Autorskie mocowanie HOTASA
#41
(29.10.2019, 13:33 UTC)ronin_htd napisał(a): Niestety T.Flight 4 jest zaprojektowany z myślą o postawieniu na blacie, a nie montowaniu go do czegokolwiek.
Co ma Sony i oprogramowanie? No ma to, że mógłbym kupić wtedy Warthoga (ew. jakiegoś X52/56) do konsoli i dedykowany do niego stojak montażowy, w efekcie zapomnieć o problemie. Niestety Sony dało wsparcie tylko i wyłącznie dla T.Flight 4 i teraz tego nowego od Hori.

Ale wyjaśnij mi tak zwyczajnie co ma Sony do  tego zakupionego przez Ciebie produktu firmy Thrustmaster?
W jaki sposób jest tu wina producenta gdy czegoś nie chcesz/nie możesz zakupić/zrobić?
No i co cytowane "Sony" ma z tym wszystkim wspólnego z tym (najtańszym na rynku) Thrustmastera HOTAS-em, poza brakiem umiejętności lub możliwości skorzystania z w/w rozwiązań w zakresie prostego majsterkowania?
[Obrazek: ICnDx3E.png]
Odpowiedz
#42
@Anger Ash wiem, jest dużo ciekawych rozwiązań które znalazłem już jakiś czas temu. Jednakże cena "gotowców" przekracza budżet jaki chciałbym przeznaczyć na tego typu dodatki.
Mało tego 99% tego co pokazuje google, to są rozwiązania dla Hotasów które posiadają od spodu dodatkowe mocowania.
Pozostaje mi tylko "skorzystanie" z czyjegoś projektu, adaptacja i wykonanie we własnym zakresie.

@Dako moja odpowiedź jest zawarta w tym fragmencie, który akurat zacytowałeś.
Jednak jeżeli nie rozumiesz, postaram Ci się wyjaśnić to inaczej.

Do mojego Hotasa Sony ma to, że dało wsparcie tylko na ten jeden model - który wygląda jak wygląda.
Wina to może za dużo powiedziane, ale ze względu na ograniczenia platformy PlayStation nie mogę zakupić innego Hotasa - bo nie będzie z konsolą działał. Po prostu.
Większość dostępnych rozwiązań montażowych nie jest przeznaczona do mojego Hotasa, z prostego powodu - nie jest aż tak popularny jak te droższe wersje.
Zresztą nie oszukujmy się, T.Flight 4 przy takim chociażby X52 wygląda jak plastikowa zabawka dla dzieci Wink
Więc trzeba by usiąść, przemyśleć sprawę, rozrysować, pomierzyć i zrealizować. Niestety ja nie dysponuję taką ilością wolnego czasu, żebym mógł sobie na to wszystko pozwolić.
A nawet jeśli ten czas bym znalazł..

Odnośnie zrobienia czegoś - bardzo chętnie. Jednakże na chwilę obecną kolekcja moich narzędzi sprowadza się do tych najbardziej potrzebnych w gospodarstwie domowym, a o dostępie do dobrze wyposażonego warsztatu mogę co najwyżej pomarzyć Smile

Poza tym. Wspominałem już o tym na Discordzie podczas rozmowy na podobny temat.
Na chwilę obecną nie mieszkam w PL i nie mam nawet warunków na tego typu majsterkowanie.
Mam cichą nadzieję, że z upływem czasu to się zmieni.

Jak coś Krizzowi przyjdzie ciekawego do głowy, to fajnie - wezmę pod uwagę Smile
Jeżeli nie, to mam na komputerze kilka zapożyczonych pomysłów - któryś na pewno zrealizuję.
Odpowiedz
#43
(29.10.2019, 22:23 UTC)ronin_htd napisał(a): Jak coś Krizzowi przyjdzie ciekawego do głowy, to fajnie - wezmę pod uwagę Smile
Jeżeli nie, to mam na komputerze kilka zapożyczonych pomysłów - któryś na pewno zrealizuję.

Pierwsze co miałem ci zaproponować to dokładnie to same mocowanie co Dako.

Druga propozycja to mocowanie które popełniłem jeszcze za czasu kiedy miałem X52.
Tanim kosztem, bez wypasionych narzędzi. Odkręcamy podłokietniki, dajemy dłuższe śruby i pomiędzy fotel a podłokietnik wstawiamy wycięte ze sklejki boki, a następnie do nich za pomocą kątowników przykręcamy poziome powierzchnie o kształcie pasującym do podstawy twojego hotasa. Samego hotasa można by przykleić na dwustronnej grubej taśmie służącej do montowania luster. Sklejka o grubości 12 albo 18 mm. Ponieważ na zdjęciu twojego fotela nie widać mocowania samych podłokietników to założyłem 3 punktowe mocowanie. Kształty do wycięcia możesz sobie wybrać jakie ci pasują do samego fotela, a wysokość dobrać doświadczalnie(tzn. dociąć  wyższe i docinać po przetestowaniu. Poniżej szybki szkic  Biggrin .

[Obrazek: gdn6Grz.jpg]







Odpowiedz
#44
(29.10.2019, 22:23 UTC)ronin_htd napisał(a): @Dako moja odpowiedź jest zawarta w tym fragmencie, który akurat zacytowałeś.
Jednak jeżeli nie rozumiesz, postaram Ci się wyjaśnić to inaczej.


Większość dostępnych rozwiązań montażowych nie jest przeznaczona do mojego Hotasa, z prostego powodu - nie jest aż tak popularny jak te droższe wersje.
Zresztą nie oszukujmy się, T.Flight 4 przy takim chociażby X52 wygląda jak plastikowa zabawka dla dzieci Wink
Więc trzeba by usiąść, przemyśleć sprawę, rozrysować, pomierzyć i zrealizować. Niestety ja nie dysponuję taką ilością wolnego czasu, żebym mógł sobie na to wszystko pozwolić.
A nawet jeśli ten czas bym znalazł..
Odnośnie zrobienia czegoś - bardzo chętnie. Jednakże na chwilę obecną kolekcja moich narzędzi sprowadza się do tych najbardziej potrzebnych w gospodarstwie domowym, a o dostępie do dobrze wyposażonego warsztatu mogę co najwyżej pomarzyć Smile

Skoro chciałeś mocować to do swojego fotela to nie ma chyba nic łatwiejszego do zamocowania Twojego zestawu (niż to co na zamieszczonym wcześniej filmie).

1. Kupujesz dwa takie lub podobne uchwyty mocujesz je do podłokietników Twojego fotela.
2. Następnie kupujesz około 50 cm taśmy rzepowej.
3. Naklejasz po dwa 10 cm odcinki na metalowej płaskiej części a następnie na to dociskasz swojego (a w zasadzie dowolnego plastikowego) Hotasa (na filmie pokazane jest to ok 8 minuty) Taśma rzepowa bez problemu utrzyma to wszystko na miejscu.

Nie są tu przecież potrzebne żadne narzędzia i warsztat a samo rozwiązanie w realizacji jest banalnie proste.
[Obrazek: ICnDx3E.png]
Odpowiedz
#45
(31.10.2019, 08:43 UTC)Dako napisał(a): [...]
2. Następnie kupujesz około 50 cm taśmy rzepowej.
3. Naklejasz po dwa 10 cm odcinki na metalowej płaskiej części a następnie na to dociskasz swojego (a w zasadzie dowolnego plastikowego) Hotasa (na filmie pokazane jest to ok 8 minuty) Taśma rzepowa bez problemu utrzyma to wszystko na miejscu.
[...]
(29.10.2019, 13:33 UTC)ronin_htd napisał(a): [...]
Raz, że rzepy mają wątpliwą dla mnie stabilność połączenia.
[...]

Dako, za chwilę stracę wiarę w Twoją umiejętność czytania ze zrozumieniem.

Dzięki Krizz - pomysł dobry, choć wymyśliłem coś jeszcze.

Na podłokietnikach mam zamontowane te skórzane elementy (nie wiem jak to się nazywa) z gąbką w środku.
To jest zamocowane na dwóch śrubach i jest możliwość wsunięcia pomiędzy podłokietnik a "gąbkę" metalowej listwy - przy zastosowaniu dłuższych śrub.
Joy ciężki nie jest i raczej nie powinno to sprężynować przy listwie odpowiedniej długości.
Listwy znajdę w piwnicy u rodziców - kwestia przycięcia ich pod wymiar i wywiercenia otworów pod śruby.

[Obrazek: VCVv40I.jpg?1]

Mocowanie Hotasa już wymyśliłem - sam sobie wykonam "otwory montażowe" żeby móc stabilnie przykręcić go do fotela Wink
Odpowiedz
#46
Pomysł ciekawy, ale pamiętaj że sama waga hotasa to nie wszystko i obawiam się że jednak będzie pracował góra/dół. Dodatkowo pozbawiasz się regulacji w pionie i będzie Ci niewygodnie, ale to tylko zależy od twojego wzrostu. Generalnie jak nie przetestujesz to się nie dowiesz.







Odpowiedz
#47
@Kriztozz Biórko przypomina ser szwajcarski, zupełnie tak samo jak moje bo też miałem sporo projektów stelarzy pod kontrolery Wink Finalnie zdecydowałem się na podobny profil alu z którego ty zrobiłeś swoje, ale prostrza bódowa. Do rowka są włożone śruby z nakrętką szt. 2 z płaskim łebkiem i przykręcone kluczem do bocznych szafek.
Joystiki przykręcone do tych mniejszych elementów które pozwalają na ew. regulację przód/tył, wysokość jest idealna dla mojego fotela.

https://drive.google.com/file/d/19eYLUdZ...sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/19YGGs3X...sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/19U5evHA...sp=sharing

To rozwiązanie z kartki też przerabiałem ale było mi za ciasno, nie mogłem się rozkraczyć żeby się podrapać po jajkach.


@ronin_htd twój Joystik też miałem przymocowany do blatu drutem miedzianym (jest bardzo stabilnie po skręceniu go) właśnie w tych wcięciach, niestety potrzebna ingerencja wiertarki
(4 otwory w blacie, lub czym tam chcesz)
Odpowiedz
#48
(05.11.2019, 16:23 UTC)ronin_htd napisał(a):
(31.10.2019, 08:43 UTC)Dako napisał(a): [...]
2. Następnie kupujesz około 50 cm taśmy rzepowej.
3. Naklejasz po dwa 10 cm odcinki na metalowej płaskiej części a następnie na to dociskasz swojego (a w zasadzie dowolnego plastikowego) Hotasa (na filmie pokazane jest to ok 8 minuty) Taśma rzepowa bez problemu utrzyma to wszystko na miejscu.
[...]
(29.10.2019, 13:33 UTC)ronin_htd napisał(a): [...]
Raz, że rzepy mają wątpliwą dla mnie stabilność połączenia.
[...]

Dako, za chwilę stracę wiarę w Twoją umiejętność czytania ze zrozumieniem.

Dzięki Krizz - pomysł dobry, choć wymyśliłem coś jeszcze.

Na podłokietnikach mam zamontowane te skórzane elementy (nie wiem jak to się nazywa) z gąbką w środku.
To jest zamocowane na dwóch śrubach i jest możliwość wsunięcia pomiędzy podłokietnik a "gąbkę" metalowej listwy - przy zastosowaniu dłuższych śrub.
Joy ciężki nie jest i raczej nie powinno to sprężynować przy listwie odpowiedniej długości.
Listwy znajdę w piwnicy u rodziców - kwestia przycięcia ich pod wymiar i wywiercenia otworów pod śruby.

[Obrazek: VCVv40I.jpg?1]

Mocowanie Hotasa już wymyśliłem - sam sobie wykonam "otwory montażowe" żeby móc stabilnie przykręcić go do fotela Wink

Ja poszedłem po najmniejszej linii oporu... Ponieważ miałem już stojak Wheel Stand Pro v2 pod kierownicę, to dokupiłem w tej firmie rozszerzenie dla hotas-a i teraz mam w pełni regulowany zestaw do posiedzeń w Elite. Wieczorem postaram się wrzucić zdjęcie jak to wygląda. Ale najważniejsze, że w zestawie są śrubki i otwory montażowe pod T.Flight 4, więc tylko śrubokręt w rękę i wszystko zamocowane Smile
[Obrazek: 75287.png]
Odpowiedz
#49
(11.12.2019, 23:45 UTC)Dyspozytor napisał(a): @Kriztozz Biórko przypomina ser szwajcarski, zupełnie tak samo jak moje bo też miałem sporo projektów stelarzy pod kontrolery Wink

Taki los biurek Biggrin  Znoszą to dzielnie w milczeniu... Wink







Odpowiedz
#50
A ja tak z innej beczki... jak się prezentuje ten napis na ścianie po lewej z dalszej perspektywy??
[Obrazek: 102165.png]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Autorskie Mocowanie HOTAS dla Logiteh Saitek x52 Pro Borg Grob 3 287 22.01.2024, 20:07 UTC
Ostatni post: Getriggr



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości