LORE Joystick Logitech G Saitek X52 Pro czy Joystick Logitech X52
#1
Czołem Husarze:-)
Zwracam się do Was z zapytaniem. Mam na oku dwa joy'e:

1. Joystick Logitech G Saitek X52 Pro Flight Control System

2. Joystick Logitech X52 Flight Control System

Jako że jestem trochę noobem w sprawach sprzętu do kompa [gram na PC], zatem zapytuję Was, który z wymienionych wyżej będzie lepszy? Chodzi mi głównie o wytrzymałość joy'a. O ten bardziej niezawodny, mniej wadliwy. Może ktoś z Was używa któregoś z wyżej wymienionych? Wiem, że oba są do siebie dosyć podobne.
W tej chwili używam T.Flight Hotas'a 4, ale cóż, po 6 miesiącach się mocno wyrobił i samoczynnie kręci w lewo. Niby nic uciążliwego, ale jednak, po tak krótkim używaniu...trochę słabo. Będę go oczywiście reklamował.

o7[url=https://www.morele.net/joystick-thrustmaster-t-flight-hotas-4-pc-ps4-4419739-1685120/][/url]
Odpowiedz
#2
Logitech jakiś czas temu przejął Saiteka. Produkty Saiteka były BARDZO wadliwe, w zasadzie to była loteria. Rekordzista @Baton wymieniał go na Amazonie bodajże 10 razy Wink

Logitech niby robi te joye lepszej jakości, ale np. mój X52 Pro od Saiteka wytrzymał ponad 3 lata (dobrze trafiłem), a z tym samym HOTAS-em od Logitecha mam problemy po niecałym roku.

Bądź tu mądry i pisz wiersze... Biggrin

Generalnie polecam jednak Pro od zwykłego - IMO jest lepszy, a do tego na tym modelu wzorowany jest drążek w kokpitach statków w Elite Smile
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#3
Może CH Products, odemnie? Zdecydowanie lepsza jakość niż Siatek :p
https://forum.thewingedhussars.com/showt...p?tid=5596

Jeżeli jesteś zainteresowany to możemy ponegocjować cenę.
Odpowiedz
#4
@Xeonary Dzięki za zainteresowanie. Tylko ja jestem zainteresowany zakupem tylko joy'a i przepustnicy - to raz. A dwa, że nie chcę wydawać na to więcej niż 600-800 zł. I nie będę ukrywał, że chcę kupić nówki.
Odpowiedz
#5
Spoko. Rozważ może w takim razie virpila. Znacznie lepsza jakość niż siatek/logitech.
Odpowiedz
#6
Jedynym minusem tych x52 jest chyba ten wstrętny Joysticzek pod lewym kciukiem na przepustnicy który odpowiada za poruszanie się kursora myszki, nie można go w żaden sposób zaprogramować w grze do czegoś innego i jest tak nie precyzyjny w działaniu myszki że przy pierwszej okazji rozkręcenia przepustnicy wywalę go lub zamienię na ten krzyżak który jest pod lewym palcem wskazującym, po prostu się go nie dotykam. Dobre jest natomiast że na Joyu można zablokować oś Yaw (czego niema nawet w droższych modelach), nie jest co prawda aż tak sztywna klamerka jak np. w T-Flight HotasX ale fajnie że w ogóle jest.
Wytrzymałość i precyzja X 52pro jest lepsza od droższych modeli X55/X56, jest co prawda mniej przycisków ale już myślę nad jakąś modyfikacją wizualną.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Question Problem z X52 Pro (dekalibracja) Mathias Shallowgrave 2 2,101 15.07.2021, 18:46 UTC
Ostatni post: SEBA312
  Logitech G Saitek Pro Flight X56 Rhino i inne w dobrej cenie Dako 6 7,094 27.04.2020, 20:24 UTC
Ostatni post: Fenyl de Lechia
  Joystick z twistem (moze cos logitecha) riddingWithDeath 1 3,271 16.09.2019, 10:07 UTC
Ostatni post: Dako
  Co się porobiło z X52 pro?! -=302Sq=-Steryd 30 34,126 02.09.2019, 16:15 UTC
Ostatni post: siwuch
  Potrzeby dawca Saitek X52 AkiTigra 0 2,141 22.05.2019, 09:01 UTC
Ostatni post: AkiTigra



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości