Mapa włości TWH
#1
Jakiś czas temu na dis pojawiło sie pytanie "Jak wyglądają włości TWH?". Ponieważ gra ED jest trój-wymiarowa wizualizacja do mapy 2d jest nieco utrudniona. Niemniej jednak podjołem się tego zadania (sam byłem ciekaw jak to wygląda).

Założenia:
1) Stan posiadania na początek grudnia 3305.
2) Zasięg wpływów to 5 Ly od sytemu.
3) Mapa zrobiona na arkuszu A2.
4) Nie jestem grafikiem.

miniaturka:
w formacie pdf:

Tłumaczenie (się):
1) Zabrałem się za to na początku grudnia, jednak RL kazało mi odłożyć grę na bok.
2) Z powyższego powodu mapka jest nieskończona (na pewno dodam nazwy pozostałych systemów).
3) Myślę jeszcze nad dodaniem symboli stacji dostępnych w systemach.
4) Hacze wybrane na Marchie wyglądają tak jak wyglądają, gdyż gdy próbowałem zastosować pełne hacze (z różnymi wartościami transparentności) w miejscach nachodzenia więcej niż dwóch marchii, czytelność spadała do "zera".
5) Zastanawiam się nad dodaniem linii granicznej na każdej marchii. (Może to poprawi czytelność).

Krytyka:
Każda forma krytyki mile widziana (również weź ić stont!). Chętnie przyjmę wszelkie sugestie, co zmienić (szczególnie proszę o sugestie dotyczące barw - mam z tym problem), co dodać, co usunąć.
Postaram się w miarę możliwości RL pchać mapkę do wyładnienia (z waszą pomocą).


EDIT: Najnowsza wersja:
wer. 1.0

miniaturka:
pdf:
Odpowiedz
#2
Po pierwsze: idzie oficerski podwójny rep! Świetna robota!

Właśnie barwy bym zmienił, ale myślę, że tu już któryś z bardziej kolorystycznie uzdolnionych kolegów się wypowie Smile Poza tym, jak dla mnie mapa czytelna, chociaż miejscami jest na niej dużo informacji w jednym miejscu.

Wniosek nie do samej mapy - może trzeba trochę marchie przeorganizować, żeby był bardziej "scentralizowane" w stosunku do głównego systemu?
"Każda frakcja ma takiego Fenyla, na jakiego zasłużyła" - CMDR Goliat
Odpowiedz
#3
Wersja 3D z wtyczki się chowa przy tym, świetna robota. Trochę to doszlifować, żeby bardziej czytelne było, ale i tak jest super. Oczywiście Rep leci Biggrin
[Obrazek: 84385.png?1515630727]
Odpowiedz
#4
Rep leci. Mapka świetna. @Fenyl de Lechia o reorganizacji Marchii też myślałem ale nawet nie wiem jak się do tego zabrać Smile
[Obrazek: 2kXP4Jt.png?3]
Jestem pewien, że wszechświat jest pełen inteligentnego życia. Jest tylko zbyt inteligentne, żeby się tutaj zjawić. 
Arthur C. Clarke 
Odpowiedz
#5
(12.01.2020, 19:55 UTC)Maciej1982 napisał(a): Rep leci. Mapka świetna. @Fenyl de Lechia o reorganizacji Marchii też myślałem ale nawet nie wiem jak się do tego zabrać Smile


Podczas rysowania, gdy rzut obrysu marchii pokrywał się potrójnie, myślałem o przeniesieniu niektórych systemów z jednej do drugiej marchii. Według mnie jednym z kryteriów o które można się oprzeć to kryterium odległości do stolicy marchii.

Plik którym się posługiwałem podczas rysowania mapy.

Dziękuję za pozytywne oceny. Motywuje to do przysiądnięcia nad mapką Smile.
Odpowiedz
#6
Fajny pomysł, wart rozwijania Smile

Co do stylistyki, w opcji "na wypasie" można by się zasugerować mapą gwiezdną ED: 

Odpowiedz
#7
Świetna robota!
[Obrazek: 15654.jpg]
Odpowiedz
#8
+rep! Świetna robota!
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#9
Bjutiful komandorze, aż to zawiśnie na Rotmistrzowym biurku.
[Obrazek: MB0ujCf.png]

ROTMISTRZ THE WINGED HUSSARS
Odpowiedz
#10
Świetna sprawa, rep zasłużony. Mi się marzy mapa z resami, gdzie można BH robić dla Husarii. Albo conajmniej lista Angel


Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Aktualna mapa odkrytych systemów Kromeq 3 2,536 08.09.2021, 09:07 UTC
Ostatni post: Hellrider



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości