Astronomia w Elite
#11
Pobijcie to:

[Obrazek: ijdq7ga.jpg]

Tak przy okazji - cyknąłem to w grudniu 2014r. Ale pewnie się nie zmieniło od tamtej pory Smile
Odpowiedz
#12
(25.08.2016, 16:46 UTC)Greg200184PL napisał(a): ooo dobrze wiedziec Biggrin to te neutronowe żarówki?
Neutronówki/czarne dziury/białe karły etc.
Odpowiedz
#13
ROBINUS! Wygrałeś internety dzisiaj!
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#14
(25.08.2016, 18:15 UTC)Mathias Shallowgrave napisał(a): ROBINUS! Wygrałeś internety dzisiaj!

Mathias, ja nic ciekawego w fotce Robinusa nie widzę...
Odpowiedz
#15
(25.08.2016, 18:22 UTC)Greg200184PL napisał(a):
(25.08.2016, 18:15 UTC)Mathias Shallowgrave napisał(a): ROBINUS! Wygrałeś internety dzisiaj!

Mathias, ja nic ciekawego w fotce Robinusa nie widzę...

[Obrazek: woz-drabiniasty.jpg]

Wink
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#16
Mały wóz?, a apropos, czy ktoś dotarł do gwiazdy polarnej?
Odpowiedz
#17
(25.08.2016, 18:47 UTC)Greg200184PL napisał(a): Mały wóz?, a apropos, czy ktoś dotarł do gwiazdy polarnej?

Podpowiedź dla poszukiwaczy.

Imiona ma trzy:
HD 8890
HIP 11767
HR 424
Lecz czy są prawdziwe?

Podpowiedź nr2
Od husarskiego domu 500+ Smile

Kontynuując, gromady to układy gwiazd o wspólnym (związanym) pochodzeniu. Często występują w nich inne gwiazdy niż w pozostałych częściach galaktyki - neutronówki, czarne dziury etc. a to ze względu, że podczas ich tworzenia się miały dostępną większą ilość materii, niż gwiazdy rzadziej rozsiane i mogły uformować cięższe ciała Smile Ich rozpiętość i gęstość zależy od położenia w galaktyce, dostępnej materii, bądź kierunku rozprzestrzeniania się tej materii jak i również czynnikach zewnętrznych (wpływ innych czarnych dziur/gromad, okoliczne wybuchy super nowych etc.). skupione gęste, rzadkie, rozciągłe, bliźniacze (z "osią symetrii") itd. Możliwości są miliony Smile
[Obrazek: AmqzlzA.jpg]
I jeśli chcesz powiedzieć, że się martwisz o moje morale,
Zostaw wiadomość po sygnale, po sygnale...
Odpowiedz
#18
To jeszcze taka ciekawa formacja w Eagle Sector:
[Obrazek: LT0GdAB.png]
Screen zrobiony niemal miesiąc temu - to co widać, to gęsto upakowane gwiazdy typu F, wszystkie są bardzo blisko siebie, minimalna odległość, jaką zbadałem to ok 2M LS (tak mi pokazało w system map) - zbadałem kilkanaście gwiazd, niektóre mają całkiem rozbudowane systemy planetarne, większość jest dość młoda troche ponad 1mld Lat
[Obrazek: 70464.png]
Odpowiedz
#19
(25.08.2016, 19:24 UTC)Grzechu789 napisał(a):
(25.08.2016, 18:47 UTC)Greg200184PL napisał(a): Mały wóz?, a apropos, czy ktoś dotarł do gwiazdy polarnej?

Podpowiedź dla poszukiwaczy.

Imiona ma trzy:
HD 8890
.....

yy AMD Radeon ?

sorki za oftop, nie mogłem sie powstrzymać  Tongue
Born too late to explore the earth, too soon to explore the stars...
At least I was born in time to do it in VR.


Odpowiedz
#20
To ja nieco poważniej - odkryto dwa nowe księżyce Jowisza, oprócz tego potwierdzono istnienie kiilku, które "zagięły w akcji" podczas innych obserwacji. Ale raczej, biorąc pod uwagę to, że w ED Jowisz ma 4 księżyce, niema co liczyć na dodanie pozostałych dotychczas odkrytych 67 księżyców ;p

[src]
Kaz
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Coś, czego nie widziałem nawet po 5k godzin w Elite... Mathias Shallowgrave 1 446 23.07.2023, 12:05 UTC
Ostatni post: azzaval
  Mitterand Hollow - najciekawsza lokacja w Elite? Baton 22 23,189 04.09.2017, 21:43 UTC
Ostatni post: Baton
  Elite: Dangerous / Traffic Report / od początku do końca 3302 Diox 0 2,204 23.04.2017, 21:01 UTC
Ostatni post: Diox



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości