz
(04.02.2020, 13:44 UTC)Yautja napisał(a): Star Citizen generalnie będzie kameralny w stosunku do Elite jeżeli chodzi o ilość systemów (około 120 w zapowiedziach jeżeli mnie pamięć nie myli?).
Różnica będzie polegać głównie na wypełnieniu tych systemów zawartością. Elite jest ogromna, ale pusta. Przyznać się, kto lata w jednym systemie pomiędzy różnymi bazami, żeby je tylko pozwiedzać? Lecisz do najbliższej stacji od gwiazdy i tyle. Bo wszystko i tak wygląda tak samo.
Obecny jest jeden system, Stanton, w którym na chwilę obecną jest kilka planet, każda z systemem księżyców, w sumie blisko 20 ciał niebieskich. Cztery duże miasta na planetach, kilkanaście stacji kosmicznych i kilkadziesiąt outpostów porozrzucanych po tych planetach i księżycach. Nadchodzą kolejne księżyce dla ostatnio dodanej planety i miasto wiszące w chmurach gazowego giganta. Do tego POI typu wraki czy jaskinie. Jest co robić i porównywanie gołych liczb ilości systemów nie oddaje idącego za tym game play. I każda miejscówka jest inna. Wykańczana ręcznie.
Frontierowi starczyło inwencji na bazy inżynierów, a i tak nie wszystkich, bo ci w Colonii dostali modele zwykłych miast naziemnych dla swoich baz.

Spokojnie, dlaczego od razu taka defensywa? Biggrin Ja tylko stwierdziłem fakt, bo IMO to ważna informacja dla kogoś, kto kupuje grę w tym momencie. Wcale nie twierdzę, że w SC nie ma contentu - tyle że jest on upchnięty w 1 systemie i nie ma na razie żadnych innych.

Te 120 systemów ma być ręcznie modelowanych, reszta (pod eksplorację) ma być generowana proceduralnie, ale nie wiem, ile ma ich być docelowo.
Odpowiedz
Dlaczego defensywa? Drobny kamyczek do ogórdka Elite Wink Naprawdę byłem zawiedziony jak doleciałem do Colonii, bo leciałem tam tylko dla tych nowych inżynierów, a tu wszystkie bazy Ctrl+C, Ctrl+V. Pierwsza bazą Thargoidów strasznie się jarałem, pierwszymi ruinami Guardianów też, a potem wszystkie kolejne znowu Ctrl+C, Ctrl+V. Nie wiem, może powinien powstać jakiś mały team typu scenarzysta, który by wymyślał jakieś fajne mini historyjki (jak w przypadku cobry Jamesona czy Dav's Hope) + spec od jakiegoś edytora baz i niech siedzą i dodają takie miejscówki, które gracze później mogliby odkrywać. Takich miejsc jest może z kilkanaście, a mogłoby to iść w setki. I myślę, że właśnie dwuosobowy team w zupełności by do tego wystarczył. Z resztą właśnie na którymś tam z klei Inside Star Citizen pokazywali właśnie jak jeden koleś tworzy miejscówki rozbitych wraków czy własnie outpostów. Ma gotowe klocki i sobie z nich układa. Dlatego każda baza ma inny układ.
Odpowiedz
(04.02.2020, 11:39 UTC)Mathias Shallowgrave napisał(a):
(03.02.2020, 18:58 UTC)Yautja napisał(a): Wiele zapowiadanych mechanik jeszcze brakuje

Myślę, że ważne jest aby wspomneć, że przede wszystkim brakuje wszechświata...

Wszechswiat jest w nas Smile

Pytanie do graczy jak z fpsami obecnie na serwerach ? laguje ? czy majac mocnego RTX + monitor 4k 75hz wyciągnę gorne wartości ?
Born too late to explore the earth, too soon to explore the stars...
At least I was born in time to do it in VR.

Odpowiedz
(12.02.2020, 19:43 UTC)Yata_PL napisał(a):
(04.02.2020, 11:39 UTC)Mathias Shallowgrave napisał(a): Myślę, że ważne jest aby wspomneć, że przede wszystkim brakuje wszechświata...

Wszechswiat jest w nas Smile

Pytanie do graczy jak z fpsami obecnie na serwerach ? laguje ? czy majac mocnego RTX + monitor 4k 75hz wyciągnę gorne wartości ?

@Yata_PL  -> Zerknij tutaj: https://robertsspaceindustries.com/telemetry
Moim zdaniem powinno być ok.
Bardzo duże znaczenie ma szybkie SSD: ja gram na high na i5/gtx1660 i 16 GB RAM + SSD (NVM + M2). FPS'y rzadko sprawdzam, tak na oko to między 30-45 się utrzymuje.
Odpowiedz