Wielka Husarska Wyprawa Exploracyjna - WP1 - Ruiny Guardianów
#1
W niedzielę 25.08.3305 spotykamy się w systemie

COL 173 SECTOR GS-J B25-4

na księżycu D 2

Jest kawałek od gwiazdy - 29,7 k ls, ale warto lecieć - jest to jedyna lokalizacja bazy Strażników, która umożliwi wylądowanie w miarę rozsądnej odległości od niej wielu pilotom spory, w miarę płaski teren wokół. Pozostałe bazy przypominają świątynię Inków - sobie wybudowali monument na szczycie góry (a może Machu Pikchu to robota nie Inków, a Strażników?).

Baza ma 6 pylonów, które trzeba uruchomić, uprzednio likwidując sentinele - bułka z masłem. Sześć SRV ustawiamy przy pylonach, każdy odpala działko i mamy odpalony terminal, przed którym stoi kolejka chętnych na blueprint - każdy chętny z załadowanym w cargo SRV wcześniej zebranym Guardian (Ancient) Relic. Nazwa jest aktualnie myląca, bo kamyk zaznacza się jako Ancient, a w ładowni ląduje jako Guardian - drobna niedoróbka Fdevsów w trakcie którego update.

Relog i następny pilot.

Co zrobić wcześniej?

Można polecieć w okoliczne ruiny Guardianów i pozbierać sobie potrzebnych materiałów do odblokowania modułu, można je też zdobyć w naszej docelowej bazie - niestety, do wymaganych ilości potrzebne będą relogi.

Potem, w zależności od tego, który moduł nam jest potrzebny, uzupełniamy zapasy materiałów i ładownię po drodze do tech brokera.


Guardian FSD Booster

1xGuardian Module Blueprint Segment
21xGuardian Power Cell
21xGuardian Technology Component


Power Cell - wypadają z uszkodzonych sentineli i słupów, w których znajdują się podświetlone pokrywy, możemy je łatwo rozbić działkiem SRV;
Technology Component - słupy, podobne pokrywy w różnych instalacjach (bramy, łuki itp.) w bazie Strażników;


dodatkowo:

24xFocus Crystals - znajdziemy je w miejscach USS lub CZ w pozostrałościach po statkach typu myśliwiec;
8xHN Shock Mount - towar - dostępny praktycznie wszędzie w dużych ilościach - np Graham Port w moim HIP 109549 - prawie 90 k;

ważne - ponieważ wyprawa potrwa dłuższy czas, pamiętajmy o zapasach żywności - np kupując w takim automacie - Moscow, Earth, Sol:
https://drive.google.com/open?id=10ulA1m...Deq-4egW3j

ja się już zaopatrzyłem:

https://drive.google.com/open?id=10z74q0...Hn2CGLzoZ6

Drugim ciekawym guardiańskim blueprintem (jak już ktoś, jak ja, posiada dostęp do FSD boostera) jest:

Guardian Power Plant

1xGuardian Module Blueprint Segment
18xGuardian Power Conduit
21xPattern Epsilon Obelisk Data
15xHeat Resistant Ceramics
10xEnergy Grid Assembly

Power Conduit - najczęściej występujący materiał - podobnie, jak opisane wcześniej Technology Component;

tu sprawa jest odrobinę trudniejsza - potrzebujemy Epsilon Obelisk Data - pobieramy je skanując prostopadłościany o trójkątnej podstawie - takie bryły przypominające trochę nagrobki - niektóre z nich mają na jednej ze ścian środkowy moduł, który świeci - skanujemy z wieżyczki SRV i pobieramy Obelisk Data - niestety, jest tych rodzajów danych kilka i musimy się wstrzelić, żeby znaleźć właśnie ten potrzebny (uwaga grindera - jak już znajdziemy, zapamiętujemy jego pozycję - po relogu będę te same dane na konkretnym słupie);

Energy Grid Assembly - towar, który w/g EDDB znajdziemy na jednej z 9 stacji oddalonych ok. 150-180 ly od HR-ki;
Heat Resistant Ceramics - materiał o występowaniu dość częstym - podobnie jak Focus Crystals - znajdziemy w USS i CZ.
Odpowiedz
#2
Ja już czekam pod ruinami Smile
Odpowiedz
#3
Nie dałem rady być wczoraj - niestety dopadło mnie RL:-/ Tak bywa [żona też wymaga uwagi:-P] postaram się być z Wami przy WP2:-)
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości