Pedały do kierownicy, ale pod USB.
#1
Hej,
Kombinacji ze sterowaniem ciąg dalszy Smile
Zastanawiam się nad dorzuceniem do obecnego zestawu (2 razy T16000m) pedałów wyścigowych i mapowania ich Joystic Gremlinem na nowa os. Sterowanie wyglądałoby następująco:
  • Prawy Joy: działa jak normalny Joy
  • Lewy: os x = thrustery lewo/prawo, os y = thrust gorą/dol, twist nie byłby mapowany -> to własnie z twistem mam sporo problemow, nie mogę się jakoś przyzwyczaić. Również przy gazie "do dechy" ciężko wykręcić drążek.
  • Pedały od kierownicy: nowa os, odpowiedzialna za thrust przód/tył: spięte w jedna os w Joystick Gremlinie.
Od jakiegoś czasu szukam tanich pedałów wyścigowych, niestety wszystko jest na porcie COM, albo jakichś dziwactwach -> trzeba dokupywać kierownice i podłączać przez nią. Znacie może jakieś ze zwykłym wyjściem USB ? A jeśli nie, to które z tanich kierownic maja dobre pedały ? Nie chce na to wydawać więcej niż 150-200pln - celuje w używki, firmy "krzaki" tez nie przeszkadzają: kierownicy raczej nie będę w ogóle używać, jedynie jako "huba" do pedałów. 
Pozdrawiam Smile
Odpowiedz
#2
Powiem szczerze, że tak porąbanego zestawu do sterowania chyba jeszcze nie widziałem Biggrin
Myślę, że powinieneś poszukać używanego orczyka, bo chyba samych pedałów nie podłączysz bez kierownicy. Natomiast orczyk najczęściej używany jest jako oś yaw, a thurst jest na osi y lewego joya.
Jeżeli chodzi o tanie kierownice do polecam Logitacha DFGT, ale 200zł to trochę za mało.
"Każda frakcja ma takiego Fenyla, na jakiego zasłużyła" - CMDR Goliat
Odpowiedz
#3
m
(29.07.2019, 11:48 UTC)riddingWithDeath napisał(a): Hej,
Kombinacji ze sterowaniem ciąg dalszy Smile
Zastanawiam się nad dorzuceniem do obecnego zestawu (2 razy T16000m) pedałów wyścigowych i mapowania ich Joystic Gremlinem na nowa os. Sterowanie wyglądałoby następująco:
  • Prawy Joy: działa jak normalny Joy
  • Lewy: os x = thrustery lewo/prawo, os y = thrust gorą/dol, twist nie byłby mapowany -> to własnie z twistem mam sporo problemow, nie mogę się jakoś przyzwyczaić. Również przy gazie "do dechy" ciężko wykręcić drążek.
  • Pedały od kierownicy: nowa os, odpowiedzialna za thrust przód/tył: spięte w jedna os w Joystick Gremlinie.
Od jakiegoś czasu szukam tanich pedałów wyścigowych, niestety wszystko jest na porcie COM, albo jakichś dziwactwach -> trzeba dokupywać kierownice i podłączać przez nią. Znacie może jakieś ze zwykłym wyjściem USB ? A jeśli nie, to które z tanich kierownic maja dobre pedały ? Nie chce na to wydawać więcej niż 150-200pln - celuje w używki, firmy "krzaki" tez nie przeszkadzają: kierownicy raczej nie będę w ogóle używać, jedynie jako "huba" do pedałów. 
Pozdrawiam Smile

powyzej budzetu ale sa na USB( porzez adapter) i ładnie sie rozsuwaja co bedzie istotne w Twoim zamyśle https://www.fanatec.com/eu-en/pedals/csl...ls-eu.html
poszukaj uzywki..
Born too late to explore the earth, too soon to explore the stars...
At least I was born in time to do it in VR.


Odpowiedz
#4
@riddingWithDeath
Ja sobie kiedyś na próbę zmontowałem pedały Saitek R220. Zdjęcia znajdziesz tutaj: https://forum.thewingedhussars.com/showt...p?tid=4867
Kosztowało mnie to z 50 złociszy, a "na próbę" działało na tyle dobrze, że używałem tej samoróbki ze 2 lata (trochę się pobawiłem - dołożyłem sprężyny i takie tam Smile ).
Używane R220 dostaniesz za jakieś 40-60 PLN. Czy są tego warte? Tak, ale chyba jednak celowałbym w orczyk.
Odpowiedz
#5
Cytat:Powiem szczerze, że tak porąbanego zestawu do sterowania chyba jeszcze nie widziałem [Obrazek: biggrin.png]

Dzię-ku-ję Smile
Pomysł wziął się z jakiegoś video do SC -> tylko tam koleś podpiął pedały pod góra/dół.
Pograłem przed chwilą (bounty, PvE) i ciągle się mylę z twistem na lewym Joyu. Odpaliłem na próbę zestaw w Operation Flashpoint ("babcia" Army) na śmigłowcu - gorą/dół w lewym od razu jakoś mi się kojarzyła, 0 problemów ze sterowaniem
Orczyk raczej u mnie na wyrost: twist na prawym Joyu jest jak najbardziej ok.



Cytat:Ja sobie kiedyś na próbę zmontowałem pedały Saitek R220. Zdjęcia znajdziesz tutaj: https://forum.thewingedhussars.com/showt...p?tid=4867


Fajne! Na próbę kupię sobie taką używkę i zobaczę jak się sprawdza.

Cytat:powyzej budzetu ale sa na USB( porzez adapter) i ładnie sie rozsuwaja co bedzie istotne w Twoim zamyśle https://www.fanatec.com/eu-en/pedals/csl...ls-eu.html


Dokładnie czegoś takiego szukam - dzięki  Smile  Jak Saitek R220 zda egzamin, to kupię te pedały Smile

Dzięki wszystkim za odpowiedzi Smile
Odpowiedz
#6
Dodam tylko, że Saitek R220 łączą się z kompem przez kierownicę, ale (poza zajmowaniem miejsca) nie jest to utrudnienie.
Odpowiedz
#7
Spoko - upchnę jakoś pod biurkiem Wink
Na razie chodzi mi przede wszystkim o sprawdzenie takiego sposobu sterowania.
Odpowiedz
#8
Hej, jakby co: zmontowałem zestaw Biggrin
Z dziwnych rzeczy, które się dzieją:
- Elitka wywaliła swoje key-bindingi gdy tylko podłączyłem kierownicę Sad Nic, poza instalacją sterowników (automatyczne, win10), nie zdążyłem nawet jeszcze zrobić... Wszystko trzeba było ustawiać na nowo w grze: joystic gremlin na szczęście tak nie zwariował.
- Joystic Gremiln niestety nie zapisuje ustawień "mergowania" osi. Trzeba co odpalenie ustawiać na nowo, nie jest tego dużo, ale mam nadzieję że autor poprawi w kolejnych releasach.

Na nowych ustawieniach lata się w całkiem fajnie, ale na razie pograłem coś koło 30 minut, ciężko oceniać.
Latanie w resach (zwłaszcza między asteroidami, siedzenie na ogonie) jest super.
Problemy mam o dziwo przy startach i lądowaniach a także z utrzymaniem gazu w niebieskiej strefie, ale to pewnie jeszcze kwestia przyzwyczajeń.
Jeszcze raz dzięki wszystkim za porady i pomoc Smile
Jakby ktoś chciał spróbować dziwnego sposobu sterowania w ed, to mogę chyba ten polecić Tongue
Odpowiedz
#9
Mała update (nie mogę już edytować poprzedniej wiadomości):
- Joystic Gremlin jednak zapisuje mergowanie osi: potrzebny jest chyba restart kompa.
- Udało się już w miarę przyzwyczaić do takiego sterowania:
-- Res'y/HeadHunting: siedzenie na ogonie, "odskakiwanie" z FA-off i dopalaczem jest super.
--- RailsGuny i Plasmy z powodu czasu lądowania ciężej się obsługuje niż przy konwencjonalnym HOSAS'ie. Problem nie dotyczy fixed weapons szybko reagujących na spust: laserów, dział czy "flaków".
-- Samo latanie z FA-off wydaje się lepsze ale wymaga przyzwyczajenia (np. przy "thruscie" w bok zawsze pójdzie tez trochę do góry albo dołu, itd.)
-- Przy lądowaniach wciąż mi się jeszcze kaszani (zamiast do przodu dam do góry, itd.)
-- Jakby co: zalegającą kierownice można wykorzystać do sterowania SRV'em Wink
Odpowiedz
#10
(29.07.2019, 11:48 UTC)riddingWithDeath napisał(a): Hej,
Kombinacji ze sterowaniem ciąg dalszy Smile
Zastanawiam się nad dorzuceniem do obecnego zestawu (2 razy T16000m) pedałów wyścigowych i mapowania ich Joystic Gremlinem na nowa os. Sterowanie wyglądałoby następująco:
  • Prawy Joy: działa jak normalny Joy
  • Lewy: os x = thrustery lewo/prawo, os y = thrust gorą/dol, twist nie byłby mapowany -> to własnie z twistem mam sporo problemow, nie mogę się jakoś przyzwyczaić. Również przy gazie "do dechy" ciężko wykręcić drążek.
  • Pedały od kierownicy: nowa os, odpowiedzialna za thrust przód/tył: spięte w jedna os w Joystick Gremlinie.
Od jakiegoś czasu szukam tanich pedałów wyścigowych, niestety wszystko jest na porcie COM, albo jakichś dziwactwach -> trzeba dokupywać kierownice i podłączać przez nią. Znacie może jakieś ze zwykłym wyjściem USB ? A jeśli nie, to które z tanich kierownic maja dobre pedały ? Nie chce na to wydawać więcej niż 150-200pln - celuje w używki, firmy "krzaki" tez nie przeszkadzają: kierownicy raczej nie będę w ogóle używać, jedynie jako "huba" do pedałów. 
Pozdrawiam Smile

ja używałem pedłaów  konfiguracji 2x joy od DF'a niestety nie pomogę bo sam zestaw drogi ale działało to najlepiej ze wszystkiego co mam teraz tylko nie wyglądało fajnie. Kierownicy  uzywałem do sterowanie SRV. Niestety z pedałami samymi ten sam problem - osobne nie do kupienia za 200 czy 300zł.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości