Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PORADNIK [WIP] Elitka na Linuxie
Nie na Ubuntu bralem te z repo ubuntu. Objaw byl taki ze system dwa razy juz po instalacji nie wstal Smile
Tez jakos nie jestem fanem Xfce, wolabym Cinnamon'a albo KDE i cos na bazie Ubuntu lub Debiana, ale za tydzien wyjezdzam i na razie potestuje Manjaro. Co do samego HotasX nie wiem czy to nie wynika z samego jadra, bo absolutnie nic nie robilem, doslownie zapomnialem go odpiac jak instalowalem system i jak wszedlem w Controls w ED to sie dowiedzialem ze jest widziany.
Odpowiedz
Pod ubuntu 18.04 można spokojnie najnowsze drivery zainstalować z ppa:

najpierw purge:
Kod:
sudo apt-get purge nvidia*

PPA:
Kod:
sudo add-apt-repository ppa:graphics-drivers

Update repo:
Kod:
sudo apt-get update

Instalacja driverów:
Kod:
sudo apt-get install nvidia-driver-430
(albo jakiś nowszy, jeśli już się pojawił

dalej reboot i powinno być ok.

W steam play pojawiła się wersja Proton 4.2-9, z użyciem której Elitka działa też z wine-mono, które mimo wszystko jest przydatne do innych aplikacji Biggrin

Ogólnie działa całkiem sympatycznie, na Asusie z gtx 970m potrafi działać nawet szybciej niż pod windowsem, ale widać spadek klatek po jakimś czasie. Sprawdziłem, działa joy x52 (bez pro).
[Obrazek: 70464.png]
Odpowiedz
Aha, jakby co...

[Obrazek: proof_ryczypior.png]

Tyle że jak pisałem - wymaga interpretera Python w wersji drugiej + moduły o których wspominałem wcześniej

PS: Ryczypior najpewniej ci powie tak samo Tongue
[Obrazek: 32080.png]
Odpowiedz
Dobry poradnik. Niestety tyle zachodu, żeby pograć w jedną grę. To się chyba nigdy nie zmieni na Linux. Korzystam, ale tylko do przeglądania internetu i oglądania filmów na starym lapku.
Odpowiedz
(12.07.2019, 07:16 UTC)Samotnix napisał(a): Dobry poradnik. Niestety tyle zachodu, żeby pograć w jedną grę. To się chyba nigdy nie zmieni na Linux. Korzystam, ale tylko do przeglądania internetu i oglądania filmów na starym lapku.

Dopóki devsi się nie ogarną by zrobić natywny port, no to musimy zacisnąć pośladki i się męczyć.
[Obrazek: 32080.png]
Odpowiedz