Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Star Citizen - Pytania i odpowiedzi
A jak tam teraz latać można trzeba faktycznie kupic za kase statek prawie 50 dolców .Oraz czy na moim gtx 1060 6gb ram OC z ryzenem 2600 plus 16 gb ram 300mhz  pójdzie ta gra
ECH MECH TACH PECH

[Obrazek: MEsXLpE.png]
Odpowiedz
Jeżeli nie chcesz czekać na jakieś wydarzenie typu darmowy weekend, to tak, trzeba wykupić dostęp do gry. Najprostszy starter to 55,35 USD. I w sumie to jedyny obowiązkowy wydatek. Później możesz zarabiać, wypożyczać i kupować statki już w grze.
Należy przy tym pamiętać, że co jakiś czas, przy większych update zawartości gry, serwery są czyszczone i każdy ponownie zaczyna ze swoim pakietem startowym (+ statki kupione za gotówkę).
Odpowiedz
Czy ten produkt jest w ogole grywalny? Z tego co mi wiadomo to nie jest jeszcze ukonczony nawet w 10%... Chyba ze cos mnie ominelo przez ostatnie 5 lat. Jaka jest wasza ogolna opinia na temat statusu i planu ukonczenia SC, w sensie do daty wydania ?
Odpowiedz
A co bys polecił na początek jaki starter kupić jak miałbym się zdecydować aby tym polatać no i właśnie co z grywalnością jaka grafa musi być aby płynnie chodziło
ECH MECH TACH PECH

Odpowiedz
@emarcel SC, pomimo cały czas trwania w alfie jest jak najbardziej grywalny. Są kompletne "game loops" dla handlu, górnictwa, S&R (poszukiwania zaginionych osób, towarów, itp.) i walki. Praktycznie co kwartał są dodawane jakieś nowe elementy. Z drugiej strony bugów jest mnóstwo, jak masz pecha to i takie będące "game breakerami".
CIG plan ma taki, że do końca tego roku ma być beta Squadron 42 - singlowej gry i generalnie ten singiel ma wyjść jako pierwszy, a potem dalej będą sobie dłubać nad Star Citizen, ale nikt nie mówi o żadnej dacie wydania już.

@SirAsgard37 Wyboru dużego nie ma Wink Są dwa startery z Mustangiem (myśliwcem) i Aurorą (wielozadaniowy), więc obstawiałbym aurorę. Pozwala wykonywać misje kurierskie, na których na początku sporo zarobisz i będziesz miał środki na wypożyczenie statku transportowego lub górniczego.
Odpowiedz
HMM dzieki za info musze sie zastanowic czy to sie opłaca wydąć 200 zyla na produkt nie pewnej przyszłości
ECH MECH TACH PECH

Odpowiedz
Witam,
a ja mam takie pytanie:
Czy Zestaw startowy to jest to coś w rodzaju jakiegoś abonamentu na miesiąc, parę miesięcy gry?
Odpowiedz
@pbiss
W tej chwili cały czas projekt jest finansowany poprzez crowd funding. Chcąc mieć dostęp do gry wykupujesz taki pakiet (pledge). Nie jest to abonament, raczej "cegiełka". Jej wykupienie daje ci pełny dostęp do gry, kiedy oficjalnie zostanie wydana.
Oczywiście jest wiele innych form wspierania projektu (wszystko poniżej jest opcjonalne i w żaden sposób nie jest wymagane):
- dostęp do Squadron 42 (singlowej kampanii), który można wykupić osobno lub w pakiecie z dostępem do Star Citizen
- dwie wysokości abonamentu (w zamian dostajesz co miesiąc dostęp do innego statku, miesięcznika w PDF "Jump Point" i specjalnych ofert dla abonentów)
- kupowanie pojedynczych statków za gotówkę. Ceny wahają się od 20 do 1000 USD.
- kupowanie paczek statków (od 200 do blisko 3000 USD)
Do tego każdy kolejne 1000 USD wydane na projekt daje ci dostęp do kolejnych bonusów.

Jak widać dla takich co lubią wydawać pieniądze nie ma górnej granicy zaangażowania Wink
Odpowiedz
@Yautja

OK, czyli jeśli dobrze zrozumiałem, wykupując "cegiełkę" za ~50$ mogę pełnoprawnie cieszyć się grą teraz i po wydaniu jej. 

Inne "cegiełki" dają mi dostęp tylko do bonusów, które pomagają, ale nie są konieczne. Tak?
Czy mając ten początkowy statek, jestem w stanie zarobić sobie w grze na inny, lepszy (tak jak w ED)?
Odpowiedz
3x tak Wink

W samej grze, oprócz kupowania statków za zarobione kredyty, można je też wypożyczać, co kosztuje ułamek faktycznej ceny statku. Takie wypożyczenie opłaca się w przypadku np. statku górniczego lub dużego transportowca bo szybko na siebie zarobi.
Natomiast trzeba pamiętać o tym, że tak długo jak długo gra jest rozwijana twórcy zastrzegają sobie prawo czyszczenia baz danych gdy jest taka potrzeba. Do tej pory taki "wipe" zdarzał się praktycznie co kwartał, ostatnio obiecali, że będzie to coraz rzadsze. Po takim czyszczeniu zostają przy tobie jedynie assety kupione za gotówkę (czyli w pakiecie startowym to statek z tego pakietu i 5000 aUEC).
Nie warto więc gromadzić kasy jakoś szczególnie, a jak chcesz sprawdzić jakiś statek to właśnie najlepiej go wypożyczyć np. na 24h zamiast na niego ciułać Wink
Odpowiedz