Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PORADNIK Elitka na Linuxie
@ShiMan wrocilem z podkulonym ogonem do Minta 19.3. Probowalem bete, rc i wersje finalna. Komp mi wyraznie glosniej chodzi (wiatraki prawie caly czas na max sie kreca), do tego Gnome przy Cinnamonie jest bardzo ubogie. Albo poczekam na Minta 20, albo jak mi cos po drodze odpali bede jeszcze testowal. Ciagle mam sentyment do Ubuntu Mate, ale gnome 2 juz mocno archaicznie wyglada.
Stan na 3.05
Jestem po testach na Xubuntu 20.04 (migajacy launcher na winehq i protontricks ktory nie potrafil znalezc gry = raczej nie bedzie to moj staly zestaw). Do tego brak Pythona 2 komplikuje odpalenie edmc (no dobra nie udalo mi sie go uruchomic z kodu, ale tez nie bardzo po porazce z sama gra sie do tego przykladalem, kilka dodatkowych pakietow, brak sukcesu).
Teraz odpalam na Manjaro 20 XFCE. Na razie migajacy launcher w winehq staging 5.7 (nie znalazlem jakichs informacji co to moze powodowac). Ta sama wersja na Mint 19.3 smiga az milo, wiec lekkie rozczarowanie i troche sie boje o Minta 20. Samo XFCE nie bardzo tez radzi sobie ze skrotami generowanymi przez wine (w menu i na pulpicie), pozostaje odpalanie z terminala.

Stan na 19.05.2020
Czekam na Minta 20. Jestem po testach roznych wersji Manjaro (KDE, xfce, Cinnamon), wielu forkow Ubuntu (Kubuntu, Xubuntu, Ubuntu, Ubuntu Cinnamon i DDE). Niestety winehq w wersji 5.7 i 5.8 cos popsulo w wyswietlaniu Launchera (migajace i znikajace elementy) plus nowy winetricks sypie bledami podczas instalacji .net 4.52. Problemy z launcherem pojawily sie tez teraz na Mint 19.3, ale jeszcze postaram sie sprawdzic czy to nie wina tego nowego winetricksa. Jak juz ogarne (lub nie Tongue ) launcher, to bardzo ciekawi mnie czy sie cos z wydajnoscia zmienilo za sprawa nowej wersji dxvk (1.7). Jesli tylko pojawi sie beta Minta 20 to bedzie kolejna przesiadka.

UBER WAZNE: Zapomnijcie o winetricks 202004costam Jesli bawicie sie na czyms ubuntu podobnym instalujcie wszystko wersja 20190912-1 (jak cos to mam i sie podziele). Nie wiem co on miesza przy instalacji, ale na tej starszej launcher dziala jak zloto.
Odpowiedz
Ok to dla zainteresowanych maly raport co w wine piszczy. Genralnie na wine ED w tej chwili nie dziala. Od wersji 5.12 jest jakis bug w winetricksie dosc skutecznie utrudniajacy, lub w niektorych przypadkach uniemozliwiajacy instalacje .NET i to niezaleznie jakiej wersji (choc wersja 4.72 i tak sie marnie na wine instalowala bo krzyczalo ze to dla Windows Server, a ED dziala(lo) pieknie ze starym 4.0). Nie pomaga reczna instalacja, niby sie da ubijac procesy jak sie zapetli na koncu, ale to juz lekko loteria. Ostatnie wersje winetricksa (nie ta badziewna 202004, tylko wersje next po self-update) same przerywaja instalacje informujac o bledzie. Pracuja nad tym od kilku miesiecy, ale cos nie bangla. Zreszta to nie jest problem, bo nawet jak sie juz by wam udalo zainstalowac ED (sporo czasu, sporo kombinowania, ale sie da) to i tak cos w Wine 5.16 i w gore (mozliwe ze 5.14 i wyzej bo jakis przeskok na Manjaro mialem) jest cos zwalone z obsluga sieci. Nie wiem jeszcze co i nie doszedlem czy i jak to naprawic, ale po wejsciu do Main Menu w grze podejmuje nieudana probe polaczenia z serwerami ed i wylacza gre czesto nawet bez raportu o bledzie. Po dwoch dniach i czterech roznych instalacjach systemu mam chwilowy przesyt i pewnie poczekam na jakies nowe wersje. Co prawda sprawdzalem juz Wine 5.17 z Manjaro Testing, ale tam tez nie dziala.
Odpowiedz
A spróbowałeś na najnowszym Protonie (zwłaszcza customowym od Glorious Eggroll)?

EDIT:
Wine 5.18 naprawił ten błąd.
[Obrazek: 32080.png]

Największym demotywatorem nie jest bycie zgnębionym przez wszystkich, zwłaszcza przez najbliższych, ale bycie olanym. Zwłaszcza ciepłym moczem.
Myśl własna
Odpowiedz