Ankieta: Kupajać?
Kupaj pan, KUPAJ!
Nie kupaj, lepsze gry są
[Wyniki ankiety]
 
 
Homeworld 1&2 + Deserts of Kharak
#1
Hej! Jest w promocji to co w temacie w wersji remastered.
https://store.steampowered.com/bundle/57...e/?snr=1_7

Mam takie pytanie, proszę się nie śmiać. Dawno dawno temu grałem w 1 i szczerze powiedziawszy była bardzo trudna. Zastanawiam się nad zakupem, ale chciałbym wiedzieć jakie są wasze opinie. Czytaj - przekonajcie mnie do zakupu lub zniechęćcie mnie do niego. Biggrin

Powolność i robienie masówki jednostek trochę mnie zniechęca.
Sam combat i wygląd mnie zachęca.
Nie wiem jak ze story, nie wiem jak z samym gameplayem.
[Obrazek: 96326.png?1548872402][Obrazek: YyLyS84.png]
Odpowiedz
#2
Brać!
Nie wiem czy remaster ma też rasowane audio ale oryginalny Homeworld oprawą wdziękową mnie rozłożył (klimatem też).
Storyline też ciekawa, cała gra czy trudna nie wiem - jeśli mnie się udało przejść to chyba każdy się upora Smile.
Odpowiedz
#3
Jeszcze się pytasz?

Kupuj. Chociażby dla samych oryginałów. Wink

@Gerciowski - tak, audio też jest odświeżone.

Husaria są jak łódzkie Bałuty - reprezenuj ją godnie i dumnie. o7
Odpowiedz
#4
Video 


[Obrazek: 26492.png][Obrazek: coLdRBJ.png]

Amor patriae nostra lex
Odpowiedz
#5
Nie brać, kto będzie ku chwale Husarii leaderbordsy nabijać.
Ahh Homeworld, my Old, dark friend...
[Obrazek: 102165.png]
Odpowiedz
#6
Jedynka jest znaaacznie łatwiejsza, misji w dwójce praktycznie trzeba się uczyć na pamięć, żeby przetrwać.
Odpowiedz
#7
Dobra, pomogliście. Nie biorę - i tak mam dużo gier do przejścia, ale na wishlist zostawiam. Smile Dzięki.
[Obrazek: 96326.png?1548872402][Obrazek: YyLyS84.png]
Odpowiedz
#8
Bardzo lubię tę grę, ale jestem na nią za głupi Tongue Jedynkę "prawie" przeszedłem. Dotarłem do ostatniej misji, której nie mogę ugryźć. Potem się dowiedziałem, że przez całą grę trzeba było zdobywać korwety rakietowe na wrogu, żeby mieć je właśnie na potrzeby tej ostatniej misji.
Niedawno zacząłem ponownie i w pierszej misji przejąłem wszystkie wrogie jednostki i... nie mogę teraz przejść drugiej misji, bo ilość wrogów się przeskalowała też i nie jestem w stanie dolecieć na czas do hibernatorów, które muszę osłaniać.
Oprawa tej gry faktycznie jest niesamowita, ale wygląda na to, że na każdą misję jest jeden konkretny "patent" i nie da się jej przejść inaczej.
Odpowiedz
#9
Homeworld. Gra, która w 1999 r. zmiażdżyła system - zarówno technicznie, jak i gameplayem - do dziś jest praktycznie niedościgniona pod wieloma względami. Koronnym tego dowodem jest nieudolny remaster, w którym część funkcjonalności gry uproszczono lub wywalono w diabły. W miejsce całkiem udatnie zasymulowanej fizyki obiektów (przypominam, 1999 rok!) w remasterze wrzucono chamski system RNG. Dwadzieścia lat temu kompy potrafiły policzyć sobie wszystkie te pociski i rakiety śmigające w przestrzeni - teraz już najwyraźniej nie potrafią. Przez bardzo długi czas w remasterze nie działały poprawnie formacje jednostek, podobnie jak opcja zmiany trybu ich zachowania - a obie te funkcje w pierwszej częśći Homeworlda były podstawowymi narzędziami taktycznymi w rękach gracza. W sumie nie wiem czy do dnia dzisiejszego coś  naprawiono, ale z czasu okołopremierowego pamiętam ogrom hejtu jaki spadł na devsów za obcięcie tych aspektów rozgrywki - oraz obietnice, że będą próbować te elementy przywrócić.
Jeśli chodzi o rasowaną oprawę dźwiękową -  sorry, no bonus, oryginał sprzed 20 lat znów górą. Jeśli nie boisz się spoilera - próbka. Zwłaszcza 1:28 i 3:50 ^^
https://www.youtube.com/watch?v=YyXvpQEQJyc
Co do poziomu trudności - jedyneczka, (nawet w remasterze, który trochę namieszał w poziomie trudności), wymaga jednak znacznie mniej małpiej zręczności niż dwója. Skalowanie poziomu trudności potrafi generować trudne walki już na początkowych levelach, ale przechodząc całość ani razu nie trafiłem na starcie nie do wygrania.
W przypadku HW2 powyższe problemy nie występują - cały remaster technologicznie opiera się na na mooocno zmodyfikowanej "dwójce", więc tu devsi nie mieli okazji niczego napsuć. 

Czy warto w takim razie kupić? Jeśli nie grałeś nigdy wcześniej w HW to bierz śmiało przy okazji jakiejś kolejnej promocji, kiedy kolejka gier czekających na rozegranie Ci stopnieje -  genialna gra, nawet obciążona wszystkimi babolami remastera, nadal pozostaje co najmniej znakomita. Choć kląłem i zgrzytałem zębami na te wszystkie obcięte elementy w HW 1 to i tak przeszedłem ją po raz kolejny od początku do końca.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Homeworld: Mobile ShiMan 0 933 11.10.2022, 15:48 UTC
Ostatni post: ShiMan
Bug Homeworld 3 + Mobile ShiMan 5 6,065 10.12.2021, 09:40 UTC
Ostatni post: ShiMan
  Homeworld - wstydliwy problem... Yautja 5 5,051 10.09.2017, 05:57 UTC
Ostatni post: Crazied
  Homeworld: Emergence (Cataclysm) ShiMan 2 2,884 22.06.2017, 20:19 UTC
Ostatni post: ShiMan



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości