Aktualizacja No Man's Sky - Beyond.
#41
Spróbowałem NMS w VR.

OMG! Nie sądziłem, że kiedykolwiek wypowiem te słowa, ale to jest lepsze niż Elite! Oczywiście modelu lotu nie ma co porównywać, ale sama technologia VR jest naprawdę świetnie zaimplementowana.

Wirtualne "ręce", którymi trzeba złapać wirtualny HOTAS w kokpicie (zamiast prawdziwego HOTAS-a na biurku) dodają +100 do immersji. Fakt, że aby wyjść ze statku, trzeba złapać uchwyt kokpitu i go zwyczajnie otworzyć. Żeby włączyć skaner w hełmie, musimy podnieść rękę i go włączyć przyciskiem na hełmie. Wszystkie menu to hologramy wyświetlane z gadżetu na nadgarstku.

Grafika nie jest zła, ale nie bawiłem się jeszcze ustawieniami, więc podejrzewam, że będę mógł z niej wycisnąć jeszcze więcej.

Chyba jedyny zarzut, to wygląd chmur - ale te również i na ekranie wyglądają słabo.

Jestem pod naprawdę MEGA wrażeniem i muszę powiedzieć, że absolutnie nie spodziewałem się, że to będzie AŻ TAK świetne. Nawet zbyt nasycone kolory, których fanem nie jestem, w VR wyglądają całkiem naturalnie i na miejscu. Efekty, pogoda, wyziewy z jakichś purchawek, zwierzęta na planetach... No wszystko naprawdę na wysokim poziomie.

Szok i mega pozytywne zaskoczenie. Polecam gorąco!
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#42
Po 4 dniach (z przerwami na Elite) grania w NMS VR powiem tak - dla mnie ta gra jeżeli chodzi o VR jest przełomowa. To jest krok ku wirtualnym światom takim, jakie widzieliśmy w Ready Player One.

Po raz pierwszy w sumie nie czuje drętwości kontrolerów, a do gry wchodzę by spędzić fajnie czas w innym świecie. Patrze sobie na widoki, ustawiam sobie meble w bazie - tu można się zatracić.
[Obrazek: Pic0g16.jpg]
Odpowiedz
#43
Do 21.08 jest promocja na steamie i gog.com (50% taniej). Po powyższych recenzjach kupię NMS pod VR (na PC). Pytanko mam tylko jedno: którą platformę byście polecali: steam, czy gog?
Odpowiedz
#44
(19.08.2019, 09:52 UTC)Thorghar napisał(a): Do 21.08 jest promocja na steamie i gog.com (50% taniej). Po powyższych recenzjach kupię NMS pod VR (na PC). Pytanko mam tylko jedno: którą platformę byście polecali: steam, czy gog?

Steam, bo GOG nie obsługiwał multi w NMS - aczkolwiek ten nowy patch mógł to zmienić (nie wiem).
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#45
Dzięki za info, w takim razie zostaje steam.
Odpowiedz
#46
(16.08.2019, 06:32 UTC)sir chomik napisał(a):
(15.08.2019, 16:07 UTC)MAGNUM354 napisał(a): dziwne ja sobie klawisze poustawiałem - ESC - opcje - sterowanie....

Zazdroszczę. Podłączenie HOTAS-a  nie ma wpływu, odłączenie - bez zmian. Brak możliwości mapowania kontrolera i klawiszy. Uruchomiłem w trybie VR, też żadnej reakcji.
Są 3 opcje:
1. Marudzić starej o tym problemie.
2. Wypłakać się na forum starym chłopom.
3. Odpalić ED.

@sir chomik

Znalazłem rozwiązanie (miałem identyczny problem z sekcją Controls w grze)
Wystarczy odpalić wersję "experimental" i całe Controlsy wracają do życia.
Żeby odblokować możliwość wybrania "Experimental Branch", trzeba w Steamowej zakładce gry BETA wpisać kod 3xperimental . Wtedy pojawia Ci się tam opcja wyboru eksperymentalnej wersji, Steam dociąga jakieś 25 MB i gotowe. Myślałem że mi się save'y z "normalnej" wersji popsują, ale nie, wszystko bangla  Biggrin
O samym experimentalu informacje znajdziesz tutaj: https://steamcommunity.com/app/275850/di...735759579/
[Obrazek: E5QT3y3.png]

Odpowiedz
#47
Z ciekawości sam sprawdzę.
[Obrazek: 102165.png]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  No Man's Sky - dyskusja ogólna Rommie_PL 728 116,314 17.02.2021, 19:55 UTC
Ostatni post: MAGNUM354
  Exo Mech - nowa aktualizacja NMS Dako 11 2,085 09.04.2020, 20:15 UTC
Ostatni post: Kahea
  No Man's Sky - NEXT Fenyl de Lechia 113 18,461 17.10.2018, 17:26 UTC
Ostatni post: kris750PL



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości