Interakcje ze statkami Thargoid Interceptor
#1
UWAGA! Poniższe informacje pochodzą z okresu, kiedy Thargoidzi dopiero pojawili się w ludzkiej przestrzeni i mogą nie być aktualne. Eksperymenty zostały przeprowadzone jedynie na thargoidzkich interceptorach typu Cyklop. 

Poszukujemy pilota, który ośmieli się zweryfikować poniższe dane. Wszelkie korekty oparte na własnych badaniach prosimy zamieszczać w wątku. Dyskusja mile widziana Smile


INFORMACJE OGÓLNE

Thargoidzi skanują wszystkie statki i kontenery w danej lokacji. Interesują je następujące towary
  • Thargoid Probe/Sensor/Link - zbierają je
  • Guardian items - niszczą je
  • Slaves, Imperial Slave, Escape Pody - zbierają je 
Jeżeli wyrzucimy z ładowni co najmniej 5 Meta Alloysów, podczas kiedy w lokacji jest interceptor obcych, do lokacji wskoczy drugi Thargoid. Na wejście dostaniemy pulsem EMP, co unieruchomi nasz statek. Następnie obcy nas przeskanują.


INTERAKCJE Z INTERCEPTORAMI THARGOIDÓW

Przy pierwszym spotkaniu, Thargoid podlatuje i skanuje nasz statek. Jego reakcja jest zależna od tego, co mamy w ładowni:
  • Thargoid Sensor, Probe, Link lub Meta Alloys
Po zakończeniu skanu, Thargoid będzie podążał za naszym statkiem. Mamy 20 sekund na wyrzucenie towarów z ładowni. Jeżeli tak się nie stanie, Tharhoid wypuści Thargon Swarm. Jeżeli po kolejnych 10 sekundach nie wyrzucimy towaru - obcy zaatakuje. 

Jeżeli wyrzucimy towar, Thargoid go pozbiera i odleci. 
  • Przedmioty Strażników (Giardiansów)
Miło było Cię znać... Po zakończeniu skanu Thargoid wypuści Swarm i zaatakuje bez ostrzeżenia. 
  • Cokolwiek innego
Thargoid skanuje nasz statek, po czym ignoruje nas, zajmując się własnymi sprawami.


Źródło: Cmdr Ozric - LINK
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#2
Z moich obserwacji.
Jeżeli w łaldowni są Meta-Alloys to po hiperdykcji wygląda to tak:
1. Impuls EMP
2. Skan
3. Thargoid chwilę się pokręci w oczekiwaniu na prezent.
a) Jak nic nie dostanie to odlatuje.
b) Jak mu wyrzucimy Meta-Alloya to go zbierze i też odleci. Jeżeli są dwa lub trzy kwiatki to ten który skanował nie zbiera, zbierają tylko pozostałe (wyrzucałem tylko 1 lub 2 sztuki).
Nie są agresywne, atakują tylko wtedy gdy się z którymś zderzymy lub zaczepimy je w inny sposób.

Gdy mamy w łaldowni Sensor, Probe lub Link - zdaje się że kwiatki atakują jak nie wyrzucimy towaru, ale będę to jeszcze testował.
[Obrazek: 129764.png]

Odpowiedz
#3
Z Sensorem i Probe w Cargo tylko raz mnie zaatakował chyba bardziej z mojej winy przy próbie skanowania (ciut nie wychamowałem :Smile ).
Ale po odzyskaniu zasilania zwykle uciekałem nie czekając na reakcję. Od poniedziałku mogę się pobawić.
Odpowiedz
#4
Badania kontrolne Smile

Miejsce i czas: 

19-20.XII.2020, Asterope, NSS-y "piątki" w promieniu ok 100Ls od Copernicus Observatory

Metodyka:

Wejście w lokacje NSS, wyciągnięcie broni, silniki na 0.
Oczekiwanie na zainteresowanie naszą obecnością Cyklopa buszującego w śmietniku wrakowiska.
W momencie rozpoczęcia skanu przez Targoida wyrzucenie przedmiotu (abandon) w ilości 1. (zawsze drugi item tego samego typu pozostawał w ładowni).
Oczekiwanie na zakończenie skanu i reakcję Targoida. W przypadku braku reakcji / reakcji negatywnej - eliminacja kwiatka.

Wyniki:
  • Cyklop nie podjął żadnego z towarów wymienionych poniżej (dobór subiektywny). Ich obecność w ładowni również nie wywołała reakcji. Kolejność alfabetyczna (aplikowane były w innej). 

Advanced Medicines,
Agri Medicines
Basic Medicines
Bioreducing Lichen
Biowaste
Explosives
Hydrogen Fuel
Liquor
Performance Enhancers
Pesticides
Synthetic Meat
Thermal Cooling Units
  • Cyklop po przeskanowaniu statku, kierował uwagę na wystrzelone towary (1-2 sek. "gapienia się na canister") nim nie odleciał bobrować we wrakowisku dalej (wymaga potwierdzenia czy było to reakcja losowa czy jest powtarzalna):

Synthetic Meat
Thermal Cooling Units
  • Cyklop zignorował posiadane w ładowni Escape Pods i Damaged Escape Pods (choć wyżera je jak znajdzie poza statkiem).
  • Cyklop "zawiesza się" na kilka sekund jeśli w trakcie skanu masz w ładowni meta alloy. (Gapi się na ciebie dłużej niż jak masz pustą ładownię, ale w końcu odlatuje bobrować we wrakowisku.)

Na tę chwilę się wyprztykałem z fantów. Jak mi się "od-nudzi" karmienie kwiatków gratami, pójdzie kolejny set itemów testowych (i chyba przylecę z fuel limpetami, ciekawe co zrobi kontroler z Targoidem wskazanym za cel). 

Pozdrawiam.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Thargoid Scout - wiwisekcja Mathias Shallowgrave 5 7,117 12.08.2019, 06:25 UTC
Ostatni post: Muzzyx
  Jakimi statkami Explorujecie Galaktyke Mordimer 38 37,916 01.01.2018, 17:21 UTC
Ostatni post: tomol
  Poważne Plądrowanie Galaktyki. Czyli o tym, że warto mieć głupie marzenia. Arnul 67 69,580 08.06.2017, 20:38 UTC
Ostatni post: Haueck



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości